Nawigacja

Wiadomości sportowe

Opieka nad stroną: p. Mariusz Prekurat

Rok szkolny 2017/2018

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Wyniki V biegu ulicznego z dnia 1 czerwca 2017r

KLASY I

Dziewczęta

I miejsce  - Kaja Szwarc

II miejsce - Oliwia Gołębiowska

III miejsce  - Kinga Metera

Chłopcy

I miejsce  - Kacper Gałązka

II miejsce – Bartek Abramowski

III miejsce  - Szymon Friedek

 
KLASY II

Dziewczęta

I miejsce  - Daria Jackiewicz

II miejsce – Amelia Grabarek

III miejsce  - Justyna Witan

Chłopcy

I miejsce  - Paweł Mroczek

II miejsce – Maciek Szymański

III miejsce  - Bartek Wielechowski

 
KLASY III

Dziewczęta

I miejsce  - Oliwia Krusiewicz

II miejsce – Ola Goźlińska

III miejsce  - Nikola Wąsowska

Chłopcy

I miejsce  - Karol Kopeć

II miejsce – Mateusz Surowiec

III miejsce  -  Karol Lewicki

 

KLASY IV

Dziewczęta

I miejsce  - Paulina Troć

II miejsce – Dominika Dmowska

III miejsce  - Maja Rydzewska

Chłopcy

I miejsce  - Szymon Kalinowski

II miejsce – Marcel Piwowar

III miejsce  - Jakub Wąsowski

 

KLASY V

Dziewczęta

I miejsce  - Natalia Piotrzkiewicz

II miejsce – Oliwia Wąsowska

III miejsce  - Maja Ołowska

Chłopcy

I miejsce  - Karol Wąsowski

II miejsce – Jakub Kopeć

III miejsce  - Mateusz Chrościcki

 

KLASY VI

Dziewczęta

I miejsce  - Marta Kwiatkowska

II miejsce – Beata Cymbalińska

III miejsce  - Ania Mroczek

Chłopcy

I miejsce  - Jakub Chabiera

II miejsce – Michał Abramowski

III miejsce  - Marcin Grabarek

Zdjęcia z biegu i z wręczenia medali.

 • XI Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej chłopców 

 

22 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie po raz kolejny odbył się już XI Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej chłopców. Tomek - absolwent naszej szkoły zginął ponad 10 lat temu, ratując przed utonięciem młodszego bratanka. 22 sierpnia 2006 roku Tomasz Chrościcki został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP medalem za ofiarność i odwagę. W zawodach upamiętniających tragicznie zmarłego przed laty kolegę rywalizowali uczniowie 7 szkół podstawowych z powiatu mińskiego. 

W klasyfikacji końcowej  I miejsce zajęła drużyna z SP Janów, II miejsce drużyna SP Grębków, a III miejsce SP Kałuszyn I. Królem strzelców turnieju został Bartosz Niewiadomski ze szkoły w Grębkowie. 

Puchary i medale zwycięskim drużynom wręczyli rodzice Tomka – Wiesława i Krzysztof Chrościccy wraz z młodszym synkiem, zastępca burmistrza Henryka Sęktas, dyrektor SP w Kałuszynie – Marek Pachnik oraz przedstawiciel OSP w Kałuszynie do której należał Ś.P. Tomek Chrościcki.   

Zdjęcia z zawodów w naszej galerii.
Skład Kałuszyn I

Jakub Chabiera, Bartosz Jędrzejkiewicz, Michał Abramowski, Eryk Gomza, Adrian Roliński, Cezary Wikluk, Marcin Grabarek, Dawid Nastaga

 

 

 

 

Skład Kałuszyn II

Kamil Lipka, Daniel Broniarek, Bartosz Włodarczyk, Albert Pyziński, Marcel Piwowar, Michał Gałach, Kacper Sokołowski, Andrzej Korczyński, Jakub Skoniecki, Jakub Wąsowski, Marcin Konieczny.

 

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej

W marcu 2017 roku odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Tym razem pierwsi do rozgrywek przystąpili chłopcy z naszej szkoły, którzy po zawodach w Mińsku Mazowieckim oraz 2 razy w Mrozach zajęli IVm w powiecie nieznacznie ulegając w walce o brązowy medal.

