• XXII Finał WOŚP 2014r.

• XXII Finał WOŚP

Czas na małe podsumowanie.
            Jak zawsze - Kałuszyn nie zawiódł! 35 627,92 zł - taka jest ostateczna (policzona przez bank i przekazana do Fundacji WOŚP) kwota zbiórki pieniędzy podczas 22 Finału WOŚP w Kałuszynie!

Wolontariusze do puszek zebrali 22 519,36 zł. Najsuteczniejszym wolontariuszem została Kinga Gomółka z kl. Vc, w której puszce znalazło się 1617,89 zł! Należy też wspomnieć o Wioletcie Chmielewskiej z Wielgolasu (zebrała 1047,95 zł) i Ewelinie Mroczek z kl. VIb (1033,61 zł).

Licytacje przyniosły 8 600 zł. Najbardziej wartościowym wylicytowanym przedmiotem okazał się szalik zmarłego Andrzeja Bezulskiego przekazany przez Jego żonę, który za kwotę 350 zł zakupiła Pani Anna Rolińska.
            Najbardziej aktywnymi i hojnymi podczas kałuszyńskiej licytacji okazali się Państwo Beata i Bogusław Mroczkowie, Państwo Monika i Tomasz Abramowscy i Pan Grzegorz Nowak.

Oprócz puszek i licytacji na ogólną kwotę zbiórki złożyły się pieniądze z loterii fantowej, kawiarenki "Bezpieczna przystań", kiermaszu "Rozmaitości rękodzieła", turnieju tenisa stołowego, sprzedaży pysznej grochówki, przejażdżki wozem bojowym organizowanej przez OSP Kałuszyn oraz licytacji w szkole w Janowie.

DZIĘKUJEMY!!!! DZIĘKUJEMY!!!! DZIĘKUJEMY!!!

Zdjęcia z Finału WOŚP 2014 w Kałuszynie można obejrzeć w "Fotogalerii".

Szczęśliwy zdobywca
            roweru  - głównej wygranej w loterii fantowej WOŚP w Kałuszynie

Facebook -  Oficjalny fanpage kałuszyńskiego sztabu WOŚP działającego przy Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie

W niedzielny poranek 12 stycznia trzech naszych wolontariuszy z panią Krystyną Raczyńską i panem Adamem Gomółką z Nadleśnictwa Mińsk pojechali do studia telewizyjnego w Warszawie, aby opowiedzieć Jurkowi Owsiakowi i wszystkim telewidzom, jak orkiestra gra w Kałuszynie. Film z materiałów TVP zmontowała p. Katarzyna Berska

Poniżej trzy zdjęcia ze studia TVP. Więcej zdjęć w "Fotogalerii".

We wtorek 7 I 2014r. reprezentacja naszego sztabu WOŚP (Ada Ruszkiewicz, Ada Goździk, Julia Pietrzak, Jakub Chabiera w towarzystwie szefa sztabu  - Teresy Kowalskiej, panów Pawła Chabiery i Mariusza pietrzaka) była z wizytą w Fundacji WOŚP w Warszawie.

Po przygotowaniu identyfikatorów dla naszych wolontariuszy odbyło się spotkanie z prezesem Fundacji Jurkiem Owsiakiem, który przekazał mieszkańcom Kałuszyna i nam grającym w Orkiestrze pozdrowienia, a my opowiedzieliśmy jak gramy od 11 lat i jak będziemy grać w XXII Finale w tym roku.

Fotorelacja p. Pawła Chabiery z wizyty naszych przedstawicieli w siedzibie Fundacji WOŚP w Warszawie w dniu 7 I 2014r. - tutaj

Film z wizyty w siedzibie Fundacji WOŚP z pozdrowieniami Jurka Owsiaka przygotowany przez pana Pawła Chabierę - tutaj.

12 stycznia zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i dzielenia się swoimi pieniędzmi. Tegoroczny finał przebiega pod hasłem: "NA RATUNEK. NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”. Mamy nadzieję, że wspólnie znów uda nam się pobić kolejne rekordy i po raz kolejny udowodnić niedowiarkom, że mieszkańcy Kałuszyna mają ogromne serca!

Zaczęliśmy zbiórkę fantów na loterię. Czekamy również na Państwa dary, które moglibyśmy sprzedać podczas gorącego Finału 12 stycznia.

P.S. Zdjęcie obok pochodzi z Magazynu Telewizyjnego SuperExpressu nr 2/2014.

PROGRAM XXII FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KAŁUSZYNIE
            12 I 2014

8.00 - odbiór puszek i wyjście 50 wolontariuszy w teren. W tym roku kwestują z nami także wolontariusze  z Wierzbna i z Wielgolasu.
            12.00 - MALEŃKIE SERCA DLA WIELKIEJ ORKIESTRY

- Program artystyczny kałuszyńskich przedszkolaków.
            - Występy przedszkolaków z przedszkola "Dobry Start" w Mińsku Maz.
            - Prezentacja uczniów klasy zerowej Szkoły Podstawowej w Kałuszynie.

15.00 - Turniej Tenisa Stołowego na Hali Sportowej SP w trzech kategoriach: uczniowie SP, gimnazjum i dorośli

17.00 – 20.00 - Koncert finałowy "NA STAROWARSZAWSKĄ NUTĘ GRAMY. DZIECIAKOM I SENIOROM POMAGAMY"
            Występują zespoły: KASIANIECKA, FLECIKI, EKSPLOZJA, RAZEM, STUDIO PIOSENKI oraz artyści pracujący przy Domu Kultury w Kałuszynie.

Do godz. 20.00 w przerwach między występami:
            - licytacja gadżetów orkiestrowych i darów
            - działalność kawiarenki BEZPIECZNA PRZYSTAŃ
            - kiermasz ROZMAITOŚCI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
            - loteria fantowa "GRAMY DLA DZIECI I SENIORÓW"

W roku 2014 zagrają z nami: Gimnazjum Zespołu Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie, Gimnazjum w Wierzbnie i Nadleśnictwo Mińsk.

Tegoroczną atrakcją jest grochówka dla wszystkich serwowana na placu przed Domem Kultury.

LISTA WOLONTARIUSZY SZTABU WOŚP W KAŁUSZYNIE

46. Aleksandra Śledziewska
            47. Klaudia Śledziewska
            48. Dominika Turek