Nawigacja

Samorząd Uczniowski Poczty sztandarowe

Samorząd Uczniowski

 • Opieka nad stroną; p. Iwona Żukowska

ROK SZKOLNY 2020/2021

Działalność Samorządu Uczniowskiego jest najlepszą lekcją demokracji, samorządności i stanowi jedną z najważniejszych spraw w procesie wychowania w szkole.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

DZIEŃ KOBIET

WALENTYNKOWE ŻYCZENIASerce, Serca, Miłość, Matka, Walentynki

Samorząd Uczniowski naszej szkoły serdecznie zaprasza uczniów oraz nauczycieli do wspólnej zabawy. Wystarczyć kliknąć w poniższy link https://liblink.pl/SsxzBiU6fG aby dodać walentynkowe życzenia na specjalnie utworzonym walentynkowym spotted naszej szkoły. Akcja trwa do 14 lutego (do północy). Zapraszamy do pisania wiadomości!

 

29 FINAŁ WOŚP 2021

W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego piekli ciasta, które były sprzedawane w kawiarence WOŚP-owej zarówno przed jak i w dniu finału, wsparliśmy również loterię fantową naszymi darami oraz pomagaliśmy w zbiórce pieniędzy, szcególni jestesmy dumni z tych najmniejszych wolontariuszy. Jako opiekun Samorządu pragnę raz jeszcze podziekować wszystkim uczniom, którzy wsparli 29 finał WOŚP.

 

INICJATYWA MEN RAZEM NA ŚWIĘTA

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz wam drodzy uczniowie za wsparcie naszej akcji oraz gesty życzliwości, którymi się wykazaliście. 120 przygotowanych przez was kartek świątecznych, 60 pięknie zapakowanych pierników, 35 ozdób choinkowych, 2 szopki, 14 stroików- oto wynik naszej akcji. Wszystkie dary trafiły do kombatantów i Rodaków na Litwie oraz do osób samotnych, potrzebujących z terenu naszej gminy. Takie gesty przywracają wiarę w to, że dobrzy ludzie jeszcze istnieją i właśnie taką osobą jest każdy, kto choćby w najmniejszym stopniu okazał chęć niesienia pomocy innym. Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji w zakładce Fotogaleria.

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE ZDALNIE 

W związku z pandemią zachęcamy do wspólnej zabawy wróżenia on-line,aby poznać swoją przyszłość wystarczy kliknąć w poniższy link :

https://view.genial.ly/5fb95a149e845a12b6ecf02a/presentation-andrzejki-2020

 

 

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH

Pewnego dnia postanowiliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej zbierania naklejek. Wszyscy mówili „Jak to ? Przecież jest zamknięta szkoła, nie ma uczniów, panuje koronawirus, to się nie uda …”

A jednak niemożliwe stało się możliwe! Dzięki naszej akcji 24 grudnia na buziach aż 50 dzieci zagości uśmiech. Cztery dni w szkole, tylko klasy zerowe a nam udało się zebrać aż 1058 naklejek z Biedronki (18 maskotek), 271 naklejek z Topazu (5 maskotek), 14 nowych różnych maskotek, pudełko puzzli, artykuły plastyczne. Łącznie 36 dzieci otrzyma prezent od kałuszyńskiego Świętego Mikołaja. W tym roku do naszej akcji przyłączył się Gminny Żłobek w Kałuszynie, który w ramach naszej akcji zebrał 300 naklejek z Topazu (6 maskotek) oraz 420 naklejek z Biedronki (7 maskotek). Na ręce Pani Dyrektor Żłobka Bożeny Raciborskiej Opiekun Samorządu Uczniowskiego wręczyła podziękowania za wsparcie naszej akcji, przygotowane przez naszego szkolnego Opiekuna Wolontariatu panią Małgorzatę Chrościcką.  W dniu 17 listopada dla podopiecznych Domu Dziecka w Siennicy przekazaliśmy 11 maskotek z Topazu oraz 11 pełnych albumów do wymiany na maskotki w Biedronce. Dla małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka trafiło 10 pełnych albumów, naklejki do 5 albumów oraz 13 nowych maskotek.

Wszystkim, którzy nawet w najmniejszy sposób przyczynili się do wsparcia naszej akcji, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Samorząd Uczniowski

Opiekun SU Pani Iwona Żukowska

Opiekun Wolontariatu Pani Małgorzata Chrościcka

 

LEKCJA NIEPODLEGŁOŚCI W CZASACH PANDEMII

Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Uczniowski zaprasza do obejrzenia naszego amatorskiego filmu. 

Link do filmu:  https://youtu.be/tT18Ea3xbAc

AKCJE CHARYTATYWNE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          

Inicjatywa MEN "SZKOŁA PAMIĘTA"

W roku szkolnym 2020/2021 Samorząd Uczniowski przystapił do II edycji projektu MEN "Szkoła pamięta". Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu i społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich , jak i tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii zapaliliśmy wirtualne znicze pamięci dla bohaterów, którzy polegli w obronie naszej Małej Ojczyzny oraz zorganizowaliśmy wirtualną lekcję podczas której czytaliśmy poezję patriotyczną.

 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020/2021

W wyniku wyborów do  Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Przewodniczący: Blanka Leszczyńska

Zastępcy: Maciej Kuć, Weronika Leszczyńska

Skarbnik: Paulina Duniec

SKŁAD RADY SAMORZĄDU: 

Maja Krasnodębska, Paulina Zduńczyk, Dominika Dmowska, Dawid Tkaczyk, Adam Ostrowski, Michał Rudnicki, Maja Kołak.

W ramach pracy Samorządu zostało powołanych 5 sekcji:

1. SEKCJA ORGANIZACYJNO-INFORMACYJNA

Julia Zasuwik, Mikołaj Lewiński, Bartek Lewiński.

2. SEKCJA KULTURALNO-PLASTYCZNA

Aleksandra Szczepańska, Kinga Mielczarek, Emilia Pietrzak.

3. SEKCJA TECHNICZNO-INFORMATYCZNA

Bartosz Wójcik, Damian Araźny.

4. SEKCJA LITERCKO-DZIENNIKARSKA

Amelia Bielińska, Zofia Kurowska.

5. SEKCJA SPORTOWA

Maciej Mroczek, Maciej Kubuj.

 

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

MARZEC – CZERWIEC 2020

            Koronawirus

            Wszystkim pracownikom Naszej szkoły dziękujemy za poniesiony wkład w nasze nauczanie i opiekę nad naszym bezpieczeństwem, w szczególności w drugim – niełatwym semestrze nauki. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym!

 

LUTY 2020

Kolejny „Kolorowy dzień” w naszej szkole. Luty to miesiąc nawiązujący do ferii, a tym samym do śniegu, który – według spodziewań – powinien wciąż być, a nie ma Tym razem uczniowie naszej szkoły również nie zawiedli…

06.02.2020

W tym dniu odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa. Podczas niej zaistniał słodki bufet (ciasta domowej produkcji oraz napoje) oraz loteria fantowa. Do tańca przygrywał profesjonalny didżej, a w szczególe didżejka . W trakcie zabawy odbyły się konkursy na najpiękniejsze przebranie, a także na najlepszego tancerza.

            Z przeprowadzonej sprzedaży ciast i napojów zebrane pieniążki przeznaczymy na bieżące potrzeby samorządu, a także cele rekreacyjne dla samorządowców

12.01.2020

To finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu mieszkańcy Kałuszyna i okolic zebrali się w Domu Kultury w Kałuszynie, gdzie przy dźwiękach muzyki i przytupie uczniów Naszej szkoły na tamtejszej scenie, zbieraliśmy fundusze na hospitalizowane dzieci oraz dorosłych. Kałuszyński Samorząd Szkolny tego dnia nie próżnował! Jego członkowie pomagali w zbiórce pieniędzy, z czego jesteśmy ogromnie dumni!

STYCZEŃ 2020

W styczniu 2020r. rozpoczęliśmy Nowy Rok. W „Kolorowy dzień”  postawiliśmy na niebieski. Widoczni na zdjęciach uczniowie (losowo wybrane zdjęcie) dali wyraz naszej zabawie.

  

 

20.12.2019

KLASOWO-KOLĘDOWO 2019. I Przegląd Kolęd i Pastorałek

Pierwszy przegląd kolęd i pastorałek w Naszej szkole!  Pomysłodawcą była opiekunka Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Brały w nim udział niemal wszystkie klasy!!! Każda klasa dała z siebie wszystko! Niektórzy używali nawet własnych instrumentów muzycznych, inni śpiewali a capella. Wszystkie, biorące udział w przeglądzie klasy wypadły pysznie!

