• Moja przyszłość

• Nagłówek

• Od września 2014 Gmina Kałuszyn realizuje projekt w ramach projektu: "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość". Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2.Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

W ramach projektu odbywają się zajęcia pozalekcyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, zakupione zostaną materiały edukacyjne oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć.

W Szkole Podstawowej w Kałuszynie odbywają się  zajęcia:

1. język angielski

2. matematyka

3. przyroda

4. poradnictwo i doradztwo edukacyjno – zawodowe

Projekt "Moja przyszłość" ma na celu wyrównywać szanse edukacyjne uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego poprzez rozszerzanie oferty edukacyjno-wychowawczej szkół o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych.

Istotną cechą zajęć prowadzonych w ramach projektu jest twórcze, nowatorskie i kreatywne podejście do metod pracy i zagadnień zaplanowanych do realizacji, angażujące uczestników i wychodzące poza schemat zajęć klasowo - lekcyjnych. Dodatkową zaletą projektu jest objęcie dzieci wsparciem w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Udział uczniów w zajęciach jest nieodpłatny.

Pozyskane środki stanowią 100 %  wartości projektu. Łącznie kwota dofinansowania
            23 410,00 zł.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 4 grudnia uczniowie klas piątych pojechali na wycieczkę do Warszawy w ramach  projektu "Moja przyszłość". Program wyjazdu ściśle związany był z prowadzonymi zajęciami z doradztwa zawodowego oraz zajęć z języka obcego. I tak, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie obejrzeli film w Multikinie w wersji 3D pt: „Wielka szóstka”. Film ukazywał takie wartości jak: współdziałanie, współpracę, rolę przyjaźni w życiu człowieka a także odpowiadał na pytanie, dlaczego warto pomagać innym. Innym atutem filmu było również zwrócenie uwagi młodego widza na to, jak ważne są marzenia w życiu człowieka oraz dążenie do ich realizacji. Uczniowie poznali jedną z nauk, jaką jest robotyka oraz do czego może się ona przydać w przyszłym życiu.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty kulturoznawczo-językowe przeprowadzone w ramach zajęć z języka obcego. Prowadzone były one  w języku angielskim przez brytyjskiego wykładowcę. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji dotyczących najpopularniejszych świąt w Wielkiej Brytanii, takich jak: skąd pochodzi nazwa Easter, co wspólnego z Halloween ma ziemniak, w jakim mieście odbywa się najpopularniejsza zabawa wielkanocna „Rolling eggs" oraz jaki jest angielski odpowiednik Tłustego Czwartku. Dzieci poznały między innymi różnice w języku irlandzkim i angielskim oraz zaśpiewały jedną z najpopularniejszych piosenek świątecznych „ Jinglebells”. Warsztaty przeplatane były zabawami ruchowymi i konkursami, które urozmaicały zajęcia i czyniły je niezwykle interesującymi.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek do restauracji MacDonald. Wszystkim uczestnikom podobał się wyjazd i wrócili z niego bardzo zadowoleni.

Anna Wolska

Zdjęcia z wycieczki - w "Fotogalerii".

Uczestnicy projektu nagrali film o swojej przyszłości.