Skład chłopców: Cezary Wikluk, Bartek Jędrzejkiewicz, Michał Abramowski, Marcin Grabarek, Daniel Broniarek, Dawid Nastaga, Jakub Skoniecki, Kamil Lipka, Adrian Roliński, Andrzej Korczyński, Jakub Chabiera, Bartek Włodarczyk  

 

 

 

Następnie do boju przystąpiły dziewczęta, które w I rundzie wygrały swój turniej eliminacyjny w Kałuszynie. Następne zawody to wyjazdy do Mińska Mazowieckiego i zacięte pojedynki po, których drugi rok z rzędu nasza drużyna zdobywa IVm w powiecie wyrównując osiągnięcie chłopców.

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Lena Gójska, Marta Kwiatkowska, Sylwia Florowska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Wiola Lipka, Laura Pietrzak, Maja Ołowska. 

Turnieje w siatkówce były kolejnym cennym doświadczeniem, dzięki którym zarówno dziewczęta jak i chłopcy przeżyli emocjonującą przygodę siatkarską i zdobyli puchar. Gratulacje!!!

Zdjęcia ze wszystkich zawodów w galerii.

 

 • Mistrzostwa Regionu w piłce nożnej dziewcząt S.P.

​Po zdobyciu IIm w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego dziewczęta z naszej szkoły reprezentowały nasz powiat w zawodach regionalnych. Po zaciętych pojedynkach niestety nasza drużyna odpadła z rozgrywek w fazie grupowej uznając wyższość drużyn z innych powiatów.

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Lena Gójska, Marta Kwiatkowska, Sylwia Florowska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Wiola Lipka, Oliwia Więcławek, Laura Pietrzak, Maja Ołowska, Paulina Troć, Natalia Piotrzkiewicz. 

Zdjęcia w galerii.

 • Turniej o Puchar Wójta Gminy Latowicz

04.02.2017, w ramach IX halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Latowicz rozegrane zostały rozgrywki dla chłopców z kl. I-III. Do turnieju przystąpiło 10 drużyn, w tym po raz pierwszy 2 z naszej szkolnej sekcji piłki nożnej.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których spotkania rozegrały systemem „każdy z każdym”. Z grup do dalszej części turnieju awansowały 4 zespoły, gdzie spotkania rozegrano już systemem pucharowym. 
 

Nasze drużyny w debiutanckim turnieju zajęły miejsca 5-6, zważając na doświadczenie przeciwników osiągneły bardzo dobry wynik. 

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsze 4 zespoły oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali dodatkowo puchary oraz nagrody indywidualne.

Zdjęcia z zawodów:      https://drive.google.com/open…

 • Mistrzostwa Powiatu w unihokeju

 

W ostatnich dniach stycznia 2017 roku odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu SZS w Unihokeju Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły szkoły podstawowe dziewcząt i chłopców z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zawodach w tej dyscyplinie sportu. Po zaciętych meczach grupowych reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajeła 3 m w swojej grupie i odpadła z rozgrywek. Lepsze zawody rozegrała drużyna dziewcząt która zwycieżyła swoją grupę eliminacyjną i odpadła dopiero po rzutach karnych w meczu ćwierćfinałowym z późniejszym mistrzem powiatu SP Halinów. 

Udział w zawodach w unihokeju był nagrodą za ciężką pracę wykonywaną na zajęciach SKS. Po turniejach, na których rywalizowaliśmy z lepszymi zespołami oprócz dobrej zabawy zdobyliśmy cenne doświadczenie, które mam nadzieję będzie procentować w przyszłości.

Zdjęcia z zawodów umieszczone są w galerii.  

Zespół dziewcząt: Julia Muszelik, Maja Ołowska, Ania Piotrowska, Oliwia Więcławek, Lena Gójska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Laura Pietrzak 

Zespół chłopców:  Marcin Grabarek, Jakub Skoniecki, Kamil Lipka, Czarek Wikluk, Michał Abramowski, Jakub Chabiera, Adrian Roliński, Krzysztof Klimek, Dawid Nastaga,  Bartek Włodarczyk.