  

 

Pozostałe zdjęcia w "Fotogalerii" - klasy 0 - 3 i klasy 4 - 8

GRUDZIEŃ 2019

Kontynuujemy „Kolorowy dzień”. Tym razem, ze względu na czerwony strój Mikołaja, postanowiliśmy, aby do tego miesiąca dopiąć kolor czerwony, który towarzyszy nadchodzącym świętom Bożego Narodzenia.

Samorząd Szkolny życzy wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły i Ich rodzinom Wszystkiego Najlepszego!

  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

KOLOROWY DZIEŃ W LISTOPADZIE

            Nadszedł "Kolorowy dzień" w listopadzie, a stało się to 25. dnia tego miesiąca. Nie zawiedliśmy się i teraz na zaangażowaniu uczniów oraz pracowników Naszej szkoły. Stało się to w miesiącu, w którym zimno i ponuro, stąd też Samorząd Szkolny wybrał w listopadzie kolor czarny barwą przewodnią miesiąca.

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje w listopadzie klasa Ia z wychowawczynią Panią Anną Brudz, gdzie 100% uczniów tego zespołu klasowego miało na sobie czarne elementy stroju.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie serdecznie dziękujemy, zapraszamy do dalszego brania udziału w tej wesołej zabawie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                                       Samorząd Szkolny

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

SAMORZĄDOWCY - AKTYWIŚCI 

            W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej przypadł w poniedziałek i jego obchody miały miejsce w Domu Kultury w Kałuszynie. Na część artystyczną, wystawianą przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie, przybyli tłumnie włodarze miasta, pracownicy i dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Kałuszyn, a także wielu mieszkańców miasta, w tym rodzice uczniów. Dla przybyłych gości przygotowano słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, które dzielnie podawali przedstawiciele Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Należy docenić szczególnie takie działania, gdyż 14 października br. był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. A oto działania naszych aktywistów ujęte w środku akcji :)

 

 

 

ZACZĘLIŚMY KOLOROWE DNI

            24 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym włączyli się w zabawę dotyczącą "Kolorowych dni". Nie zawiedliśmy się - podobnie jak w poprzednich latach - na Waszym zaangażowaniu i pomysłowości.

            Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć - żywy przykład tej, cieszącej się niebywałym powodzeniem, zabawy.

            Zachęcamy do brania udziału w kolejnych Kolorowych Dniach :)

                                                                                                          Samorząd Szkolny

  

  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

SKŁAD SAMORZĄDÓW KLASOWYCH

Klasa Ia

Lena Milewska

Szymon Smuga

 

Klasa Ib

Rozalia Abramowska

Lucjan Sosnowski

Wojciech Gójski

Karol Sosnowski

 

Klasa IIc

Kacper Bakal

Zuzanna Kamińska

 

 

Klasa IIIb

Bartosz Abramowski

Maria Borucińska

Aleksander Gójski

Izabela Kuć

 

Klasa IIIc

Barbara Taciak

Przemysław Uchmański

Martyna Wrzosek

Zuzanna Malicka

 

Klasa IVa

Nikola Guzek

Nikola Wąsowska

Maja Surowiec

Kaja Szwarc

 

Klasa Va

Natalia Chabiera

Maja Płochocka

Natalia Luśniak

Magdalena Wielechowska

 

Klasa Vb

Maciej Wąsowski

Karolina Krasna

Krystian Wiechetek

 

Klasa Vc

Justyna Witon

Natalia Szostak

Roksana Rucińska

Lena Grzywacz

 

Klasa Vd

Szymon Goźliński

Zuzanna Krzemińska

Maciej Wąsowski

Maja Drwęcka

 

Klasa VIa

Igor Borucińska

Mikołaj Gontarski

Nikolas Robak

Nikola Wąsowska

 

Klasa VIb

Oliwia Zagórska

Alicja Drabarek

Bartosz Drwęcki

Maja Nastaga

 

Klasa VIc

Michał Abramowski

Klaudia Jackiewicz-Koper

Martyna Duniec

Karolina Zychowicz

 

Klasa VId

Jakub Dworzyński

Klaudia Serwatka

Damian Krzyżanowski

Piotr Chrościcki

 

Klasa VIIa

Alan Abramowski

Kacper Ścichocki

Paulina Duniec

Wiktoria Parol

 

Klasa VIIb

Michał Rudnicki

Julia Zasuwik

Roksana Więcko

Maja Kołak

 

Klasa VIIc

Maja Rydzewska

Paulina Zduńczyk

Maciej Mroczek

Paulina Skoniecka

Krzysztof Gogol

 

Klasa VIId

Maja Krasnodębska

Kacper Sokołowski

Weronika Leszczyńska

Maciej Kuć

 

Klasa VIIIa

Kamil Lipka

Maja Ołowska

Anna Piotrowska

Paweł Książek

 

Klasa VIIIb

Damian Wąsowski

Piotr Gójski

Sylwia Florkowska

 

Klasa VIIIc

Stanisław Abramowski

Bartosz Kwiatkowski

Daniel Broniarek

Angelika Ciborowska

 

 

PRACA  W  SAMORZĄDZIE   SZKOLNYM   RUSZYŁA!

         Nastały zmiany... Od września 2019 roku opiekunem Samorządu Szkolnego jest Pani Justyna Olkowicz-Gut. Zastąpiła ona dotychczasowego opiekuna - Panią Agnieszkę Borucińską.

         Na pierwszym zebraniu Samorządu Szkolnego (19 września 2019r,) zebrali się - jak co roku - przedstawiciele samorządowi wszystkich niemal klas naszej szkoły. W tajnych, równych i bezpośrednich wyborach, na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrano Maję Ołowską z klasy VIIIa, zaś jej zastępcą został Kacper Sokołowski z klasy VII b.

         Pozostali członkowie Samorządu Szkolnego, którzy będą reprezentowali całą brać uczniowską to: Angelika Ciborowska (VIIIc), Weronika Leszczyńska (VIId), Kamil Lipka (VIIIa), Stanisław Abramowski (VIIIc), Bartosz Kwiatkowski (VIIIc) oraz Alan Abramowski (VIIa).

I tak nadeszła pora działania. Poinformujemy Was o najbliższych działaniach Samorządu Szkolnego.

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

 • 19 czerwca to dzień zakończenia roku szkolnego. To też szczególny moment gdy poczet sztandarowy kl. VIII przekazuje pieczę nad sztandarem uczniom kl. VII.

  

 

 

 

   

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 

 • 13 czerwca na apelu podsumowującym pracę szkoły członkowie pocztu sztandarowego  otrzymali podziękowanie za trzyletnią pracę jako asysta sztandaru.

 

 

 • 12 czerwca Samorząd Uczniowski  pojechał na wycieczkę do Warszawy. Razem z nami pojechali członkowie Klubu Książki. Odwiedziliśmy grób Bolesława Prusa na Powązkach, obejrzeliśmy film „Dzień czekolady” poruszający ważne tematy współczesnego świata. Na koniec mogliśmy sprawdzić naszą sprawność fizyczną w parku trampolin. Pogoda duch dostosowała się do pogody na zewnątrz – tropikalnych upałów.

 

 

 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • 3 maja Sztandar Szkoły brał udział w obchodach Święta Konstytucji. Uczestniczył we Mszy Świętej, składaniu kwiatów pod pomnikiem „Bojownikiem o wolność” i uroczystym przemarszu do Domu Kultury.

 

 

 • 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, najczęściej kojarzony z topieniem Marzanny.. Wg ludowych wierzeń  spalenie, utopienie kukły symbolizującej zimę miało odegnać śnieg i mróz i zagwarantować rychłe nadejście wiosny - a wraz nią – ciepła, energii, zieleni, kwiatów. Uczniowie naszej szkoły kultywując wielowiekową tradycję wykonali piękne Marzanny i symbolicznie pożegnali zimę rzucając słomiane kukły na wóz konny. Przy dźwiękach końskich kopyt zima odjechała w siną dal. Mamy nadzieję, że w ten sposób zaprosiliśmy wiosnę do naszej szkoły. Kolorowe, wiosenne stylizacje uczniów, nauczycieli i pana dyrektora świadczą o tym, że  wiosna tuż, tuż…

 

   

 

 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • Z roku na rok powiększa się grono „szkolnych orłów”. W tym roku szkolnym 58 uczniów z kl. IV-VIII uzyskało średnią ocen powyżej 4,75 i tym samym dołączyło do elitarnego grona „orłów”. Wśród tej grupy znalazło się sześć uczennnic (dziewczyny górą!), które zdobyły stypendium burmistrza Kałuszyna. Zaszczytny tytuł stypendystki otrzymały: 

Amelia Bielińska kl. VI c, średnia ocen 5,45

Alicja Drabarek kl. V b, średnia 5,50

Wiktoria Kaźmierczak kl. VII b, średnia 5,54

Paulina Zduńczyk kl. VI c, średnia 5,64

Magdalena Wąsowska kl. VI c, średnia 5,70

Zofia Kurowska kl. V c, średnia 5,75.

