Nawigacja

Konkursy pozaszkolne Konkursy szkolne

Laureaci konkursów

Konkursy pozaszkolne

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 POWIATOWY KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "Nie jestem robotem - potrafię myśleć i mądrze wybierać"

     kategoria: uczniowie klas 3-4

     wyróżnienie: Zofia Kurowska klasa IIIc (praca Zosi - Czlowiek_kontra_robot.rtf)

     Opiekun: Lidia Wierzbicka

 

     kategoria: uczniowie klas 5-6

     wyróżnienie:  Dominika Wójcik klasa VIa

    Opiekun: Krystyna Osińska

 

  KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE" NA NAJCIEKAWSZE ZAGADKI, WYKREŚLANKI, REBUSY, KRZYŻÓWKI

I miejsce - Bartosz Wielechowski kl. IIa

opiekun: p. Krystyna Sęktas

 

 XIII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

                                         "ZBIÓRKA MAKULATURY"

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BOLESŁAWA  PRUSA W KAŁUSZYNIE  - I MIEJSCE

 

 FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI

klasy I - III

kategoria: poezja

I miejsce - Kalina Sołtysiak kl.Ia

kategoria: piosenka

wyróżnienie - Anastazja Korbel kl.Ia

opiekun: p. Anna Wolska

klasy IV - VI

kategoria: piosenka

wyróżnienie - Dominika Dmowska kl.IVc

opiekunowie: p. Ewelina Dudzińska, p. Wanda Stryczyńska

 

VI edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ MDK MURANÓW pt.”Cudze chwalicie, swego nie znacie - Europa"

wyróżnienie: Krzysztof Gogol kl. IVc

wyróżnienie: Weronika Leszczyńska kl. IVc

opiekun: p. Izabela Borucińska

XIII POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ WESOŁE NUTKI

klasy I - III

wyróżnienie - Wiktoria Sęktas kl. IIIa

klasy IV - VI

wyróżnienie - Zespół FLECIKI

opiekun: p. Wanda Stryczyńska

 

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO WIERSZA
klasy I - III
wyróżnienie - Kalina Sołtysiak kl. I
opiekun: p. Agnieszka Broniarek

klasy IV - VI
I miejsce - Bartosz i Mikołaj Lewińscy kl. IVb
opiekun: p. Krystyna Osińska

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ KULTUROMANIAK 2017
KATEGORIA : TANIEC

III miejsce - zespół "Kasianiecka"
opiekunowie: p. Teresa Kowalska i p. Katarzyna Berska

 

IV INTEGRACYJNY POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "RAZEM POZA HORYZONT"

 Część literacka

kategoria I-III

II miejsce - Zofia Kurowska kl. IIIc (Opiekun: p. Lidia Wierzbicka)

kategoria IV-VI: 

I miejsce - Katarzyna Szczęśniak kl. VIa (Opiekun: p. Krystyna Osińska)

Wyróżnienie - Wiktoria Kaźmierczak kl. Vb (Opiekun: p. Monika Marciniak)

Część plastyczna

kategoria I-III:

I miejsce - Zofia Kurowska kl. IIIc (Opiekun: p. Lidia Wierzbicka)

kategoria IV-VI:

III miejsce - Aleksandra Mroczek kl. Vb (Opiekun: p. Monika Marciniak)

Wyróżnienie - Amelia Patocka kl. Vb (Opiekun: p. Monika Marciniak)

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje powiatowe

II miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w składzie: Jakub Chabiera kl. VIc, Marta Kwiatkowska kl. VIc, Bartosz Kwiatkowski kl. V C, Wioleta Szymońska kl. VIa

opiekun - p. Katarzyna Mroczek

XXIV EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ”

równorzędna nagroda w kategorii literackiej:

Oliwia Smolińska kl. IIIb „Przygody Basi” 

równorzędna nagroda w kategorii edytorskiej:

Oliwia Smolińska kl. IIIb „Przygody Basi” 

równorzędne wyróżnienia w kategorii edytorskiej:

Kinga Mielczarek, Oliwia Chrościcka kl. IIIb „Dziwny sen” 

Alicja Drabarek, Blanka Leszczyńska kl. IIIb „Psie pamiętniki” 

opiekun: p. Dorota Kobeszko

X POWIATOWY KONKURS WIEDZY "OMNIBUS 2017"

klasy I-III

wyróżnienie - Zofia Kurowska kl. IIIc 

opiekun: p. Lidia Wierzbicka

klasy IV- VI

wyróżnienie - Magdalena Wąsowska kl. IVc

opiekun: p. Marzena Mroczek i p. Barbara Pachnik

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT" 2017

III miejsce - Katarzyna Szczęśniak kl. VIa

opiekun: p. Krystyna Osińska

 

Integracyjny Konkurs Gawędy "Ziemia Mińska pędzlem, słowem i światłem malowana"

Wyróżnienie - Paweł Pachnik kl. IVb

Opiekun: Krystyna Osińska

 

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY - etap powiatowy

Wikotoria Kaźmierczak kl. Vb -III miejsce 

Maciej Kuć kl. IVa wyróżnienie

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 

WOJEWÓDZKI KONKURS "EKOKRZYŻÓWKA"

Koło Młodych Przyrodników - wyróżnienie

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 

 

 

 

             POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

„ Polskie drogi do niepodległości – od insurekcji kościuszkowskiej do powstania styczniowego”

kategoria: test wiedzy

wyróżnienie: Anna Mroczek klasa VI A

kategoria: praca plastyczna

I miejsce: Lena Gójska klasa VI C

III miejsce: Kinga Sęktas klasa VI A

 

opiekun: p. Katarzyna Mroczek

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ SUDOKU"

I miejsce - Paulina Skoniecka kl. IVc

II miejsce - Maria Grzywacz kl. IVb

III miejsce - Julia Zasuwik kl. IVb

wyróżnienie - Maciej Mroczek kl. IVc

opiekun: p. Barbara Pachnik

 

KONKURS RECYTATORSKI "WARSZAWSKA SYRENKA"

etap powiatowy

III miejsce - Kalina Sołtysiak kl. I

opiekun: p. Agnieszka Broniarek

 

 

 VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

wyróżnienie Dominika Dmowska kl.IVc

opiekunowie: p. Wanda Stryczyńska, p. Ewelina Dudzińska

 

Obraz znaleziony dla: cheerleader Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders Grand Prix Polski Cheerleaders 2017

Dywizja: Pom Dance Elite
Kategoria: Junior Młodszy

I miejsce - Weronika Grabska kl. IVb i Maja Kołak kl. IVb

II miejsce - Anna Mroczek kl. VIa i Roksana Więcko kl. IVb

opiekun: p. Katarzyna Berska

 

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY  Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

LAUREATKA - JULIA GRZYWACZ KL. VIA

FINALISTKA - KATARZYNA SZCZĘŚNIAK KL. VIA

OPIEKUN: P. KRYSTYNA OSIŃSKA

 

 XXII KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W SIENNICY

III miejsce - Dominika Dmowska kl.IVc

opiekunowie: p. Wanda Stryczyńska, p. Ewelina Dudzińska

wyróżnienie - Anastazja Korbel kl.Ia

opiekun: p. Anna Wolska

 

 

II POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

"ENGLISH VOCABULARY MASTER"

kategoria: szkoła podstawowa

II miejsce Kinga Sęktas kl.VIa

opiekun: p. Ewelina Dudzińska

 

Obraz znaleziony dla: ksiązka OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI  Z OKAZJI 1050-LECIA CHRZTU POLSKI

kategoria: album

wyróżnienie - Dominika Wójcik kl. VIa

opiekun: Krystyna Osińska

 

Obraz znaleziony dla: język polski Do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego zakwalifikowały się: 

Julia Grzywacz kl. VIa

Katarzyna Szczęśniak kl. VIa

opiekun: p. Krystyna Osińska

 

 XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIEŚNI I TAŃCA INTERSHOW ZAKOPANE - NOWY TARG

III MIEJSCE kat. wiekowa 1 - zespół "Kasianiecka"

III MIEJSCE kat. wiekowa 1 - zespół "Eksplozja"

opiekunowie: p. Teresa Kowalska, p. Katarzyna Berska

 

I Powiatowy Konkurs Literacki dla Uczniów Klas IV - VI Szkół Podstawowych "Czytam, bo lubię"

I miejsce - Wiktoria Kaźmierczak kl. Vb

opiekun: p. Monika Marciniak

 

Obraz znaleziony dla: ksiązkaI Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla Uczniów Klas IV - VI Szkół Podstawowych “Czytam, bo lubię”

III miejsce - Wiktoria Kaźmierczak kl. Vb
(opiekunowie: p. Monika Marciniak i p. Grażyna Michalska)

wyróżnienie - Michał Czyżewski kl. Va 
(opiekunowie: p. Krystyna Osińska i p. Grażyna Michalska)

Powiatowy konkurs „Powiat miński - wymarzone miejsce na wakacje w zgodzie z naturą”.

I miejsce Amelia Bielińska kl. IVc

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 V Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Henryka Sienkiewicza 
kategoria: klasy I - III

wyróżnienie - Oliwia Smolińska kl. IIIb

opiekun: p. Dorota Kobeszko

 

 GMINNY KONKURS "MULTIMEDIALNA OPOWIEŚĆ O MIEJSCACH W KAŁUSZYNIE, KTÓRE MNIE ZAFASCYNOWAŁY"

I miejsce - Jakub Chabiera kl. VIc i Dominik Piotrkowicz

ex aequo

I miejsce - Wiktoria Kaźmierczak kl. Vb 

 

Powiatowy Przegląd Patriotyczny  "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"  Edycja 2016

kategoria: recytacja

szkoły podstawowe kl. IV - VI

I miejsce - Anna Mroczek kl. VIa

opiekun: p. Krystyna Osińska

              kategoria: śpiew

 

szkoły podstawowe kl. I - III

III miejsce - zespół "Ładne kwiatki" w składzie: Anastazja Korbel kl. Ia, Kalina Sołtysik kl. Ia, Iga Hetmańska kl. IVc i Róża Wojnarowska z Mrozów

szkoły podstawowe kl. IV - VI

wyróżnienie - Dominika Dmowska kl. IVc

opiekun: p. Wanda Stryczyńska

nagroda specjalna - zespół "Fleciki"

opiekun: p. Wanda Stryczyńska

 

gimnazja i szkoły średnie:

nagroda specjalna - Dominika Dmowska kl. IVc, Nikola Wąsak kl. Va, Weronika Witowska kl. Va, Marta Lewicka, Karolina Szlifarska i Kinga Mroczek (Gimnazjum w Kałuszynie)

opiekun: p. Wanda Stryczyńska

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

XII EDYCJA  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ZBIÓRKA MAKULATURY  

I MIEJSCE SZKOŁA PODSTAWOWA IM. B. PRUSA W KAŁUSZYNIE

opiekun: Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

Powiatowy Konkurs Ortograficzny kl. III

wyróżnienie - Magdalena Wąsowska kl. IIIc

opiekun: p. Agnieszka Broniarek

 

 XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM
Forum Pismaków 2016

kategoria: szkoły podstawowe

IV miejsce - redakcja gazety „Tornister” 

opiekun: p. Izabela Borucińska

V edycja KONKURSU MULTIMEDIALNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ MDK MURANÓW pt.”Cudze chwalicie, swego nie znacie - Polska"

wyróżnienie: Aleksadra Gniado kl. VIc 

wyróżnienie: Jakub Chabiera kl. Vc

opiekun: p. Izabela Borucińska

 

   POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY                                                  "W 1050 ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI"

I MIEJSCE- Drużyna w składzie: Zuzanna Orzepińska kl. VI a, Małgorzata Grubek kl. VI b, Natalia Jarzębska kl. VI b

                                                                                                           opiekun: p. Katarzyna Mroczek

 

 

 

 

III Konkurs Poezji Obcojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół w Wielgolesie

III miejsce Aleksandra Gniado klasa VIc

opiekun: p. Anna Wolska

 

III Integracyjny Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny "Razem poza horyzont"

część literacka

I miejsce - Magdalena Wąsowska kl. IIIc (opiekun: p. Agnieszka Broniarek)

II miejsce - Oliwia Smolińska kl. IIb (opiekun: p. Dorota Kobeszko)

wyróżnienie - Michał Czyżewski kl. IVa (opiekun: p . Krystyna Osińska)

  

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny - etap powiatowy (klasy szóste)

I miejsce Aleksandra Gniado klasa VIa

opiekun: Sylwia Pernach

 Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny - etap powiatowy (klasy piąte)

I miejsce Julia Grzywacz klasa Va

opiekun: Krystyna Osińska

 

 

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO WIERSZA

II miejsce Anna Mroczek klasa Va

opiekun: Krystyna Osińska

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania starożytne cywilizacje clipartIX Powiatowy Konkurs Historyczny „ Śladami najstarszych cywilizacji”

kategoria: praca plastyczna

III miejsce   Kamila Szostek

opiekun: Katarzyna Mroczek

 

 

 KONKURS
„Policjanci są wśród nas”

Eliminacje rejonowe:

I miejsce – drużyna w składzie: Sebastian Abramowski kl. VIC,  Jakub Chabiera kl. V C,       Bartosz Kwiatkowski kl. IV C

opiekunowie- p. Katarzyna Mroczek i p. Wiesława Szymańska

 

 

X  WOJEWÓDZKI  PRZEGLĄD  TWÓRCZOŚCI  ARTYSTYCZNEJ  KULTUROMANIAK 2016

 

kategoria: śpiew szkoły podstawowe kl.IV - VI

I MIEJSCE - ZESPÓŁ FLECIKI

kategoria: śpiew szkoły podstawowe kl. I - III

WYRÓŻNIENIE - DOMINIKA DMOWSKA kl. IIIc

Opiekun: p. Wanda Stryczyńska

X Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK 2016

TANIEC, kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI

III MIEJSCE - EKSPLOZJA

Opiekun: p. Katarzyna Berska

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI POŚWIĘCONY ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA 

I miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w składzie:

Aleksandra Danowska - kl. VIb

Małgorzata Grubek - kl. VIb

Aleksandra Gniado - kl. VIc

Julia Makowska - kl. VIc

Opiekunowie: p. Monika Marciniak, p. Katarzyna Berska

 

X Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK 2016

PLASTYKA, kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI

II MIEJSCE - Maria Berska, kl. IVa

Opiekun: p. Teresa Kowalska

 

 

 X  WOJEWÓDZKI  PRZEGLĄD  TWÓRCZOŚCI  ARTYSTYCZNEJ  KULTUROMANIAK 2016

kategoria: plastyka kl. IV - VI

I MIEJSCE - MAJA LESZCZYŃSKA KL. VIc

WYRÓŻNIENIE - JULIA CEMBROWSKA KL. IVc

Opiekun: p. Wanda Stryczyńska

 

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

WYRÓŻNIENIE - DOMINIKA DMOWSKA KL. IIIc

Opiekun: p. Wanda Stryczyńska

 

 

 IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY  etap powiatowy

Aleksandra Gniado - I miejsce

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

XIX Mistrzostwa Polski Cheerleaders  

ZESPÓŁ EKSPLOZJA  

VI MIEJSCE -  ZESPOŁY JUNIOR  FREESTYLE POM   

 MARIA GONTARSKA, PAULINA WĄSOWSKA - I MIEJSCE w CHEER HIP HOP Duety  JUNIOR  

MARIA GONTARSKA, PAULINA WĄSOWSKA - IV MIEJSCE w Freestyle Pom  Duety  JUNIOR

DARIA MARIA MAŃK, ALEKSANDRA KOPEĆ - V MIEJSCE w Freestyle Pom Duety JUNIOR                 

ROKSANA  WIĘCKO, ANNA MROCZEK - V MIEJSCE w POM DANCE  Duety JUNIOR MŁODSZY

WERONIKA GRABSKA,  MAJA KOŁAK - VI MIEJSCE w POM DANCE Duety JUNIOR MŁODSZY
 Opiekun p. Katarzyna Berska

 

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI IM. KRZYSZTOFA KOLBERGERA „Czaruję słowami o swoich radościach nie-radościach”

III miejsce - Zuzanna Orzepińska kl. VIa

opiekun - p. Krystyna Osińska 

Nagrodzony wiersz:

„Kim będę”

Na pajęczej nici babiego lata wróżę przyszłość,

Kim będę?

Z promieni gwiazd chwytam brylanty przyszłych dni.

Przeglądam się w kropli rosy uczepionej jesiennego liścia.

Cisza,

Niepewność,

Niewiadoma,

Magia.

Moje życie zamknięte w dłoniach, które mają kształt serca.

Czekam,

Tęsknię,

Kocham.

Księżyc zagląda ciekawie przez firankę moich uczuć,

Czyżby on wiedział, że będę…

Sobą.

Znalezione obrazy dla zapytania starożytne cywilizacje clipart IX Powiatowy Konkurs Historyczny 

„ Śladami najstarszych cywilizacji”

kategoria: test wiedzy

III miejsce Zuzanna Orzepińska i Kinga Sara Sęktas

opiekun: Katarzyna Mroczek

Grand Prix Polski Cheerleaders w Garwolinie

II miejsce Freestyle Pom Junior Duet - Julia, Oliwia

III miejsce Freestyle Pom Junior Team

opiekun: p. Katarzyna Berska

XXI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

szkoły podstawowe:

II miejsce: DOMINIKA DMOWSKA KL.IIIc

Opiekun: p. Wanda Stryczyńska, p. Ewelina Pachnik

 Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy "Henryk Sienkiewicz - geniusz skupiający w sobie ducha narodu, pełen wyjątkowych zasług jako pisarz epicki"

wyróżnienie: Zuzanna Orzepińska kl.6a

Opiekun: p. Krystyna Osińska

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki "O wybitnym Polaku - Henryku Sienkiewiczu - mistrzu powieści historycznej"

szkoły podstawowe - kategoria: Henryk Sienkiewicz

I miejsce - Julia Rutkowska kl. IVa

opiekun: p. Krystyna Osińska

 

 

 

 

 I POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

„ENGLISH VOCABULARY MASTER”

III miejsce - Aleksandra Gniado kl.VIc

Opiekun: p. Anna Wolska

 

 

 

 

KONKURS NA KRZYŻÓWKĄ ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE"

I miejsce - Wiktor Walędzki kl. IIb

opiekun: p. Krystyna Sęktas

 

BEACH CUP 2015 - BERLIN

I miejsce - Peewee Freestyle - grupa ""Eksplozja"

III miejsce - Junior Freestyle - grupa "Eksplozja"

 

 POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI I PROZY KS. JANA TWARDOWSKIEGO

I miejsce - Karolina Ręczajska kl. VIa

opiekun - p. Krystyna Osińska

Andrzejkowy Turniej Cheerleaders Grand Prix Polski - Łochów 2015

I miejsce w kategorii Group Stunt Mix-Junior - zespół "Eksplozja"

I miejsce w kategorii Cheer Mix Junior Młodszy - zespół "Eksplozja"

I miejsce w kategorii Group Stunt Mix -Junior Młodszy - zespół "Eksplozja"

II miejsce w kategorii Group Stunt All Girl -Junior Młodszy - zespół "Eksplozja"

Opiekun: p. Katarzyna Berska, p. Teresa Kowalska

Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

II miejsce - Zuzanna Orzepińska kl. VIa

opiekun - p. Krystyna Osińska

 

 

 

 

 

Powiatowy Przegląd Patriotyczny ,, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna "

kategoria : śpiew klasy I - III

II MIEJSCE - DOMINIKA DMOWSKA KL. IIIC

Opiekun Wanda Stryczyńska

kategoria : plastyka klasy I - III

II MIEJSCE - DOMINIKA DMOWSKA KL. IIIC

III MIEJSCE - AMELIA BIELIŃSKA KL. IIIC

Opiekun Agnieszka Broniarek 

 

kategoria : plastyka klasy IV - VI

WYRÓŻNIENIE - JAKUB SKONIECKI KL. V 

Opiekun Wanda Stryczyńska


      

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

"EKOŻACZEK 2015" -TURNIEJ WIEDZY

II MIEJSCE      ALEKSANDRA GNIADO KL. VIC

Opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY W CHORWACJI "ISLAND OF TALENT" WYSPA HVAR

I miejsce w kategorii Folk Dance poniżej 16 lat - zespół "Kasianiecka"

 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY W CHORWACJI "ISLAND OF TALENT" WYSPA HVAR

III MIEJSCE w kat. Show Dance poniżej 16 lat - zespół "Eksplozja"

XI edycja "konkursu - Zbiórka makulatury" dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkóø ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie 

organizator zbiórki w szkole - p. Krystyna Raczyńska

IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ CHEERMANIA ZABRZE

I miejsce w kategorii Cheer All Girl Junior - zespół "Eksplozja"

I miejsce w kategorii Junior Jazz - zespół "Eksplozja "

II miejsce w kategorii Show Dance Pee Wee - zespół "Eksplozja"

I miejsce Solo Dance Junior

Opiekun: p. Katarzyna Berska, p. Teresa Kowalska

 

XI Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej w Mińsku Maz. 

III miejsce - Adriana Goździk kl. VIa

opiekunowie: p. Wanda Stryczyńska i p. Anna Wolska

 

 XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM Forum Pismaków

kategoria: szkoły podstawowe

III miejsce - redakcja gazety „Tornister” 

opiekun: p. Izabela Borucińska

 IX Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej "Kulturomaniak"

kategoria: śpiew
szkoły podstawowe

wyróżnienie - zespół "Fleciki"

opiekun: p. Wanda Stryczyńska

Powiatowy Integracyjny Konkurs Literacki "Razem poza horyzont"

II miejsce - Zuzanna Orzepińska kl. Va

opiekun: p. Krystyna Osińska

 

III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO WIERSZA

                    I miejsce - ALEKSANDRA GNIADO

                    opiekun - Sylwia Pernach

 

KONKURS „Policjanci są wśród nas”

Eliminacje rejonowe:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w składzie: Sebastian Abramowski kl. VC,  Jakub Chabiera kl. IV C, Igor Lipka kl. VI B

opiekunowie- p. Katarzyna Mroczek i p. Wiesława Szymańska

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje powiatowe

I miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w składzie: Sebastian Abramowski kl. Vc, Maria Gontarska kl. VIc, Mateusz Mroczek kl. VIb, Kamila Szostek kl. Va

opiekun - p. Katarzyna Mroczek

 

KONKURS NA KRZYŻÓWKĄ ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE"

I miejsce - Paulina Skoniecka kl. IIc

opiekun: p. Krystyna Sęktas

KONKURS NA KRZYŻÓWKĄ ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE"

I miejsce - Wiktor Walędzki kl. Ib

opiekun: p. Krystyna Sęktas

 

 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT"

I miejsce w kategorii klas V - Aleksandra Gniado kl. Vc

opiekun: p. Sylwia Pernach

 MISTRZOSTWA POLSKI CHEERLEADERS - ŁĄCKO - OCHOTNICA DOLNA

II MIEJSCE Cheer mix junior młodszy - zespół "Eksplozja"

II MIEJSCE Group stunt all girls junior młodszy - zespół "Eksplozja"

opiekun: p. Katarzyna Berska

MISTRZOSTWA POLSKI CHEERLEADERS W KARCZEWIE

I miejsce w kategorii Cheer Team All Girl z nominacją na Mistrzostwa Europy - zespół "Eksplozja"

III miejsce w kategorii Cheer Group Stunt All Girl - zespół "Eksplozja"

III miejsce w kategorii Freestyle Pom Team - zespół "Eksplozja"

opiekun: p. Katarzyna Berska

Otwarte Mistrzostwa Warszawy Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski 2015

III miejsce w kategorii duety i trzy IV miejsca - zespół Eksplozja

opiekun: p. Katarzyna Berska

II POWIATOWY TURNIEJ TANECZNY "WYTAŃCZYĆ MARZENIA"

III miejsce - zespół "Eksplozja"

opiekun: p. Katarzyna Berska

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki pod patronatem Kuratorium Oświaty w Warszawie „O wiejskich urokach i Oskarze Kolbergu”

I miejsce - Zuzanna Orzepińska kl. Va

opiekun: p. Krystyna Osińska

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU KURATORYJNEGO Z PRZYRODY

ALEKSANDRA GNIADO KL. VC  LAUREAT

MARIA GONTARSKA KL VIC   FINALISTA

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

GRATULACJE

VII Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolędowe serce Mazowsza"

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Zespół Pieśni i Tańca "Kasianiecka".

 

KONKURS NA KRZYŻÓWKĄ ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE"

I miejsce - Maciej Namięta kl. Ib

opiekun: p. Krystyna Sęktas

 

KONKURS NA KRZYŻÓWKĄ ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE"

I miejsce - Natalia Rudnicka kl. IIIb

opiekun: p. Ewa Paruzal

 

KONKURS NA KRZYŻÓWKĄ ORGANIZOWANY PRZEZ "ECHO KATOLICKIE"

I miejsce - Weronika Witowska kl. IIIa

opiekun: p. Krystyna Sęktas

 V MIĘDZYGMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 

II miejsce - Aleksandra Gniado kl. Vc

opiekun: p. Sylwia Pernach

Ola zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

WOJEWÓDZKI KONKURS KURATORYJNY Z PRZYRODY

 Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:

MARIA GONTARSKA KL. VIC 

ALEKSANDRA GNIADO KL. VC 

opiekun: Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim konkursu

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno śpiewamy"

kategoria: kl. I - III

I miejsce - Urszula Włodarczyk i Dominika Dmowska kl. IIc

opiekunowie: p. Agnieszka Broniarek i p. Wanda Stryczyńska

XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Mój Powiat – kraina pełna ekologicznych krajobrazów”

Marta Kwiatkowaska kl. IVc - wyróżnienie

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 

 Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Kornela Makuszyńskiego 

kategoria: kl. I - III

laureat - Amelia Bielińska kl. IIc

opiekun: p. Agnieszka Broniarek

Powiatowy Przegląd Patriotyczny "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

kategoria: plastyka kl. IV - VI

III miejsce: Maja Leszczyńska kl.Vc

opiekun: p.Wanda Stryczyńska

 

kategoria: recytacja kl. IV - VI

wyróżnienie: Anna Mroczek kl. IVa

opiekun: p. Krystyna Osińska
 

kategoria: śpiew kl. IV - VI

I miejsce: zespół "Fleciki"

opiekun: p. Wanda Stryczyńska

Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie piosenki śpiewanej w okresie Powstania 
Warszawskiego przyznano zespołowi Fleciki

opiekun: p. Wanda Stryczyńska.

 

JUBILEUSZOWY X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL CHLEBA

ZESPÓŁ KASIANIECKA

TYTUŁ BOCHNY MIVENY. NAGRODA GŁÓWNA

Opiekunowie: Teresa Kowalska, Katarzyna Berska

JUBILEUSZOWY X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL CHLEBA

DUET KAROLINA RĘCZAJSKA, JAKUB CHABIERA

NAGRODA SPECJALNA

Opiekunowie: Teresa Kowalska, Katarzyna Berska

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

X Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych

kategoria: piosenka kl.IV-VI

I miejsce - Adriana Goździk kl.Va

Opiekun: p. Anna Wolska

 

X edycja „Konkurs – zbiórka makulatury” dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie

koordynator: p. Krystyna Raczyńska

 IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "BEZPIECZNE WAKACJE"

kategoria kl. IV - VI

II miejsce - Olga Gadomska kl. VIc

opiekun: Izabela Borucińska

Międzyszkolny Konkurs Literacki poświęcony życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza 

kategoria: klasy IV

I miejsce - Zuzanna Orzepińska kl. IVa
opiekun: p. Krystyna Osińska

kategoria: klasy VI

I miejsce - Karina Chrościcka kl. VIa
opiekun: p. Sylwia Pernach

Ogólnopolski Konkurs na album  ”Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas na Tysiąclecia”

I miejsce- Karina Chrościcka klasa VI A

opiekun: Katarzyna Mroczek

XII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS IV-VI

wyróżnienie - Julia Abramowska kl.VIa

opiekun - p. Marzena Mroczek

II Powiatowy Konkurs Recytatorski Jednego Wiersza
kategoria kl. I - III
II miejsce - Anna Mroczek kl. IIIa
opiekun: p. Ewa Przybysz

 

  FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

     V MIEJSCE-  DRUŻYNA  W SKŁADZIE: MARIA GONTARSKA, NATALIA ZALIWSKA,ŁUKASZ ZDUŃCZYK,OSKAR PLEWKA

opiekun p. Katarzyna Mroczek

 

ETAP REJONOWY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

              I MIEJSCE -  drużyna w składzie: Maria Gontarska, Natalia Zaliwska,Oskar Plewka,Łukasz Zduńczyk

              opiekun:p.Katarzyna Mroczek

 Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej KULTUROMANIAK 2014

kategoria ŚPIEW szkoły podstawowe:

I miejsce i statuetka KULTUROMANIAKA - zespół "Kasianiecka" (opiekun: Teresa Kowalska, Katarzyna Berska)

wyróżnienie - Aleksandra Szczerbowska (opiekun: Wanda Stryczyńska)

 

 Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

III miejsce - Łukasz Zduńczyk kl.VIa

Opiekunowie: p. Magdalena Kłoszewska i p. Ewelina Pachnik

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 

 I miejsce drużyna  w składzie: Maria Gontarska, Natalia Zaliwska, Oskar Plewka i Łukasz Zduńczyk

                opiekun: p.Katarzyna Mroczek

 

 Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas VI

II miejsce - Katarzyna Abramowska kl. VIa

opiekun: p.Sylwia Pernach 

 Konkurs diecezjalny dla szkół podstawowych

Kategoria: klasy IV - VI

„List do papieża z końca świata”

Wyróżnienie – Aleksandra Szczerbowska kl. VIb

opiekun: p. Ewa Paruzal

Kategoria: klasy I - III

 „Maryja – moja Mama”

Wyróżnienie - Paulina Skoniecka kl. Ic

opiekun: p. Krystyna Sęktas

 

GRAND PRIX POLSKI CHEERLEADERS O PUCHAR BURMISTRZA TYCZYNA 13 IV 2014R.

ZESPÓŁ EKSPLOZJA

I MIEJSCE CHEER ALL GIRLS JUNIOR MŁODSZY

II MIEJSCE  GROUP STUNT MIX JUNIOR

Opiekun: Katarzyna Berska, Teresa Kowalska

 Ogónopolski Konkurs Gramatyczny 

finalista - Łukasz Zduńczyk kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

 Powiatowy Konkurs dla Szóstoklasistów

III miejsce - Natalia Marciniak kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

 Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Ortografia na medal"

finalistka - Natalia Marciniak kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska i p. Monika Marciniak

XXXVII KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA” ETAP GMINNY

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się Anna Mroczek kl. IIIa i Kamila Szostek kl. IVa.

 

 

 OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI IM. KRZYSZTOFA KOLBERGERA „CZARUJ SŁOWAMI O SWOICH RADOŚCIACH NIE-RADOŚCIACH”

Wyróżnienie – Nagroda Fundacji IKA - Natalia Marciniak kl. VIc

Opiekun: p. Krystyna Osińska

Tekst wiersza i relacja z podsumowania konkursu i wręczenia nagród - w linku "Wiadomości, ciekawostki"

Zdjęcia z podsumowania konkursu i wręczenia nagród - w "Fotogalerii".

 

LAUREAT XVII MISTRZOSTW POLSKI CHEERLEADERS ŁOCHÓW 2014

ZESPÓŁ EKSPLOZJA

II MIEJSCE CHEER ALL GIRLS JUNIOR MŁODSZY

II MIEJSCE CHEER GROUP STUNT MIX JUNIOR

WYRÓŻNIENIE CHEER GROUP STUNT ALL GIRLS JUNIOR MŁODSZY

Opiekun: Katarzyna Berska, Teresa Kowalska

 

 

 Ogólnopolski Konkurs o Bł. Karolinie Kózkównie

II miejsce - Sandra Żelazna kl. VIc

opiekun - p. Krystyna Osińska

Tekst wiersza - w linku "Wiadomości, ciekawostki"

Zdjęcia z podsumowania konkursu i wręczenia nagród w "Fotogalerii".

 

 

XIX Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Siennicy

kategoria: Szkoła Podstawowa

III miejsce - Kinga Mroczek kl.Vb

Opiekunowie: p. Wanda Stryczyńska i p. Ewelina Pachnik

 

 LAUREAT I POWIATOWEGO TURNIEJU TAŃCA "WYTAŃCZYĆ MARZENIA"

MIŃSK MAZOWIECKI 2014

III MIEJSCE GRUPA EKSPLOZJA

Opiekun: Katarzyna Berska, Teresa Kowalska

 

 LAUREACI GRAND PRIX POLSKI CHEERLEADERS GARWOLIN 2014

II MIEJSCE DUET POM DANCE JUNIOR EKSPLOZJA

III MIEJSCE DUET POM DANCE JUNIOR EKSPLOZJA

Opiekun: Katarzyna Berska, Teresa Kowalska

 

Laureaci  wojewódzkiego konkursu  przyrodniczego Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Autor zdjęcia: p. Paweł Chabiera

Julia Abramowska kl VIa

Piotr Grabarek kl VIc

GRATULUJEMY 

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 

Konkurs plastyczny z okazji,, 150 rocznicy Powstania Styczniowegoorganizowany przez Gimnazjum w Kałuszynie.

klasy IV-VI:

      I miejsce - Marta Kulawiak kl.Vc

      II miejsce - Maja Leszczyńska kl.IVc

     III miejsce - Patrycja Więch kl.VIa

opiekun: p. Wanda Stryczyńska 

 

 Do Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego zakwalifikował się
Łukasz Zduńczyk kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

 Konkurs ortograficzny
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Natalia Marciniak kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy "Poetyckie zauroczenie twórczością Juliana Tuwima"

- wyróżnienie - Justyna Gomółka kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

 

 Międzygminny Konkurs Ortograficzny

II miejsce - Natalia Marciniak kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

X Powiatowy Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie na kartach świątecznych"

kategoria: szkoła podstawowa klasy I - III

I miejsce - Kinga Sęktas kl. IIIb 

opiekun: p. Dorota Kobeszko

XI edycja wojewódzkiego konkursu ekologicznego  "Ekologia i ja"

etap wojewódzki

I miejsce Karina Chrościcka kl. VIa

Gratulujemy

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

Powiatowy konkurs pieknego czytania wierszy Juliana Tuwima

Aleksandra Gniado kl IV c  - II miejsce

opiekun Katarzyna Berska

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

kategoria: szkoła podstawowa

III miejsce - Natalia Marciniak kl. VIc

opiekun: p. Krystyna Osińska

 Laureatka Gminnego Konkursu Fotograficznego "Pomniki Pamięci Narodowej w Kałuszynie"

Kategoria klasy I - III:

I miejsce - Maria Berska kl. IIa

X Mały Festiwal Szkolnej Piosenki Żeglarskiej

kategoria: zespoły SP kl. IV - VI

I miejsce - zespół "Kasianiecka'

Laureaci konkursu  przyrodniczego Mazowieckiego Kuratora Oświaty

etap rejonowy

Julia Abramowska kl VIa

Piotr Grabarek kl VIc

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim

 

 

 XIII Powiatowy konkurs ekologiczny 

„MY-dla przyszłości…chcę żyć w czystym  środowisku?”

               etap powiatowy

wyróżnienie  Karina Chrościcka

opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 

 Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" 

kategoria: Recytacja
III miejsce -Aleksandra Szczerbowska,

Opiekun: Monika Marciniak

kategoria: Śpiew
I miejsce - Młodsza grupa z zespołu "Fleciki",
II miejsce - Aleksandra Szczerbowska,
III miejsce - Aleksandra Gniado,
Wyróżnienie - Zespóły "Fleciki" i "Kasianiecka".

Opiekun zespołu ''Fleciki'' i nagrodzonych solistów: p. Wanda Stryczyńska

Opiekunowie zespołu "Kasianiecka" - Teresa Kowalska, Katarzyna Berska

16 października 2013r. uczennica klasy  VIc Justyna Gomółka w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży zdobyła następujące nagrody:

- Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Maz. za oryginalne wystąpienie w etapie rejonowym;

- zajęła II miejsce w etapie rejonowym;

- Nagroda Specjalna - Talent Roku.

Justyna Gomółka prezentowała dwa teksty: pierwszy o obchodach dnia 12 września w Kałuszynie, drugi tekst o muzyce i swojej rodzinie.

Uczennica zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu krasomówczego. 

W etapie wojewódzkim Justyna zajęła V miejsce.

Opiekun: Krystyna Osińska