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej

 

W listopadzie uczennice i uczniowie naszej szkoły wzieli udział w Mistrzostwach Powiatu SZS w piłce ręcznej. W turniejach eliminacyjnych zarówno dziewczęta jak i chłopcy po bardzo dobrej grze uzyskali awans do najlepszej osemki powiatu. Turnieje półfinałowe to niestety porażki naszych dziewcząt i chłopców z dużo mocniejszymi drużynami i rozgrywki w piłce ręcznej kończymy na tym etapie. Dziękuję za walkę i poświęcenie do ostatniej minuty meczu. Zdobyte doświadczenie jest dla nas cenną nauką na przyszłośc.

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Lena Gójska, Magda Abramowska, Ania Mroczek, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Oliwia Więcławek, Laura Pietrzak, Maja Ołowska. 

Skład chłopców: Cezary Wikluk, Marcin Grabarek, Michał Abramowski, Jakub Chabiera, Bartek Włodarcyzk, Kamil Lipka, Dawid Nastaga, Krzysiek Klimek, Bartek Jędrzejkiewicz, Jakub Skoniecki, Adrian Roliński, Daniel Broniarek, Mieszko Janiak.

Zdjęcia z zawodów w galerii.

 • Kibicujemy Legii Warszawa!!!

W niedzielę 6 listopada 2016r., ponad 40 osobowa grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką naszych nauczycieli wyjechała do Warszawy na mecz piłkarskiej ekstraklasy Legii Warszawa z Cracovią Kraków. Wyjazd był wspaniałą gratką, niejeden dorosły chciałby się znaleźć na miejscu naszych uczniów.

Młodzi kibice z naszej szkoły zaopatrzeni w szaliki klubowe oraz inne gadżety, z pomalowanymi twarzami wspierali drużynę Legii Warszawa  kulturalnym dopingiem. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Legionistów. Pobyt na trybunach nowoczesnego stadionu Legii oraz poczucie niesamowitej atmosfery meczu wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenia. Namiastkę sobotnich przeżyć można zobaczyć w naszej galerii.  

 • Powiatowe Mistrzostwa SZS w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

 

We wrześniu i październiku 2016 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Pierwsi do rozgrywek przystąpili nasi chłopcy, którzy zmagania zakończyli już na pierwszej rundzie po porażce z SP Mrozy. 

Skład chłopców: Cezary Wikluk, Marcin Grabarek, Michał Abramowski, Jakub Chabiera, Paweł Książek, Kamil Lipka, Dawid Nastaga, Krzysiek Klimek, Bartek Jędrzejkiewicz, Jakub Skoniecki, Adrian Roliński, Daniel Broniarek, Mieszko Janiak.

 

 

 

 

Następnie do boju przystąpiły dziewczęta, w których składzie znajdowały się głównie uczennice klas V. Po zwycięstwach w turnieju eliminacyjnym oraz półfinałowym nad szkołami z Mińska, Dębego, Dobrego przyszedł czas na turniej finałowy, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. Po zaciętych meczach zanotowaliśmy remis z SP6 oraz porażkę z SP2 Mińsk Mazowiecki i wywalczyliśmy IIm w powiecie!!! Warto wspomnieć, że dzięki zdobyciu wicemistrzostwa powiatu nasza szkoła będzie reprezentować powiat miński w zawodach regionalnych wiosną 2017 roku. Gratulacje!!


Skład dziewcząt:
 Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Lena Gójska, Marta Kwiatkowska, Ania Mroczek, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Wiola Lipka, Oliwia Więcławek, Laura Pietrzak, Maja Ołowska. 

Zdjęcia w galerii.

 •  Powiatowe Mistrzostwa SZS
  w Indywidualnych Biegach Przełajowych 27.09.2016

We wtorek, 27 września br. na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim odbyły się Powiatowe Mistrzostwa SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Mistrzostwach Szkoły najlepsi nasi uczniowie rywalizowali
z rówieśnikami z całego powiatu.

I m i złoty medal Mistrzostw Powiatu w roczniku 2006 wywalczyła
nasza uczennica Paulina Troć!

Wysokie miejsca w tym biegu w
gronie 78 zawodniczek uzyskały również:

Weronika Grabska – Vm

Dominika Dmowska – IXm

 

Wśród chłopców najlepiej spisali się w biegu rocznika 2006 Michał Gałach – Vm oraz w roczniku 2005 Mieszko Janiak – IVm.  

Ponadto Szkołę Podstawową w Kałuszynie w zawodach reprezentowali:

 • Aleksandra Grabarek - IV klasa
 • Maja Ołowska –V klasa
 • Oliwia Wąsowska - V klasa
 • Julia Muszelik - VI klasa
 • Marta Kwiatkowska - VI klasa
 • Anna Mroczek - VI klasa
 • Maciej Mroczek - IV klasa
 • Damian Wąsowski  - V klasa
 • Karol Wąsowski - V klasa
 • Michał Abramowski - VI klasa
 • Dawid Nastaga - VI klasa

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia!

 

 • Wyniki Szkolnych Biegów Przełajowych - 16 IX 2016r.

 

 

Dziewczęta

Chłopcy

Klasy IV

I miejsce

Weronika Grabska kl. IVb

Michał Gałach kl. IVa

II miejsce

Aleksandra Grabarek kl. IVc

Piotr Laskowski kl. IVa

III miejsce

Dominika Dmowska kl. IVc

Maciej Mroczek kl. IVc

Klasy V

I miejsce

Oliwia Wąsowska kl. Vb

Karol Wąsowski kl. Vc

II miejsce

Paulina Troć kl. Va

Damian Wąsowski kl. Vb

III miejsce

Maja Ołowska kl. Va

Mateusz Chrościcki kl. Vb

Klasy VI

I miejsce

Marta Kwiatkowska kl. VIc

Mieszko Janiak kl. VIa

II miejsce

Julia Muszelik kl. VIb

Michał Abramowski kl. VIc

III miejsce

Anna Mroczek kl. VIa

Dawid Nastaga kl. VIb

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • Mecz "Północ - Południe 2016"

 

9 września 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w duchu sportowej rywalizacji uczcili pamięć żołnierzy poległych w walkach pod Kałuszynem we wrześniu 1939r. Wyrazem szacunku był mecz piłki nożnej "Kałuszyn Północ - Kałuszyn Południe", rozgrywany już po raz 15. Minuta ciszy poprzedziła piłkarskie spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla drużyny "Kałuszyn Północ"
Zdjęcia z meczu - w "Fotogalerii".

Rok szkolny 2015/2016

 • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w "Dwa Ognie" Dziewcząt Szkół Podstawowych - 15 VI 2016r.

 

 

 

 • Wyniki IV biegu ulicznego z dnia 1 czerwca 2016r

  KLASY I

  Dziewczęta

  I miejsce  - Daria Jackowicz

  II miejsce - Anna Grzywacz

  III miejsce  - Natalia Szostak

  Chłopcy

  I miejsce  - Igor Przyborowski

  II miejsce – Paweł Mroczek

  III miejsce  - Maciej Szymański

   

  KLASY II

  Dziewczęta

  I miejsce  - Karolina Burakowska

  II miejsce – Nikola Wąsowska

  III miejsce  - Oliwia Krusiewicz

  Chłopcy

  I miejsce  - Karol Kopeć

  II miejsce – Karol Lewicki

  III miejsce  - Mateusz Surowiec

   

  KLASY III

  Dziewczęta

  I miejsce  - Weronika Grabska

  II miejsce – Dominika Dmowska

  III miejsce  - Paulina Duniec

  Chłopcy

  I miejsce  - Patryk Wąsowski

  II miejsce – Piotr Laskowski

  III miejsce  -  Maciej Mroczek

   

  KLASY IV

  Dziewczęta

  I miejsce  - Maja Ołowska kl. IVa

  II miejsce – Oliwia Wąsowska kl. IVb

  III miejsce  - Oliwia Więcławek kl. IVc

  Chłopcy

  I miejsce  - Karol Wąsowski kl. IVc

  II miejsce – Jakub Kopeć kl. IVb

  III miejsce  -  Damian Wąsowski kl. IVb

   

  KLASY V

  Dziewczęta

  I miejsce  - Marta Kwiatkowska kl. Vc

  II miejsce – Anna Mroczek kl. Va

  III miejsce  - Julia Muszelik kl. Vb

  Chłopcy

  I miejsce  - Michał Abramowski kl. Vc

  II miejsce – Mieszko Janiak kl. Va

  III miejsce  - Dawid Nastaga kl. Vb

   

  KLASY VI

  Dziewczęta

  I miejsce  - Małgorzata Grubek kl. VIb

  II miejsce – Paulina Laskowska kl. VIa

  III miejsce  - Wiktoria Rucińska kl. VIa

  Chłopcy

  I miejsce  - Sebastian Abramowski kl. VIc

  II miejsce – Cezary Wikluk kl. Vb

  III miejsce  - Gracjan Więcławek kl. VIb

Zdjęcia z biegów - w "Fotogalerii" i z wręczania medali - również w "Fotogalerii".

 • X Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej chłopców 

 

25 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie po raz kolejny odbył się już X Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej chłopców. Tomek - absolwent naszej szkoły zginął ponad 10 lat temu, ratując przed utonięciem młodszego bratanka. 22 sierpnia 2006 roku Tomasz Chrościcki został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP medalem za ofiarność i odwagę. W zawodach upamiętniających tragicznie zmarłego przed laty kolegę rywalizowali uczniowie 8 szkół podstawowych z powiatu mińskiego. 

W klasyfikacji końcowej  I miejsce zajęła drużyna z SP Wielgolas, II miejsce drużyna SP Kałuszyn I, a III miejsce SP Kałuszyn II. Królem strzelców turnieju został Bartłomiej Zawadka ze szkoły w Wielgolesie, zaś tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Kamil Lipka ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. 

Puchary i medale zwycięskim drużynom wręczyli rodzice Tomka – Wiesława i Krzysztof Chrościccy wraz z młodszym synkiem, zastępca burmistrza Henryka Sęktas, dyrektor SP w Kałuszynie – Marek Pachnik oraz przedstawiciel OSP w Kałuszynie do której należał Ś.P. Tomek Chrościcki.   

Zdjęcia z zawodów w naszej galerii.

Skład Kałuszyn I

Sebastian Abramowski, Jakub Piotrowski, Bartek Friedek, Gracjan Więcławek, Szymon Muszelik, Paweł Wąsowski, Dawid Gierszewski, Kamil Karpiarz

 

 

 

Skład Kałuszyn II

Cezary Wikluk, Marcin Grabarek, Jakub Chabiera, Bartek Jędrzejkiewicz, Kamil Lipka, Paweł Książek, Krzysztof Klimek, Michał Abramowski, Daniel Broniarek, Adrian Roliński, Mieszko Janiak

 

 

 • II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP w Mrozach

Po sukcesach w rozgrywkach powiatowych w kwietniu nasze uczennice wzięły udział w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mrozach. Po całodniowym turnieju i zaciętych spotkaniach naszej drużynie udało się wywalczyć II miejsce! Gratulacje! Zdjęcia z zawodów w galerii

Skład dziewcząt: Daria Mańk, Martyna Mroczek, Małgorzata Grubek, Julia Sosińska, Klaudia Florowska, Maja Leszczyńska, Kinga Zagórska, Weronika Zagórska, Julia Makowska, Paulina Laskowska, Kamila Szostek.

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej

 

W marcu 2016 roku odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu SZS w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Tym razem pierwsi do rozgrywek przystąpili chłopcy z naszej szkoły, którzy w zawodach w Mińsku Mazowieckim po zaciętych pojedynkach niestety przegrali z SP „2” Mińsk Mazowiecki oraz SP Halinów i odpadli z rozgrywek.

Skład chłopców: Gracjan Więcławek, Cezary Wikluk, Sebastian Abramowski, Paweł Wąsowski, Szymon Muszelik, Bartek Friedek, Bartek Jędrzejkiewicz, Dawid Gierszewski, Michał Abramowski, Kamil Karpiarz, Maciej Gadomski, Damian Gózd.  

Następnie do boju przystąpiły dziewczęta, które w I rundzie pokonały faworyzowane zespoły z SP „1” Mińsk Mazowiecki oraz SP Mrozy i zajęły I miejsce w turnieju eliminacyjnym. Dzięki tym zwycięstwom turniej półfinałowy odbył się w Kałuszynie. Zanotowaliśmy pewne zwycięstwa ze szkołami z Latowicza i Marianki oraz jak się okazało z późniejszym mistrzem powiatu SP nr 2 Mińsk Mazowiecki i awansowaliśmy do finału powiatu. Turniej finałowy to zacięte pojedynki, w których niestety ulegamy nieznacznie SP „6” Mińsk Mazowiecki oraz w decydującym meczu po tie-breaku z SP Halinów i ostatecznie zajmujemy IVm w powiecie wracając do Kałuszyna z pucharem. Warto wspomniec, że ostatni mecz, ostatni set decydował o zajęciu przez naszą szkołę Im bądź IVm w turnieju. 

Turnieje w siatkówce były kolejnym cennym doświadczeniem. Widać, że w krótkim czasie udało nam się podnieść umiejętności siatkarskie tak, aby przeżyć emocjonującą przygodę siatkarską i zdobyć puchar. Gratulacje!!!

Skład dziewcząt: Daria Mańk, Martyna Mroczek, Małgorzata Grubek, Julia Sosińska, Klaudia Florowska, Maja Leszczyńska, Kinga Zagórska, Weronika Zagórska, Julia Makowska, Paulina Laskowska, Kamila Szostek.

Zdjęcia ze wszystkich zawodów w galerii.

 • Mistrzostwa Powiatu w pływaniu
   

29.02.2016 piątka naszych uczniów wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu S.P. w pływaniu. Poziom zawodów był bardzo wysoki.  W gronie ok. 40 uczestników w każdej konkurencji w swoich kategoriach wiekowych najlepsze miejsca wśród naszych reprezentantów zajęli:
 

Maciej Gadomski – 9m w stylu dowolnym na 50m

Małgorzata Grubek – 14m w stylu grzbietowym na 50m.

Ponadto w zawodach naszą szkołę reprezentowali:

Martyna Abramowska, Julia Muszelik, Kamila Szostek.

Warto wspomnieć, że w/w uczniowie systematycznie podnoszą swoje  umiejętności  pływackie podczas czwartkowych wyjazdów na basen organizowanych przez naszą szkołę.

 

 • Turniej FIFA 2016

Pierwszy dzień ferii w naszej szkole miał dość piłkarski charakter. Tego dnia odbył się turniej w popularną grę FIFA. Do zawodów przystąpiło 18 zawodników podzielonych na 4 grupy eliminacyjne. Rozgrywki odbywały się na konsolach XBOX podłączonych na projektorach w klasach lekcyjnych. Emocji wśród dzieci i młodzieży nie brakowało, panowała zacięta rywalizacja. Po pięciogodzinnych zmaganiach wyłoniliśmy zwycięzców. 

Klasyfikacja:

I miejsce - Dawid Gierszewski VIc

II miejsce - Kamil Lipka IVa

III miejsce - Paweł Wąsowski VIc

IV miejsce - Paweł Książek IVa

Zdjęcia z zawodów umieszczono w galerii.

 

 • Mistrzostwa Powiatu w unihokeju

 

W dniach 18- 21 stycznia 2016 roku odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu SZS w Unihokeju Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły szkoły podstawowe dziewcząt i chłopców
z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w zawodach w tej dyscyplinie sportu. Po zaciętych meczach grupowych niestety reprezentacji dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły nie udało się awansować do finałów.

Udział w zawodach w unihokeju był nagrodą za ciężką pracę wykonywaną na zajęciach SKS. Po turniejach, na których rywalizowaliśmy z lepszymi zespołami oprócz dobrej zabawy zdobyliśmy cenne doświadczenie, które mam nadzieję będzie procentować w przyszłości.

Zdjęcia z zawodów umieszczone są w galerii.  

Zespół dziewcząt: Julia Muszelik, Zuzanna Woźniak, Daria Mańk, Kinga Zagórska, Martyna Mroczek, Maja Leszczyńska, Kamila Szostek, Klaudia Florowska, Małgosia Grubek.

Zespół chłopców: SebastianAbramowski, Stanisław Chabiera, Jakub Piotrowski, Maciej Gadomski, Marcin Grabarek, Gracjan Więcławek, Kamil Karpiarz, Szymon Muszelik, Paweł Wąsowski, Dawid Gierszewski, Bartek Friedek

 

 • Kibicujemy Legii Warszawa!

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 21 listopada 2015r., ponad 40 osobowa grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką naszych nauczycieli wyjechała do Warszawy na mecz piłkarskiej ekstraklasy Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław. Wyjazd był wspaniałą gratką, niejeden dorosły chciałby się znaleźć na miejscu naszych uczniów.

Młodzi kibice z naszej szkoły zaopatrzeni w szaliki klubowe oraz inne gadżety, z pomalowanymi twarzami wspierali drużynę Legii Warszawa  kulturalnym dopingiem. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Legionistów. Pobyt na trybunach nowoczesnego stadionu Legii oraz poczucie niesamowitej atmosfery meczu wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenia. Namiastkę sobotnich przeżyć można zobaczyć w naszej galerii.  

Film ukazujący oprawę kibiców z meczu dostępny jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=3BCv63xRuIc

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej

 

W listopadzie nasi chłopcy wzieli udział w Mistrzostwach Powiatu SZS w piłce ręcznej. W pierwszym turnieju eliminacyjnym odbywającym się w Jakubowie, nasza drużyna po porażce z SP nr 5 Mińsk Maz. oraz wygranej z gospodarzami SP Jakubów uzyskała awans do najlepszej osemki powiatu. Na turniej półfinałowy wybraliśmy się do Mińska Mazowieckiego. Osłabieni brakiem kluczowych zawodników uzyskaliśmy kolejno: zwyciestwo z SP 6 Mińsk Maz., porażkę z SP 2 Mińsk Maz. oraz przegraną jedną bramką z SP Stanisławów. Do awansu do rozgrywek finałowych zabrakło właśnie tej jednej bramki. Dziękuję za walkę i poświęcenie do ostatniej minuty meczu. Zdobyte doświadczenie jest dla nas cenną nauką na przyszłośc.

  

Skład chłopców: Gracjan Więcławek, Cezary Wikluk, Marcin Grabarek, Jakub Piotrowski, Sebastian Abramowski, Paweł Wąsowski, Szymon Muszelik, Bartek Friedek, Stanisław Chabiera, Michał Abramowski, Maciej Gadomski, Damian Gózd, Kamil Karpiarz, Bartek Friedek. 

 

 

 

 • Powiatowe Mistrzostwa SZS w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

 

We wrześniu i październiku 2015 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Pierwsze do rozgrywek przystąpiły nasze dziewczęta. Po odbyciu zaledwie kilku treningów niestety nasza drużyna musiała uznać wyższość dłużej trenujących Szkół Podstawowych z Marianki i „nr 1” z Mińska Mazowieckiego i po walce odpadła z turnieju w Mińsku Maz.  

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Daria Mańk, Martyna Mroczek, Zuzanna Sosińska, Małgorzata Grubek, Julia Sosińska, Ania Piotrowska, Lena Gójska, Klaudia Florowska, Maja Leszczyńska.

Następnie do boju przystąpili chłopcy, w których składzie znajdowali się głównie uczniowie klas VI. Turniej eliminacyjny odbył się w Kałuszynie. Zanotowaliśmy zwycięstwa ze szkołami z Jakubowa i „nr 1” z Mińska Maz. oraz remis z Siennicą, który dał nam awans do dalszej rundy. Turniej półfinałowy to zwycięstwo ze szkołą z Sulejówka oraz porażki z faworyzowanymi SP „6” oraz SP „5” Mińsk Maz. Kończymy zmagania na miejscach 5 - 6 w Powiecie.

Skład chłopców: Gracjan Więcławek, Cezary Wikluk, Marcin Grabarek, Jakub Piotrowski, Sebastian Abramowski, Paweł Wąsowski, Szymon Muszelik, Bartek Friedek, Bartek Jędrzejkiewicz, Dawid Gierszewski.  

Więcej zdjęć – w „Fotogalerii”.

 

 •  Powiatowe Mistrzostwa SZS
  w Indywidualnych Biegach Przełajowych 29.09.2015


  We wtorek 29 września br. na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim odbyły się Powiatowe Mistrzostwa SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Mistrzostwach Szkoły najlepsi nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami z całego powiatu.

  W roczniku 2003 na dystansie 1000 m., w samej końcówce biegu IV miejsce zajęła Małgorzta Grubek. W roczniku 2005 V miejsce na dystansie 800 m. wywalczyli w kat. dziewcząt - Julia Muszelik, w kat. chłopców - Mieszko Janiak.

  Uczniowie Ci zapewnili sobie start w zawodach regionalnych, które odbędą się w Siedlcach.

  Ponadto Szkołę Podstawową w Kałuszynie w zawodach reprezentowali:
 • Maja Ołowska – IV klasa
 • Oliwia Więcławek - IV klasa
 • Karol Wąsowski - IV klasa
 • Jakub Kopeć  - IV klasa
 • Andrzej Korczyński - V klasa
 • Cezary Wikluk - V klasa
 • Gracjan Więcławek - VI klasa
 • SebastianAbramowski - VI klasa
 • Damian Gózd - VI klasa
   

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia!

 

 • Wyniki Szkolnych Biegów Przełajowych - 22 IX 2015r.

 

 

Dziewczęta

Chłopcy

Klasy IV

I miejsce

Maja Ołowska kl. IVa

Jakub Kopeć kl. IVb

II miejsce

Oliwia Wąsowska kl. IVb

Karol Wąsowski kl. IVb

III miejsce

Oliwia Więcławek kl. IVc

Mateusz Chrościcki kl. IVb

Klasy V

I miejsce

Marta Kwiatkowska kl. Vc

Mieszko Janiak kl. Va

II miejsce

Julia Muszelik kl. Vb

Michał Abramowski kl. Vc

III miejsce

Anna Mroczek kl. Va

Andrzej Korczyński kl. IVc

Klasy VI

I miejsce

Małgorzata Grubek kl. VIb

Cezary Wikluk kl. Vb

II miejsce

Natalia Wąsowska kl. VIa

Gracjan Więcławek kl. VIb

III miejsce

Natalia Rzewnicka kl. VIc

Damian Gózd kl. VIb

 

 
 

Więcej zdjęć – w „Fotogalerii”.
 

 

 

 • 11 września 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w duchu sportowej rywalizacji uczcili pamięć żołnierzy poległych w walkach pod Kałuszynem we wrześniu 1939r. Wyrazem szacunku był mecz piłki nożnej "Kałuszyn Północ - Kałuszyn Południe", rozgrywany już po raz 14. Minuta ciszy poprzedziła piłkarskie spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla drużyny "Kałuszyn Południe"

Zdjęcia z meczu - w "Fotogalerii".

 

Rok szkolny 2014/2015

 DRUŻYNOWO: 

 • I i II miejsce w  IX Memoriale Tomka Chrościckiego w Piłce Nożnej Chłopców - 28 V 2015r.

 • III miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki;

 

 • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w Piłce Nożnej Chłopców;

INDYWIDUALNIE:

WYNIKI SZKOLNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH – 24 IX 2014r.

 

Dziewczęta

Chłopcy

Klasy IV

I miejsce

Marta Kwiatkowska 4c

Cezary Wikluk 4b

II miejsce

Julia Muszelik 4b

Michał Abramowski 4c

III miejsce

Aleksandra Mroczek 4c

Krzysztof Klimek 4b

Klasy V

I miejsce

Małgorzata Grubek 5b

Sebastian Abramowski 5c

II miejsce

Natalia Wąsowska 5a

Dawid Gierszewski 5c

III miejsce

Natalia Rzewnicka 5c

Gracjan Więcławek 5b

Klasy VI

I miejsce

Paulina Gójska 6b

Igor Lipka 6b

II miejsce

Julia Końca 6b

Eryk Gójski 6c

III miejsce

Klaudia Kiełbasa 6b

Maciej Durka 6a

 

Zdjęcia ze szkolnych biegów przełajowych - tutaj i tutaj.

Zdjęcia z Powiatowych Biegów Przełajowych - tutaj.

 

Rok szkolny 2013/2014

 DRUŻYNOWO: 

 • I i II miejsce w VIII Memoriale Tomka Chrościckiego w piłce nożnej chłopców 29.05.2014r.
 • 21 III 2014r. - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych

 • 16 IV 2014r. - II miejsce w Mistrzostwach Regionu w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowychsmileyyes

 

 • 10 I 2014r. - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych (zdjęcie w fotogalerii)

 • 29 XI 2013r. - I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

 • 15 XI 2013r. - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu LZS w Mińsku Mazowieckim w Mini-Koszykówce Chłopców.

 • I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Mrozów

 

 • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej

 • III miejce w Powiatowych Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 

 

INDYWIDUALNIE:

 • III miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych chłopców kl. IV - 

Sebastian Abramowski kl. IVc

 

 • II miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych dziewcząt kl. IV - 

Małgorzata Grubek kl. IVb