      Wszystkim „szkolnym orłom” gratulujemy!

 

  

  

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - część I, część II i część III

 

 

 • 1 marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Sztandar szkoły uczestniczył w obchodach tego święta – najpierw we Mszy Św. w intencji żołnierzy, później w uroczystościach przy pomniku Żołnierzy Wyklętych.

  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • Czas wydarzenia:13 lutego 2019r., godz.15.00-18.30

      Miejsce wydarzenia - mała sala gimnastyczna.

Tak brzmiałaby sucha notatka o zabawie karnawałowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Na szczęście kto był, ten wie, że nie była to zwykła zabawa, tylko niezapomniany bal! Nie było czasu na nudę. Muzyka zachęcała do szaleństw na parkiecie. Wodzirej cały czas proponował dodatkowe atrakcje i zabawy – z instrumentami muzycznymi, bańkami mydlanymi, ciekawymi rekwizytami. Kto lubi układy taneczne nie zawiódł się – patrząc na ekran mógł powtarzać ruchy i czuć się jak członek formacji tanecznej. Amatorzy karaoke też znaleźli coś dla siebie. Kolorowe stroje, bajkowe przebrania sprawiały, że zabawa była niepowtarzalna. A na zmęczonych tańcem i śpiewem czekał obficie zaopatrzony w smakołyki bufet i gabinet makijażu.

 

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to szczególne święto dla wszystkich Polaków. W tygodniu poprzedzającym ten ważny dzień uczniowie ze swoimi wychowawcami zapalali znicze i składali kwiaty pod pomnikiem Bojownikom o niepodległość” .
  Na lekcjach plastyki i techniki wykonywane były biało-czerwone kotyliony przypinane do ubrań w dniu śpiewania hymnu i w dniu akademii przybliżającej tematykę niepodległości Polski i dochodzenia do niej.
  9 listopada o godzinie 11.11  w parku miejskim wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.
  11 listopada w uroczystościach gminno-parafialnych (Msza Święta, składanie kwiatów pod pomnikiem, okolicznościowe przemówienia, akademia) brał udział sztandar szkoły w honorowej asyście.     

 

 

 

 • 19 października uczniowie kl. I złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie. W uroczystości dużą rolę odegrał sztandar szkoły.

   

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • 13 października odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej kończąca obchody 300-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich dla Kałuszyna. Sztandar szkoły uczestniczył w tych uroczystych obchodach.

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • 19 września członkowie samorządów klasowych kl. III-VIII w wyborach tajnych, równych i bezpośrednich wybrali Radę SU. Wygląda ona następująco

         Przewodnicząca – Laura Pietrzak – kl. VIII b, zastępca – Dawid Nastaga kl. VIII c,
         sekretarz – Paulina Skonieczka – kl. VI c, członkowie – Karolina Burakowska – kl. V b,
         Karina Kwiatkowska – kl. IV a. Zaplanowano też pracę SU na nowy rok szkolny biorąc pod uwagę           opinie wszystkich uczniów.

 

 • 12 września wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w obchodach 79 rocznicy bitwy pod Kałuszynem. W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć sztandaru szkoły.


 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Po Mszy Św. odbył się w szkole apel poprowadzony przez p. dyrektora.  Sztandar szkoły towarzyszył uczniom zarówno w kościele jak i w szkole.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCA - LAURA PIETRZAK kl. VIIb

ZASTĘPCA - MAJA OŁOWSKA kl. VI a

SEKRETARZ - JULIA CEMBROWSKA- kl. VI c

CZŁONKOWIE - JULIA ZASUWIK - kl. V b

WERONIKA LESZCZYŃSKA - kl. V c

NATALIA RATUSKA - kl. VII b

WIOLETTA DAMĘTKA - kl. VII c

 

 • 18 maja członkowie Samorządu Uczniowskiego i Koła  Miłośników Książki wyjechali na wycieczkę do Nałęczowa i Kozłówki. Jej termin i miejsce nie były przypadkowe. W Nałęczowie lubił wypoczywać patron szkoły – Bolesław Prus. W Kozłówce,  siedzibie rodu Zamojskich,  odtworzone zostały wnętrza z epoki, w której żył i tworzył Prus. Z kolei data wycieczki przypomina o rocznicy śmierci pisarza. B. Prus zmarł 19 maja 1912r. Wycieczka była bardzo udana. Dopisała pogoda, humory. Zwiedzane miejsca, wykłady przewodników zaspokoiły naszą ciekawość, a spacer po Parku Zdrojowym w Nałęczowie dostarczył nam świeżego, uzdrowiskowego powietrza i widoków na długo zapadających w pamięć.

  

 

Pozostałe zdjęcia - "Fotogalerii". 

 

 

 • 9 maja to kolejna odsłona „kolorowego roku szkolnego”. Piękna, słoneczna pogoda współgrała z żółtym kolorem królującym tego dnia w szkole.

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 

 

 •  3 maja  to Święto Konstytucji . Poczet sztandarowy wziął udział w miejsko-gminnych obchodach tego święta. Laura, Lena i Kuba godnie reprezentowali naszą szkołę i tworzyli piękną asystę sztandaru.

  

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 • 13 kwietnia obchodziliśmy 78 rocznicę zbrodni katyńskiej. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Starobielsku, Ostaszkowie. Po Mszy Św. w parku odbyła się druga część uroczystości: odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienie p. burmistrza, przybliżenie sylwetek ofiar zbrodni katyńskiej z terenu naszej gminy, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy dębach katyńskich.

   

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 

 •  Nareszcie zrobiło się ciepło, wiosennie, zaczęła zielenić się trawa i pierwsze listki na drzewach. W szkole też zazieleniło się. To kolejna odsłona „kolorowego roku szkolnego”.

 

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

•  21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Jak mówią słowa piosenki „Skaldów” wiosną „wszystko kwitnie wkoło”. Tego dnia w szkole zrobiło się kolorowo, kwiatowo, wiosennie. Kto poczuł wiosnę przyszedł do szkoły z kwiatami na ubraniach, we włosach, w rękach. Może wiosna weźmie z nas przykład i ożywi świat kolorami?

    

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • Są takie momenty w życiu szkoły, na które szczególnie czekamy. Jednym z nich jest „Gala szkolnych orłów” – święto najlepszych uczniów w szkole. W tym roku ten uroczysty dzień wypadł w piątek 16 lutego. O godzinie 9.00 w hali spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych, rady rodziców, jednostek samorządowych, aby oklaskiwać uczniów z najwyższa średnią. Było ich niemało – 40. Wszyscy przejęci, dumni i wzruszeni z podniesiona głową przechodzili przy dźwiękach piosenki zespołu Quinn „We are the champions” po czerwonym dywanie i zajmowali miejsce na scenie. Gdy już na scenie nie było wolnego miejsca, rozległy się fanfary i pan dyrektor zaczął wyczytywać nazwiska  6 uczennic – zdobywczyń Stypendium Burmistrza. W tym roku są to: Alicja Drabarek (kl. IV b), Oliwia Zagórska (kl. IV b), Weronika Witowska (kl. VI a), Wiktoria Kaźmierczak (kl. VI b), Amelia Bielińska (kl. V c), Paulina Zduńczyk (kl. V c). Każda ze stypendystek wygłosiła własne przemówienie, a następnie w obecności wzruszonych rodziców otrzymała z rąk p. burmistrza stypendium. Były też kwiaty i gratulacje. To wszystko można zobaczyć na zdjęciach.

 

 

 

Pozostałe zdjęcia w "Fotogalerii" - część I i część II

 

 • Z czym się Wam kojarzy data 14.02?  Z Dniem Zakochanych. A z jakim kolorem? Z czerwonym. My w szkole postanowiliśmy ten dzień zaakcentować czerwonymi serduszkami przyczepionymi do ubrań. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przez kilka dni wycinali serca, aby każdy chętny mógł je dostać w „Walentynki”.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 8 lutego hucznie świętowaliśmy „tłusty czwartek”. Przed południem w klasach degustowaliśmy różne pączki i tak do końca nie wiemy, czy lepszy jest z lukrem czy z pudrem. Co osoba to zdanie. Po południu zaczęło się karnawałowe szaleństwo – szkolna dyskoteka organizowana przez SU dla wszystkich uczniów. Zabawę poprowadził DJ Sławek. Było głośno, kolorowo, wesoło. Zabawowy nastrój udzielił się nie tylko uczniom, ale też rodzicom i nauczycielom. A ponieważ podczas zabawy chce się jeść i pić, pomocą służył dobrze zaopatrzony bufet. Były oczywiście pączki, ale też faworki, szarlotki, bananowiec, babeczki i inne pyszności.  Na tych, którzy chcieli upiększyć się, czekał salon kosmetyczny – malowanie twarzy na najwyższym poziomie. Zabawa była przednia. Kto był, na pewno to potwierdzi, kto nie był, niech żałuje. A wszystkich zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - część I i część II

 

 • W styczniu, pomimo, że za oknem nie ma śniegu, w szkole zrobiło się biało. Zabawa „kolorowy rok szkolny” działa. Sami zobaczcie.

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • Druga środa grudnia to zgodnie z harmonogramem „kolorowego roku szkolnego” czas na kolor niebieski. Wydawałoby się, że ubrania w tym kolorze ma w szafie każdy. A jak było tego dnia w szkole? Zobaczcie.

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 6 grudnia to data znana wszystkim. Wiadomo – Mikołajki. A  jaki kolor kojarzy się z Mikołajem? Czerwony! Dlatego zachęciliśmy wszystkich  uczniów aby przyszli tego dnia z czerwonym akcentem. Jak to wyglądało? Popatrzcie na zdjęcia.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Poczet sztandarowy godnie reprezentował szkołę podczas miejsko – gminnych uroczystości.

 

 

 

 • 8 listopada to drugi „kolorowy dzień” w nowym roku szkolnym. Tym razem przyszliśmy do szkoły ubrani na pomarańczowo.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 11X w szkole królował kolor szary. To pierwsza odsłona „kolorowego roku szkolnego”.

 

 

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 16 X obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas składali życzenia i wręczali kwiaty swoim nauczycielom. Przewodnicząca SU – Laura Pietrzak- prowadząca szkolny konkurs „Mam talent” na początku imprezy złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i na ręce pana dyrektora wręczyła kwiaty. Po tej oficjalnej części rozpoczął się III szkolny konkurs  „Mam talent”. Podziwialiśmy utalentowanych w różnych dziedzinach uczniów. Były pokazy wokalne, taneczne, kabaretowe, iluzjonistyczne, recytatorskie. Publiczność żywo reagowała na wszystkie występy a jury miało twardy orzech do zgryzienia w wyborze zwycięzców w kategoriach: kl. 0-II, III-IV, V-VII.   
   
  Laureaci konkursu:    
  Kl. 0-II:
  Kalina Sołtysiak  kl. II      
  Laura i Klaudia Napiórkowskie kl. 0
  Katarzyna Gujska kl. 0       
  Kl. III-IV;
  Natalia Chabiera kl. III
  Kacper Wąsowski kl. III
  Maja Drwęcka, Zuzia Tylutki kl. III
  Kl. V-VII
  Ewa Cymbalińska kl. VII
  Wojtek Korbel kl. V
  Maja Kołak kl. V

    

 

  

 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • 26 X dzieci z kl. I zostały włączone w poczet uczniów szkoły. Po ślubowaniu na sztandar szkoły pan dyrektor pasował każdego pierwszaka wielkim czerwonym ołówkiem. To był bardzo uroczysty dzień dla uczniów kl. I, ich rodziców, wychowawczyń i dla całej szkoły.

  

 

 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 • 31 X w szkole w Chrościcach odbyło się ślubowanie „pierwszaków” i pasowanie ich na uczniów. W uroczystości bral udział sztandar naszej szkoły.

 

 

 • 21 września przedstawiciele samorządów klasowych spotkali się na zebraniu ogólnym.
  W tajnych wyborach dokonano zmian w składzie Rady Samorządu Uczniowskiego. Ustalono też plan pracy na nowy rok szkolny. Wszyscy zebrani zdecydowali, by kontynuować zabawę w "kolorowy rok szkolny". Rada SU ustaliła, że w każdą 2 środę miesiąca wszyscy chętni będą przychodzić do szkoły w ubraniach w określonym kolorze. Szczególowo wygląda to tak: 11 X - szary, 8 XI - pomarańczowy, 13 XII - niebieski, 10 I - biały, 14 II - czerwony,
  14 III - czarny, 11 IV - zielony, 9 V - żółty, 13 VI - różowy/fioletowy. Będzie też kontynuowana zabawa "Szczęśliwy numerek".
 • 12 września to ważny dzień  dla mieszkańców Kałuszyna. To rocznica walk o nasze miasto. Z tej okazji jak co roku spotkaliśmy się w parku, gdzie w obecności władz miejskich, zaproszonych gości, licznie przybyłych sztandarów, wojska wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, byliśmy świadkami składania wieńców i kwiatów pod pomnikiem, tablicą pamiątkową i dębami katyńskimi. Później wszyscy razem przy dźwiękach melodii granych przez orkiestrę wojskową przemaszerowaliśmi na cmentarz, gdzie wzięliśmy udział we Mszy Świętej w intencji poległych w walkach pod Kałuszynem. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy apelu poległych, salwy honorowej i byliśmy obecni przy składaniu wieńców na grobach poległych. 

  

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 • 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw wszyscy uczniowie brali udział we Mszy Św., później spotkali się na hali sportowej na krótkim apelu. W uroczystości brał udział sztandar szkoły.

​ 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodnicząca - Anna Mroczek - kl. VI

Zastępca - Jakub Chabiera - kl. VI c

Sekretarz - Laura Pietrzak - kl. VI b

         Członkowie - Bartosz Kwiatkowski - kl. V c

                             Paulina Skoniecka - kl. IV c                                  Magdalena Wąsowska - kl. IV c

 • 23 czerwca - koniec roku szkolnego 2016/2017 . Na akademii prowadzonej przez przewodniczącą SU wręczane były nagrody książkowe i świadectwa uczniom z najwyższą średnią ocen. Zespoły artystyczne prezentowały swój dorobek w krótkich występach - dedykacjach dla nagrodzonych uczniów. Poczet sztandarowy godnie prezentowal się podczas całej uroczystości. Do zobaczenia we wrześniu!


  

  


Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • To już ostatnia w tym roku szkolnym odsłona " szlonego roku szkolnego". Jak widać na zdjęciach tym razm motywem przewodnim były paski. 

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • W kalendarzu maj, za oknem soczysta zieleń i barwne kwiaty a w szkole też kolorowo. 25 maja w ramach "szalonego roku szkolnego" kto chciał się bawić, przyszedł ubrany "w kwiaty". Oczywiście nie dosłownie. Wystarczył nadruk na bluzce, sukience, spodniach czy butach. Niektórzy postanowili wpiąć kwiaty we włosy. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

​  

 

​Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 19 maja grupa 23 uczniów z Samorzadu Uczniowskiego i Klubu Milośników Książki wybrała sie na wycieczkę do warszawy. Przez godzinę ćwiczyliśmy w Parku Trampolin. Później udlaliśmy sie na Stare Powązki aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Bolesława Prusa w 105 rocznicę jego smierci. Po nostalgicznym spacerze alejami starej nekropolii przybyliśmydo Muzeum Drukarstwa, gdzie wzięliśmy udzial w lekcji na temat historii pisma i książki. Na zakończenie zajęć każdy powielił na starej prasie drukarskiej okolicznościowy druk. Tradycyjnie już przed powrotem do domu odwiedzilismy Mc Donald`s

​  

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 3 maja to Święto Konstytucji uchwalonej 3 maja 1771roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie tak nowoczesna konstytucja. Z  tej okazji odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, złożone zostały kwiaty pod pomnikiem. W tych obchodach brał udzial sztandar szkoły. Po części oficjalnej w Domu Kultury uczniowie naszej szkoły wystąpili w programie "Nad Wisłą dzień się budzi".

​  

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - część I i część II.

 

 • W ostatni czwartek kwietnia chętni uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w koszulach. To kolejna odsłona "szalonego roku szkolnego".

​  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • Ostatni czwartek marca to "dzień w krawatach". Chętni do zabawy przyszli do szkoły w różnych krawatach. Sami zobaczcie!

​  

 

 

Więcej zdjęć- w "Fotogalerii".

 • 22 marca był ważnym dniem w życiu  naszej szkoły. O godz. 9.00 na hali rozpoczęła się "Gala Szkolnych Orłów". Uczniowie z najwyższą średnią ocen - a było ich w tym roku 42 - przy dźwiękach fanfar kroczyli dumnie po czerwonym dywanie, aby zająć honorowe miejsca na scenie i usłyszeć wiele ciepłych słów od p. dyrektora i p. burmistrza. Uczennice z najwyższą średnią - Wiktoria Kaźmierczak z kl. V b, Julia Cembrowska z kl. V c, Dominika Dmowska z kl. IV c i Amelia Bielińska z kl. IV c otrzymały stypendium burmistrza - nagrodę dla najlepszego ucznia w mieście i gminie. Były kwiaty, przemówienia, gratulacje, łzy szczęścia, wzruszenia. Gali przyglądali się dumni rodzice i dziadkowie wyróżnionych uczniów i  cała społeczność szkolna.

​ 

   

 

 

 

Więcej zdjęć  w "Fotogalerii" - część I i część II

 

 • Nasza szkoła kultywuje wielowiekowe tradycje, do których niewątpliwie należy pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Nie mogło więc 21 marca zabraknąć kukły Marzanny spalonej i wrzuconej do wody na znak pożegnania ze śniegiem i mrozem. Aby to pożegnanie zimy wyglądało jeszcze okazalej, każda klasa przygotowała swoją Marzannę. Szesnaście kolorowych kukieł niesionych w wesołym pochodzie  - to robiło wrażenie! 

​  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 1 marca to Narodowy Dzien Żołnierzy Wyklętych. W ramach jego obchodów odprawiona została Msza Święta. Następnie wszyscy obecni udali się pod pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie złożono kwiaty. W obchodach tego święta uczestniczył sztandar szkoły.
 • 9 lutego - w ostatni czwartek przed feriami zimowymi  - w szkole zaroiło się od miłośników szalików. Dlaczego? Bo to kolejny "szalony" dzień w roku szkolnym.

​ 

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

 • 26 stycznia w szkole królowały dżinsy. Każdy, kto chciał wziąć udzial w zabawie "szalony rok szkolny "przyszedł do szkoły w dżinsach - a ta część garderoby jest bardzo popularna zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 

 • 19 stycznia w godzinach popołudniowych sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, a klasy w bufet, gabinet strachu, ścianke zdjęciową i salon kosmetyczny. Dlaczego? Bo tego dnia w szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Dzięki hojności Rady Rodziców zabawę prowadził DJ Sławek, co pozwoliło wszystkim spragnionym zabawy wyszaleć się na parkiecie, zabłysnąć w konkursach - m. in. na najładnieisze przebranie. Uśmiechy na twarzach uwiecznione na zdjęciach mówią, że to była świetna zabawa.

   

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - ogólne i ze ścianki fotograficznej.

 • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły na zabawę karnawałową, która odbędzie się 19 stycznia 2017r.  (czwartek) w godz. 14.30 – 18.30.Zabawę poprowadzi DJ Sławek.
  W programie liczne konkursy – m.in. na najładniejsze przebranie.
  Zapewniamy świetną muzykę, dobrze zaopatrzony bufet, ściankę zdjęciową i inne atrakcje.
  Wstęp – 2 zł.

   Czekamy na Was!
 • 21 grudnia w szkole zrobilo się zimowo . A to wszystko za sprawą "dnia w czapce z bąblem" - kolejnej odsłonie"szalonego roku szkolnego".
 • 10 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta sesja Rady Miasta - jubileusz 600-lecia Kałuszyna, na której m.in. pan dyrektor Marek Pachnik i zespół "Kasianiecka" otrzymali tytuł:"Zasłużony dla Gminy Kałuszyn". Wcześniej w kościele parafialnym odprawiona została Msza Św. w intencji wszystkich mieszkańców. Sztandar szkoły był obecny zarówno w kościele jak i na sesji w szkole.

​  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 •  Ostatni czwartek listopada był w szkole dniem w dresach. 

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 11 Iistopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Sztandar szkoły uczestniczył we Mszy św. w intencji ojczyzny i składaniu wieńców pod pomnikiem 'Bojownikom o niepodległość". W szkole 22 11. odbyła się akademia przygotowana przez p. K. Mroczek.
 • W ostatni czwartek października rozpoczęliśmy kolejną odsłonę zabawy "szalony rok szkolny". Tym razem był to dzień w marynarkach.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 20 X pierwszaki zostały  pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Na uroczystość przybyli rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie kl. 0-6. Po krótkim programie odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia.

  

  

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 18 X uzdolnieni uczniowie naszej szkoły mogli pokazać swoje talenty podczas szkolnego konkursu "Mam talent" przygotowanego przez p. K. Mroczek i p. A. Borucińską. Chyba nikt nie spodziewał się, że w konkursie wystąpi 46 utalentowanych solistów, duetów, tercetów i kwintetów. A prezentowane talenty były różnorodne - począwszy od śpiewu, tańca, kabaretu, gry na instrumencie, poprzez recytację, pokazy akrobatyczne, składanie papieru, aż do pokazyów magii, plastycznych, doświadczeń przyrodniczych i trików z piłką. Jury w składzie: p. M. Pachnik. p. S. Pernach, p. G. Michalska, p. E. Paruzal,                      p. W. Szymańska miało ciężki orzech do zgryzieniawybierając zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych ( kl. 0-I, II - III, IV - VI). Wszyscy artyści dostali słodki upominek, a zwycięzcy - talony do pizzerii Hellenada.

  

   

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - część I, część II i część III.

 • Zachęcamy do wspólnej zabawy pod znanym już hasłem "Szalony rok szkolny". Dla niewtajemniczonych - raz w miesiącu, w określony dzień przychodzimy do szkoły ubrani zgodnie z zaproponowanym przez samorząd kluczem. W tym roku szkolnym "szalejemy" w ostatni czwartek miesiąca.Ubieramy się:  październik - marynarka,  ​listopad - dresy, grudzień - czapka z bąblem, styczeń - dżinsy, luty - szalik, marzec - krawat, kwiecień - koszula, maj - kwiaty, czerwiec - paski.
 • 24 września sztandar szkoły uczestniczył w obchodach święta "Złotego ułana"
 • 12 września obchodziliśmy 77 rocznicę walk pod Kałuszynem. O godz. 10.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele ze sztandarem szkoły na czele przeszli na Pl. Kilińskiego, gdzie odbyła się pierwsza część uroczystości - powitanie zebranych, przemówienia, wręczenie odznaczeń i medali, składanie kwiatów pod pomnikiem i dębami katyńskimi. Nasz sztandar został odznaczony Medalem  Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Druga część obchodów odbyła się   nościowe przemówienia i składanie wieńców.

​  

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie i nauczyciele najpierw uczestniczyli we Mszy św. w kościele, a później w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w auli szkolnej. Na uroczystość przybyło wielu rodziców, dziadków, władze samorządowe w osobie p. burmistrza. Pan dyrektor powitał wszystkich zebranych. Szczególnie ciepło zwrócił się do nowych uczniów - z kl. O, kl.I i przybyłych do nas z innych szkół - np. z Koszewnicy. Zespół "Fleciki" zaśpiewał kilka piosenek. Pan burmistrz wygłosil krótkie przemówienie. Wszyscy obecni na hali zaśpiewali hymn państwowy (4 zwrotki!) i hymn szkolny. W uroczystości  - zarówno w części kościelnej, jak i szkolnej - wziął udzial sztandar szkoły.

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Julia Sosińska klasa VIb - przewodnicząca

Karolina Ręczajska klasa Via - zastępca przewodniczącej

Maja Leszczyńska klasa VIc - sekretarz

Jakub Chabiera klasa Vc, Paweł Książek klasa IVa i Natalia Ratuska Vb - członkowie

 • 24 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016 członkowie pocztu sztandarowego z  kl. VI przekazali opiekę nad sztandarem uczniom kl. V. Do przejęcia sztandaru wystąpili: Jakub Chabiera, Jakub Skoniecki, Laura Pietrzak, Wioletta Damętka, Anna Mroczek, Natalia Ratuska.

  

  

 

 • 16 czerwca nasi piłkarze na Euro 2016 grają z drużyną Niemiec, a 21 czerwca z drużyną Ukrainy. Kibicujemy naszym i dlatego w szkole w tych dniach jest biało-czerwono. 

  

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 3 czerwca był ostatnim w tym roku szkolnym "szalonym dniem" w ramach "szalonego roku szkolnego". Tym razem królowały szalone fryzury. 

  

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 1 czerwca wszystkie dzieci obchodziły swoje święto. Usłyszały wiele ciepłych słów od swoich wychowawców, pana dyrektora i pani burmistrz. Po życzeniach rozpoczął sie bieg uliczny na dystansie 600m dla kl. I-III i 2x600m dla kl. IV-Vi. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani medalami a wszyscy uczestnicy biegu obdarowani zostali słodkimi upominkami. Na zakończenie emocjonujących sportowych zmagań wszystkie dzieci - małe i duże oddały sie przyjemności skosztowania pysznych lodów "Od Romci".

