XXIII Finał WOŚP 2015r.

Kałuszyn jak zwykle nie zawiódł. 31 063,32 zł - to bardzo dobry wynik, na który złożyła się praca wolontariuszy, pomysły sztabu i przede wszystkim Wasze wielkie serca i Wasza hojność. Dziękujemy!

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

- Zaczynamy od występów przedszkolaków.

- Turniej tenisa stołowego.

- Działalność loterii fantowej, kiermaszu rękodzieła i kawiarenki.

- Koncert finałowy.

- Występ Adriana Makara - finalisty programu "Mam talent" podczas koncertu finałowego.

- Wizyta naszych przedstawicieli w TVP.

- Podziękowanie najmłodszym za zbiórkę do małych puszek. - 13 I 2015r.

- Spotkanie wolontariuszy z naszej szkoły - 13 I 2015r.

PRZYSTANEK ŻYCIE - pod takim hasłem grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kałuszynie. Jak co roku nauczyciele i 40 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej z Kałuszyna, Zespołu Szkół w Wierzbnie i z Janowa kwestowało na ulicach Kałuszyna i okolicznych miejscowości. Imprezy towarzyszące odbywały się w Domu Kultury.

Zaczęło się już od 12.00 występami najmłodszych z kałuszyńskiego Przedszkola i przejażdżkami wozem bojowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie. Przedstawiciele Sztabu (5 osób) wyjechało do Studia TVP. Na wizji opowiadali o tym, co dzieje się w Kałuszynie, jak przebiegają imprezy, udzielili na żywo wywiadu w radiowej Jedynce.

O 14.00 w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Turnieju Tenisa Stołowego wzięli udział mistrzowie tej gry w trzech kategoriach wiekowych.

Sala widowiskowa Domu Kultury ponownie rozbrzmiewała muzyką i rozrywką od godz. 17.00. Scenę opanowały tradycyjnie zespoły: Kasianiecka, Eksplozja, Fleciki i Międzypokoleniowy Razem czarując widownię. Odbywała się także sprzedaż darów i gadżetów orkiestrowych, między innymi czeskiego królika z rodowodem, pucharu z podpisem Owsiaka, szalika Andrzeja Bezulskiego (zmarłego trenera „Victorii”), rzeźb, prac malarskich i rękodzielniczych. Z ciekawostek sprzedażowych warto wspomnieć, że puchar został zakupiony za 1000zł, a szalik za 700zł.

Funkcjonowała kawiarenka „Pod kolorowym wiatrakiem” z ciepłymi, zimnymi napojami i słodyczami, loteria „Gramy dla dzieci i seniorów” oraz kiermasz rękodzieła.

Niecodziennym wydarzeniem był koncert zwycięzcy ostatniej edycji „Mam talent” Adriana Makara. Rozgrzał on publiczność jeszcze bardziej i otworzył serca i portfele. Plakat z Jego autografem został wylicytowany za 500zł.

A oto efekt działań sztabu w Kałuszynie. Po wstępnym podsumowaniu zebrano 30 685.66 zł, w tym w puszkach kwestarskich 17 962,51 zł. Najskuteczniejszym wolontariuszem okazała się Natalia Bogdan z kl. VIc, której udało się zebrać 947,71 zł. Po raz kolejny w Kałuszynie pokazano, jak ważna jest pomoc i wrażliwość na problemy drugiego człowieka oraz współdziałanie w grupie.

Innowacją w tym roku było zaproszenie wszystkich wolontariuszy na scenę, przedstawienie ich i nagrodzenie brawami. Zamiast światełka do nieba było światło na wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych do zmroku kwestowali na rzecz chorych dzieci i godną opiekę dla seniorów.

Teresa Kowalska - szef sztabu

PROGRAM XXIII FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KAŁUSZYNIE
11 I 2015

7.00 - 8.00 - odbiór puszek i wyjście 40 wolontariuszy w teren. W tym roku kwestują z nami także wolontariusze  z Wierzbna i z Janowa.

12.00 - 13.00 - W Domu Kultury wystąpią przedszkolaki w programie "Świątecznie, śpiewająco i tanecznie".

12.30 - Przejażdżki wozem bojowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie.

14.00 - Turniej Tenisa Stołowego na Hali Sportowej SP w trzech kategoriach: uczniowie SP, gimnazjum i dorośli

17.00 – 20.00 - Program finałowy "PRZYSTANEK ŻYCIE"
Występują zespoły: KASIANIECKA, FLECIKI, EKSPLOZJA, RAZEM.

Do godz. 20.00 w przerwach między występami:
- sprzedaż gadżetów orkiestrowych i darów
- działalność kawiarenki
- kiermasz ROZMAITOŚCI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO I PRAC DZIECIĘCYCH
- loteria fantowa "GRAMY DLA DZIECI I SENIORÓW"

W poniedziałek 5 I 2015r. reprezentacja naszego sztabu WOŚP (Zuzanna Orzepińska, Julia Sosińska i wolontariuszka z Gimnazjum w Wierzbnie w towarzystwie szefa sztabu  -
p. Teresy Kowalskiej i p. Pawła Chabiery) była z wizytą w Fundacji WOŚP w Warszawie.

Fotorelacja p. Pawła Chabiery - tutaj.

LISTA WOLONTARIUSZY SZTABU WOŚP W KAŁUSZYNIE

35. Justyna Kujawa
36. Marta Kużma
37. Aleksandra Śledziewska