Nawigacja

 • Koniec I semestru roku szkolnego 2017/2018

  12.01.2018

  Pierwszy semestr nauki za nami. Dla niektórych zakończył się sukcesem, dla innych nie. Podsumowanie wyników nauki i zachowania znajdziecie w zakładce "Laureaci konkursów szkolnych". 
  Podczas ferii zimowych wypoczywajcie, aby z zapałem rozpocząć drugi semestr nauki. Do zobaczenia 29 stycznia.

 • Warsztaty garncarskie

  Dnia 18.12.2017r. uczniowie naszej klasy IIIa brali udział w warsztatach garncarskich. Warsztaty te prowadził pan Ryszard Arkuszyński, który jest jednym z nielicznych polskich garncarzy. Pan Ryszard bardzo ciekawie opowiadał o sztuce wyrabiania gliny oraz sposobie tworzenia z niej różnych rzeczy. Pokazywał nam, w jaki sposób używa się koła garncarskiego. Następnie każdy z nas miał możliwość zrobienia własnego wazonu, garnka, miski bądź skarbonki. Zajęcia z panem Arkuszyńskim na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

  Magdalena Wielechowska kl. IIIa

 • Zapraszamy do Rycerskiego Banku Niepokalanej

  Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogą należeć do Rycerskiego Banku Niepokalanej, prowadzonego przez redakcję Małego Rycerzyka Niepokalanej w Niepokalanowie.
  W duchu miłości i wdzięczności wobec Matki Bożej odmawiamy modlitwy "Zdrowaś Maryjo". Stan konta powiększa się poprzez nowe deklaracje i odmawianie modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i czynienie dobrych uczynków.

  Opiekunowie: Ewa Paruzal i Krystyna Sęktas

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

  13 grudnia 2017r. w naszej szkole miała miejsce kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" zorganizowana dla uczniów kl. IV - VII i II klasy gimnazjum. Akcja zorganizowana była przez Wojewódzki Osrodek Ruchu Drogowego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. 
  Uczniowie podzieleni na 4 grupy uczestniczyli w 4 aktywnościach:
  - Tor rowerowy;
  - Pierwsza pomoc;
  - Kierowca rajdowy / symulator:
  - Film nt. bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w stosunku do obcych, kontaktu z psami i nt. dopalaczy.

  Zajęcia podobały się uczniom bardzo ponieważ oprócz praktycznych umiejętności np. na temat I pomocy, otrzymali dużą dawkę przydatnej i praktycznej wiedzy. Prowadzący (policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, kierowcy rajdowi, pracownicy WORD) wielokrotnie podkreślali koniecznośc posiadania odblasków. 

  Na zakończenie 4-godzinnej akcji każdy uczeń otrzymał praktyczny zestaw BRD zawierający elementy odblaskowe.

  Zdjęcia z kampanii - w "Fotogalerii".

 • Godzina Kodowania

  05.12.2017

  W dniach 4 - 10 grudnia 2017r. cały świat kodował - odbywała się Godzina Kodowania (Hour of Code). Również uczniowie naszej szkoły włączyli się w naukę programowania poprzez zabawę.
  Najpierw członkowie koła informatycznego obejrzeli film promujący kodowanie, w którym znani Amerykanie (Barack Obama czy Mark Zuckerberg) zachęcali do zabawy w kodowanie i programowanie. 
  Potem każdy uczeń wybierał kurs programowania, który chciał zrealizować. Kurs dotyczył ulubionych gier i programów typu: Minecraft, Star Wars, Flappy Bird czy Anna i Elza. Kolejne zadania z kursu wymagały logicznego myślenia. Po przejściu wszystkich zadań i ukończeniu kursu, uczniowie otrzymali wyjątkowe certyfikaty Hour of Code. 

  Programowanie to wstęp do wszystkiego, nie ma barier wiekowych ani płci. Hour of Code to nauka przez zabawę. Kto chciałby zacząć programować, zapraszam na stronę  https://hourofcode.com/pl/learn

  Izabela Borucińska

  Zdjęcia z Godziny Kodowania w naszej szkole - w "Fotogalerii".