  

  

  

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - część I i część II.

 • 5 maja w szkole zaroiło się od okularników. To "szalony rok szkolny" w kolejnej odsłonie.

  

  

Więcej zdjęć  - w "Fotogalerii".

 • 3 maja obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia konstytucji. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny zostaly złożone kwiaty pod pomnikiem "Bojownikom o niepodległość" . Następnie w Domu Kultury obejrzeliśmy akademię przygotowaną przez zespoły pracujące w szkole: "Kasianieckę", "Fleciki","Eksplozję".


  

  

 

Więcej zdjęć w Fotogalerii - część I i część II.

 • W środę 6 kwietnia "szalony rok szkolny" odsłonił kolejne oblicze. Tym razem królowały krawaty. Nawet Marcel wynalazł w swojej szafie tę część garderoby!

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 • W poniedziałek 21 marca wszyscy uczniowie i nauczyciele w kolorowym pochodzie przemaszerowali nad zalew, aby tam pożegnac zimę i powitac wiosnę. Każda klasa III - VI miała swoją Marzannę, którą na znak pożegnania zimy wrzuciła do wody. Uczniowie kl. I-II powitali wiosnę kolorowymi kwiatami.W doskonałych humorach spotęgowanych piękną, słoneczną pogodą wróciliśmy do szkoły na lekcje.

  

   

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 • 17 marca  w szkole miało miejsce ważne wydarzenie - "Gala szkolnych orłów". Podczas gali cztery uczennice z najwyższą średnią ocen otrzymały stypendium burmistrza. Te najlepsze z najlepszych to: Zuzanna Orzepińska kl. VI a, Małgorzata Grubek kl. VI b, Milena Kusy kl. IV c, Aleksandra Gniado  kl.VI c. Przy dźwięku fanfar przeszły po czerwonym dywanie i w obecności równie jak one przejętych i wzruszonych rodziców przyjęły gratulacje od przybyłych na uroczystość gości. "Gala szkolnych orłów" była tez ważnym wydarzeniem dla uczniów ze średnią powyżej 4,75. Takich "orłów" było 29. Oni równiez mogli przejść po czerwonym dywanie i zająć honorowe miejsca na scenie. Dla wszystkich nagrodzonych zaśpiewały "Fleciki". Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy oklaskiwać jeszcze więcej uczniów.

  

 

 

​Więcej zdjęć  w "Fotogalerii" - część I i część II. 

 • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych." Sztandar szkoły brał udział w obchodach tego święta w naszym mieście. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik poświęcony żołnierzom wyklętym gdzie został odśpiewany hymn i złożone kwiaty.

  

  

 

 

Autorem zdjęć  z uroczystości jest pan Tomasz Proczka.

 • Kolejny dzień w ramach szalonego roku szkolnego to dzień w koszuli taty, dziadka czy wujka. 2 marca królowały koszule - najwięcej było ich w kratkę.

 

   

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 • 17 lutego naszą szkołę zapełniły osoby ubrane w bluzy z kapturem. Tego dnia można było mieć kaptur na głowie, ale tylko do zrobienia zdjęcia. Wszystkim było cieplutko i wesoło.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 20 stycznia - na dworze śnieg i mróz, a w szkole wesoło, kolorowo, bajkowo. A to wszystko dlatego, że tego dnia odbyła się zabawa karnawałowa. Na korytarzach, w stołówce pełniącej rolę sali tanecznej można było spotkać różne postacie z bajek. Oprócz zabawy przy muzyce uczestników balu kusił bufet, sala malowania twarzy i szalonych fryzur oraz liczne konkursy.

  

 

 

Więcej zdjęć  - w 'Fotogalerii".

 • Dzień w kapciach wywołal uśmiech na wielu twarzach. Uczniowie i nauczyciele w laczkach i papuciach wyglądali bardzo sympatycznie i domowo. 

  

 


 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 • Samorząd Uczniowski włączył się w akcję charytatywną "Dzieci - dzieciom - PACZKA ŚWIĄTECZNA" organizowaną przez Wspólnotę Polską oddział w Siedlcach.Dzięki zaangażowaniu się w tę akcję możemy pomóc rodakom na Kresach Wschodnich przeżyć godnie okres Świąt Bożego Narodzenia. Wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły zbieraliśmy po 1 zł( niektórzy byli bardziej hojni) i za zebrane pieniądze  - 408 zł - zostały zakupione i przekazane do Siedlec artykuły szkolne, spożywcze, słodycze. Stamtąd zebrane dary za pośrednictwem  Konsulatów polskich na Wschodzie zostaną dostarczone do rodzin, szkół i organizacji polskich. Wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy!
 • W ramach szalonego roku szkolnego w grudniu obchodziliśmy dzień w szalikach i z szalikiem. Coraz więcej osób włącza się do wspólnej zabawy.

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii"

 • Na uroczystości ślubowania i pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły sztandar odgrywał ważną rolę. 


  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 • 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji sztandar szkoły wziął udział we MszyŚw. w intencji Ojczyzny, składaniu kwiatów pod pomnikiem "Bojownikom o Niepodległość".
 • Kolejny dzień szalonego roku szkolnego za nami. Tym razem ubieraliśmy się w paski. Jak widać na zdjęciach - w paskach wszystkim do twarzy (nawet Marcelowi). 

 

 

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 28 X sztandar szkoły brał udział w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia klasy I dzieci ze szkoły w Chrościcach. 

 

 

 • 14 października w Dniu Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły podczas gminnej akademii w Domu Kultury.

  

 

 

 

 • 12 października w Mińsku Mazowieckim obchodzono 76 rocznicę powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. W uroczystościach wziął udział sztandar naszej szkoły.
  (autor zdjęć: p. Małgorzata Chrościcka)

  

 

 

 

 

    

 

 

 

 • W pierwszą środę października rozpoczęliśmy zabawę w „Szalony rok szkolny”. Każdy, kto miał coś w kratkę przybył tego dnia do szkoły w odpowiednim stroju czyli „w kratkę”. Nawet pies pana dyrektora Marcel włączył się do wspólnej zabawy.

  

  

 

Więcej zdjęć  - w „Fotogalerii”.

 • Samorząd Uczniowski zaprasza do całorocznej zabawy pod hasłem  "Szalony rok szkolny". Wspólna zabawa uczniów i nauczycieli polega na przyjściu w pierwszá środę miesiąca do szkoły z odpowiednim elementem garderoby. Szczegółowo wygląda to tak:
  październik - coś w kratkę, listopad - coś w paski, grudzień - szalik, styczeń - kapcie, luty - bluza z kapturem, marzec - koszula taty (dziadka, wujka...), kwiecień - krawat, maj - okulary, czerwiec - szalona fryzura.
 • 19 września szkolny poczet sztandarowy brał udział w II Święcie Złotego Ułana. (Autorem zdjęć jest pan Wąsowski).

 

 

 

 

 

 • 12 września - kolejna (już 76.) rocznica walk pod Kałuszynem. Nasz poczet sztandarowy dumnie prezentował się w gronie wielu innych przybyłych pocztów.

 

 

 

 

 • 1 września rozpocząl się nowy rok szkolny. Poczet  sztandarowy uczestniczył we Mszy Św. w kościele i w apelu inaugurującym nowy rok szkolny 2015/2016.

 

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2014/2015

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

 

 

Kinga Książek kl. VIb – przewodnicząca

Dawid Łukasiak kl. VIc – zastępca przewodniczącej

Anna Mroczek kl. IVa – sekretarz

Członkowie: Aleksandra Dębowska kl. VIa i Jakub Chabiera z kl. IV a

 • 26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Poczet sztandarowy złożony z uczniów kl. VI przekazał opiekę nad sztandarem nowemu składowi pocztu sztandarowego wybranemu spośród uczniow kl.V. Sztandar przejęli: Maciej Gadomski (VIc), Zuzanna Orzepińska (VIa), Aleksandra Danowska (VIb), Dawid Gierszewski (VIc), Julia Sosińska (VIb), Karolina Ręczajska (VIa). 

 

 

25 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę różnych kół i organizacji. Wręczane były dyplomy, nagrody i podziękowania. Aktywni członkowie SU, którzy przez cały rok szkolny reprezentowali szkołę w asyście sztandaru otrzymali dyplomy i teczki .

