Nawigacja

 • 07.08.2020

  Uczniowie kl. Va noc z 10 na 11 listopada 2017 roku spędzili w Szk. Podst. w Chrościcach, pod opieką wychowawczyni i rodziców pań M. Romańczuk oraz B. Kubuj. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku. Po zjedzeniu kiełbasek udaliśmy się do szkoły,  gdzie nasz pobyt rozpoczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Po czym chłopcy poszli oglądać mecz. Razem z piłkarzami pięknie odśpiewali hymn.  Podczas meczu posilaliśmy się pizzą przywiezioną przez panią z Helenady.  Dziewczynki wykonały piękną kartą, na której wszyscy wpisali podziękowania dla gospodarzy. Po obejrzeniu meczu bawiliśmy się na dyskotece do późnej nocy...  Nikomu nie chciało się spać. Rano zjedliśmy zdrowe śniadanko przygotowane przez mamy.  Aby uczcić  99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę, każde z dzieci napisało czym jest dla niego ojczyzna..? Po odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy przeczytali swoje teksty. W podziękowaniu za miłe przyjęcie przygotowaliśmy gospodarzom niespodziankę. Mamy nadzieję, że odnajdą Panie "dziecięcą radość". Dziękujemy Pani kerownik I. Jackiewicz i Pani Śledziewskiej za pomoc. Czas minął bardzo szybko, trzeba było wracać do domu. Każdy pytał kiedy będzie następne "nocowanie"? Było fantastycznie. Dziękuję moim uczniom, że byli suuupeeeerrr. Wychowawczyni kl. Va Krystyna Raczyńska vel Wasiluk.  Zdjęcia  galerii Biwak kl. Va.

 • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

                                                                  ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

      Przez jeden tydzień października, w dniach 23 – 27 obchodziliśmy w naszej szkole święto biblioteki szkolnej. Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich czytelników do udziału w imprezach organizowanych przez bibliotekę. W poniedziałek odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Przez cały poniedziałek wielu uczniów odwiedzało bibliotekę kupując książki na kiermaszu lub biorąc udział w loterii fantowej przygotowanej przez Klub Miłośników Książek.
        We wtorek wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z podróżnikiem Florianem Pyszelem, który wrócił właśnie ze swojej trzymiesięcznej wyprawy autostopem po Azji.  W środę gościliśmy panią Stanisławę Gujską, autorkę książek dla dzieci.  Czwartek i piątek poświęcono patronowi szkoły. Najpierw odbył się międzyklasowy etap konkursu „Bolesław Prus – życie i twórczość, później w  finale uczestnicy odpowiadali indywidualnie na pytania, zdobywając punkty dla drużyny.  W piątek członkowie Klubu Miłośników Książek czytali uczniom z klas 0 i I  „Królewnę bałaganiarę” Doroty Gellner i bajkę słowacką „O dwunastu miesiącach”.

  Więcej informacji na stronie biblioteki, zdjęcia w fotogalerii:

   

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Szkół Podstawowych

  We wrześniu i październiku 2016 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła IIm w powiecie!!! 

  więcej informacji, zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

 • 19.10.2017

  W ramach zadania „Organizacja konkursów z zakresu wiedzy o środowisku naturalnym i ekologii dla mieszkańców gminy Kałuszyn” od czerwca do września  2017 roku  odbywał się I Gminny Konkurs „Ekokoziołek”. Konkurs przebiegał w 4 kategoriach:

  • klasy 0 – III Szkoły Podstawowej w Kałuszynie
  • klasy IV – VI Szkoły Podstawowej w Kałuszynie
  • klasy I –III Gimnazjum w Kałuszynie
  • dorośli  mieszkańcy Gminy Kałuszyn

  Uczniowie  klas 0-III  Szkoły Podstawowej mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej pt. „ Dbam o czyste powietrze”. Natomiast klasy IV-VII  musieli wykazać się wiedzą pisząc dwuetapowy test na temat „Bądź eko a zajdziesz daleko”.  Dzieci  przygotowywały się pod  kierunkiem nauczycielek: A. Brudz, M. Gogol-Gójskiej, A. Skonieckiej, E. Przybysz, E. Kalisz, K. Pawlikowskiej, S. Wójcik, D. Włodarczyk,  W. Szymańskiej.  Koordynatorkami  konkursu były  panie:  K. Raczyńska vel Wasiluk, A. Broniarek, D. Kobeszko.

