Nawigacja

O gazetce Nasze sukcesy 10-te urodziny "Tornistra"

Gazetka "Tornister"

 

Opieka nad stroną: pani Magdalena Gójska - Gogol

W październiku 2004r. ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki. 

Początkowo nazwa gazetki brzmiała "Co w szkole piszczy?". Dopiero w listopadzie 2006r. kolejni młodzi redaktorzy zaproponowali zmianę nazwy i logo. W tej chwili wydajemy "Tornister". Jest to miesięcznik uczniów i nauczycieli. Naszym głównym celem jest informować o wszystkim, co się dzieje w szkole. Z gazetką staramy się docierać nie tylko do uczniów i nauczycieli, ale także rodziców i innych przyjaciół szkoły. 

Rok szkolny 2020/2021

Redaktorzy "Tornistra" w roku szkolnym 2020/2021

 1. Laura Dybicz kl. IIIa
 2. Pola Krasnodębska kl. IIIa
 3. Aleksandra Namięta kl. IIIa
 4. Kamila Sosińska kl. IIIa
 5. Maksymilian Dmowski kl. IIIa
 6. Maria Kurowska kl. IIIc
 7. Julia Abramowska kl. VId
 8. Magdalena Bajszczak kl. VId
 9. Alicja Drabarek kl. VIIb
 10. Kinga Mielczarek kl VIIb
 11. Zofia Kurowska kl VIIc
 12. Grzegorz Kurmanowski kl. VIId
 13. Alan Abramowski kl VIIIa
 14. Bartłomiej Mojnowski VIIIa
 15. Adam Ostrowski VIIIa
 16. Krzysztof Gogol kl VIIIc

 

 

Numery wydawane w bieżącym roku szkolnym:

 

 

Zwycięzcą konkursu z numeru 6 jest Leon Nosowski z klasy 0a - Gratulujemy!!!

Zwycięzcą konkursu z numeru 5 jest Oliwia Gołębiewska z klasy Va -Gratulujemy!!!

 

Wielkanoc 2021r.

       

          

 

23 II 2021r. - kolejna nagroda w rękach zwyciężczyni. Gratulacje dla Oliwki! 

                                           

17 II 2021r. - kolejna nagroda w rękach zwycięzcy. Gratulacje dla Filipka! 

                                          

 

Warsztaty dla redaktorów - 11 I - 22 I 2021r.

Chętni redaktorzy naszej gazetki wzięli udział w dziennikarskich warsztatach online na specjalne zaproszenie Biblioteki Publicznej.

Podczas zajęć  uczniowie poznali dziennikarstwo z trochę innej strony. Dowiedzieli się, w jaki sposób można wykorzystać media społecznościowe w celu uzyskania potrzebnych informacji. Poznali również sposoby zwalczania hejtu, mowy nienawiści i plagiatu. Poruszali także tematy stalkingu i trollowania oraz praw autorskich i legalnego cytowania treści stworzonych przez innych. Wszystkie te zagadnienia były bardzo jasno i przejrzyście wytłumaczone, a na zajęcia ani razu nie wkradła się nuda.

Oprócz części teoretycznej redaktorzy mieli też zajęcia praktyczne. Robili własne zdjęcia i filmy, eksperymentowali z programami graficznymi (np. z Canvą).  Podczas jednych z zajęć zakładali również własne blogi i próbowali swoich sił w pisaniu artykułów. (Zofia Kurowska)

 

Bardzo dziękujemy Bibliotece Publicznej za zaproszenie :)

 

                 

 

3 XII 2020r.

Drodzy czytelnicy

Redakcja Naszej Gazetki nie próżnuje. Nagrody za udział w konkursach są już w rękach zwyciężczyni. Gratulujemy Weronice!!! Zapraszamy do dalszej zabawy!!!

     

 

 

6 X 2020 r. odbyło się spotkanie młodych redaktorów przy pizzy. Powitaliśmy nowe dziennikarki w naszym zespole Laurę, Polę, Kamilę, Marysię i Zosię. Były dyskusje i rozmowy. To było bardzo smaczne i miłe spotkanie.

        

 

 

Rok szkolny 2019/2020

Redaktorzy "Tornistra" w roku szkolnym 2019/2020

 1. Julia Abramowska kl. Vd
 2. Magdalena Bajszczak kl. Vd
 3. Weronika Peciak kl. VIa
 4. Alicja Drabarek kl. VIb
 5. Kinga Mielczarek kl VIb
 6. Dominika Wąsowska kl VIb
 7. Grzegorz Kurmanowski kl. VId
 8. Alan Abramowski kl VIIa
 9. Karol Araźny kl VIIa
 10. Bartłomiej Mojnowski VIIa
 11. Adam Ostrowski VIIa
 12. Emila Pietrzak kl VIIa
 13. Patryk Wąsowski kl VIIa
 14. Krzysztof Gogol kl VIIc
 15. Paulina Skoniecka kl VIIc
 16. Angelika Ciborowska kl VIIIc

 

Numery wydawane w bieżącym roku szkolnym:

 

UWAGA!!!

Nasz coroczny konkurs, w którym zbieraliście kupony z gazetek, zostaje przeniesiony

 na wrzesień 2020 roku.

Drodzy czytelnicy, poprosimy o wasze 9 kuponów – z każdego numeru Tornistra wydanego w roku szkolnym 2019/2020 – we wrześniu, po powrocie do szkoły. Wtedy też spośród osób, które dostarczą wycięte kupony rozlosujemy trzech zwycięzców. Pamiętajcie, że kupony mają być zamknięte w kopercie, w której umieśćcie również zapisane swoje imię, nazwisko oraz klasę.

Nie podpisujcie kopert !

 

Laureaci konkursów krzyżówkowych "Tornistra" w roku szkolnym 2019/2020:

maj - Michał Abramowski kl. VIc

kwiecień - Oliwia Smolińska kl. VIb

marzec - Oliwia Smolińska kl. VIb

luty - Joanna Drabarek kl. IIa

styczeń - Blanka Leszczyńska kl. VIb

grudzień - Blanka Leszczyńska kl. VIb

listopad - Joanna Drabarek kl. IIa

październik - Blanka Leszczyńska kl. VIb

GRATULUJEMY !!!

Wszyscy laureaci otrzymali nagrodę w postaci kuponu do sklepu EMPIK.

 

 

Informacja.

W tym roku szkolnym Redakcja naszej Gazetki również wzięła udział w Konkursie Powiatowym. Niestety sytuacja pandemii koronawirusa sprawiła, że konkurs odwołano. Z niecierpliwością czekamy na kolejny w roku szkolnum 2020/2021 :)

 

4 II 2020r. odbył się integracyjny wyjazd młodych redaktorów do Siedlec, na którym podsumowaliśmy pracę w redakcji miesięcznika w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020r. Po pięciu intensywnych miesiącach pracy nasi dziennikarze zasłużyli na odpoczynek i zabawę. Pierwszym punktem naszego wyjazdu były zabawy w Parku Trampolin JumpOut. Skoki, wspinaczki, nurkowanie w piankach - tak minęła nam pierwsza godzina wyjazdu. Następnym punktem był relaks w Galerii Siedlce. Młodzi redaktorzy wspólnie zjedli posiłek, mileli też czas wolny dla siebie. Następnie wszyscy udaliśmy się do sali kinowej gdzie obejrzeliśmy film "Dogonić marzenia". Seans w ramach spotkań „Kino na Temat” okazał się strzałem w dziesiątkę. Niezwykle poruszający film trafił do wszystkich serc młodych redaktorów, którzy podobnie jak główna bohaterka mają swoje cele i marzenia. Film przedstawia historię o pasji, przyjaźni, rodzinie, a przede wszystkim o walce o własne marzenia. Michelle Payne, najmłodsza z dziesięciorga rodzeństwa marzyła o wygraniu w Melbourne Cup, którego nie osiągnęła dotąd żadna kobieta. Jej karierę przerwał nieszczęśliwy wypadek, ale młoda dziewczyna nie poddała się. Pomimo wszelkich przeciwności postanowiła wywalczyć swoje marzenia. Udało jej się. Jest dowodem dla każdego młodego człowieka, że nieosiągalne może stać się możliwe! Po seansie filmowym wzięliśmy udział w warsztatach poruszających istotne dla młodzieży problemy, związane z obejrzanym filmem.

   

    

więcej zdjęć w "Fotogalerii"

 

Redakcja naszego miesięcznika, w każdym numerze "Tornistra" zamieszcza konkurs krzyżówkowy. Nagrody są co miesiąc wręczane zwycięzcom. W styczniu, kolejną - drugą już nagrodę od "Tornistra" - odebrała z rąk redaktorki Blanka Leszczyńska z klasy VIb. Gratulujemy! Zachęcamy wszystkich do udziału w naszych konkursach.

                                                                        

16 XII 2019r. odbyło się spotkanie wigilijne redaktorów szkolnej gazetki, kultywowane od trzech lat. W dźwiękach kolęd młodzi dziennikarze podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego poczestunku. Oczywiście :) Święty Mikołaj i w tym roku nie zapomniał o drobiazgach dla wszystkich udzielajacych się w redakcji.

Wiecej zdjęć w "Fotogalerii"

 

7 XI 2019r. redaktorki naszej gazetki: Alicja Drabarek, Dominika Wąsowska, Kinga Mielczarek i Angelika Ciborowska spotkały się ze znanym autorem książek dziecięcych, panem Przemysławem Wechterowiczem. Młode dziennikarki przeprowadziły wywiad z pisarzem. Warte uwagi jest to, że pan Przemysław nie udziela wywiadów, natomiast dla naszej gazety zrobił wyjątek. Wywiad opublikowany zostanie w numerze grudniowym "Tornistra".

 

4 XI 2019r. rozpoczęliśmy kolejny rok zajęć i warsztatów w Zamku Królewskim w ramach programu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Dziś młodzi redaktorzy rozpoczęli od zajęć: "Kuchnia przez wieki". Pani Karolina Sawicka przeniosła nas do czasów epok: Oświecenia, Baroku, Renesansu i Średniowiecza. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały zastawy stołowe, jakie potrawy gościły na stołach królewskich, czym przyprawiano jedzenie i jak je przechowywano. 

 

Kolejne warsztaty dotyczyły historii pisma. To nie pierwsze nasze spotkanie z panem Piotrem Kucharskim. Za każdym razem pan Piotr odkrywa przed nami nowe niewiadome. Trochę historii, a potem zadania. Łacina, a może alfabet morsa? Młodzi redaktorzy mieli za zadanie przetłumaczyć łacińskie nazwy, oraz nadać sygnał kolegom za pomocą alfabetu morsa. Było i ciekawie, i zabawnie.

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii"

Rok szkolny 2018/2019

Redaktorzy "Tornistra" w roku szkolnym 2018/2019

 1. Julia Abramowska kl. IVd
 2. Weronika Peciak kl. Va
 3. Alicja Drabarek kl. Vb
 4. Kinga Mielczarek kl Vb
 5. Michał Abramowski kl Vc
 6. Kamila Dominiczak kl. Vd
 7. Grzegorz Kurmanowski kl. Vd
 8. Klaudia Szymańska kl. Vd
 9. Alan Abramowski kl VIa
 10. Karol Araźny kl VIa
 11. Alan Jakowiuk kl VIa
 12. Karolina Kalisz kl VIa
 13. Weronika Milewska kl VIa
 14. Bartłomiej Mojnowski kl VIa
 15. Adam Ostrowski VIa
 16. Emila Pietrzak kl VIa
 17. Amelia Bielińska kl VIc
 18. Krzysztof Gogol kl VIc
 19. Wojciech Korbel kl VIc
 20. Maja Krasnodębska kl VIc
 21. Maciej Kuć kl VIc
 22. Paulina Skoniecka kl VIc
 23. Urszula Włodarczyk kl VIc
 24. Angelika Ciborowska kl VIIc
 25. Milena Kusy kl VIIc

 

Numery wydawane w bieżącym roku szkolnym:

 

10-12 VI 2019r. - wyjazd redaktorów i opiekunek gazetki "Tornistr" do Krakowa, Energylandii, Wieliczki

W słoneczny, poniedziałkowy poranek młodzi redaktorzy wybrali się w podróż na południe Polski. O 12.00 witaliśmy już Kraków. Zjedliśmy obiad u podnóża Wzgórza Wawelskiego i, jak na prawdziwych redaktorów przystało, wybraliśmy się z wizytą do Gazety Krakowskiej. Niezwykle miły i dowcipny dziennikarz przeprowadził rozmowę z młodzieżą. Wyjasnił na czym polega praca dziennikarzy, opowiedział o swojej pasji do pisania, a następnie oprowadził nas po redakcji gazety. Po wizycie u redaktorów rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - miłośnikiem historii i tradycji polskiej. Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu i spacerkiem udaliśmy się na Stare Miasto, odkrywając kolejne niezwykłe zakątki Krakowa. Miły dzień zakończyliśmy lodami :)

      

    

Drugiego dnia, zwarci i gotowi wybraliśmy się do Energylandii. Zabawy, zabawy, zabawom nie było końca. Na pierwszy strzał padł HYPERION- najszybsza i największa kolejka - Mega Coaster w Europie, jadąca z prędkością 142 km/h. Były też inne atrakcje: Bumerang, Anakonda, Dragon. A dla relaksu, między kolejkami ekstremalnymi, udaliśmy się na Atlantis, Splash Battle, czy Energusia. Po obiedzie, korzystając z uroków pogody spędziliśmy czas w strefie basenowej. Słoneczko, woda, czego chcieć więcej. A tu mała niespodzianka wybraliśmy się do Wadowic do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Oczywiście nie zabrakło wizyty w cukierni i degustacji papieskich kremówek. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i zabawami integracyjnymi.

         

      

   

Trzeciego dnia o świcie obudził nas blask słońca i śpiew ptaków znad jeziora. Był to znak, że czas ruszać w drogę, a po drodze czekała Kopalnia Soli w Wieliczce. Schodząc na głębokość 135 m pod ziemię mogliśmy poznać legendy o Św. Kindze, o Skarbniku, o Bielance. Podczas wyprawy podziwialiśmy solne komory i kaplice, rzeźby z soli i podziemne jeziora solankowe. Zwiedzanie zakończyliśmy obiadem w restauracji mieszczącej się 125 m pod ziemią. A na powierzchni czekały na nas pyszne śmietankowo - czekoladowe świderki. Zwarci i gotowi wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zadowoleni, opaleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

    

    

Więcej zdjęć w Fotogalerii

6 VI 2019r. - wyjście redaktorów na lody

       

"Tornister" II w powiecie

W dniu 20 V 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Powiatowego na Najlepszą Gazetkę Szkolną, pod Patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek.

                                                       

Zespół Redakcyjny "Tornistra" zajął II miejsce.

Reprezentowały nas Alicja Drabarek, Paulina Skoniecka, Urszula Włodarczyk oraz Angelika Ciborowska. Zebranych gości przywitała Pani Dyrektor A. Rogala oraz Burmistrz Miasta Suejówek Pan Arkadiusz Śliwa. Po rozdaniu nagród miałyśmy okazję wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu uczennicy tejże szkoły oraz porozmawiać z młodymi dziennikarzami innych zaproszonych szkół. 

  

 

18 II 2019r. odbyły się kolejne warsztaty w Zamku Królewskim. Tym razem mieliśmy możliwość obejrzeć wystawę "Znaki wolności". Wystawę otwiera obraz "Polonia" Jacka Malczewskiego. Obraz ten prezentuje Kobietę - Polskę, która odzyskała wolność. Odwzorowuje on charakter całej wystawy, złożonej z ponad 400 dzieł sztuki. Są to nie tylko obrazy, ale też filmy, fotografie, ścieżki dźwiekowe, dokumenty. Wystawa zrobiła na nas piorunujące wrażenie. Było nam bardzo miło, że w ramach Programu Bernardo Bellotto mogliśmy podziwiać jedną z największych wystaw Zamku Królewskiego.

Kolejne warsztaty dotyczyły zapoznania uczniów z życiem Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego Dworu. Była to część kolejna warsztatów rozpoczętych w grudniu. Młodzi redaktorzy wykazali się ogromną wiedzą na temat zajęć. 

  

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii"

PRACA REDAKTORÓW PRZY SKŁADANIU NUMERU STYCZNIOWEGO GAZETKI

    

20 XII 2018r. odbyło się Spotkanie opłatkowe redaktorów i opiekunek szkolnej gazetki. W czasie Wigilii podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne oraz noworoczne. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędę "Dziesiaj w Betlejem". Zostaliśmy również poczęstowani pierniczkami, które upiekła jedna z uczennic specjalnie na nasze spotkanie. Ciasteczka wykonała zgodnie z przepisem zamieszczonym w "Tornistrze" - były przepyszne. Polecamy! Na koniec naszej Wigilii zostały rozdane wszystkim drobne upominki od Świętego Mikołaja :)

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii"

 

3 XII 2018r. uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach na Zamku Królewskim w ramach programu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Tym razem bawiliśmy się dźwiękami na warsztatach muzycznych z p. Marcinem Zadroneckim. Rozmawialiśmy o rytmie i o muzyce, nauczyliśmy się czterech krótkich piosenek ludowych, a potem przy akompaniamencie bębna śpiewaliśmy poznane utwory. Chętni uczniowie próbowali swoich sił i sprawdzali swój talent muzyczny wybijając nam rytm na bębnie. Ponieważ zbliżają się święta, śpiewaliśmy też kolędy z towarzyszeniem bum bum rurek.

Drugie warsztaty prowadzone przez p. Monikę Dumanovsky przybliżyły nam życie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego dwór. Spacerując po całym Zamku (od piwnic po drugie piętro) dowiedzieliśmy się, jak zwracano się do króla, kim byli i co robili giermkowie, dlaczego kuchnia zamkowa nie znajdowała się w Zamku, jak kłaniały się dworki i dworzanie i dlaczego było wielu chętnych do czyszczenia kanału odpływowego. 

To był bardzo ciekawy pobyt na Zamku.

 

  

  

    

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

29 X 2018r. rozpoczęliśmy kolejny rok zajęć i warsztatów w Zamku Królewskim w ramach programu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Dziś młodzi redaktorzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Po wstępnym omówieniu zagadnienia martwej natury w sztuce, na podstawie obrazu "Martwa natura" - Corneliusa Norbertusa Gysbrechta, uczniowie przystąpili do działania. Ich zadaniem było odtworzenie obrazu, ale nie na płótnie, a na foli. Było to niezwykłe doświadczenie plastyczne. Cel został osiągnięty, a redaktorzy swoje wspaniałe dzieła zabrali do domów. Kolejne warsztaty poświęcone były zagadnieniu zniszczenia i odbudowy Zamku Królewskiego. Ciekawa lekcja przeprowadzona została w piwnicach i salach zamku. Ukazała historię budowli na przestrzeni wieków. 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii"

4 X 2018r. odbyło się wspólne wyjście młodych redaktorów i opiekunek na pizzę. Spotkanie było bardzo udane, przebiegło w radosnej atmosferze.

                  

 

Rok szkolny 2017/2018

Redaktorzy "Tornistra" w roku szkolnym 2017/2018

 1. Aleksandra Goźlińska kl. IVa
 2. Alicja Drabarek kl. IVb
 3. Kamila Dominiczak kl. IVd
 4. Klaudia Szymańska kl. IVd
 5. Alan Abramowski kl. Va
 6. Karolina Kalisz kl. Va
 7. Weronika Milewska kl. Va
 8. Emila Pietrzak kl. Va
 9. Amelia Bielińska kl. Vc
 10. Krzysztof Gogol kl. Vc
 11. Maja Krasnodębska kl. Vc
 12. Maciej Kuć kl. Vc
 13. Paulina Skoniecka kl. Vc
 14. Magdalena Wąsowska kl. Vc
 15. Urszula Włodarczyk kl. Vc
 16. Angelika Ciborowska kl. VIc
 17. Julia Cembrowska kl. VIc
 18. Milena Kusy kl. VIc
 19. Weronika Leszczyńska kl. Vc
 20. Maciej Mroczek kl. Vc

Nowy rok szkolny przyniósł zmianę w składzie redakcji. Oprócz kilku nowych redaktorów i redaktorek pojawił się także nowy opiekun "Tornistra". Została nim pani Magdalena Gójska - Gogol. 

Numery wydawane w bieżącym roku szkolnym:

 

4 -6 IV 2018r. - wyjazd redaktorów i opiekunek gazetki "Tornistr" do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej

Tegoroczną pracę redakcyjną podsumowaliśmy na wspólnym wyjeździe do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Naszą podróż rozpoczęliśmy od wizyty w redakcji Gazety Wyborczej we Wrocławiu. Młodzi redaktorzy mogli zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza, czy fotoreportera. 

                         

Kolejnym punktem wizyty w polskiej Wenecji było zwiedzanie miasta. Wspólnie z panią przewodniczką odkrywaliśmy przepiękne zakątki Wrocławia. Nie zabrakło również liczenia Krasnoludków. Pobyt we Wrocławiu zakończyliśmy wjazdem na 49 piętro Sky Tower.

            

Wtorkowy poranek przywitał nas szumem wody płynącej w Złotym Potoku. Po śniadaniu zwarci i gotowi wyruszyliśmy na podbój Gór Stołowych. Zdobyliśmy Szczeliniec Wielki, podążyliśmy drogą przez Piekło i Czyściec tylko po to aby na koniec znaleźć się w Niebie. Słoneczna pogoda sprzyjała naszej wyprawie. Labirynt w Błędnych Skałach zadziwił nas jeszcze bardziej swym pięknem. Na całe szczęście udało nam się go pokonać. Na zasłużony odpoczynek udaliśmy się do Parku Zdrojowego w Kudowie Zdrój. Wtorkowy dzień zakończyliśmy ogniskiem i wspólnym śpiewem.

                                 

 

 

Dzień trzeci naszej wycieczki to odkrywanie tajemnic Kopalni Złota w Złotym Stoku. Mieliśmy okazję zwiedzić Osadę Górniczą i na własnych rękach oraz nogach przekonać się jak ciężka była praca w średniowiecznej kopalni. Następnie zwiedziliśmy Sztolnię Ochrową oraz Kopalnię Złota. Młodzi redaktorzy mieli okazję samemu poszukać drogocennego skarbu podczas płukania złota. Ostatnim punktem naszej wyprawy było wejście na Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich.

     

 

   

 

                                   

Więcej zdjęć w "Fotogalerii Dzień I, Dzień II, Dzień III"

 

23 IV 2018r. - warsztaty redaktorskie na Zamku Królewskim

Za nami piąte i niestety ostatnie warsztaty w tym roku szkolnym w ramach programu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Tym razem wybraliśmy się w podróż w czasie i podążaliśmy śladami średniowiecznej Warszawy. Dowiedzieliśmy się wiele na temat życia mieszkańców w tamtych czasach. Udało nam się odnaleźć najkrótszą ulicę w Warszawie, czy cmentarz - na którym obecnie znajduje się plac. Słoneczna pogoda sprzyjała naszym odkryciom.

Kolejne warsztaty odbyły się z panią Moniką Radzikowską, na których podsumowaliśmy nasze tegoroczne spotkania i stworzyliśmy wspólne opowiadanie z elementami grozy. Nie zabrakło w nim duchów, intrygi, czy ataku czerwonych mrówek. Będziecie mogli je przeczytać już niedługo na łamach naszego miesięcznika.

 

         

 

                                  

Więcej zdjęć w  "Fotogalerii"

26 III 2018r. - warsztaty detektywistyczne i redaktorskie na Zamku Królewskim

Tym razem nasze spotkanie na Zamku Królewskim rozpoczęło się nietypowo. Pierwsze warsztaty, w których uczestniczyliśmy, to były warsztaty detektywistyczne. Na początku próbowaliśmy odgadnąć zagadkę zniknięcia obrazu Rembranta z jednej z komnat zamkowych. Przesłuchiwaliśmy "kilku" świadków zajścia. Później poznaliśmy techniki i metody badań daktyloskopijnych. Zdejmowaliśmy odciski palców, próbowaliśmy odgadnąć, czyj odcisk pozostał jako ślad na miejscu kradzieży obrazu. Bawiliśmy się świetnie.
Drugie warsztaty to tradycyjnie - warsztaty redaktorskie. Wspólnie z p. Moniką Radzikowską analizowaliśmy nasze wcześniej wysłane opowiadania i historie zamkowe. Otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek do dalszej pracy redaktorskiej i literackiej.

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

19 II 2018r. - warsztaty fotograficzne i baśniopisarskie na Zamku Królewskim

Za nami kolejne warsztaty realizowane w ramach projektu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Na pierwszy ogień poszły w ruch aparaty fotograficzne. Wyruszyliśmy uliczkami Starówki i Nowego Miasta, aby zrealizować fotograficzny reportaż "Ludzie i miasto". Każdy z redaktorów szukał najlepszych ujęć i najciekawszych kadrów.
Po krótkiej przerwie odbyły się warsztaty literackie. Najpierw, trzymając w ręku wybraną kartę, wymyślaliśmy do nich historie. Potem, wędrując przez kolejne królewskie komnaty, tworzyliśmy opowieści o mijanych miejscach lub przedmiotach. W domu musimy przelać nasze pomysły na papier. A wyobraźnię mamy bogatą:)

   

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

Praca redaktorów przy składaniu styczniowego numeru gazetki

 

 

                                                         

 

21 XII 2017r. odbyło się Spotkanie Opłatkowe redaktorów "Tornistra" i ich opiekunek. Były życzenia i uściski. W atmosferze radości odwiedził nas również redakcyjny Święty Mikołaj i obdarował wszystkich słodkim upominkiem. 

                                                   

 

11 XII 2017r. Za nami kolejne warsztaty na Zamku Królewskim.

Tym razem redaktorzy "Tornistra" mieli okazję ogladać marionetkowe przedstawienie teatralne pt. "Dziadek do Orzechów".  Wszyscy, młodzi jak i starsi widzowie, byli pod ogromnym wrażeniem widowiska. Na zakończenie odbyła się dla wszystkich uczestników pogadanka na temat teatru marionetkowego. Po krótkiej przerwie odbyły się warsztaty z panią Moniką Radzikowską, autorką książek dla dzieci m.in. "Córki Bajarza". Pani Monika opowiedziała redaktorom o swojej pracy pisarskiej i podróżach zagranicznych. Udzieliła kilku wskazówek i cennych rad dziennikarskich. Udostępniła również swoje zapiski z podróży. Kolejny wyjazd uważamy za bardzo twórczy i udany. 

        

          

Więcej zdjęć w "Fotogalerii"

19 X 2017r. spotkanie redakcyjne odbyło się w nietypowym miejscu. Udaliśmy się do pizzerii, gdzie oprócz zaspokojenia głodu, rozmawialiśmy o kolejnym numerze naszego miesięcznika i o planach na kolejne miesiące. 

  

 

Więcej zdjęć  - w "Fotogalerii".

2 X 2017r. grupa redaktorów "Tornistra" udała się na Zamek Królewski. Rozpoczęliśmy kolejny rok realizacji projektu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Na pierwszych zajęciach grupa redaktorska odwiedziła na Zamku mieszkanie Stefana Żeromskiego, poznała najważniejsze fakty z życia i twórczości pisarza, analizowała opisy czterech miast pochodzące z książek Żeromskiego, a potem sama tworzyła opowieści o Kałuszynie lub Warszawie. 
Podczas drugich warsztatów wędrowaliśmy uliczkami Starówki i przy kolejnych pomnikach, które mają bardzo różną postać, wysłuchiwali opowieści o ich genezie i historii. 

  

  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Redaktorzy "Tornistra" w roku szkolnym 2016/2017

1.       Alicja Drabarek kl. IIIb

2.       Oliwia Smolińska kl. IIIb

3.       Karolina Kalisz kl. IVa

4.        Weronika Milewska kl. IVa

5.       Emila Pietrzak kl. IVa

6.       Amelia Bielińska kl. IVc

7.       Dominika Dmowska kl. IVc

8.       Maja Krasnodębska kl. IVc

9.   Weronika Leszczyńska kl. IVc

10.   Magdalena Wąsowska kl. IVc

11.   Julia Cembrowska kl. Vc

12.   Angelika Ciborowska kl. Vc

13.   Nadia Czarnecka kl. Vc

14.   Milena Kusy kl. Vc

15. Aleksandra Mazur kl. VIa

16.   Klaudia Tkaczyk kl. VIa

 

Numery wydawane w bieżącym roku szkolnym:

 

20 VI 2017r. odbyło się podsumowanie tegorocznej realizacji projektu "Bernardo Bellotto", w którym z naszej szkoły brały udział dwie grupy - zespół "Kasianiecka" i redaktorki "Tornistra". Na początek miało miejsce spotkanie z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim. Król wyznaczył wszystkim grupom zadania do wykonania - braliśmy udział w grze zamkowej. Potem ciąg dalszy zabawy - tym razem w ogrodach zamkowych. Na zakończenie "Kasianiecka " zaprezentowała się we fragmentach przedstawienia przygotowanego na IX Powiatowy Dzień Żydowski, zaś "Tornister" wręczył przybyłym gościom numer specjalny miesięcznika dotyczący realizacji projektu "Bernardo Bellotto" w naszej szkole. Miłą niespodzianką były wielkie plansze ustawione w Arkadach Kubickiego z wybranymi stronami naszego periodyku.

  

  

  

 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

14 VI 2017r. redaktorki "Tornistra" postanowiły odpocząć po roku ciężkiej pracy - wydałyśmy 10 numerów naszego miesięcznika (w tym dwa numery specjalne). Na pierwszy ogień poszedł Park Rozrywki w Siedlcach. Okazało się, że w gronie redaktorek są dziewczyny - pająki, którym żadna trasa linowa nie była straszna. Wszystkie poradziły sobie świetnie - nawet instruktorzy z Parku wychwalali je. Po dawce adrenaliny i dreszczyku emocji pojechałyśmy do Parku Wodnego, aby dać odpocząć w wodzie zmęczonym mięśniom i startym dłoniom. Na koniec w kinie Helios obejrzałyśmy film pt. "Jutro będziemy szczęśliwi". To był niezwykły dzień.

  

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

​8 V 2017r. grupa redaktorek po raz kolejny uczestniczyła w warsztatch na Zamku Królewskim w ramach programu "Barnardo Bellotto". Pierwsze zajęcia dotyczyły kaligrafii i wyzwoliły w nas pokłady cierpliwości podczas prób starannego i pięknego pisma. Następne warsztaty stanowiły kontynuację pracy nad reportażami. Odbywały się w sali Canaletto i poprzez bezpośredni kontakt z obrazami udało nam się stworzyć ciekawe prace literackie.

  

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

7 III 2017r. odbyło się wspólne wyjście na pizzę. Podsumowałyśmy pierwszy semestr pracy w redakcji i zaplanowałyśmy materiały do kolejnego numeru "Tornistra". Kolegium redakcyjne w miejscu innym niż sala lekcyjna było ciekawym doświadczeniem.

  

  

 

 

6 III 2017r. redaktorki "Tornistra" po raz kolejny spotkały się na Zamku Królewskim na warsztatach reportażu, a po nich na warsztatach psychologicznych rozmawiały o aktywnym słuchaniu i nazywały emocje.

  

 

Więcej zdjęć z warsztatów - w "Fotogalerii".

Potem wszelkie emocje dziewczyny wyładowały w Parku Trampolin "Hangar 646". Zabawa była przednia, energia nas roznosiła. Miłą niespodzianką było spotkanie na trampolinach z aktorem panem Tomaszem Ciachorowskim, który zgodził się na wspólne zdjęcia.

  

 

Więcej zdjęć z Parku Trampolin - w "Fotogalerii".

 

27 II 2017r. Za nami trzecie warsztaty na Zamku Królewskim w ramach projektu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Uczestniczyłyśmy w warsztatach reportażu, poznałyśmy legendy warszawskie, a na koniec uczyłyśmy się tkania. Każda z nas utkała dla siebie bransoletkę metodą fingerloop.  

Z Zamku Królewskiego udałyśmy się do siedziby Radia Kolor, gdzie pan Konrad Czubaj - prezenter tamtejszej rozgłośni oprowadził nas po radiu, opowiedział o tajnikach pracy redaktora radiowego i zdradził kilka ciekawostek z życia radiowca. To była bardzo miła wizyta.

  

  

  

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - na Zamku i w radiu.

 

8 XI 2016r. - Na kolejnych warsztatach na Zamku Królewskim redaktorzy "Tornistra" wspólnie z członkami koła historycznego uczestniczyli w warsztatach z baśniopisarstwa, poznawali pracę ilustratora książek i dowiedzieli się wielu ciekawostek o garderobie królewskiej.
Na koniec naszego pobytu w stolicy zwiedziliśmy Ogród Światła czyli piękną sezonową ekspozycję w ogrodach Wilanowa zbudowaną z tysięcy żaróweczek. 

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 

17 X 2016r. - Rozpoczęłyśmy nowy rok pracy w projekcie "Bernardo Bellotto". Na Zamku Królewskim uczestniczyłyśmy w warsztatach literackich, historycznych i plastycznych. Okazało się, że kreatywność redaktorek, ich pomysły, wiedza i humor zaskakiwały panie prowadzące z nami zajęcia:) 

  

   

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

Rok szkolny 2015/2016

Numery wydane w roku szkolnym 2015/2016:

 

Redaktorzy "Tornistra" w roku szk. 2015/2016

 1. Julia Cembrowska kl. IVc 
 2. Angelika Ciborowska kl. IVc
 3. Nadia Czarnecka kl. IVc 
 4. Milena Kusy kl. IVc 
 5. Aleksandra Mazur kl. Va 
 6. Kinga Sęktas kl. Va 
 7. Karolina Chaberska kl. VIa 
 8. Paulina Laskowska kl. VIa 
 9. Zuzanna Orzepińska kl. VIa 
 10. Karolina Ręczajska kl. VIa
 11. Wiktoria Rucińska kl. VIa  
 12. Karolina Szlifarska kl. VIa 
 13. Julia Sosińska kl. VIb
 14.  Wiktoria Rosłaniec kl. IIIc
 15. Magdalena Wąsowska kl. IIIc
 16.  Paulina Zduńczyk kl. IIIc

 

 

 

2 VI 2016r. nasza redakcja wyjechała na wycieczkę do Farmy Iluzji w Mościskach.  Złudzenia optyczne, oszukany błędnik i inne niezwykłe atrakcje spowodowały, że wszyscy świetnie się bawili. Latająca Chata, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, Pokój Amesa, Wiklinowy Labirynt, Zakręcony Domek, Latający kran czy Meble Olbrzyma nie pozostawiły nikogo obojętnym. Zdjęcia mówią wiele.

  

  

 

Więcej zdjęć  - w "Fotogalerii". 

21 I 2016r. redaktorki "Tornistra" uczestniczyły po raz kolejny w warsztatach organizowanych na Zamku Królewskim w ramach programu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Tym razem czekały nas doznania nie tylko literackie, ale też historyczne. Na początku w warsztatach historyczno-teatralnych przeniosłyśmy się w czasy królowej Bony. Poznałyśmy Jej historię - życie, rodzinę, świat, w którym żyła. Odtworzyłyśmy scenkę z życia królowej Bony i Jej męża króla Zygmunta Starego i odtańczyłyśmy dworski taniec. Drugie warsztaty to warsztaty dziennikarskie - "Radiowy teatr wyobraźni". Tym razem próbowałyśmy napisać zakończenie słuchowiska "Czary Mary". Nie było to wcale takie proste. Ostatnie warsztaty to ponownie historia. Tym razem przeniosłyśmy się w czasy średniowiecza. Pan Piotr przybliżył nam życie rycerzy, a na zakończenie pasował Zuzię na rycerza. To był bogaty we wrażenia dzień. 

  

  

  

Więcej zdjęc - w "Fotogalerii". 

 

Grudzień 2015r. obfituje w atrakcje dla redaktorów "Tornistra". 9 XII nasza redakcja wyjechała do Warszawy. Na początek odwiedziliśmy wydawnictwo "Prószyński i s-ka". Dowiedzieliśmy się wiele o procesie wydawania książki. Braliśmy udział w nagraniu reklamy ksiązki pt. "Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia" autorstwa p. Adriana Markowskiego, z którym przeprowadzliśmy wywiad. Nagrywaliśmy podkłady dźwiękowe. Uczestniczliśmy w sesji fotograficznej. Moglibyśmy tak długo wymieniać, ale podsumowując... przyjęto nas bardzo ciepło, miło i przyjaźnie. 
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w siedzibie TVP przy ul. Woronicza. Oglądaliśmy powstawanie programu "Jaka to melodia?", byliśmy w studiach telewizyjnych, gdzie nagrywane są programy "Świat się kręci" i "Pytanie na śniadanie". Dowiedzieliśmy się, jak odbywa się nagranie prognozy pogody i dlaczego nie można wtedy mieć zielonego elementu garderoby.

Na zakończenie wyjazdu do Warszawy czekał nas seans kinowy - "Listy do M 2". Wszyscy wzruszeni i zadowoleni wróciliśmy do Kałuszyna. 

  

   

  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

3 XII 2015r. po raz kolejny nasze redaktorki brały udział w warsztatach "Radiowy teatr wyobraźni". Zajęcia na Zamku Królewskim w ramach projektu "Bernardo Bellotto" prowadził p. Tomasz Trojanowski.
Po lekcji dziennikarstwa w ramach relaksu dziewczyny spacerowały po "Ogrodzie świateł" w Wilanowie. Wrażenia niezapomniane!

 

 

  

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - Warsztaty i Ogród świateł.

26 X 2015r. redaktorzy "Tornistra" uczestniczyli na Zamku Królewskim w warsztatach kreatywności, wyobraźni i twórczego pisania w ramach projektu "Bernardo Bellotto - ambasador kultury". Warsztaty prowadził pan Tomasz Trojanowski - autor popularnych książek dla dzieci, twórca licznych słuchowisk radiowych, dziennikarz telewizyjny.  Wspólne zajęcia bardzo spodobały się naszym uczniom. Cieszymy się bardzo, ponieważ otrzymaliśmy propozycję kolejnych spotkań z p. Tomaszem. 

 

Zdjęcia z warsztatów - w "Fotogalerii".

ROK SZK. 2014/2015

Redaktorzy "Tornistra" w roku szkol. 2014/2015:

 1. Magdalena Abramowska kl. IVa
 2. Karolina Chaberska kl. Va
 3. Wioletta Damętka kl. IVc,
 4. Adriana Goździk kl. VIa
 5. Julia Grzywacz kl. IVa
 6. Natalia Jarzębska kl. Vb
 7. Kinga Książek kl. VIb,
 8. Paulina Laskowska kl. Va
 9. Aleksandra Mazur kl. IVa,  
 10. Zuzanna Orzepińska kl. Va,
 11. Karolina Ręczajska kl. Va,
 12. Wiktoria Rucińska kl. Va,
 13. Julia Sosińska kl. Vb,
 14. Zuzanna Sosińska kl. Vb
 15. Karolina Szlifarska kl. Va, 
 16. Kamila Szostek kl. Va
 17. Klaudia Tkaczyk kl. IVa
 18. Natalia Zaliwska (gimnazjum)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ROK SZK. 2013/2014

REDAKTORZY 2013/2014

 1.      Julia Abramowska kl. Vc,
 2.      Julia Abramowska kl. VIa,
 3.      Natalia Bogdan kl. Vc,
 4.     Karolina Chaberska kl. IVa,
 5.      Dorota Czarnecka kl. VIa
 6.      Aleksandra Gniado kl. IVc,
 7.      Adriana Goździk kl. Va,
 8.       Kinga Książek kl. Vb,
 9.      Paulina Laskowska kl. IVa
 10. .   Zuzanna Orzepińska kl. IVa,
 11. .   Julia Pietrzak kl. Vc,
 12. .   Karolina Ręczajska kl. IVa,
 13. . . Wiktoria Rucińska kl. IVa,
 14. .   Weronika Wocial kl. Vc,
 15. .   Natalia Zaliwska kl. VIa.

 

9 czerwca 2014r. osiem redaktorek "Tornistra", osiem nauczycielek naszej szkoły i trzy mamy uczennic wzięło udział w nagraniu ostatniego przed wakacjami programu "Tomasz Lis na żywo".
Mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu na specjalne zaproszenie sekretarza p. Lisa. 
Tym razem gośćmi p. Tomasza Lisa byli panowie: Andrzej Grabowski, Piotr Najsztub, Czesław Bielecki i Janusz Głowacki. Dyskusja dotyczyła wojny polsko-polskiej.
Po zakończeniu nagrania p. Lis rozdawał autografy naszym redaktorkom i pozował do pamiątkowych zdjęć. Okazał się na tyle sympatyczny, że z Natalią Zaliwską z kl. VIa zrobił  "sweet focię". 

 

11 grudnia 2013r. redaktorzy naszej szkolnej gazetki "Tornister" wyjechali do Siedlce, aby podejrzeć pracę profesjonalnych dziennikarzy. 

Pierwszym punktem wycieczki był "Tygodnik Siedlecki". Sekretarz redakcji pan Krzysztof Strzelecki opowiadał o pracy w redakcji tygodnika i odpowiadał na wiele naszych pytań. Udzielił nam kilku cennych informacji związanych z wydawaniem gazety. Po obejrzeniu naszego "Tornistra" usłyszeliśmy wiele miłych słów i pochwał na temat gazetki.
Potem przeszliśmy do pokoju, w którym jeden z panów opowiadał i pokazywał, jak odbywa się komputerowy skład "Tygodnika Siedleckiego". Na zakończenie wizyty spotkała nas miła niespodzianka - nasze zdjęcie znalazło się na pierwszej stronie "Tygodnika Siedleckiego"!

Radio "Podlasie" było drugim punktem naszego wyjazdu. Pani Joanna Symanowicz zdradziła nam tajniki pracy w radiu. Opowiadała, jak ważne jest brzmienie głosu w pracy radiowca, co należy zrobić, kiedy będąc na antenie mamy pustkę w głowie, jak realizator dźwięku jada posiłki w pracy itp.
Później każda z redaktorek "Tornistra" przedstawiała się i mówiła kilka słów o sobie, a pani Joanna nagrywała nasze głosy. Po odsłuchaniu, okazało się, że brzmimy całkiem nieźle, że nasze głosy nie są męczące dla potencjalnych słuchaczy. 

Wycieczka do Siedlec dobiegła końca. Zostały rady, pochwały, nagrania i zdjęcia.

 

ROK SZK. 2012/2013

 

REDAKTORZY 2012/2013
1. Julia Abramowska 
2. Natalia Bogdan 
3. Mariusz Brudz
4. Dorota Czarnecka 
5. Justyna Gomółka 
6. Kinga Gomółka 
7. Kinga Książek 
8. Julia Pietrzak 
9. Julia Proczka 
10. Aleksandra Przybyłko 
11. Mateusz Śledziewski 
12. Weronika Wocial 
13. Natalia Zaliwska 

 

 

ROK SZK. 2011/2012

REDAKTORZY 2011/2012

1. Cezary Abramowski
2. Patrycja Chromińska
3. Justyna Gomółka
4. Agnieszka Jastrzębska
5. Julia Proczka
6. Aleksandra Przybyłko
7. Martyna Roguszewska
8. Aleksandra Ruśplo
9. Martyna Sadoch
10. Klaudia Szopa
11. Dominika Wrzosek

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZK. 2010/2011

REDAKTORZY 2010/2011

1. Cezary Abramowski
2. Jan Abramowski
3. Joanna Gomółka
4. Michał Brudz
5. Karolina Kaczorek
6. Julia Proczka
7. Aleksandra Przybyłko
8. Mateusz Śledziewski
9. Jakub Wąsowski

  

 

 

 

ROK SZK. 2009/2010

REDAKTORZY 2009/2010

1. Cezary Abramowski
2. Jan Abramowski
3. Łukasz Abramowski
4. Julia Czyżewska
5. Dawid Danowski
6. Łukasz Gajewski
7. Paulina Gierszewska
8. Natalia Glinka
9. Justyna Gomółka
10. Katarzyna Kacprowicz
11. Igor Madziar
12. Klaudia Madziar
13. Oliwia Pytkowska

 

 

ROK SZK. 2008/2009

 

REDAKTORZY 2008/2009
1. Cezary Abramowski
2. Łukasz Abramowski
3. Magdalena Chabiera
4. Dawid Danowski
5. Łukasz Gajewski
6. Paulina Gierszewska
7. Martyna Gójska
8. Katarzyna Kacprowicz
9. Beata Kostka
10. Małgorzata Kwiatkowska
11. Klaudia Madziar
12. Alicja Mikołajczyk
13. Justyna Płochocka
14. Aleksandra Stachowicz
15. Magdalena Walędzka

 

ROK SZK. 2007/2008

 

  REDAKTORZY 2007/2008
1. Łukasz Gajewski
2. Aleksandra Gałęzowska
3. Paulina Gierszewska
4. Katarzyna Kacprowicz
5. Krzysztof Książek
6. Szymon Przesmycki
7. Agnieszka Przybyłko
8. Paulina Siwek
9. Ewa Strupiechowska
10. Kamil Wąsowski
11. Edyta Wąsowska
12. Joanna Wierzbicka

 

 

 

ROK SZK. 2006/2007

 

 

REDAKTORZY 2006/2007
1. Paulina Buczek
2. Daria Duber 
3. Patrycja Krześniak
4. Przemysław Milewski
5. Magdalena Nazarczuk
6. Mikołaj Nazarczuk
7. Natalia Olszewska 
8. Szymon Przesmycki
9. Magdalena Walędzka
10. Edyta Wąsowska
11. Alan Wąsowski 
12. Kamil Wąsowski
13. Damian Wielądek
14. Joanna Wierzbicka

 


ROK SZKOLNY 2005/2006


REDAKTORZY 2005/2006
1. Karina Deska 
2. Daria Duber 
3. Mariola Gajewska
4. Beata Gałuszewska 
5. Monika Komorowska 
6. Patrycja Krześniak 
7. Patrycja Milewska
8. Natalia Olszewska 
9. Klaudia Padel 
10. Klaudia Penkul 
11. Joanna Polkowska 
12. Szymon Przesmycki 
13. Norbert Siwek
14. Magdalena Wąsowska
15. Joanna Wierzbicka 

 

ROK SZKOLNY 2004/2005


REDAKTORZY 2004/2005
1. Artur Abramowski
2. Joanna Budzyńska
3. Izabela Chrościcka
4. Jowita Dmowska
5. Daria Duber
6. Mariola Gajewska
7. Katarzyna Gierszewska
8. Agata Jackiewicz
9. Marta Klukowska
10. Monika Komorowska
11. Radosław Krawczyk
12. Piotr Kropielnicki
13. Patrycja Krześniak
14. Natalia Kuśmierczyk
15. Ewelina Milewska
16. Karolina Milewska
17. Magdalena Nazarczuk
18. Natalia Olszewska
19. Joanna Pachnik
20. Patryk Pytkowski
21. Szymon Przesmycki
22. Justyna Uchmańska
23. Martyna Wąsowska
24. Joanna Wierzbicka
25. Aneta Zalewska