Nawigacja

 • Podsumowanie projektu "100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę"

  Znalezione obrazy dla zapytania endomondoZapraszamy wszystkich uczestników, którzy włączyli się do naszej szkolnej rywalizacji "100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości" na podsumowanie projektu, które odbędzie się 23 listopada (piątek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kałuszynie. Będzie nam miło gościć wszystkich Endomondowiczów:)

 • SZKOLNE OBCHODY 100-ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  Podobny obraz6 - 9 XI 2018r. (wtorek - piątek) - Wychowawca z wychowankami nawiedzają Pomnik Niepodległości składając kwiat/ki i paląc znicz/e

  9 XI 2018r. (piątek) - Odśpiewanie o 11.11 hymnu w parku miejskim, każdy uczeń - flaga + kotylion, wyjście spod szkoły o 10.55.

  Jak śpiewaliśmy? - można zobaczyć klikając w link: 

  https://www.facebook.com/1704164939797215/videos/356691398225388/?t=2

  Film nagrał i opublikował p. Dariusz Przybyłko.

   

  11 XI 201r. (niedziela) - Uroczystości parafialno-gminne

  15 - 16 XI 2018r. (czwartek - piątek) - Szkolna akademia w Domu Kultury w Kałuszynie. Strój galowy. Kotylion.

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Szkół Podstawowych

  Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Szkół Podstawowych

  We wrześniu i październiku 2018 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Młodsza drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła IIm a starsza drużyna IIIm w powiecie!!! 

  więcej informacji, zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

 • Zapraszamy do Rycerskiego Banku Niepokalanej

  Zapraszamy do Rycerskiego Banku Niepokalanej

  Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogą należeć do Rycerskiego Banku Niepokalanej, prowadzonego przez redakcję Małego Rycerzyka Niepokalanej w Niepokalanowie.
  W duchu miłości i wdzięczności wobec Matki Bożej odmawiamy modlitwy "Zdrowaś Maryjo". Stan konta powiększa się poprzez nowe deklaracje i odmawianie modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i czynienie dobrych uczynków.

  Opiekunowie: Ewa Paruzal i Krystyna Sęktas

 • EDUKACJA INSPIRACJA II edycja

  18.10.2018

  W tym roku szkolnym 31 nauczycieli z całej Polski otrzyma finansowanie na realizację projektów edukacyjnych, które zgłosili do programu Edukacja Inspiracja II edycja.  O wyborze, podczas posiedzenia 12 października, zdecydowała Komisja Ekspertów. Tworzą ją praktycy i eksperci edukacyjni: Bożena Będzińska-Wosik, dr Grażyna Czetwertyńska, Mirosław Skrzypczyk i Elżbieta Tołwińska-Królikowska.  Spośród nadesłanych zgłoszeń ekspertom najbardziej spodobały się projekty angażujące młodych ludzi i oddające im odpowiedzialność, odpowiadające na potrzeby społeczności szkolnej i lokalnej oraz budzące zainteresowanie najbliższą okolicą. Docenili ciekawe pomysły, atrakcyjną formę ich realizacji oraz działania ważne społecznie i te, które będą żyły po zakończeniu projektu.  Po kilkugodzinnych, emocjonujących obradach zdecydowano, że również projekt Koła Młodych Przyrodników „Od osełki masła do molekularnego kawioru”  otrzymał grant.

                                                                                                                    opiekun koła Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

  II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH - Obrazek 1

 • ZBIÓRKA MAKULATURY

  02.10.2018

  W dniach 8-11.10.2018 w godz. 8-15 odbędzie się szkolna zbiórka makulatury. Proszę przynosić paczki podpisane: imię i nazwisko ucznia, klasa.  Wszelkie pytania proszę kierować do Krystyny Raczyńskiej vel Wasiluk. 

 • 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

  100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości
  02.10.2018

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła, włączyła się w ogólnopolską akcję „100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości”.  Projekt jest wspólną inicjatywą geografów i przyrodników z całej Polski, Ogólnopolska akcja została zauważona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i włączona do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Założeniem akcji jest przesłanie, przez uczniów i ich nauczycieli, widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski. Akcja tym bardziej niezwykła, że ani uczniowie ani nauczyciele  nigdy się nie spotkali.
  Ponieważ nie mamy   widokówek z Kałuszyna bardzo prosimy o pomoc dzieciom w ich wykonaniu. Widokówka ma zawierać atrakcje Kałuszyna. Wielkość format A6 (10,5x14,8cm). Można wykonać ręcznie lub skorzystać z bezpłatnych programów komputerowych. Pocztówki  przekazujemy koordynatorom do 10 października
  .

                                                         Szkolni koordynatorzy: Krystyna Raczyńska vel Wasiluk, Barbara Krążała

 • 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Od 1 X 2018r. rozpoczynamy realizację projektu "100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę".

  W projekcie może wziąć udział każdy uczeń i nauczyciel.

  Wstępnym zadaniem uczestnika projektu jest pobranie na swoje mobilne urządzenie (smartfon, tablet) aplikacji ENDOMONDO, zainstalowanie jej, założenie konta i dołączenie do rywalizacji zatytułowanej "100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości".

