Nawigacja

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  3 września 2018r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Rok wyjątkowy z kilku  powodów.
  Po pierwsze - po latach przerwy do szkoły wróciła klasa ósma.
  Po drugie - zaczęliśmy pracę z nowym narzędziem, jakim jest dziennik elektroniczny.
  Po trzecie - w tym roku jest nas wyjątkowo dużo - 560 uczniów i 56 nauczycieli.

  Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dużo zdrowia i sił do pracy, wielu powodów do radości i licznych sukcesów.

 • Edukacja Inspiracja "Nie taka chemia straszna jak o niej mówią" - film

  Chociaż  I edycja projektu "Edukcja inspiracja"  zakończyła sie w ubiegłym roku szkolnym,  to dopiero   teraz otrzymaliśmy  film  podsumowujący nasze działania. Refleksje uczniów są bezcenne. Jestem dumna, że mam takich cudownych uczniów.  Ze względu na ograniczenia czasowe nie wszyscy mogli wypowiedzieć sie na wizji. Z ponad dwugodzinnego nagrania, jest tylko tyle i aż tyle. Jednak dla mnie wszyscy jesteście super. Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu i zapraszam do działań w tym roku. Tutaj możecie obejrzać  film. https://youtu.be/qbEiWjD8mN0 

 • Do wychowawców!

  Do wychowawców!

  Od piątku 31 VIII u p. dyrektor Agnieszki Wierzbickiej można pobrać loginy i hasła do dziennika elektronicznego dla rodziców swoich wychowanków!

 • Do nauczycieli!

  Do nauczycieli!

   

  Proszę o zapoznanie się z projektem statutu szkoły.

 • Obóz sportowy 2018

  Obóz sportowy 2018

  Zdjęcia z obozu sportowego WŁADYSŁAWOWO 2018

  zdjęcia

  Opis obozu w "Wiadomościach sportowych w zakładce obóz sportowy"

 • Dzień Rodziny klVa
  19.06.2018

  Data Dnia Rodziny w Va nie była przypadkowa. 26 maja Dzień Mamy, 1 czerwca Dzień Dzień Dziecka, 23 czerwca Dzień Taty.  Tego dnia nic nie było ot tak sobie. Wiersze, utwory muzyczne, zabawy to wszystko przygotowali uczniowie Va swoim rodzicom specjalnie na ten szczególny dzień. Każdy coś tak poprostu od siebie, od serca.  Własnoręcznie wykonali także piękne, pachnące mydełka. Kwiaty, tort to kosztuje, ale pieniądze na ten cel uczniowie przeznaczyli z kieszonkowego otrzymanego na zieloną szkołę.  Sala wypełniona po brzegi, łzy wzruszenia, emanujące od wszystkich ciepło. Mnóstwo radości przy rowiązywaniu quizów. Frekwencja prawie 100%. Jednym słowem cudowne popołudnie. Było super. 

                                                                                                           Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Rodziny klVa.

 • zielona szkoła2018
  23.06.2018

  W dniach 11-15.06.2018  54 uczniów przebywało na zielonej szkole "W krainie bobra". Realizując wieloletni projekt "Szlakiem parków narodowych" tym razem odwiedziliśmy Wigierski Park Narodowy,  w którym  dzieci uczestniczyły w fantastycznych warsztatach. Jadąc  kolejką wąskotorową, wędrując na  Cisową Górę i tarasy widokowe  podziwialiśmy polodowcowe krajobrazy suwalszczyzny i żyjące tam zwierzęta. Poznaliśmy smaki kuchni regionalnej w "Biegunie zimna i sera". Byliśmy na jednym z polskich trójstyków. Wędrowaliśmy ścieżkami M. Konopnickiej.   Podziwialiśmy jedyne w swoim rodzaju i na świecie pisanki oraz  historyczne maszyny rolnicze w Muzeum w Ciechanowcu. Płyneliśmy statkiem, którym kiedyś podziwiał uroki mazurskich jezior Jan Paweł II.  Relaksowalismy się w parku wodnym w litewskich Druskiennikach. Nie było czasu na nudę, a po pełnych atrakcji dniach mogliśmy bawić się i relaksować w przepięknym ośrodku wczasowym, posilając sie pysznym jedzeniem, otoczeni opieką przemiłych gospodarzy. Chyba nie było źle skoro niektórzy chcą już zapisywać się na przyszły rok. Ja ze swojej strony dziękuję koleżankom: Joannie Bielińskiej, Agnieszce Broniarek, Dorocie Kobeszko za bardzo ciężką pracę. 

                                                                                     Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii zielona szkoła2018.

 • Młodzi strażacy z klasy II

  Młodzi strażacy z klasy II

  Dnia 7 czerwca klasa II była z wizytą w Straży Pożarnej.  Pan Damian Chrościcki opowiedział dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci miały możliwość zobaczenia nowego wozu strażackiego, obejrzały sprzęt strażacki niezbędny do gaszenia pożaru oraz ratowania życia ludzkiego. Uczniowie mogli w praktyczny sposób zastosować nosze do przenoszenia poszkodowanych ludzi oraz zabawowo gasić pożar. Na koniec zagrały w piłkę nożną po strażacku i posłuchały sygnałów alarmowych z wozów strażackich.
  To był wspaniały dzień, za co serdecznie dziękujemy zawsze niezastąpionemu Panu Damianowi Chrościckiemu. Współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kałuszynie  to stały element w życiu naszej szkoły.

  Agnieszka Broniarek

  Zdjęcia z wizyty - w "Fotogalerii".

 • DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREMIERA

  DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREMIERA
  03.06.2018

   „Kto Ty jesteś? Polak mały!”

   

  Gry, animacje, spektakle, zawody sportowe, symulatory jazdy 3D, malowanie twarzy, kolorowe fryzury, mini kino, mobilne laboratorium, fotobudki, oraz liczne pokazy i występy– to tylko niektóre atrakcje, które czekały w niedzielne przedpołudnie 3 czerwca podczas pikniku w ogrodach Kancelarii Premiera. Wszystko z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w  100-lecie Niepodległej!”

     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie już po raz trzeci  wzięli udział we wspólnej zabawie i tego dnia na pewno nie mieli czasu na nudę. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.30 i trwała sześć godzin. Każdy uczestnik pikniku mógł odwiedzić dowolny sektor poszczególnych ministerstw, służb oraz państwowych jednostek organizacyjnych i skorzystać z najróżniejszych rozrywek przygotowanych specjalnie dla młodszych i starszych dzieci. Wśród nich pojawiły się m.in. możliwość budowy robotów, zabawy z interaktywnymi eksponatami naukowymi, malowanie gipsowych dinozaurów, pokaz formowania baniek mydlanych, demonstracja pojazdów służbowych, jazda samochodem w symulatorze z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości czy pokaz filmu zrealizowanego w technologii 360 stopni. Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w licznych warsztatach m.in. tanecznych, kulinarnych, sportowych, oraz w konkursach np. sprawnościowych, wiedzy z zakresu ruchu drogowego, geografii czy nawet archeologii. Wśród pozostałych atrakcji pojawiły się również m.in.: koło fortuny z nagrodami, zabawy sprawnościowe i logiczne, samodzielne tworzenie pamiątkowych pocztówek. Na głównej scenie ustawionej w samym środku ogrodu odbywały się pokazy  umiejętności robota pirotechnicznego, tresury psa służbowego, sztuki samoobrony oraz polskich tańców ludowych. A dla wygłodniałych i spragnionych czekały stoiska ze smacznymi potrawami, orzeźwiającymi napojami i rozmaitymi słodkościami. Nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy również przy wejściu do ogrodów Kancelarii Premiera mieli punkty sprawdzające z kontrolą pirotechniczną.DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREMIERA - Obrazek 1

     Przy słonecznej pogodzie i wśród niezliczonej ilości atrakcji czas minął bardzo szybko. Ten wesoły, kolorowy i pełen wrażeń dzień wszyscy na pewno zapamiętają na bardzo długo. Jak to dobrze, że kolejny Dzień Dziecka jest już za niecały rok!

  Autorką artykułu jest pani Monika Marciniak.

  Zdjęcia z pikniku - w "Fotogalerii".

 • XX Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  XX Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  III miejsce w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych

  Wiecej informacji + zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W KAŁUSZYNIE ORGANIZATOREM POWIATOWEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO I MULTIMEDIALNEGO

  SZKOŁA PODSTAWOWA W KAŁUSZYNIE ORGANIZATOREM POWIATOWEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO I MULTIMEDIALNEGO
  24.05.2018

  Jak zwykle o tej porze roku Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Kałuszynie przepełnił duch starożytnej Grecji. Wszystko za sprawą  XI Powiatowego Konkursu Wiedzy Mitologicznej „Z mitologią za pan brat”, który miał miejsce w czwartek 24 maja 2018r. Patronat nad tym przedsięwzięciem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęli: Kurator Oświaty, Starosta Miński oraz Burmistrz Kałuszyna.

  Zmagania znawców mitów greckich rozpoczęły się o godz. 10.00 na hali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kałuszynie pan Marek Pachnik bardzo serdecznie powitał uczestników konkursu, a także ich opiekunów. Życzył nie tylko powodzenia w mitologicznych potyczkach, ale również radości i zadowolenia z udziału w tej rywalizacji. W tym roku do konkursu przystąpiło 31 uczniów z 19 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Znawcy mitów mieli 45 minut na rozwiązanie testu składającego się z siedemdziesięciu pytań zamkniętych. Zmierzyli się oni nie tylko z zagadnieniami sprawdzającymi znajomość mitologii, ale również wywodzących się z niej związków frazeologicznych.

  Podsumowanie konkursu odbyło się zgodnie z planem o godz. 12.30. Było to możliwe dzięki sprawnej pracy kilkuosobowej komisji konkursowej w składzie: pani Katarzyna Mroczek, pani Monika Marciniak, pani Krystyna Osińska, pani Jolanta Kopczyńska i pani Agnieszka Borucińska.

  Na konkursowej gali obecni byli również laureaci Powiatowego Konkursu Multimedialnego „Droga do niepodległości”, który został rozstrzygnięty przez organizatorów także w tym dniu. Opiekunem konkursu multimedialnego była pani Izabela Borucińska. Uroczystość wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań uświetniła obecność zastępcy burmistrza pani Henryki Sęktas.

  Najlepiej z pytaniami konkursowymi z zakresu mitologii poradził sobie uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim – Mikołaj Jarzyna. Drugie miejsce zajęła Marta Wójcicka ze Szkoły Podstawowej w Mariance, zaś na trzecim miejscu uplasował się Szymon Książek ze Szkoły Podstawowej w Siennicy. Zwycięzcy mitologicznych zmagań otrzymali puchary oraz karty podarunkowe do Empiku o nominale 200zł, 150zł lub 100zł.

  Natomiast w konkursie na prezentację multimedialną bezkonkurencyjne okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Jakubowie: Izabela Szelągowska - laureatka I miejsca i Magda Brewczyńska - zdobywczyni II miejsca.   III miejsce zajęli ex aequo: Amelia Kowalczyk uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz Szymon Wieczorek - uczeń Szkoły Podstawowej w Brzózem. Oni również otrzymali puchary i karty do Empiku. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

   

  Autorem artykułu jest Pani Monika Marciniak.

  Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w "Fotogalerii" - k. mitologiczny i k. multimedialny

 • Święto Rodziny w klasie Vc

  Święto Rodziny w klasie Vc
  23.05.2018

  23 maja 2018r. uczniowie klasy Vc zaprosili do szkoły swoich najbliższych na Święto Rodziny. Gościliśmy mamy, tatusiów, babcie i młodsze rodzeństwo. Na początek goście obejrzeli przedstawienie pt. "Zwariowana klasa Vc". Później rozpoczęły się zabawy, gry i konkursy. Sześć drużyn  składających się z uczniów i przybyłych gości  zaciekle walczyło o każdy punkt. Konkurencje dotyczyły rodziny. Trzeba było np. ułożyć piosenkę o rodzinie i zaśpiewać ją, rozwiązać krzyżówkę, stworzyć  jak najwięcej słów  z liter R O D Z I N A. Nie zabrakło także kalamburów i piosenki bez słów. Wszyscy bawili się doskonale, humory dopisywały. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody, zaś wszyscy uczestnicy "Święta Rodziny w 5c" dostali ciastko z przesłaniem - aforyzmem dotyczącym rodziny.  Dobrze było spotkać się w takim gronie!

  Zdjęcia ze spotkania - w "Fotogalerii".

 • XII Memoriał im. Tomka Chrościckiego w piłce nożnej

  XII Memoriał im. Tomka Chrościckiego w piłce nożnej

  21 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie po raz kolejny odbył się już XII Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej. Tomek - absolwent naszej szkoły zginął ponad 10 lat temu, ratując przed utonięciem młodszego bratanka. 22 sierpnia 2006 roku Tomasz Chrościcki został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP medalem za ofiarność i odwagę. W zawodach upamiętniających tragicznie zmarłego przed laty kolegę rywalizowali uczennice i uczniowie 5 szkół podstawowych z powiatu mińskiego co dało łącznie 10 drużyn. Więcej informacji, zdjęcia w "Wiadomościach Sportowych"

 • VI POWIATOWY KONKURS JEDNEGO WIERSZA

  VI POWIATOWY KONKURS JEDNEGO WIERSZA

  10 maja odbyły się szkolne eliminacje VI  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza. 
  12 uczestników z klas młodszych ( Anastazja Korbel, Kalina Sołtysiak  kl. II a; Maja Płochocka, Jakub Patocki  kl. III a; Amelia Rutkowska, Krystian Wiechetek kl. III b; Roksana Rucińska, Lena Grzywacz, Ania Grzywacz, Ola Piotrowska, Cezary Ciś, Jakub Wrzosek kl. III c) oraz 12 z klas IV-VII   ( Alan Jakowiuk kl. V a; Maja Kołak, Mikołaj Lewiński, Bartek Lewiński, Krystian Pełka, Julia Zasuwik kl. V b; Kasia Szczęśniak VII a; Wiktor Walędzki, Bartek Drwęcki, Oliwia Smolińska, Kinga Mielczarek , Ala Drabarek kl. IV b)   recytowało wiersz Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej.
   
  Naszą szkołę będą reprezentować: Kalina Sołtysiak i Julia Zasuwik

 • Mistrzostwo w Zawodach Międzypowiatowych!!!

  Mistrzostwo w Zawodach Międzypowiatowych!!!

  I miejsce w Zawodach Regionu Siedleckiego w piłce nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych

  Wiecej informacji + zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

 • Wyjazd szkolno-katechetyczny w Bieszczady

  W dniach 15-20 IV 2018r. grupa 30 uczniów klas siódmych i szóstych wyjechała w najdzikszy zakąWyjazd szkolno-katechetyczny w Bieszczady - Obrazek 1tek Polski - Bieszczady na wyprawę szkolno-katechetyczną zorganizowaną przez ks. Jerzego Skłuckiego.
  Mieszkaliśmy w osrodku wypoczynkowym "Lesna Polana" w Bystrem k. Baligrodu.
  Każdy dzień rozpoczynał się Mszą Świętą odprawianą w warunkach polowych w szałasie. Potem ten sam szałas zamieniał się w jadalnię, a wieczorem stawał się salą dyskotekową.

  Bieszczadzki wyjazd obfitował w wiele atrakcji: turystycznych, krajoznawczych, przyrodniczych, sportowych i ... nie tylko.
  Uczniowie odbyli 8-kilometrową przejażdżkę drezynami i podróż kolejką bieszczadzką z Majdanu do Balnicy. Podziwiali zaporę w Solnie i ogród biblijny w Myczkowcach. Przeszli jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych w Bieszczadach - Połoninę Caryńską. W Lesku miała miejsce gra miejska, tam też trzykrotnie spędzaliśmy czas w Parku Wodnym. Nasza aktywność fizyczna to także poranne biegi, mecze piłki nożnej, siatkówka, tenis stołowy. Kilka popołudniowych godzin przeznaczyliśmy na grę w podchody i spóźniony "lany czwartek". Nie zabrakło także nocnego próbnego alarmu. 
  19 kwietnia pamiętaliśmy o 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Obchodziliśmy urodziny i imieniny czwórki uczestników wyjazdu. 
  Jak widać - atrakcji było mnóstwo. Humory i apetyty dopisywały wszystkim. Nie straszne nam były nawet ślady wilków i oczy tego bieszczadzkiego drapieżnika, który obserwował nas zza drzew. 
  Sześć dni minęło momentalnie i trzeba wrócić do realiów szkolnych. Za dwa miesiące wakacje:))

  Zdjęcia w "Fotogalerii" - część I, część II, część III i część IV.

 • Wizyta gości z programu "Edukacja Inspiracja"
  27.04.2018

  Od stycznia 2018 roku członkowie „Koła młodych przyrodników”   realizują projekt „Nie taka chemia straszna jak o niej mówią”. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiego  programu „Edukacja Inspiracja” i finansowany ze środków  Fundacji im. Romana Czarneckiego. W dniu 27 kwietnia  pani prezes fundacji  Emilia Gromadowska i koordynator programu Aleksandra  Saczuk oraz pan fotoreporter  przyjechali, aby zobaczyć jak przebiegają prace w projekcie. Podczas wizyty gości młodzi przyrodnicy podzieleni na grupy prezentowali  różne eksperymenty. Panie przyglądały się pracy uczniów i rozmawiały z nimi.  Przez cały czas spotkania padało mnóstwo pytań ze strony gości na które uczniowie odpowiadali a pan reporter wszystko nagrywał. Pani prezes wybrała 5 osób z którymi pani Ola przeprowadziła wywiad uwieczniony przez pana reportera. Spotkanie trwało ponad 3 godziny i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Czekamy teraz na film, który ma powstać z naszym udziałem. Już czujemy się wyróżnieni, że spośród 30 szkół z całej Polski właśnie nasze koło zostało wybrane do nakręcenia reportażu na temat  pracy w programie „Edukacja Inspiracja”.

                                                                                                 Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta gości z programu "Edukacja Inspiracja".

 • Ib i IIa z wizytą w Pałacu Prezydenckim u Pierwszej Damy
  18.04.2018

  Dnia 18.04.2018 roku uczniowie i uczennice klasy Ib i IIa pod opieką Doroty Kobeszko, Agnieszki Broniarek i Krystyny Raczyńskiej udali sie z wizytą do Pałacu Prezydenckiego na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania gmachu Pałacu Prezydenckiego, pod czujnym okiem Pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o poszczególnych pomieszczeniach pałacu. Następnie dzieci miały okazje do zaszczytnego spotkania z Panią Prezydentową podczas którego zadawały  pytania a Pani Agata Kornhauser-Duda  uśmiechem i życzliwością udzielała odpowiedzi. Dzieci przygotowały też niespodzianki dla Pani Prezydentowej: album z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi ukazującymi Kałuszyn oraz najbliższą okolicę, statuetkę przedstawiającą herb Kałuszyna oraz wiersze taty Pani Prezydentowej - poety Juliana Kornhauser z tomiku "Dla Agatki". Wiersze recytowali: Marysia Borucińska i Bartek Abramowski z kl. Ib oraz Anastazja Korbel i Kalina Sołtysiak z klasy IIa. Spotkanie z Pierwszą Damą przebiegło w niezwykłaj atmosferze. Wizyta wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i na długo pozostanie w naszej pamięci.                                                                     Agnieszka Broniarek

  Zdjęcia znajdują sie w galerii  Ib i IIa z wizytą w Pałacu Prezydenckim oraz na stronie Pałacu Prezydenckiegohttp://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,388,agata-kornhauser-duda-przyjela-w-palacu-prezydenckim-uczniow-z-kaluszyna.html

   

   

   

 • Walczymy ze szrotówkiem

  Walczymy ze szrotówkiem

  Wiosna przyszła szybkim krokiem a wraz z nią zagrożenie dla naszych parkowych drzew. Kontynuujemy akcję ratowania kasztanowców przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Członkowie Koła Młodych Przyrodników przystąpili do walki z pasożytem zakładając na drzewa zakupione przez Urząd Miejski  lepy. Jest to mechaniczna metoda polegająca na otoczeniu pnia drzewa opaska nasączoną feromonem  samicy szrotówka. Lepowanie jest skuteczne jedynie w przypadku pierwszego, wychodzącego z ziemi pokolenia owada. Aby nie doszło do uszkodzenia pni drzew za 2 tygodnie lepy zostaną zdjęte i wówczas założymy pułapki. Zdjęcia Walczymy ze szrotówkiem.

                                                                                   Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

strona: