Nawigacja

Konkurs "Z mitologią za pan brat"

Opieka nad stroną; p. Katarzyna Mroczek

 

Rok 2016/2017

18 maja odbył się X  Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej. Patronat nad konkursem objęli:                 Kurator Oświaty, Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna.  W konkursie wzięli udział uczniowie z 21 szkół podstawowych.

         Oto lista zwycięzców X  Powiatowego Konkursu Mitologicznego:

I miejsce- Karolina Ostrowska- Zespół Szkół w Pustelniku- 68 pkt/70  pkt

II miejsce Julia Dworecka – Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Mińsku Mazowieckim- 65 pkt

III miejsce Rozalia Lenarczyk – Szkoła Podstawowa nr 5 w  Mińsku Mazowieckim – 64 pkt

 

Lista pozostałych uczestników konkursu wg uzyskanych punktów:

4. Martyna Stępińska- Szkoła Podstawowa w Wielgolesie

5. Igor Kasprzak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejówku

6. Mikołaj Jarzyna- Szkoła Podstawowa nr 2 w  Mińsku Mazowieckim

7. Igor Rogowski- Szkoła Podstawowa w Kołbieli

   Piotr Świątek-  Szkoła Podstawowa w Wielgolesie

8.  Izabela Kobza - Szkoła Podstawowa w Rudzie

      Marta Wójcicka- Szkoła Podstawowa w Mariance

9.  Julia Zgódka- Szkoła Podstawowa w Grzebowilku

     Natalia Wronka- Szkoła Podstawowa nr 1 w  Mińsku Mazowieckim

     Szymon Książek- Szkoła Podstawowa w Siennicy

10. Zuzanna Zgódka - Szkoła Podstawowa w Grzebowilku

11. Michał Rybiński- Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

      Filip Sankowski- Szkoła Podstawowa w Cegłowie

12. Adrian Cembrowski- Szkoła Podstawowa w Mariance

       Aleksandra Kobrzak- Zespół Szkół w Pustelniku

13. Kacper Król- Szkoła Podstawowa w Stanisławowie

14. Igor Paderewski- Szkoła Podstawowa w Siennicy

      Patryk Świętochowski- Szkoła Podstawowa nr 5 w  Mińsku Mazowieckim

      Łucja Mróz- Szkoła Podstawowa w Wierzbnie

15. Natalia Cudna- Szkoła Podstawowa w Brzózem

16. Dawid Stefaniuk- Szkoła Podstawowa w Hucie Mińskiej

17. Igor Kurzyp- Szkoła Podstawowa w Latowiczu

      Lena Piotrowska- Szkoła Podstawowa w Brzezinach

18. Olga Kamińska- Szkoła Podstawowa w Ładzyniu

19. Michał Piekut- Szkoła Podstawowa w Stanisławowie

20. Jakub Zawiska- Szkoła Podstawowa Jeruzalu

      Dominika Ściechowska- Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

      Zofia Muras- Szkoła Podstawowa w Hucie Mińskiej

21. Natalia Hrycaj- Szkoła Podstawowa w Brzózem

       Krystian Król- Szkoła Podstawowa w Kołbieli

22. Angelika Wronowska- Szkoła Podstawowa w Latowiczu

23. Maria Stanikowska- Szkoła Podstawowa Jeruzalu

24. Olga Chodkiewicz- Szkoła Podstawowa w Wierzbnie

25. Dominik Smolak- Szkoła Podstawowa w Brzezinach

                                                                                                                             Gratulujemy!!!!!

Informacje o liczbie punktów uzyskanych przez pozostałych uczestników konkursu można uzyskać pod  numerem  500 788 767.

 

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w "Fotogalerii" - część I i część II.

 

DO POBRANIA:

REGULAMIN KONKURSU "Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT"

KARTA ZGŁOSZENIA "Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT" 

 

Rok 2015/2016

12 maja odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna.  W konkursie wzięli udział uczniowie z 25 szkół podstawowych.

         Oto lista zwycięzców IX  Powiatowego Konkursu Mitologicznego:

I miejsce- - Patrycja Michalska ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie 65pkt/70 pkt

II miejsce- Bartosz Wieczorek  ze Szkoły Podstawowej w Pustelniku – 62 pkt

III miejsce- Martyna Stępińska ze Szkoły Podstawowej w Wielgolesie- 61pkt

      

Lista pozostałych uczestników konkursu wg uzyskanych punktów:

4. Jarzyna Mikołaj – SP nr 2  w Mińsku Mazowieckim

5. Karolina Ostrowska – SP w Pustelniku

    Aleksander Wojda – SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim

7. Apolonia Rokicka- SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim

8. Igor Kasprzak- SP w Sulejówku

9. Malwina Barcikowska- SP w Żakowie

    Stanisław Gryz- SP w Sulejówku

11. Radosław Bontruk- SP w Dębem Małym

12. Urszula Dworzyńska- SP w Mrozach

13. Michał Zawłocki- SP w Wiśniewie

14. Magdalena Jarek- SP w  Siennicy

      Piotr Świątek- SP w Wielgolesie

      Marta Wójcicka- SP w Mariance

      Filip Zalewski- SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim

18. Marzena Abramowska- SP w Wierzbnie

19. Julia Dróżdż- SP w Grzebowilku

      Julita Trąbińska - SP w Grzebowilku

21. Filip Sankowski - SP w Cegłowie

     Jakub Wieczorek- SP w Jakubowie

     Natalia Wronka - SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim

24. Olga Antosiewicz- SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim

      Natalia Kozyra - SP w Dobrem

26. Dominik Majda- SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim

27. Izabela Kobza- SP w Rudzie

      Dominika Osiak – SP w Siennicy

29. Jakub Przasnek – SP w Dębem Małym

30. Mateusz Chudziński- SP w Wiśniewie

      Sylwia Słowik- SP w Dobrem

32. Julia Leszczyńska – SP w Starej Niedziałce

33. Małgorzata Kopeć- SP w Mrozach

34. Natalia Cudna- SP w Brzózem

      Fabian Serafin- SP w Lipinach

36. Bartłomiej Przybysz- SP w Rudzie

37. Patryk Parol – SP w Jakubowie

38. Julia Rumak-  SP w Cegłowie

39. Dawid Dziugieł- SP w Lipinach

40. Aleksandra Tylkowska- SP w Hucie Mińskiej

41. Franciszek Gańko- SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim

42. Jakub Materka - SP w Grodzisku

      Filip Sadoch- SP w Mlęcinie

44. Patrycja Nowicka- SP w Mlęcinie

       Dawid Stefanik - SP w Hucie Mińskiej

46. Alicja Sujak- SP w Grodzisku

                                                                                                                                                 Gratulujemy!!!!!

Informacje o liczbie punktów uzyskanych przez pozostałych uczestników konkursu można uzyskać pod  numerem  500 788 767.


Zdjęcia z konkursu - w "Fotogalerii". 

 

Rok 2014/2015

 

14 maja odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna.W konkursie wzięli udział uczniowie z 21 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch  uczestników.

         

  Oto lista zwycięzców VIII  Powiatowego Konkursu Mitologicznego:

I miejsce- Iga Szulc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim - 66pkt/70 pkt

II miejsce- Michał Jarek ze Szkoły Podstawowej w Siennicy – 64 pkt

III miejsce- Maja Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce- 61pkt

                                                                                                  

Lista pozostałych uczestników konkursu wg uzyskanych punktów:

     4.  Konrad Pszonka – SP w Cisiu

         Julita Trąbińska – SP w Grzebowilku

     6. Damian Pac- SP w Cisiu

         Piotr Piotrzkiewicz- SP w Janowie

         Laura Rosołek- SP nr 5 Mińsk Mazowiecki

     9. Korneliusz Orłowski – SP w Siennicy

    10. Łukasz Smoliński – SP w Rudzie

    11. Kajetan Gorczyca- SP nr 5 Mińsk Mazowiecki

    12. Adrian Cembrowski- SP w Mariance

    13. Krzysztof Adamski -SP w Mlęcinie

         Alicja Lubańska – SP w Wiśniewie

    15. Natalia Duszczyk- SP w Wielgolesie

         Zuzanna Tąbińska- SP w Grzebowilku

    17. Malwina Barcikowska- SP w Żakowie

    18. Radosław Bontruk- SP w Dębem Małym

          Zuzanna Leszczyńska – SP  nr 2 Mińsk Mazowiecki

          Dawid Tuszyński- SP w Dobrem

     21. Jakub Przasnek – SP w Dębem Małym

     22. Łukasz Bziuk- Salezjańska SP Mińsk Mazowiecki

          Marcin Gołębiewski- SP w Brzózem

          Katarzyna Rybińska- SP w Wiśniewie

    25. Kacper Grzęda- SP w Żakowie

    26. Julia Siwak- SP w Brzózem

          Mateusz Strzałek- SP w Rudzie

    28. Karolina Stosio- SP w Wielgolesie

    29. Natalia Nowak – SP w Hucie Mińskiej

    30. Roksana Grabek -SP w Janowie

    31. Alicja Wróbel- SP w Sulejówku

    32. Sylwia Słowik- SP w Dobrem

         Jakub Ślązak- Salezjańska SP Mińsk Mazowiecki

    34. Piotr Chmielewski- SP w Grodzisku

          Julia Niziuk- SP w Hucie Mińskiej

    36. ​Jakub Materka- SP w Grodzisku 

    ​37. Patrycja Nowicka- SP w Mlęcinie

    38. Karolina Szymańska- SP w Starej Niedziałce

    39. Wiergielski Wiktor- SP  nr 1 Mińsk Mazowiecki

    40. Oskar Polkowski- SP  nr 1 Mińsk Mazowiecki

    41. Aleksandra Żaboklicka -SP w Sulejówku

 

                                                                                                                             Gratulujemy!!!!!

Informacje o liczbie punktów uzyskanych przez pozostałych uczestników konkursu można uzyskać pod  numerem  

500 788 767.

 

Zdjęcia są w zakładce  "Fotogaleria". 

 

 

 

ROK 2013/2014

15 maja  odbył się VII Powiatowy Konkurs "Z mitologią za pan brat". 

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

I miejsce- Katarzyna Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim - 67pkt/70 pkt

II miejsce- Marta Pieńkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim - 64 pkt

III miejsce- Emilia Płochocka ze Szkoły Podstawowej w Rudzie- 63pkt

                                                                                                              Gratulujemy!!!!!!!

Pozostali uczestnicy konkursu:

  1. Bereda Natalia- Kołbiel
  2. Bębnowicz Tomasz- Grodzisk
  3. Bogdański Jakub - Kołbiel
  4. Bziuk Łukasz -Salezjańska SP Mińsk Mazowiecki
  5. Gajewska Karolina  - Sulejówek
  6. Gawłowski Olaf- Halinów
  7. Jakubaszek Bartosz - Huta Mińska
  8. Jarek Michał- Siennica
  9. Kielak Aleksandra - Dębe Małe
  10. Kryńska Barbara- Sulejówek
  11. Kurpisz Emilia – Marianka
  12. Laskus Michał – Górki
  13. Lejman Sara- SP nr 1 Mińsk Mazowiecki
  14. Mazurowska Katarzyna –Górki
  15. Nabor Izabela –Grzebowilk
  16. Nojszewska Aleksandra- Dobre
  17. Osiński Igor- Siennica
  18. Piekarska Julia- Wielgolas
  19. Płudowski Dawid - SP nr 2 Mińsk Mazowiecki
  20. Popławska Zuzanna- SP nr 2 Mińsk Mazowiecki
  21. Prus Maciej -  Dębe Małe
  22. Rawski Damian- Stanisławów
  23. Rybińska Katarzyna- Wiśniew
  24. Sawicki Dominik – Halinów
  25. Skuzińska Angelika- Dobre
  26. Smoliński Łukasz - Ruda
  27. Agata Sowa- Wiśniew
  28. Oliwia Szuba- Huta Mińska
  29. Śluzek Karol- Wielgolas
  30. Trąbińska Zuzanna- Grzebowilk
  31. Wieczorek Piotr – Stanisławów
  32. Wocial Mateusz- Marianka
  33. Anna Wojciechowska-Trych- Grodzisk
  34. Mateusz Źrodowski- Salezjańska SP Mińsk Mazowiecki

 

  Informacje o liczbie punktów uzyskanych przez pozostałych uczestników konkursu można uzyskać                                 pod  numerem   500 788 767.

Do oglądania zdjęć z konkursu zapraszamy do "Fotogalerii".

 

ROK 2012/2013

9 maja 2013r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna. 
W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników. 
Pytania konkursowe sprawdzały znajomość "Mitologii greckiej" według Jana Parandowskiego, związków frazeologicznych o rodowodzie mitologicznym, zwrotów, pojęć dotyczących sztuki starożytnej Grecji oraz wiedzę o naszym patronie.

Oto lista zwycięzców VI Powiatowego Konkursu Mitologicznego:
I miejsce - Katarzyna Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim - 89 pkt
II miejsce - Jakub Drożdż ze Szkoły Podstawowej w Grzebowilku - 86 pkt
III miejsce - Marta Pieńkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim - 85 pkt
Wyróżnienie - Dawid Krupa ze Szkoły Podstawowej w Janowie - 76 pkt


Pozostali uczestnicy:
Kacper Kuca ze Szkoły Podstawowej w Mariance - 74 pkt
Tomasz Wilk ze Szkoły Podstawowej w Siennicy - 72 pkt
Julia Szponar ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie - 72 pkt
Katarzyna Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim - 71 pkt
Aleksandra Radomińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim - 70 pkt
Barbara Rogala ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie - 68 pkt
Agata Sowa ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie - 68 pkt
Natalia Witon ze Szkoły Podstawowej w Nowych Groszkach - 67 pkt
Emilia Kurpisz ze Szkoły Podstawowej w Mariance - 67 pkt
Karol Górski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim - 66 pkt
Weronika Stempień ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim - 64 pkt
Sara Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej w Nowych Groszkach - 61 pkt
Konrad Kulaszewski ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce - 61 pkt
Weronika Sabak ze Szkoły Podstawowej w Dobrem - 59 pkt
Angelika Skuzińska ze Szkoły Podstawowej w Dobrem - 56 pkt
Patryk Łazowski ze Szkoły Podstawowej w Grzebowilku - 56 pkt
Laura Kulbacka ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce - 53 pkt
Karolina Trzeszkowska ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie - 48 pkt
Michał Krusiewicz ze Szkoły Podstawowej w Janowie - 47 pkt
Julia Wąsowska ze Szkoły Podstawowej w Siennicy - 47 pkt
Karol Rogala ze Szkoły Podstawowej w Cygance - 42 pkt
Karolina Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Cygance 34 pkt

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 
 

ROK 2011/2012
"Z mitologią za pan brat"

Pod takim hasłem 23 maja 2012r. w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna. 
Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie z 24 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników. Uczniowie Organizatora nie wzięli udziału w zmaganiach konkursowych i tak też będzie w przyszłości. 
Pytania konkursowe sprawdzały znajomość "Mitologii greckiej" według Jana Parandowskiego, związków frazeologicznych o rodowodzie mitologicznym oraz zwrotów, pojęć dotyczących sztuki starożytnej Grecji.
Warto podkreślić, że poziom przygotowania uczestników był wysoki. Wszyscy wykazali się bogatą wiedzą i świetnie poradzili sobie z zadaniami. 

Oto lista zwycięzców V Powiatowego Konkursu Mitologicznego:
I miejsce - Klara Mazurek ze Szkoły Podstawowej w Mariance
II miejsce - Weronika Dyrkacz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim
III miejsce - Sara Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim
I wyróżnienie - Jakub Drożdż ze Szkoły Podstawowej w Grzebowilku
II wyróżnienie - Bartosz Słysz ze Szkoły Podstawowej w Cisiu
Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla szkoły, której uczniowie zdobyli najwięcej punktów. Taką nagrodę otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
Oprócz nagród i pamiątkowych dyplomów organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla uczniów i ich opiekunów.
Konkursowi towarzyszyły pozytywne emocje i wspaniała atmosfera.
Zapraszamy za rok - również w maju.
Osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu: pani Katarzyna Mroczek i pani Katarzyna Berska.

Więcej zdjęć z konkursu można obejrzeć w "Fotogalerii".