Nawigacja

Wiadomości sportowe

Rok szkolny 2017/18

Opieka nad stroną: p. Mariusz Prekurat

 

Historyczne osiągnięcie piłkarek z Kałuszyna !!!

XX  Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

​Po zwycięstwie w Zawodach Międzypowiatowych Regionu Siedleckiego, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie reprezentowały powiat miński oraz region siedlecki w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tym roku  odbywały się one w Teresinie, w bliskiej odległości od Sochaczewa. Pierwsze zmagania piłkarskie na lokalnym boisku rozpoczęły się 29 maja meczem pomiędzy SP Kałuszyn a najlepszą drużyną stolicy SP 319 Warszawa i trwały kolejno przez 3 dni. Dziewczęta z Kałuszyna dokładały wszelkich starań, aby w każdym meczu pokazać się z jak najlepszej strony co w rezultacie doprowadziło je do zajęcia III miejsca ustępując jedynie miejsca zawodniczkom z SP Kozienice oraz SP nr 3 w Ząbkach a wyprzedzając 5 innych. Zdobycie brązowego medalu w rozgrywkach wojewódzkich to kolejny olbrzymi sukces dla naszej szkoły i powiatu. Gratulacje!!!

Czas spędzony podczas turnieju to oprócz rozgrywek piłkarskich, okazja do poznania zawodniczek i trenerów z innych zespołów. Gospodarze turnieju dbali o to, aby atmosfera zawodów sprzyjała integracji oraz zdrowej rywalizacji.

 

Wyniki grupowe naszych dziewcząt kształtowały się następująco:

SP Kałuszyn – SP 319 Warszawa (rejon Warszawy) 0:0

SP Kałuszyn – SP Białobiel (rejon Ostrołęka) 2:1

SP Kałuszyn – SP Komorów (rejon Sochaczew) 0:0

 

Mecz półfinałowy:

SP Kałuszyn – SP 3 Ząbki (rejon Legionowo)  1:5

Mecz o 3 miejsce:

SP Kałuszyn – SP 319 Warszawa (rejon Warszawy) 2:0

 

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Oliwia Więcławek, Wiktoria Parol, Maja Ołowska, Paulina Troć, Natalia Piotrzkiewicz. 

Trener: Mariusz Prekurat.

Zdjęcia

  

 

 

 • Wyniki VI biegu ulicznego - 25 V 2018r.

KLASY I

Dziewczęta

I miejsce  - Weronika Tlaga kl. Ib

II miejsce - Aleksandra Gałach kl. Ic

III miejsce  - Kornelia Abramowska kl. Ib

Chłopcy

I miejsce  - Kacper Gałązka kl. Ib

II miejsce – Bartosz Abramowski kl. Ib

III miejsce  - Szymon Friedek kl. Ic

 

KLASY II

Dziewczęta

I miejsce  - Kaja Szwarc

II miejsce - Malwina Grzeszczuk

III miejsce  - Nikola Guzek

Chłopcy

I miejsce  - Stanisław Dąbrowski

II miejsce – Michał Obrębowski

III miejsce  - Szymon Śledziewski

 
KLASY IV

Dziewczęta

I miejsce  - Karolina Burakowska kl. IVb

II miejsce – Zofia Goźlińska kl. IVa

III miejsce  - Aleksandra Goźlińska kl. IVa

Chłopcy

I miejsce  - Karol Kopeć kl. IVc

II miejsce – Arkadiusz Więcko kl. IVb

III miejsce  -  Karol Lewicki kl. IVc

 

KLASY V

Dziewczęta

I miejsce  - Paulina Duniec kl. Va

II miejsce – Dominika Dmowska kl. Vc

III miejsce  - Maja Rydzewska kl. Vc

Chłopcy

I miejsce  - Szymon Kalinowski kl. Vb

II miejsce – Piotr Laskowski kl. Va

III miejsce  - Maciej Mroczek kl. Vc

 

KLASY VI

Dziewczęta

I miejsce  - Paulina Troć kl. VIa

II miejsce – Nikola Wąsak kl. VIa

III miejsce  - Natalia Piotrzkiewicz kl. VIc

Chłopcy

I miejsce  - Karol Wąsowski kl. VIc

II miejsce – Michał Adamiec kl. VIc

III miejsce  - Bartosz Kret kl. VIb

 

KLASY VII

Dziewczęta

I miejsce  - Beata Cymbalińska kl. VIIb

II miejsce – Anna Mroczek kl. VIIa

III miejsce  - Julia Muszelik kl. VIIb

Chłopcy

I miejsce  - Jakub Chabiera kl. VIIc

II miejsce – Jakub Gałuszewski kl. VIIb

III miejsce  - Cezary Wikluk kl. VIIb

 

Zdjęcia z Biegu - część I i część II

 • XII Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej 

 

 21 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie odbył się już XII Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej. Tomek - absolwent naszej szkoły zginął ponad 10 lat temu, ratując przed utonięciem młodszego bratanka. 22 sierpnia 2006 roku Tomasz Chrościcki został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP medalem za ofiarność i odwagę. W zawodach upamiętniających tragicznie zmarłego przed laty kolegę rywalizowali uczniowie i uczennice 5 szkół podstawowych z powiatu mińskiego co dało łącznie 10 drużyn. Pierwszy raz w historii naszej imprezy zawody odbyły się jednocześnie dla chłopców i dziewcząt, którzy rozgrywali mecze w swoich oddzielnych turniejach systemem "każdy z każdym" zdobywając punkty do łącznej klasyfikacji Memoriału.

W klasyfikacji końcowej Memoriału po rozegraniu turniejów dziewcząt i chłopców I miejsce zajęła drużyna SP Kałuszyn, II miejsce drużyna SP Janów, a III miejsce SP Grębków. Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Nikola Wąsak ze szkoły w Kałuszynie, natomiast najlepszym zawodnikiem Kacper Łaziński ze szkoły w Grębkowie. 

Nagrody specjalne, koszulki sportowe podpisane przez jednego z najlepszych bramkarzy w historii reprezentacji Polski Artura Boruca, który objął patronatem nasz Turniej otrzymali: Agnieszka Brewczyńska – najlepszy bramkarz XII Memoriału oraz Julia Muszelik – najbardziej wartościowy zawodnik XII Memoriału.

Puchary, medale, statuetki oraz koszulki od Artura Boruca zwycięskim drużynom wręczyli rodzice Tomka – Wiesława i Krzysztof Chrościccy wraz z dziećmi: Łukaszem, Izą i Kubą, zastępca burmistrza Henryka Sęktas, dyrektor SP w Kałuszynie – Marek Pachnik.

Zdjęcia z zawodów w naszej galerii. Memoriał I. Memoriał II
 

Szkołę Podstawową w Kałuszynie reprezentowali:

Julia Muszelik, Maja Ołowska, Ania Piotrowska, Oliwia Więcławek, Paulina Troć, Natalia Piotrzkiewicz, Wiktoria Parol, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Andrzej Korczyński, Mateusz Chrościcki, Michał Chrościcki, Daniel Broniarek, Łukasz Janiak, Michał Adamiec, Grzegorz Grubek, Michał Czyżewski, Szymon Kazimierski, Kamil Lipka.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 

 

 

 • Mistrzostwa Regionu Siedleckiego w piłce nożnej dziewcząt

 

Dziewczęta w Kałuszynie też kopią piłkę !!!

Zawody Regionu Siedleckiego w piłce nożnej dziewcząt Szkół Podstawowych

​Po zdobyciu w I semestrze srebrnego medalu za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Powiatu, dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w Zawodach Międzypowiatowych Regionu Siedleckiego. W rozgrywkach tych spotkały się najlepsze drużyny z 6 powiatów. Po zaciętych pojedynkach w I rundzie, grając mecze z drużynami z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego i Ostrówka nasze zawodniczki awansowały z I miejsca do finałów. W półfinale zawodów nasze piłkarki pokonały SP Żelków oraz w „wielkim” finale faworyzowane zawodniczki ze SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim strzelając zwycięską bramkę w ostatniej akcji meczu.

Zwycięstwo w rozgrywkach regionalnych to olbrzymi sukces dla szkoły, który dał naszym zawodniczkom kwalifikację do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Mistrzostw Mazowsza), odbywających się pod koniec maja w Sochaczewie. Trzymamy kciuki za dobry występ na Igrzyskach podczas których dziewczęta będą przez kilka dni rywalizowały z najlepszymi drużynami szkolnymi z Mazowsza.

Gratulacje!!!

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Oliwia Więcławek, Wiktoria Parol, Maja Ołowska, Paulina Troć, Natalia Piotrzkiewicz. 

Trener: Mariusz Prekurat.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej​

W marcu 2018 roku odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w I rundzie wygrali swoje turnieje eliminacyjne, które odbyły się u nas w szkole. Niestety w II rundzie po dramatycznych meczach odpadamy z dalszych rozgrywek zajmując 3m w swoich grupach

Skład chłopców:Daniel Broniarek, Kamil Lipka, Łukasz Janiak, Andrzej Korczyński, Mateusz Chrościcki, Michał Chrościcki, Szymon Kazimierski, Damian Wąsowski, Michał Adamiec  

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Sylwia Florowska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Ewelina Dąbrowska, Oliwia Więcławek, Maja Ołowska, Natalia Piotrzkiewicz, Paulina Troć. 

Turnieje w siatkówce były kolejnym cennym doświadczeniem, dzięki którym zarówno dziewczęta jak i chłopcy przeżyli emocjonującą przygodę siatkarską. 

Zdjęcia ze wszystkich zawodów w galerii.

 

 

 

 

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej

 

W listopadzie uczennice i uczniowie naszej szkoły wzieli udział w Mistrzostwach Powiatu SZS w piłce ręcznej. Chłopcy niestety zmagania zakończyli na turnieju eliminacyjnym. Dziewczęta po bardzo dobrej grze zarówno w  turnieju eliminacyjnym oraz półfinałowym uzyskały awans do najlepszej czwórki powiatu. Turniej finałowy dostarczył bardzo dużo emocji. Zmagania zakończyliśmy na IV m przegrywając brązowy medal gorszym bilansem bramek lecz do szkoły wróciliśmy z upragnionym pucharem.   

Dziękuję za walkę i poświęcenie do ostatniej minuty meczu. Zdobyte doświadczenie jest dla nas cenną nauką na przyszłośc.

Skład dziewcząt: Julia Muszelik, Ania Piotrowska,Natalia Piotrzkiewicz, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Oliwia Więcławek, Laura Pietrzak, Maja Ołowska, Sylwia Florowska, Maja Szwarc, Martyna Sosinowska, Paulina Troć, 

Skład chłopców: Kamil Lipka, Michał Chrościcki, Mateusz Chrościcki, Łukasz Janiak, Grzegorz Grubek, Michał Adamiec, Andrzej Korczyński, Szymon Kazimierski, Maciej Mroczek, Jakub Wąsowski.

Zdjęcia z zawodów w galerii.

 

 • Powiatowe Mistrzostwa SZS w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

 

We wrześniu i październiku 2017 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Pierwsi do rozgrywek przystąpili nasi chłopcy, którzy zmagania zakończyli już na pierwszej rundzie po zwycięstwie z SP Pustelnik i porażce z SP 6. 

Skład chłopców:  Kamil Lipka, Mateusz Chrościcki, Michał Chrościcki, Łukasz Janiak, Michał Adamiec, Grzegorz Grubek, Daniel Broniarek, Eryk Gomza, Andrzej Korczyński.

Następnie do boju przystąpiły dziewczęta, w których składzie znajdowały się głównie uczennice klas VI. Po zwycięstwach w turnieju eliminacyjnym oraz półfinałowym nad szkołami z Siennicy, Marianki, Mińska, Dobrego przyszedł czas na turniej finałowy, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. Po zaciętych meczach zanotowaliśmy wygraną z SP6 oraz porażkę z SP2 Mińsk Mazowiecki i wywalczyliśmy IIm w powiecie!!! Warto wspomnieć, że dzięki zdobyciu wicemistrzostwa powiatu nasza szkoła będzie reprezentować powiat miński w zawodach regionalnych wiosną 2017 roku. Gratulacje!!


Skład dziewcząt:
 Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Natalia Piotrzkiewicz, Angelika Ciborowska, Martyna Sosinowska, Weronika Witowska, Nikola Wąsak, Oliwia Więcławek, Laura Pietrzak, Maja Ołowska, Paulina Troć. 

Zdjęcia w galerii.

 •  Powiatowe Mistrzostwa SZS
  w Indywidualnych Biegach Przełajowych 27.09.2017

W czwartek, 28 września br. na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim odbyły się Powiatowe Mistrzostwa SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Mistrzostwach Szkoły najlepsi nasi uczniowie rywalizowali
z rówieśnikami z całego powiatu.

II m i srebrny medal Mistrzostw Powiatu w roczniku 2006 wywalczyła
nasza uczennica Paulina Troć!

 

Ponadto Szkołę Podstawową w Kałuszynie w zawodach reprezentowali:

 • Karolina Burakowska IV klasa
 • Zosia Goźlińska - IV klasa
 • Aleksandra Goźlińska IV klasa
 • Weronika Peciak - IV klasa
 • Dominika Dmowska V klasa
 • Amelia Bielińska - V klasa
 • Oliwia Wąsowska - VI klasa
 • Julia Muszelik - VI klasa
 • Julia Tlaga - VI klasa
 • Maja Szwarc VI klasa
 • Karol Lewicki - IV klasa
 • Karol Kopeć IV klasa
 • Daniel Wąsowski - IV klasa
 • Maciej Mroczek - V klasa
 • Michał Gałach  - V klasa
 • Karol Wąsowski - VI klasa
 • Łukasz Janiak- VI klasa

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia!

 

 • Wyniki Szkolnych Biegów Przełajowych - 26 IX 2017r.

 

 

Dziewczęta

Chłopcy

Rocznik 2007

I miejsce

Karolina Burakowska kl. IVb

Karol Kopeć kl. IVc

II miejsce

Weronika Peciak kl. IVa

Karol Lewicki kl. IVc

III miejsce

Aleksandra Goźlińska kl. IVa

Daniel Wąsowski kl. IVd

Rocznik 2006

I miejsce

Paulina Troć kl. VIa

Szymon Kalinowski kl. Vb

II miejsce

Amelia Bielińska kl. Vc

Michał Gałach kl. Va

III miejsce

Dominika Dmowska kl. Vc

Maciej Mroczek kl. Vc

Rocznik 2005

I miejsce

Maja Szwarc kl. VIIb

Karol Wąsowski kl. VIc

II miejsce

Maja Ołowska kl. Va

Łukasz Janiak kl. VIc

III miejsce

Oliwia Wąsowska kl. Vb

Damian Wąsowski kl. VIb

Rocznik 2004

I miejsce

Anna Mroczek kl. VIIa

Jakub Chabiera kl. VIIc

II miejsce

Beata Cymbalińska kl. VIIb

Dawid Nastaga kl. VIIc

III miejsce

Julia Tlaga kl. VIIa

Marcin Grabarek kl. VIIa

 

 

Zdjęcia - w "Fotogalerii".

 • Mecz "Północ - Południe 2017"

 

20 września 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w duchu sportowej rywalizacji uczcili pamięć żołnierzy poległych w walkach pod Kałuszynem we wrześniu 1939r. Wyrazem szacunku był mecz piłki nożnej "Kałuszyn Północ - Kałuszyn Południe", rozgrywany już po raz 16. Minuta ciszy poprzedziła piłkarskie spotkanie. Rozgrywki pierwszy raz w historii odbyły się w trzech kategoriach: dziewczęta kl. V-VII , chłopcy kl. III- IV, chłopcy kl. V-VII. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny "Kałuszyn Południe" po wygraniu dwóch spotkań. 

 
Zdjęcia z meczu - w "Fotogalerii".