 

 

 

 • 19 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym ubieraliśmy się w określony kolor. Tym razem był to kolor pomarańczowy. Chociaż za oknem było pochmurno, szaro i deszczowo, to w szkole wszystkim bylo wesolo dzięki energetycznym pomarańczowym strojom.

 

 

 ​   

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Nie było lekcji tylko różne atrakcje, czyli "dla każdego coś miłego". Rano zabawiał wszystkich zespół "Orkiestra Dni Naszych". Później klasy ze swoimi wychowawcami przeszły do parku. W cieniu drzew, przy szumie fontanny  trwały przygotowania do III biegu ulicznego. Bieg odbywał się w 4 kategoriach: dziewczęta młodsze, chłopcy młodsi, dziewczęta starsze, chłopcy starsi. Ogółem biegało 190 uczniów. Pozostali dzielnie kibicowali. Zwycięzcy zostali udekorowani pięknymi medalami. Następnie wszyscy delektowali się pysznymi lodami z budki - prezent od pana burmistrza. To był udany dzień.

​ 

 

  

  

 

 

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - koncert i bieg.

 • 29 maja w szkole królował kolor żółty. To kolejna odsłona "Kolorowego roku szkolnego". Pan dyrektor dał dobry przykład i założył żółtą koszulkę. Uczniowie i nauczyciele nie pozostali w tyle i dzięki temu w klasach i na korytarzach było słonecznie, ciepło - po prostu żółto!

 

 

 

Więcej zdjęć z żółtego dnia - w "Fotogalerii".

 • 19 maja, w rocznicę śmierci patrona szkoły członkowie Samorządu Uczniowskiego i Koła Miłośników Książki pojechali do Warszawy, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Bolesława Prusa. Spacer po Starych Powązkach był ciekawą lekcją historii o tych, ktorzy są pochowani na tym pięknym, klimatycznym cmentarzu. Grób Bolesława Prusa znany ze zdjęć  w rzeczywistosci wydał się większy, bardziej okazały. Kwiaty, zapalone znicze i tarcza szkoły godnie uhonorowały autora "Antka", "Kamizelki", "Anielki" i wielu innych utworów naszego patrona. Ze Starych Powązek przejechaliśmy na tzw. Powązki Wojskowe. Spacerując po ocienionych alejkach podziwialiśmy ciekawe pomniki wspominając tych, co odeszli i są pochowani na tym cmentarzu. Długo by wymieniać nazwiska wszystkich wybitnych Polaków tu pochowanych. Zdjęcia grobów niektórych z nich są w fotogalerii, ale warto samemu tam pojechać i obejrzeć wszystko na własne oczy. Nasza wycieczka to jednak nie tylko nauka. Był też czas na zabawę w parku rozrywki. Ścianka wspinaczkowa, "pajęczyna", zjeżdżalnia, karuzele, huśtawki i inne urządzenia nie miały chwili spokoju.  Po tym szaleństwie był jeszcze spacer po Krakowskim Przedmieściu - ulicy często opisywanej przez Prusa w felietonach i "Lalce"  - zakończony złożeniem kwiatów pod pomnikiem patrona.Pobyt w Warszawie zakończyliśmy degustacją pysznych lodów. W dobrych humorach wróciliśmy do swoich domów.


 

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 • 3 maja to Święto Konstytucji. Sztandar szkoły brał udzial w miejsko - gminnych uroczystościach, na ktore składała się Msza Św., złożenie kwiatów pod pomnikiem, akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. 

​ 

 

  

 

 

 • 24 kwietnia w szkole zrobiło się zielono z racji kolejnej odsłony "Kolorowego roku szkolnego". Zdjęcia w fotogalerii.

  

 

 • 10 kwietnia odbyły się miejsko - gminne obchody rocznicy mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej. Sztandar szkoły wziął udział w tych obchodach.
 • 27 marca uczniowie i nauczyciele ubrali się na fioletowo. To kolejna odsłona "Kolorowego roku szkolnego". Zdjęcia w "Fotogalerii".

 

 

 

 • W życiu szkoły są dni wesołe, radosne i dni poważne, czasem smutne. Takim smutnym wydarzeniem było ostatnie pożegnanie byłych pracowników szkoły -
  pani Janiny Klukowskiej i pani Anny Dytkowskiej. Sztandar szkoły uczestniczył w pogrzebach obu Pań.
 • 1 marca to Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Sztandar szkoły uczestniczył w miejsko-gminnych obchodach tego święta.
 • 27 lutego w szkole zrobiło sie niebiesko. To dzięki tym wszystkim, którzy włączyli się do zabawy "Kolorowy rok szkolny". Zdjęcia w "Fotogalerii".

 

 

 

 • 12 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową . Były różne konkursy - w tym konkurs na najładniejsze przebranie, dobrze zaopatrzony bufet, malowanie twarzy i dobra zabawa. Zdjęcia w "Fotogalerii".

 

 

 

 • 16 stycznia w klasach i na korytarzach zrobiło się biało. To byl kolejny kolorowy dzień... Zdjęcia w "Fotogalerii". 

  

 

 • Kolejna odsłona zabawy " Kolorowy rok szkolny" miała miejsce 18 grudnia. Tym razem kolorem przewodnim był czerwony. Zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

 

 

 • W listopadzie Samorząd Uczniowski rozpoczął zabawę "Kolorowy rok szkolny". Pierwszym wybranym kolorem strojów był różowy. W kolejnych miesiącach przygotowujemy ubrania w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, itd... O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Zdjęcia z listopadowej zabawy w fotogalerii. 

 


 

 • Ruszył "szczęśliwy numerek"! Codziennie rano przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Natalia Bogdan z kl. VI c będzie losowała numer. Uczeń, który w dzienniku jest zapisany pod wylosowanym numerkiem tego dnia jest zwolniony z odpowiedzi ustnych.
   
 • 11 listopada to Święto  Niepodleglości. Sztandar szkoły brał udział w uroczystych obchodach tego święta w naszym miescie.

  

 

 

 • 29 października dzieci z kl. I w Chrościcach złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów klasy I. Dzień później - 30 października - te same podniosłe chwile przeżywali uczniowie klas pierwszych ze szkoły w Kałuszynie. W uroczystościach brał udział sztandar szkoły.

 

 

 

 • 14 października  to Dzień Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły podczas gminnej akademii w gimnazjum.

​ 

 

 

 • 13 października w Mińsku Mazowieckim obchodzono 75 rocznicę powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. W uroczystościach wziął udział sztandar szkoły.

 • 13 września odsłonięto w naszym mieście pomnik "Złotego Ułana". W uroczystościach brał udział sztandar szkoły.

 

 

 

 

 

 

 • 12 września świętowaliśmy 75 rocznicę walk pod Kałuszynem. Wszyscy nauczyciele i uczniowie ze sztandarem szkoły na czele udali się do parku miejskiego,  gdzie odbyła się pierwsza część uroczystości - powitanie gości, okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów pod pomnikiem, pamiątkowymi tablicami i dębami katyńskimi. Nastepnie uczestnicy uroczystości przy dźwiekach orkiestry wojskowej przeszli na cmentarz, gdzie była odprawiona Msza Św. w intencji poległych w obronie Kałuszyna. Po Mszy św. odczytano apel poległych, oddano salwę honorową i złożono kwiaty na grobach żołnierskich.

 

​  

    

 

 • 1 września rozpocząl się nowy rok szkolny. Poczet  sztandarowy uczestniczył we Mszy Św. w kościele i w apelu w pachnącej świeżością hali sportowej.

  

 

 

 ROK SZKOLNY 2013/2014

ŁUKASZ ZDUŃCZYK kl. VIc - przewodniczący
EWELINA MROCZEK KL. VIb - z-ca przewodniczącego
NATALIA ZALIWSKA kl. VIa - sekretarz 
PAULINA LASKOWSKA KL. IVa, KAMIL SADOCH KL. Vb - członkowie

 • 28 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2013/14 nastąpiło uroczyste przekazanie opieki nad sztandarem uczniom kl.V. Sztandar przejęli: Aleksandra Tkaczyk, Tomasz Wąsowski. Kinga Książek, Aleksandra Dębowska, Igor Lipka, Julia Pietrzak.
 • Na apelu podsumowujacym pracę szkoły  w roku szkolnym 2013/14 aktywni czlonkowie Samorzadu Ucznioowskiego z kl. VI otrzymali upominki.

19 maja 2014r. w 102. rocznicę śmierci Bolesława Prusa Samorząd Uczniowski, redaktorzy z „Tornistra” i członkowie Klubu Miłośników Książki udali się na wycieczkę do Warszawy, aby na grobie patrona złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Zanim jednak udaliśmy się na Cmentarz Powązkowski odwiedziliśmy groby chłopców z Szarych szeregów: Zośki, Alka i Rudego, którzy zginęli walcząc z okupantem podczas II wojny światowej i są bohaterami  książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”.  Ich kwatery znajdują się na Cmentarzu Wojskowym. W alei zasłużonych na chwilę zatrzymaliśmy się przy mogiłach polityków m.in. Jacka Kuronia. Bronisława Geremka oraz wybitnego aktora i reżysera Adama Hanuszkiewicza.  Byliśmy także przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

Z cmentarza wojskowego udaliśmy się na Stare Powązki. Idąc zacienionymi alejkami, podziwialiśmy stare, niektóre bardzo oryginalne nagrobki. Zatrzymywaliśmy się przy grobach osób znanych nam z TV, m.in. aktorki Hanki Bielickiej, reżysera Krzysztofa Kieślowskiego, muzyka Tadeusza Nalepy.

W końcu dotarliśmy do kwatery 209, głównego celu naszej wycieczki, grobu Bolesława Prusa. Na uczestnikach duże wrażenie zrobił pomnik, który do tej pory mogli podziwiać jedynie na fotografiach. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, odśpiewaliśmy Patronowi hymn naszej szkoły.  Wracając, zatrzymaliśmy się w katakumbach, gdzie spoczywają m.in. Czesław Niemen i Irena Jarocka.

Po nostalgicznym spacerze w starej nekropolii, przejechaliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie znajduje się pomnik Bolesława Prusa. Tam również złożyliśmy kwiaty. 

Potem udaliśmy się  do ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, usytuowanych na dachu budynku. Przemieszczając się krętymi ścieżkami, uroczymi mostkami podziwialiśmy panoramę Warszawy i wdychaliśmy zapachy kwitnących roślin.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu była kręgielnia, usytuowana w piwnicach BUW, gdzie przez godzinę trwały zacięte zmagania o zdobycie jak największej liczby punktów.

Po tradycyjnym „obiedzie” w McDonald’s szczęśliwie wróciliśmy do Kałuszyna.

Zdjęcia z wycieczki - w "Fotogalerii".

Autorka artykułu - p. Grażyna Michalska.

Samorząd Uczniowski opiekuje się sztandarem szkoły, który uczestniczy w ważnych dla szkoły, miasta i państwa uroczystościach.

  

 

 

 

 • Święto Konstytucji 3 maja obchodzono w naszym mieście bardzo uroczyście. Odprawiona została Msza św., później nastąpiło złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem "Bojownikom o Niepodległość". Po tych wydarzeniach cała kolumna osób biorących udział w uroczystościach przeszła do Domu Kultury gdzie uczniowie naszej szkoły wystąpili w programie artystycznym.

 

 

 

  

 

 

 • 27 kwietnia to dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II. W ramach obchodów odbyła sie dziękczynna Msza św. oraz program artystyczny poświęcony temu wydarzeniu.
 • 10 kwietnia sztandar szkoły brał udział we Mszy św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. po Mszy św. nastąpiło składanie kwiatów pod upamiętniającym te wydarzenia pomnikiem.
 • 21 marca pożegnaliśmy wyjątkowo łagodną w tym roku zimę. Każda klasa przygotowała swoją kukłę Marzanny. O 8.15 spotkaliśmy się przed szkołą (wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli) i w kolorowym korowodzie z Marzannami na przedzie przeszliśmy nad zalew. Tam pożegnaliśmy zimę rzucając kukły do wody. Wracajac do szkoły cieszyliśmy się wiosennym ciepłem i słońcem. Zdjecia z tego dnia w fotogalerii
 • 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia o godz.17.00 odprawiona była Msza Św., po niej wszyscy uczestnicy przeszli pod pomnik "Żolnierzom Wyklętym", gdzie nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów. W uroczystosci brał udział sztandar naszej szkoły.
 • 16 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową dla uczniów naszej szkoły. Zdjęcia z zabawy w fotogalerii
 • 27 listopada w Kałuszynie gościła wdowa po prezydencie RP Ryszardzie Kaczorowskim - p. Karolina Kaczorowska. Sztandar szkoły towarzyszył Jej podczas modlitwy w kościele parafialnym, jak również podczas składania wieńców pod pomnikami upamiętniającymi ważne chwile w historii Polski znajdującymi się w Kałuszynie.

     

 

 

 

 

 • 11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Sztandar szkoły brał udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, jak również w uroczystym przemarszu pod pomnik "Bojownikom o niepodległość" i składaniu wieńców i kwiatów.
 • 15 X 2013r. Samorząd Uczniowski był współorganizatorem konkursu "Mam talent". 
 

http://spkaluszyn.edupage.org/photos/album/32/hdimg002.jpg

 

http://spkaluszyn.edupage.org/photos/album/32/hdimg129.jpg

 

http://spkaluszyn.edupage.org/photos/album/32/hdimg127.jpg

 

 • Samorząd Uczniowski w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły podczas gminnej akademii w dniu 14 X 2013r. 

 

http://spkaluszyn.edupage.org/photos/album/31/hdimg076.jpg  

 

http://spkaluszyn.edupage.org/photos/album/31/hdimg010.jpg

 

http://spkaluszyn.edupage.org/photos/album/31/hdimg011.jpg

 

 • 10 października w Mińsku Mazowieckim odbyła sie uroczystość w przededniu święta pracowników edukacji przy pomniku Tajnej Organizacji Nauczycieli. Wziął w niej udział sztandar naszej szkoły. 

   

 

 • 9 października odbyło sie ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z kl. I. W tym uroczystym dniu brał udział sztandar szkoły.

 

 

 

 

 

 • 12 września sztandar szkoły uczestniczył w obchodach rocznicy walk pod Kałuszynem.

 

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2012/2013


Samorząd Uczniowski brał udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w naszej gminie.
 

 

 

 

 

 

  

 Zorganizował w dn. 16.01.2013r. zabawę karnawałową dla uczniów naszej szkoły.

 
 
 
 
 


21 III 2013r. Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Pierwszego Dnia wiosny. 

 
 
 


Więcej zdjęć z Pierwszego Dnia Wiosny - tutaj tutaj. 

Sztandar szkoły uczestniczy w ważnych dla szkoły i środowiska lokalnego uroczystościach.
W r. szk. 2011/12 w skład pocztu sztandarowego wchodzili: Martyna Kwiatkowska (VI a), Dominika Raciborska (VI b), Natalia Mroczek (VI c), Patrycja Rudnicka (VI c), Karol Noiszewski (VI b), Marcin Witowski (VI c).

W roku szkolnym 2012/2013 skład pocztu sztandarowego wygląda następująco: Rafał Kalisz kl. VI c, Kamil Kołak kl. VI b, Krzysztof Nowakowski kl. VI a, Maciej Tenderenda kl. VI c, Joanna Witowska kl. VI a, Katarzyna Wąsowska kl. VI a, Paulina Wąsowska kl. VI a, Aleksandra Przybyłko kl. VI c, Paulina Kielak kl. VI c, Karolina Kaczorek kl. VI c.

W I i II semestrze r. szk. 2012/13 sztandar szkoły uczestniczył w:
- rozpoczęciu roku szkolnego (3 IX)
- rocznicy walk pod Kałuszynem (12 IX)

 
 

 

- obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Mińsku Maz. (11 X)
- ślubowaniu kl. I w Kałuszynie (26 X)

 
 
 

- ślubowaniu kl. I w Chrościcach

 
 

- rocznicy odzyskania niepodległości (11 XI)

 
 
 


- 150 rocznicy powstania styczniowego (22 I).
- peregrynacji figury M. B. Loretańskiej - 12.02.2013r. 

 


- obchodach Święta Żołnierzy Wyklętych - 1 III 2013r.

 
 
 
 
 
  
 
 

- rocznicy katastrofy smoleńskiej - 10 IV 2013r.
- 70. rocznicy zbrodni katyńskiej - 16 IV 2013r.
- 70. rocznicy ocalenia Dzieci Zamojszczyzny w Mrozach - 20 IV 2013r. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

- rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja

 
 

- 70 rocznicy ocalenia Dzieci Zamojszczyzny w Grabowcu - 23 VI 2013r.
- uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2012/2013.

 
 
 
 
 


19 VI 2013r. odbyły się wybory nowego składu pocztu sztandarowego. Spośród uczniów klas V zostali wybrani: Łukasz Zduńczyk kl. Vc, Justyna Gomółka kl. Vc, Natalia Zaliwska kl. Va, Oskar Plewka kl. Vc, Aleksandra Szczerbowska kl. Vb i Natalia Marciniak kl. Vc.