  Komisja konkursowa w składzie: Anna Komuda, Renata Siwik, Anna Parol w każdej kategorii wyłoniła 3 laureatów i wyróżniła po 10 uczniów.  Laureaci za I miejsce otrzymali rowery, II miejsca zostały nagrodzone tabletami a zwycięzcom III miejsc przyznano aparaty fotograficzne.

  W dniu 17 października nastąpiło podsumowanie konkursów i rozdanie nagród, które wręczyli Pan burmistrz Marian Soszyński i Pan dyrektor Marek Pachnik.  Wyróżnieni uczniowie otrzymali bidony a upominkami w postaci lampek do rowerów zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu.  Natomiast nauczycielkom opiekującym się uczniami biorącymi udział w konkursie Pan burmistrz wręczył podziękowania.

  Nagrody zostały sfinansowane ze środków WFOŚiGW w Warszawie przy współudziale Gminy Kałuszyn.

  Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii a pełny opis zadania w zakładce „Projekty”.

 • Szkolny etap konkursu "Wisła inspiruje"

  11 października 2017r. odbył się szkolny etap konkursu "Wisła inspiruje". Wyłoniono najlepszą pracę plastyczną, którą wykonał uczeń klasy II Adrian Sęktas (wychowawczyni - pani Agnieszka Broniarek). Praca została zakwalifikowana do II etapu konkursu i przesłana do UMWM. 

  Organizatorem konkursu była pani Wiesława Szymańska.

 • KONKURS PLASTYCZNY ,, KREW RATUJE ŻYCIE"

  07.10.2017

   

  KONKURS PLASTYCZNY ,, KREW RATUJE ŻYCIE"

   

  7 października podczas ,,Białej Soboty" w Parku Miejskim w Kałuszynie zostały wręczone nagrody laureatom  szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem ,, Krew ratuje życie ". Organizatorem konkursu był Zespół Opieki Zdrowotnej i Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, pod patronatem Burmistrza Kałuszyna. Do organizatora wpłynęło 110 prac w trzech kategoriach wiekowych:

  1- klasy 0 - II,

  2 - klasy III - IV

   3 - klasy V - VII.

  Tematyka konkursu obejmowała propagowanie honorowego krwiodastwa i zachęcanie młodych, zdrowych ludzi  do dzielenia się tym co najcenniejsze i niezbędne do życia. Prace wyróżniały się nieprzeciętną starannością i zróżnicowanym sposobem przedstawienia tematu.

  Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się konkursem i wykazali wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

  Wyniki konkursu w zakładce -  LAUREACI KONKURSÓW

 • Warsztaty językowe w Londynie

 • WELCOME TO KAŁUSZYN

  W trzecim tygodniu września (18-22.09) lekcje angielskiego w naszej szkole odbywały się pod hasłem wielokulturowości.  Wszystko za sprawą trzech młodych ludzi z trzech różnych kontynentów, którzy w ramach projektu KidSpeak realizowanego przez AIESEC  postanowili odwiedzić Polskę i przybliżyć jej młodym mieszkańcom swoją kulturę, tradycję i obyczaje.

  Eya przybyła z Tunezji. Błyskawicznie nawiązała kontakt z dziećmi, podbijając ich serca swoją otwartością, optymizmem i autentycznością. Uczniowie zachwycili się egzotyką tunezyjskich miast, kurortów turystycznych oraz muzyką i tańcem.

  Bora Skreli, studentka psychologii z Albanii z pasją opowiadała o trudnej historii swojego kraju, jego kulturze,  obyczajach i tradycji przesiąkniętej wpływami Greków, Rzymian i Turków. Dzieci szczególnie zaciekawione były  słodkimi specjałami kuchni albańskiej m.in. przepisem na shendetile oraz tradycyjnymi tańcami w wykonaniu zespołów ludowych.

  Thilina Abeykoon, student ze Sri Lanki przybliżył naszym uczniom bogactwo architektoniczne, mozaikę kulturowo-religijną  oraz egzotykę swojego kraju, w którym nie ma zimy (sam gość przyznał, że nigdy nie widział śniegu). Dzieci szczególnie zainteresowała historia pałacu Sigirija „Lwia Skała” i jego okrutnego władcy oraz niezwykłe położenie szkoły Thiliny, w środku lasu.

  Eya, Bora i Thilina  wnieśli do naszej szkoły powiew świeżości oraz egzotyki, optymizmu i otwartości na drugiego człowieka. Dzięki nim uczniowie mogli chociaż przez chwilę obcować z kulturą, tradycją i obyczajami z trzech różnych kontynentów za sprawą jednego języka- języka angielskiego, który de facto nie jest językiem ojczystym żadnego z wolontariuszy. Języka, którego znajomość jest kluczem otwierającym drzwi współczesnego świata, likwidującym bariery i granice poznania.

  Mamy nadzieję, że wizyta wolontariuszy stanie się inspiracją dla naszych uczniów do doskonalenia umiejętności językowych. Jak powiedział Ludwig Wittgenstein „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, a Bora, Eya i Thilina są najlepszym dowodem na to, że dla znających języki obce świat nie ma żadnych granic….

  LIKWIDUJMY GRANICE, UCZMY SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!

  p. Magdalena Kosmalska

  Zdjęcia z wizyty w naszej szkole - w "Fotogalerii".

 • UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA POMNIKA NA CMENTARZU ŻYDOWSKIM - 14 IX 2017r.

  14 września na cmentarzu żydowskim w Kałuszynie miała miejsce uroczystośćodsłonięcia pomnika upamiętniającego miejscową gminę żydowską. Zorganizowały ją Fundacja Dziedzictwa Żydowskiego i Urząd Miejski w Kałuszynie. W ceremonii udział wzięli:
  - ambasador Izraela;
  - Naczelny Rabin Polski;
  - pełnomocnik MZ ds. kontaktów z diasporą żydowską;
  - delegacja Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie oraz mieszkańcy Kałuszyna i potomkowie kałuszyńskich Żydów z USA i Izraela.

  Pomnik powstał dzięki inicjatywie Josepha Gellmana z Izraela. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, wśród nich proboszcz naszej parafii, ks. prałat Władysław Szymański.

  W uroczystości brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Koła Historycznego i Koła Biblijnego.

  Zdjęcia z uroczystości - w "Fotogalerii".

 • Zajęcia w Szkole Mr Ozzy w roku szkolnym 2017/18 

  Zajęcia w Szkole Mr Ozzy w roku szkolnym 2017/18 

  RUSZAJĄ OD PONIEDZIAŁKU - 18 WRZEŚNIA

   

  NA PIERWSZE ZAJĘCIA ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ŁĄCZNIE Z RODZICAMI - można zobaczyć lekcję i porozmawiać z lektorką 

  TERMINY:

  *zerówki – wtorek i czwartek 13:00-13:45 

  *klasy 1 i 2 - środa i piątek 13:00-13:45

  *klasy 3 – środa 13:00-13:45 i piątek  13:50-14:35

  *klasy 4 i 5 – poniedziałek i środa 13:50-14:50

  Jeśli mają Państwo jakieś uwagi/pytania odnośnie terminów lub grup, prosimy o kontakt: 693367296

  UWAGA! Tylko w grupie klas 3 i 1-2 mamy komplet, los pozostałych grup zależy od frekwencji i rozstrzygnie się w pierwszym tygodniu

 • Uroczyste obchody 78. rocznicy walk pod Kałuszynem

  12.09.2017

  12 września 2017r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie z organizatorami, mieszkańcami Kałuszyna i zaproszonymi gośćmi ochodzili 78. rocznicę walk pod Kałuszynem. Swoją obecnością podczas uroczystości w parku, Mszy Św. Polowej i Apelu Poległych oddaliśmy cześć i hołd poległym w obronie Kałuszyna.

  Zdjęcia z uroczystych obchodów  - w "Fotogalerii".

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  04.09.2017

  Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ważne dla wszystkich, ale szczególnie wyjątkowe dla uczniów klas "0" i klas siódmych. Reforma ruszyła!

  Kilka zdjęć z uroczystości - w "Fotogalerii".

   

 • Obóz sportowy SZTUTOWO 2017

 • 18.06.2017

  14 czerwca  w  Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się rotrzygnięcie  XIII edycji wojewódzkiego konkursu "Zbiórka makulatury". kolejny raz znaleźliśmy się w gronie laureatów i nasza szkoła zajęła I miejsce.  Główną nagrodą był zestaw muzyczny Sony Centre z funkcją Bluetooth.   Uczestnicy finału mogli uczestniczyć i podziwiać eksperymenty z ciekłym azotem. Wbijanie gwoździa zmrożonym bananem, rozbijanie młotkiem gąbki, jedzenie zamrożonych w -200 stopniach Celsjusza biszkoptów czy śmietankowych bezów to tylko niektóre atrakcje. Po doskonałej zabawie na lauretów czekał pyszny obiad. Zdjęcia w galerii konkurs "Zbiórka makulatury"

  Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 • Uczniowie klasy IVc nakręcili film pt. "Bądź kumplem, nie dokuczaj". 

 • DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PANI PREMIER

  03.06.2017

  3 czerwca 2017r. kolejny raz uczestniczyliśmy w Dniu Dziecka w Kancelarii Pani Premier Beaty Szydło. Za bramami czekało na nas wiele atrakcji i zabaw. Zostaliśmy przywitani i otrzymaliśmy przewodnik po terenie kancelarii. Każdy z nas miał możliwość odwiedzenia wybranego stoiska z gadżetami organizowanego przez różne ministerstwa. Można było tam wziąć udział w konkursach, zabawach, nauce pierwszej pomocy, poznać ciekawostki z chemii, przyrody, mogliśmy też posłuchać ciekawych historii. Nie mogło zabraknąć również stoiska ze smacznym posiłkiem, polskimi przysmakami, owocami, watą cukrową oraz popcornem.

  Najchętniej odwiedzanym miejscem było kino 5D, fotobudki oraz dmuchane zjeżdżalnie. Fani sportu mogli skorzystać z nauki z mistrzami biegów, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej oraz innych dyscyplin. W zawodach sportowych dzieci otrzymywały piłki i gry na konsole. Można było spotkać także sławne osoby i zdobyć ich autograf lub wspólne zdjęcie. Relacje z tego wydarzenia były nagrywane przez Telewizję Polską. Była możliwość wystąpienia na żywo w prognozie pogody. W czasie trwania tego wydarzenia czas umilała nam orkiestra.  

   Wszyscy wyszli uśmiechnięci, zadowoleni z plecakami i torbami pełnymi gadżetów. Była to niezapomniana, pełna wrażeń uroczystość i chętnie odwiedzimy kancelarię w następnym roku.

  Beata Cymbalińska kl. VIb

  Zdjęcia można obejrzeć w "Fotogalerii".

 • PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych odbyła się 23 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Uczestniczyła w niej p. Doroty Skrzypek - I Mazowiecka Wicekurator Oświaty oraz p. Krystyna Mucha – Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego KO w Warszawie. Uroczystość rozpoczęli organizatorzy konkursów: Marzenna Przesmycka-Baranek - Dyrektor OEIiZK oraz Jarosław Zaroń – Dyrektor MSCDN.
  W bieżącym roku szkolnym do konkursu polonistycznego, matematycznego i informatycznego przystąpiło 17792 uzdolnionych uczniów i uczennic szkół podstawowych z Mazowsza. Spośród nich 223 osoby uzyskały tytuł laureata, w tym Julia Grzywacz z kl. VIa. Gratulujemy!
  Pani Krystyna Osińska

  Zdjęcia - w "Fotogalerii".

 • 03.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZIELONA SZKOŁA 2017.

 • Wycieczka członków Samorządu Uczniowskiego i Klubu Miłośników Książki " Śladami Bolesława Prusa"

  19.05.2017

             19 maja grupa 23 uczniów z Samorządu Uczniowskiego i Klubu Miłośników Książki wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Przez godzinę ćwiczyliśmy w  Parku Trampolin. Później udaliśmy się na Stare Powązki by złożyć kwiaty  i zapalić znicze na grobie Bolesława Prusa w 105 rocznicę jego śmierci. Po nostalgicznym spacerze alejami starej nekropolii, przybyliśmy do Muzeum Drukarstwa, gdzie wzięliśmy udział w lekcji na temat historii pisma i książki. Na zakończenie każdy powielił na starej prasie drukarskiej okolicznościowy druk. Tradycyjnie już, przed powrotem do Kałuszyna odwiedziliśmy McDonald’s.

  Zdjęcia - w "Fotogalerii".

strona: