• Spotkania po latach

• Tekstowa podstrona

• Minęło 25 lat od momentu zakończenia nauki w Szkole Podstawowej  klasy VIII b.  Dziś tamci uczniowie to dorośli ludzie wychowujący  własne dzieci. Między absolwentami istnieje jednak do dziś  kontakt szczególny. Postanowili spotkać się w swoim gronie. Zorganizowali spotkanie, w  którym  uczestniczyła prawie cała klasa. Nie było  tylko 3 osób. Obecna także była wychowawczyni  p. Teresa Kowalska. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Opowieściom  towarzyszyły wybuchy śmiechu, wspomnieniom oglądanie zdjęć z lat dziecinnych, zdarzeń i uroczystości szkolnych. Każdy opowiadał o sobie, swojej pracy zawodowej, rodzinie. Przy obiedzie  i sączącej się muzyce wróciliśmy myślami do tamtych lat pełnych  młodzieńczych przeżyć, wesołych spotkań i niezapomnianych wycieczek, wyjazdów harcerskich, występów zespołu Kasianiecka, w których brała udział  liczna grupa wychowanków - podsumowuje wychowawczyni . Pani Teresa Kowalska także została wywołana do odpowiedzi na pytania (choć nie przy tablicy) i musiała opowiedzieć o sobie. Ze wzruszeniem dziękowała  za zaproszenie stwierdzając , że była to wyjątkowa klasa i wyjątkowa grupa jest do dziś. Był także tort na 25 lecie, pamiątkowe zdjęcia  i pożegnania  z deklaracjami spotkania za 5 lat na 30 lecie.

Namawiamy innych do takich spotkań, w dzisiejszym świecie gonitwy, problemów , warto znaleźć trochę czasu dla  przyjaciół sprzed lat i wspomnieć te dni, w których problemy miały zupełnie inny wymiar.  Pozdrawiam jeszcze raz gorąco swoich wychowanków. Teresa Kowalska