• Pomoc psychologiczo - pedagogiczna

Zapraszamy do pomocnego zakątka psychologiczno-pedagogicznego

Zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej:

Pedagog szkolny - pani Agnieszka Borucińska

Pedagog specjalny - pani Elżbieta Styś

Pedagog specjalny - pani Sylwia Pernach

Pedagog specjalny - pani Monika Sosińska

Psycholog szkolny - pani Joanna Wierzbicka

Telefon 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę jest czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy.

Wszelkie aktualne informacje znajdują się też na stronach: www.116111.pl oraz www.fdds.pl .

Zasady ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111:

Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
            Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
            Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.

Dyskretnie - wszystko, o czym  powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.

Kim są Konsultanci Telefonu 116 111?

Grupa pedagogów i psychologów dyżurujących przy Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Każdy ma doświadczenie w pracy z osobami w trudnych sytuacjach życiowych i potrzebującymi pomocy. Potrafią słuchać i rozumieją młodych ludzi.

Pomagają dzieciom i młodzieży rozmawiając o sprawach dla nich ważnych i trudnych. Nie dają gotowych rad i rozwiązań. Razem z rozmówcami zastanawiają się, co mogą zrobić, by przezwyciężyć kłopoty i problemy.

Na jaki temat można porozmawiać lub napisać?

• skontaktuj się w chwili, gdy potrzebujesz wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla Ciebie ważne lub sprawia Ci kłopot,
            • możesz porozmawiać o przyjaźni, miłości, kontaktach z rodzicami, czy problemach w szkole,
            • czujesz złość, smutek, zniechęcenie, żal - podziel się tym, co właśnie przeżywasz,
            • dojrzewasz i masz związane z tym pytania,
            • doświadczasz przemocy lub jesteś w niebezpiecznej sytuacji,
            • jest jakiś inny problem, którym chcesz się podzielić.

Konsultanci 116 111 czekają na Twój telefon!

Nie będą Cię oceniać ani pouczać. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad najlepszym jego rozwiązaniem!

Bezpłatną pomoc dla dzieci i młodzieży można uzyskać w:

• Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci I Młodzieży