 • Integracyjny Koncert Mikołajkowy

  Dnia 6 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIa oraz przedstawiciele klasy IIIb, IIIc i IIId z opiekunami wybrali się na Integracyjny Koncert Mikołajkowy, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.
  Występy rozpoczął wesoły Mikołaj, który sprawdził listę obecności zaproszonych szkół. Wspaniałą zabawę z Mikołajem prowadził zespół „Kosmokwaki”. Kwakot, Monia i Kwanio – trzy śmieszne maskotki zachęcały wszystkie dzieci do zabawy. W koncercie uczestniczyły dzieci niepełnosprawne oraz uczniowie z zaproszonych szkół podstawowych.  Na zakończenie koncertu każde dziecko otrzymało słodki upominek od Mikołaja. Zadowoleni i weseli wróciliśmy do domu.

  Bartek Wielechowski kl. IIIa

  Zdjęcia z koncertu - w "Fotogalerii".

 • VIII Międzygminny Konkurs Ortograficzny

  7 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się VIII Międzygminny Konkurs Ortograficzny. 13 uczestników
  z 7 szkół podstawowych walczyło o tytuł "Mistrza Ortografii". Zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu ortograficznego.

  Oto laureaci i ich opiekunowie:

  1. miejsce - Bernard Szponar kl. 7b
  Szkoła Podstawowa w Stanisławowie
  opiekun: p. Izabela Szczepanik

  2. miejsce - Magdalena Ostrowska kl. 6
  Szkoła Podstawowa w Ładzyniu
  opiekun: p. Urszula Młoduchowska

  3. miejsce - Amelia Bielińska kl. 5c
  szkoła Podstawowa w Kałuszynie
  opiekunowie: p. Sylwia Pernach i p. Katarzyna Berska

  Gratulujemy!!!

  Zdjęcia z konkursu - w "Fotogalerii".

 • Wycieczka do Novego Kina w Siedlcach.

  29.12.2017

             W dniu 29.11. 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała wycieczkę do Novego Kina w Siedlcach. Wyjazd był nagrodą finansowaną ze środków Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za udział w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina" oraz fotograficznym " Moja rodzina w obiektywie".
   46 uczniów wraz z opiekunami obejrzało film pt. "Coco". Jego główny bohater to Miguel, w którego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka  Ernesta de la Cruza.  Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to - za sprawą serii przedziwnych wydarzeń, doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela...

  Film dostarczył widzom wiele radośći, ale też i wzruszeń.


                  W drodze powrotne tradycyjnie zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonaldzie.

 • Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

  Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

  Celem Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka  Niepełnosprawnością jest przekazanie rodzicom i opiekunom pełnej wiedzy o systemie wsparcia w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej oraz społecznej.

  Informator jest do pobrania tutaj -(Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_.pdf).

  Dla chętnych szkoła zapewnia wersję papierową.

 • XIV ZBIÓRKA MAKULATURY

  23.11.2017

  W dniach 17-20 października w naszej szkole odbył się I etap „XIV zbiórki makulatury” pod hasłem „Zbieramy makulaturę, ograniczamy smog”.  Udział w akcji wzięli uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Kałuszynie oraz Szkoły Filialnej w Chrościcach i w efekcie zebraliśmy  18820 kg. Cieszę się, że jest tak duży odzew  ze strony środowiska lokalnego. Świadczy to o dużym zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz wysokiej świadomości na temat gospodarki odpadami.  Akcja ma wymiar edukacyjny, nasze dzieci  wiedzą, że warto dbać o przyrodę, bo wszystko tak naprawdę zależy od naszych codziennych działań.  Głównym przesłaniem jest zachęcenie  mieszkańców do selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Nasi uczniowie uczą się jak można wykorzystywać odpady oraz jak je segregować. Dowiadują się, że przetwarzając makulaturę chronimy przede wszystkim drzewa i lasy przed wycinką, a jedna tona papieru to aż 17 drzew. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników, mam nadzieję, że efekt świadomości ekologicznej, jaki osiągnęliśmy zostanie na lata. Konkurs będzie kontynuowany na wiosnę (II etap).

                                                                                                 Organizator Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

   

 • Krzyż Patriotyczny dla naszej szkoły!

  11 listopada 2017r. podczas uroczystych obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości naszą szkołę odznaczono Krzyżem Patriotycznym za całokształt działań.
  To dla nas wielkie wyróżnienie!

   

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej Szkół Podstawowych

  W listopadzie uczennice i uczniowie naszej szkoły wzieli udział w Mistrzostwach Powiatu SZS w piłce ręcznej.

  Więcej informacji w "Wiadomościach sportowych"

 • I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

  15 listopada w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jednym z głównych celów konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego oraz zdobywania i poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych - ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach, znanych postaciach itp.

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl.IV-VII. Każda szkoła mogła zgłosić dwóch kandydatów. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Zduńczyk (w kategorii kl.IV-V) i Wiktoria Kaźmierczak (kl.VI-VII).

  Konkurs nie należał do najłatwiejszych. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również dobrą znajomością języka angielskiego.

  Zwycięzcami zostali:

  kl.IV-V

  I miejsce – Paulina Zduńczyk SP w Kałuszynie

  II miejsce – Piotr Wieczorek SP w Pustelniku

  III miejsce – Paweł Ciąćka SP w Janowie

  kl.VI-VII

  I miejsce – Julia Popławska SP w Pustelniku

  II miejsce – Jakub Kozłowski SP w Dobrem

  III miejsce – Wiktoria Kaźmierczak SP w Kałuszynie

  Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły: p.Magdalena Kłoszewska, p. Magdalena Kosmalska, p. Anna Wolska i p. Ewelina Dudzińska.

  Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród, a byli nimi: Biuro Turystyki Młodzieżowej ATAS, Wydawnictwo MACMILLAN oraz Szkoła Językowa MrOzzy.

  Mamy nadzieję, że Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych wpisze się na stałe w tradycję konkursową w naszej szkole.

  Zdjęcia z konkursu możecie obejrzeć w fotogalerii.

 • 07.08.2020

  Uczniowie kl. Va noc z 10 na 11 listopada 2017 roku spędzili w Szk. Podst. w Chrościcach, pod opieką wychowawczyni i rodziców pań M. Romańczuk oraz B. Kubuj. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku. Po zjedzeniu kiełbasek udaliśmy się do szkoły,  gdzie nasz pobyt rozpoczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Po czym chłopcy poszli oglądać mecz. Razem z piłkarzami pięknie odśpiewali hymn.  Podczas meczu posilaliśmy się pizzą przywiezioną przez panią z Helenady.  Dziewczynki wykonały piękną kartą, na której wszyscy wpisali podziękowania dla gospodarzy. Po obejrzeniu meczu bawiliśmy się na dyskotece do późnej nocy...  Nikomu nie chciało się spać. Rano zjedliśmy zdrowe śniadanko przygotowane przez mamy.  Aby uczcić  99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę, każde z dzieci napisało czym jest dla niego ojczyzna..? Po odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy przeczytali swoje teksty. W podziękowaniu za miłe przyjęcie przygotowaliśmy gospodarzom niespodziankę. Mamy nadzieję, że odnajdą Panie "dziecięcą radość". Dziękujemy Pani kerownik I. Jackiewicz i Pani Śledziewskiej za pomoc. Czas minął bardzo szybko, trzeba było wracać do domu. Każdy pytał kiedy będzie następne "nocowanie"? Było fantastycznie. Dziękuję moim uczniom, że byli suuupeeeerrr. Wychowawczyni kl. Va Krystyna Raczyńska vel Wasiluk.  Zdjęcia  galerii Biwak kl. Va.

 • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

                                                                  ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

      Przez jeden tydzień października, w dniach 23 – 27 obchodziliśmy w naszej szkole święto biblioteki szkolnej. Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich czytelników do udziału w imprezach organizowanych przez bibliotekę. W poniedziałek odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Przez cały poniedziałek wielu uczniów odwiedzało bibliotekę kupując książki na kiermaszu lub biorąc udział w loterii fantowej przygotowanej przez Klub Miłośników Książek.
        We wtorek wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z podróżnikiem Florianem Pyszelem, który wrócił właśnie ze swojej trzymiesięcznej wyprawy autostopem po Azji.  W środę gościliśmy panią Stanisławę Gujską, autorkę książek dla dzieci.  Czwartek i piątek poświęcono patronowi szkoły. Najpierw odbył się międzyklasowy etap konkursu „Bolesław Prus – życie i twórczość, później w  finale uczestnicy odpowiadali indywidualnie na pytania, zdobywając punkty dla drużyny.  W piątek członkowie Klubu Miłośników Książek czytali uczniom z klas 0 i I  „Królewnę bałaganiarę” Doroty Gellner i bajkę słowacką „O dwunastu miesiącach”.

  Więcej informacji na stronie biblioteki, zdjęcia w fotogalerii:

   

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Szkół Podstawowych

  We wrześniu i październiku 2016 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła IIm w powiecie!!! 

  więcej informacji, zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

 • WELCOME TO KAŁUSZYN

  W trzecim tygodniu września (18-22.09) lekcje angielskiego w naszej szkole odbywały się pod hasłem wielokulturowości.  Wszystko za sprawą trzech młodych ludzi z trzech różnych kontynentów, którzy w ramach projektu KidSpeak realizowanego przez AIESEC  postanowili odwiedzić Polskę i przybliżyć jej młodym mieszkańcom swoją kulturę, tradycję i obyczaje.

  Eya przybyła z Tunezji. Błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi, podbijając ich serca swoją otwartością, optymizmem i autentycznością. Uczniowie zachwycili się egzotyką tunezyjskich miast, kurortów turystycznych oraz muzyką i tańcem.

  Bora Skreli, studentka psychologii z Albanii z pasją opowiadała o trudnej historii swojego kraju, jego kulturze,  obyczajach i tradycji przesiąkniętej wpływami Greków, Rzymian i Turków. Dzieci szczególnie zaciekawione były  słodkimi specjałami kuchni albańskiej m.in. przepisem na shendetile oraz tradycyjnymi tańcami w wykonaniu zespołów ludowych.

  Thilina Abeykoon, student ze Sri Lanki przybliżył naszym uczniom bogactwo architektoniczne, mozaikę kulturowo-religijną  oraz egzotykę swojego kraju, w którym nie ma zimy (sam gość przyznał, że nigdy nie widział śniegu). Dzieci szczególnie zainteresowała historia pałacu Sigirija „Lwia Skała” i jego okrutnego władcy oraz niezwykłe położenie szkoły Thiliny, w środku lasu.

  Eya, Bora i Thilina  wnieśli do naszej szkoły powiew świeżości oraz egzotyki, optymizmu i otwartości na drugiego człowieka. Dzięki nim uczniowie mogli chociaż przez chwilę obcować z kulturą, tradycją i obyczajami z trzech różnych kontynentów za sprawą jednego języka- języka angielskiego, który de facto nie jest językiem ojczystym żadnego z wolontariuszy. Języka, którego znajomość jest kluczem otwierającym drzwi współczesnego świata, likwidującym bariery i granice poznania.

  Mamy nadzieję, że wizyta wolontariuszy stanie się inspiracją dla naszych uczniów do doskonalenia umiejętności językowych. Jak powiedział Ludwig Wittgenstein „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, a Bora, Eya i Thilina są najlepszym dowodem na to, że dla znających języki obce świat nie ma żadnych granic….

  LIKWIDUJMY GRANICE, UCZMY SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!

  p. Magdalena Kosmalska

  Zdjęcia z wizyty w naszej szkole - w "Fotogalerii".

