• Pomagamy świątecznie

pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro,
            które dajemy,

zatacza koło i wraca do nas.”

Flora Edwards

W grudniu  2015r. zaprosiliśmy uczniów, ich rodziców i nauczycieli do udziału w dwóch akcjach charytatywnych.

Pierwsza - „ŚWIĄTECZNA PAKA DLA NASZEGO DZIECIAKA” dotyczyła pomocy uczniom naszej szkoły, pochodzących z rodzin wielodzietnych – samotne matki wychowują po trójce dzieci. Zbieraliśmy pieniądze, zabawki, ubrania, artykuły spożywcze. Za zebrane pieniądze (łącznie 459,54 zł) zostały zakupione produkty spożywcze. Pieknie zapakowane paczki trafiły do potrzebujących.

Druga akcja charytatywna to: „DZIECI - DZIECIOM – PACZKA ŚWIĄTECZNA”. Samorząd Uczniowski włączył się w zbiórkę ogłoszoną przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska oddział w Siedlcach. Dzięki zaangażowaniu w tę akcję pomagamy rodakom na Kresach (Białoruś, Ukraina) przeżyć godnie okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2016 Roku.
            W ramach akcji zbieraliśmy pieniądze (po 1 zł) wśród uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Wspomagali też nas niektórzy rodzice. Zebraliśmy 408zł.  Za te pieniądze zostały zakupione słodycze i artykuły szkolne. Dary zostaną przekazane za pośrednictwem Konsultantów Polskich na Wschodzie do rodzin, szkół i organizacji polskich.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.