• Gazetka "Tornister"

• 10-te urodziny 'Tornistra'

• DZIESIĄTE URODZINY „TORNISTRA”

W niedzielę 14 XII 2014r. gazetka Szkoły Podstawowej im. B. Prusa
            w Kałuszynie obchodziła swoje 10-te urodziny. Od października 2004r. cyklicznie co miesiąc ukazuje się kolejny numer „Tornistra”. Łącznie przez 10 lat wydaliśmy 86 numerów miesięcznika i 2 numery specjalne – konkursowe.

Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy redaktorzy, a było ich 104, którzy pracowali w redakcji gazetki na przestrzeni 10 lat. Nie każdy zaproszony dotarł, ale sala Domu Kultury nie świeciła pustkami. Oprócz redaktorów, wśród urodzinowych gości była pani wiceburmistrz Henryka Sęktas, pan sekretarz Arkadiusz Czyżewski, przewodnicząca GKRPA pani Teresa Deretkiewicz, nauczyciele szkoły podstawowej, rodzice uczniów i inni mili zainteresowani.

Na urodzinach nie mogło zabraknąć pysznego tortu z 10. świeczkami, który sponsorował Burmistrz Kałuszyna, było także „Sto lat”, kwiaty, życzenia i słodkie prezenty. Każdy z przybyłych na urodziny otrzymałw prezencie okolicznościową przypinkę i jubileuszowy długopis.

Uroczystość prowadzili: twórca i nieprzerwanie od 10 lat opiekun gazetki pani Izabela Borucińska i dyrektor szkoły pan Marek Pachnik. Czas spotkania umilały występy szkolnych zespołów: „Kasianiecki”, „Eksplozji”, „Flecików” i „Skrzacików”. Pomiędzy barwnymi, melodyjnymi i radosnymi występami uczniów były odtwarzane prezentacje, które przypomniały wszystkich redaktorów gazetki, ich wycieczki, warsztaty, ogniska, wizyty w radiu, telewizji, redakcjach gazet i wydawnictw. Nasi goście mogli również uczestniczyć w zabawach i konkursach specjalnie przygotowanych na grudniowe spotkanie. Konkursowe zmagania wygrała redaktorka z pierwszego składu gazetki z roku 2004/2005 Monika Komorowska, dzisiaj studentka II roku Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, która w prezencie otrzymała plecak.

Niedzielny wieczór upłynął bardzo szybko w naprawdę serdecznej, ciepłej i bardzo miłej atmosferze.

Więcej zdjęć z urodzin  - w "Fotogalerii".

Prezentacje z urodzin -

Życzenia urodzinowe od pana burmistrza p. Mariana Soszyńskiego przekazane przez panią Henrykę Sęktas - wiceburmistrza Kałuszyna.

14 X 2014r. z okazji 10-lecia istnienia gazetki szkolnej również otrzymaliśmy miłe słowa i gratulacje od  Burmistrza Kałuszyna p. Mariana Soszyńskiego.