 • Szkolny etap konkursu "Wisła inspiruje"

  11 października 2017r. odbył się szkolny etap konkursu "Wisła inspiruje". Wyłoniono najlepszą pracę plastyczną, którą wykonał uczeń klasy II Adrian Sęktas (wychowawczyni - pani Agnieszka Broniarek). Praca została zakwalifikowana do II etapu konkursu i przesłana do UMWM. 

  Organizatorem konkursu była pani Wiesława Szymańska.

 • 19.10.2017

  W ramach zadania „Organizacja konkursów z zakresu wiedzy o środowisku naturalnym i ekologii dla mieszkańców gminy Kałuszyn” od czerwca do września  2017 roku  odbywał się I Gminny Konkurs „Ekokoziołek”. Konkurs przebiegał w 4 kategoriach:

  • klasy 0 – III Szkoły Podstawowej w Kałuszynie
  • klasy IV – VI Szkoły Podstawowej w Kałuszynie
  • klasy I –III Gimnazjum w Kałuszynie
  • dorośli  mieszkańcy Gminy Kałuszyn

  Uczniowie  klas 0-III  Szkoły Podstawowej mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej pt. „ Dbam o czyste powietrze”. Natomiast klasy IV-VII  musieli wykazać się wiedzą pisząc dwuetapowy test na temat „Bądź eko a zajdziesz daleko”.  Dzieci  przygotowywały się pod  kierunkiem nauczycielek: A. Brudz, M. Gogol-Gójskiej, A. Skonieckiej, E. Przybysz, E. Kalisz, K. Pawlikowskiej, S. Wójcik, D. Włodarczyk,  W. Szymańskiej.  Koordynatorkami  konkursu były  panie:  K. Raczyńska vel Wasiluk, A. Broniarek, D. Kobeszko.

  Komisja konkursowa w składzie: Anna Komuda, Renata Siwik, Anna Parol w każdej kategorii wyłoniła 3 laureatów i wyróżniła po 10 uczniów.  Laureaci za I miejsce otrzymali rowery, II miejsca zostały nagrodzone tabletami a zwycięzcom III miejsc przyznano aparaty fotograficzne.

  W dniu 17 października nastąpiło podsumowanie konkursów i rozdanie nagród, które wręczyli Pan burmistrz Marian Soszyński i Pan dyrektor Marek Pachnik.  Wyróżnieni uczniowie otrzymali bidony a upominkami w postaci lampek do rowerów zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu.  Natomiast nauczycielkom opiekującym się uczniami biorącymi udział w konkursie Pan burmistrz wręczył podziękowania.

  Nagrody zostały sfinansowane ze środków WFOŚiGW w Warszawie przy współudziale Gminy Kałuszyn.

  Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii a pełny opis zadania w zakładce „Projekty”.

 • KONKURS PLASTYCZNY ,, KREW RATUJE ŻYCIE"

  07.10.2017

   

  KONKURS PLASTYCZNY ,, KREW RATUJE ŻYCIE"

   

  7 października podczas ,,Białej Soboty" w Parku Miejskim w Kałuszynie zostały wręczone nagrody laureatom  szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem ,, Krew ratuje życie ". Organizatorem konkursu był Zespół Opieki Zdrowotnej i Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, pod patronatem Burmistrza Kałuszyna. Do organizatora wpłynęło 110 prac w trzech kategoriach wiekowych:

  1- klasy 0 - II,

  2 - klasy III - IV

   3 - klasy V - VII.

  Tematyka konkursu obejmowała propagowanie honorowego krwiodastwa i zachęcanie młodych, zdrowych ludzi  do dzielenia się tym co najcenniejsze i niezbędne do życia. Prace wyróżniały się nieprzeciętną starannością i zróżnicowanym sposobem przedstawienia tematu.

  Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się konkursem i wykazali wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

  Wyniki konkursu w zakładce -  LAUREACI KONKURSÓW

strona: