• Projekt CMI

• Udało się! Jest i w naszej szkole!

Projekt CMI, który stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju - Politechniki Warszawskiej. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u naszych uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

17.10.2020 - Ruszamy z sobotnimi zajęciami.

Na początek programowanie w Scratch - gra Labirynt

Uwaga!

Koronawirus krzyżuje nam plany, od 03.11 do odwołania spotykamy się online we wtorki i środy o godz. 14:45

01.12 - szkoda, że zdalnie ale pierwszy raz spotykamy się z Pythonem

Liga algorytmiczna!

16.12 - rozpoczynamy rozwiązywanie zadań w Lidze algorytmicznej. Wszyscy pilnie tworzą w Scratch swoje rozwiązania próbnego zadania - Kłopoty Mikołaja.

17.02 - Grafika żółwia w Pythonie - Flagi

Zawody algorytmiczne!

Już we wtorek, 23 lutego br., o godzinie 8:00, rozpoczynają się II ogólnopolskie zawody algorytmiczne CMI. Nas reprezentuje Zofia Kurowska, Karol Lewicki i Szymon Rosłaniec.

25.02.2021 - przyjechały nasze trzy mBoty

06.03.2021 - Znowu razem w szkole. Ruszamy z robotyką, składamy robota z części i uczymy się go programować.

Chcemy zrobić wyścigi robotów!

Pragnę poinformować, że Zosia, Karol i Szymon zakwalifikowali się do etapu regionalnego II zawodów algorytmicznych CMI.

23.04.2021 r. (piątek) w godz. 9.00-15.00 będą zdalnie rozwiązywali zadania konkursowe. (Trzymajmy za nich kciuki smiley)

Gratulacje dla Zofii Kurowskiej, Karola Lewickiego i Szymona Rosłaniec, zakwalifikowali się do finału zawodów algorytmicznych CMI. Finał zawodów odbędzie się w dniu 22.05.2021 r. w godz. 8:45-17:00.

Z powodu pandemii nie jedziemy do Łodzi sad,  zawody będą online.

01.06.2021 - Nasze zajęcia w tym roku szkolnym kończą się. Dyplomy, nagrody i poczęstunek na pożegnanie koła CMI.

Będziemy się starać o grant w przyszłym roku szkolnym!

Nagrody za etap regionalny:

3 x CyberPi