  Główne zadanie to pokonanie dystansu 100 km uprawiając następujące dyscypliny sportowe:

  - bieganie

  - chodzenie

  - hulajnoga

  - jazda na deskorolce

  - jazda na rolkach

  - jazda na rowerze

  - nordic walking

  - piesze wycieczki.

  Rozpoczynając "trening" należy uruchomić aplikację, która monitoruje Wasze osiągnięcia, w tym zlicza kolejne pokonane kilometry. Koniecznie pamiętaj o uruchomieniu lokalizacji w ustawieniach swojego urządzenia przenośnego.

  Można dołączyć w każdej chwili!  Na przebycie 100 km uczestnicy projektu mają czas od 1 X do 11 XI 2018r.

  Każdy, kto pokona 100 km będzie zwycięzcą i otrzyma nagrodę - niespodziankę. Nie liczy się czas, w którym osiągniecie upragnione 100 km, liczy się Wasza aktywność fizyczna, zdrowa rywalizacja, Wasza chęć udziału w projekcie, który powstał, aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Zapraszamy wszystkich chętnych!

  Zachęcamy również do dokumentowania poprzez fotografie i filmiki Waszych "treningów" i na zakończenie przekazanie ich do organizatorów. Planujemy stworzyć z nich prezentację multimedialna podsumowująca projekt.

  WAŻNE!

  ENDOMONDO można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android, iOS, Windows Phone i Symbian.

   

   

  Wszelkie niejasności i wątpliwości dotyczące obsługi i korzystania z ENDOMONDO będą wyjaśniane na bieżąco.

  Opiekunowie projektu

  Joanna Bielińska

  Izabela Borucińska

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  3 września 2018r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Rok wyjątkowy z kilku  powodów.
  Po pierwsze - po latach przerwy do szkoły wróciła klasa ósma.
  Po drugie - zaczęliśmy pracę z nowym narzędziem, jakim jest dziennik elektroniczny.
  Po trzecie - w tym roku jest nas wyjątkowo dużo - 560 uczniów i 56 nauczycieli.

  Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dużo zdrowia i sił do pracy, wielu powodów do radości i licznych sukcesów.

 • Edukacja Inspiracja "Nie taka chemia straszna jak o niej mówią" - film

  Chociaż  I edycja projektu "Edukcja inspiracja"  zakończyła sie w ubiegłym roku szkolnym,  to dopiero   teraz otrzymaliśmy  film  podsumowujący nasze działania. Refleksje uczniów są bezcenne. Jestem dumna, że mam takich cudownych uczniów.  Ze względu na ograniczenia czasowe nie wszyscy mogli wypowiedzieć sie na wizji. Z ponad dwugodzinnego nagrania, jest tylko tyle i aż tyle. Jednak dla mnie wszyscy jesteście super. Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu i zapraszam do działań w tym roku. Tutaj możecie obejrzać  film. https://youtu.be/qbEiWjD8mN0 

 • Do wychowawców!

  Do wychowawców!

  Od piątku 31 VIII u p. dyrektor Agnieszki Wierzbickiej można pobrać loginy i hasła do dziennika elektronicznego dla rodziców swoich wychowanków!

 • Do nauczycieli!

  Do nauczycieli!

   

  Proszę o zapoznanie się z projektem statutu szkoły.

 • Obóz sportowy 2018

  Obóz sportowy 2018

  Zdjęcia z obozu sportowego WŁADYSŁAWOWO 2018

  zdjęcia

  Opis obozu w "Wiadomościach sportowych w zakładce obóz sportowy"

 • Dzień Rodziny klVa
  19.06.2018

  Data Dnia Rodziny w Va nie była przypadkowa. 26 maja Dzień Mamy, 1 czerwca Dzień Dzień Dziecka, 23 czerwca Dzień Taty.  Tego dnia nic nie było ot tak sobie. Wiersze, utwory muzyczne, zabawy to wszystko przygotowali uczniowie Va swoim rodzicom specjalnie na ten szczególny dzień. Każdy coś tak poprostu od siebie, od serca.  Własnoręcznie wykonali także piękne, pachnące mydełka. Kwiaty, tort to kosztuje, ale pieniądze na ten cel uczniowie przeznaczyli z kieszonkowego otrzymanego na zieloną szkołę.  Sala wypełniona po brzegi, łzy wzruszenia, emanujące od wszystkich ciepło. Mnóstwo radości przy rowiązywaniu quizów. Frekwencja prawie 100%. Jednym słowem cudowne popołudnie. Było super. 

                                                                                                           Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Rodziny klVa.

 • zielona szkoła2018
  23.06.2018

  W dniach 11-15.06.2018  54 uczniów przebywało na zielonej szkole "W krainie bobra". Realizując wieloletni projekt "Szlakiem parków narodowych" tym razem odwiedziliśmy Wigierski Park Narodowy,  w którym  dzieci uczestniczyły w fantastycznych warsztatach. Jadąc  kolejką wąskotorową, wędrując na  Cisową Górę i tarasy widokowe  podziwialiśmy polodowcowe krajobrazy suwalszczyzny i żyjące tam zwierzęta. Poznaliśmy smaki kuchni regionalnej w "Biegunie zimna i sera". Byliśmy na jednym z polskich trójstyków. Wędrowaliśmy ścieżkami M. Konopnickiej.   Podziwialiśmy jedyne w swoim rodzaju i na świecie pisanki oraz  historyczne maszyny rolnicze w Muzeum w Ciechanowcu. Płyneliśmy statkiem, którym kiedyś podziwiał uroki mazurskich jezior Jan Paweł II.  Relaksowalismy się w parku wodnym w litewskich Druskiennikach. Nie było czasu na nudę, a po pełnych atrakcji dniach mogliśmy bawić się i relaksować w przepięknym ośrodku wczasowym, posilając sie pysznym jedzeniem, otoczeni opieką przemiłych gospodarzy. Chyba nie było źle skoro niektórzy chcą już zapisywać się na przyszły rok. Ja ze swojej strony dziękuję koleżankom: Joannie Bielińskiej, Agnieszce Broniarek, Dorocie Kobeszko za bardzo ciężką pracę. 

                                                                                     Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii zielona szkoła2018.

 • Młodzi strażacy z klasy II

  Młodzi strażacy z klasy II

  Dnia 7 czerwca klasa II była z wizytą w Straży Pożarnej.  Pan Damian Chrościcki opowiedział dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci miały możliwość zobaczenia nowego wozu strażackiego, obejrzały sprzęt strażacki niezbędny do gaszenia pożaru oraz ratowania życia ludzkiego. Uczniowie mogli w praktyczny sposób zastosować nosze do przenoszenia poszkodowanych ludzi oraz zabawowo gasić pożar. Na koniec zagrały w piłkę nożną po strażacku i posłuchały sygnałów alarmowych z wozów strażackich.
  To był wspaniały dzień, za co serdecznie dziękujemy zawsze niezastąpionemu Panu Damianowi Chrościckiemu. Współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kałuszynie  to stały element w życiu naszej szkoły.

  Agnieszka Broniarek

  Zdjęcia z wizyty - w "Fotogalerii".

 • DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREMIERA

  DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREMIERA
  03.06.2018

   „Kto Ty jesteś? Polak mały!”

   

  Gry, animacje, spektakle, zawody sportowe, symulatory jazdy 3D, malowanie twarzy, kolorowe fryzury, mini kino, mobilne laboratorium, fotobudki, oraz liczne pokazy i występy– to tylko niektóre atrakcje, które czekały w niedzielne przedpołudnie 3 czerwca podczas pikniku w ogrodach Kancelarii Premiera. Wszystko z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w  100-lecie Niepodległej!”

     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie już po raz trzeci  wzięli udział we wspólnej zabawie i tego dnia na pewno nie mieli czasu na nudę. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.30 i trwała sześć godzin. Każdy uczestnik pikniku mógł odwiedzić dowolny sektor poszczególnych ministerstw, służb oraz państwowych jednostek organizacyjnych i skorzystać z najróżniejszych rozrywek przygotowanych specjalnie dla młodszych i starszych dzieci. Wśród nich pojawiły się m.in. możliwość budowy robotów, zabawy z interaktywnymi eksponatami naukowymi, malowanie gipsowych dinozaurów, pokaz formowania baniek mydlanych, demonstracja pojazdów służbowych, jazda samochodem w symulatorze z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości czy pokaz filmu zrealizowanego w technologii 360 stopni. Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w licznych warsztatach m.in. tanecznych, kulinarnych, sportowych, oraz w konkursach np. sprawnościowych, wiedzy z zakresu ruchu drogowego, geografii czy nawet archeologii. Wśród pozostałych atrakcji pojawiły się również m.in.: koło fortuny z nagrodami, zabawy sprawnościowe i logiczne, samodzielne tworzenie pamiątkowych pocztówek. Na głównej scenie ustawionej w samym środku ogrodu odbywały się pokazy  umiejętności robota pirotechnicznego, tresury psa służbowego, sztuki samoobrony oraz polskich tańców ludowych. A dla wygłodniałych i spragnionych czekały stoiska ze smacznymi potrawami, orzeźwiającymi napojami i rozmaitymi słodkościami. Nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy również przy wejściu do ogrodów Kancelarii Premiera mieli punkty sprawdzające z kontrolą pirotechniczną.DZIEŃ DZIECKA W KANCELARII PREMIERA - Obrazek 1

     Przy słonecznej pogodzie i wśród niezliczonej ilości atrakcji czas minął bardzo szybko. Ten wesoły, kolorowy i pełen wrażeń dzień wszyscy na pewno zapamiętają na bardzo długo. Jak to dobrze, że kolejny Dzień Dziecka jest już za niecały rok!

  Autorką artykułu jest pani Monika Marciniak.

  Zdjęcia z pikniku - w "Fotogalerii".

 • XX Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  XX Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  III miejsce w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych

  Wiecej informacji + zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

strona: