• Wiadomości sportowe

• Rok szkolny 2018/19

• Opieka nad stroną: p. Mariusz Prekurat

• XIII Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej

3 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie odbył się już XIII Memoriał Tomka Chrościckiego w piłce nożnej. Tomek - absolwent naszej szkoły zginął ponad 10 lat temu, ratując przed utonięciem młodszego bratanka. 22 sierpnia 2006 roku Tomasz Chrościcki został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP medalem za ofiarność i odwagę. W zawodach upamiętniających tragicznie zmarłego przed laty kolegę rywalizowali uczniowie i uczennice 4 szkół podstawowych z powiatu mińskiego co dało łącznie 8 drużyn. Drugi raz w historii naszej imprezy zawody odbyły się jednocześnie dla chłopców i dziewcząt, którzy rozgrywali mecze w swoich oddzielnych turniejach systemem "każdy z każdym" zdobywając punkty do łącznej klasyfikacji Memoriału.

W klasyfikacji końcowej Memoriału po rozegraniu turniejów dziewcząt i chłopców I miejsce zajęła drużyna SP Kałuszyn, II miejsce drużyna SP Janów, a III miejsce SP Jeruzal. Królem strzelców turnieju została Aleksandra Grabarek ze szkoły w Kałuszynie, natomiast najlepszą bramkarką Paulina Skoniecka również z SP Kałuszyne.

Puchary, medale, statuetki  zwycięskim drużynom wręczyli mama Tomka – Wiesława Chrościcka, zastępca burmistrza Henryka Sęktas, dyrektor SP w Kałuszynie – Marek Pachnik.

Zdjęcia z zawodów w naszej galerii.

Szkołę Podstawową w Kałuszynie reprezentowali:

Paulina Skoniecka, Aleksandra Grabarek, Paulina Zduńczyk, Dominika Dmowska, Julia Zasuwik, Martyna Duniec, Oliwia Chrościcka, Dominika Wąsowska, Paulina Troć, Gabriela Wocial, Wiktoria Pyzińska, Weronika Witowska,Szymon Kazimierski, Maciej Namięta, Michał Abramowski, Jakub Sosiński, Mateusz Surowiec, Arkadiusz Więcko, Karol Kopeć, Kacper Sokołowski, Krystian Pełka, Albert Pyziński, Wojciech Korbel, Jakub Wąsowski, Łukasz Wąsowski,

Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej

klasa VIII A

1. Marcin Grabarek

2. Adrian Roliński

3. Paweł Drabarek

4. Dominika Wójcik

klasa VII C

1. Andrzej Korczyński

2. Daniel Broniarek

3. Łukasz Janiak

4. Oliwia Więcławek

5. Natalia Rudnicka

klasa VIII C

1. Bartosz Jędrzejkiewicz

2. Marcin Konieczny

3. Dawid Nastaga

4. Marta Kwiatkowska

• Powiatowe Mistrzostwa SZS w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

We wrześniu i październiku 2018 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców szkół z terenu powiatu, które zostały podzielone na grupy eliminacyjne.

Pierwsi do rozgrywek przystąpili nasi chłopcy, którzy zmagania zakończyli już na pierwszej rundzie po turnieju w Mrozach.

Skład chłopców: Maciej Mroczek, Jakub Wąsowski, Patryk Wąsowski, Arek Więcko, Maciej Namięta, Michał Abramowski, Szymon Kazimierski, Michał Gałach, Albert Pyziński.

Następnie do boju przystąpiły dziewczęta, które wystąpiły oddzielnie w 2 kategoriach wiekowych dla klas V- VI oraz VII-VIII-gimnazjum.  Po zaciętych meczach, turniejach młodsze dziewczynki zdobyły wicemistrzostwo powiatu a starszy zespół IIIm w powiecie !!! Warto wspomnieć, że dzięki zdobyciu wicemistrzostwa powiatu nasza szkoła będzie reprezentować powiat miński w zawodach regionalnych wiosną 2019 roku. Gratulacje!!

Skład dziewcząt z klas VI: Ola Grabarek, Paulina Troć, Paulina Skoniecka, Weronika Witowska, Paulina Zduńczyk, Amelia Bielińska, Wiktoria Parol, Julia Zasuwik, Dominika Dmowska, Maja Rydzewska,

Skład dziewcząt z klas VII-VIII: Julia Muszelik, Ania Piotrowska, Natalia Piotrzkiewicz, Wiola Lipka,  Nikola Wąsak, Oliwia Więcławek, Lena Gójska, Maja Ołowska.

•  Powiatowe Mistrzostwa SZS
              w Indywidualnych Biegach Przełajowych 27.09.2018

W czwartek, 27 września br. na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim odbyły się Powiatowe Mistrzostwa SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Mistrzostwach Szkoły najlepsi nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami z całego powiatu.

III m i brązowy medal Mistrzostw Powiatu w roczniku 2008 wywalczyła
            nasza uczennica Weronika Peciak!

Ponadto Szkołę Podstawową w Kałuszynie w zawodach reprezentowali:

• Julia Jędrzejkiewicz - IV klasa
            • Jakub Chabiera - VIII klasa
            • Dawid Nastaga - VIII klasa
            • Marcin Grabarek - VIII klasa

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia!

• Wyniki Szkolnych Biegów Przełajowych - 20 IX 2018r.

Klasy IV

Dawid Nastaga kl. VIIc

Julia Tlaga kl. VIIa

Marcin Grabarek kl. VIIa

Zdjęcia - w "Fotogalerii".

• Mecz "Północ - Południe 2018"

14 września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie w duchu sportowej rywalizacji uczcili pamięć żołnierzy poległych w walkach pod Kałuszynem we wrześniu 1939r. Wyrazem szacunku był mecz piłki nożnej "Kałuszyn Północ - Kałuszyn Południe", rozgrywany już po raz 16. Minuta ciszy poprzedziła piłkarskie spotkanie. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach: dziewczęta kl. V-VIII , chłopcy kl. V- VI, chłopcy kl. VII-VIII. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny "Kałuszyn Północ" po wygraniu dwóch spotkań.

Zdjęcia z meczu - w "Fotogalerii".