Nawigacja

XXV Finał WOŚP 2017

NEWS Z OSTATNIEJ CHWILI

Sztab WOŚP, który działa przy naszej szkole, został wyróżniony przyznaniem medalu 25-lecia WOŚP. Cieszymy się ogromnie!!!

„Na karuzeli życia” – gorący dzień z WOŚP w Kałuszynie

Po wielotygodniowych przygotowaniach i oczekiwaniach, 15 stycznia w niedzielę od wczesnego zimowego poranka wolontariusze wyruszyli na uliczne kwestowanie. Sztab 25 Finału WOŚP to nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Już od godz. 11.00 rozbrzmiewała muzyka  i trwała zabawa w Domu Kultury, który został zupełnie opanowany przez przedszkolaków i ich rodziny. Każda grupa dzieci chciała pokazać co potrafi, a publiczność zawzięcie biła brawa, w przerwach odwiedzając kawiarenkę, która działała pod hasłem „Zakręcona kawiarenka”. Zakupów można było także dokonać na Kiermaszu Różności Rękodzielniczych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Loteria  z pluszowymi fantami radowała najmłodszych.  O godz. 14.00 w hali gimnastycznej odbywał się Turniej Tenisa Stołowego o puchar  WOŚP.

Od godz. 16.00 nadal w Domu  Kultury było wesoło wymienili się tylko uczestnicy kolejnej tury zabawy. Koncert finałowy pod hasłem „NA KARUZELI ŻYCIA” rozpoczęły dzieci z zerówek. A po nich scenę udekorowaną plakatami i hasłami orkiestrowymi przez pracowników Domu Kultury  wzięły w posiadanie zespoły szkolne: wokalno instrumentalny Fleciki, tańca współczesnego Eksplozja, Pieśni i Tańca Kasianiecka. Wystąpił również Zespół Międzypokoleniowy Razem  działający przy Domu Kultury z programem opartym na motywach folkloru cygańskiego z tańcami romskimi. Do godz. 19.30 sala zapełniona po brzegi pulsowała więc muzyką i tańcem. Cały czas funkcjonowała kawiarenka zaopatrzona dzięki darczyńcom w gorące i zimne napoje, słodkie frykasy i ciasta upieczone przez nauczycielki.

Cały czas trwała aukcja gadżetów orkiestrowych.

Od godz. 17.00 Komisja rozpoczęła pracę licząc zebrane pieniążki z puszek przynoszonych  przez wolontariuszy. 33 wolontariuszy to byli uczniowie - mieszkańcy  miasta i gminy Kałuszyn, których wspomagali rodzice, 7 wolontariuszy to uczniowie Zespołu Szkół  im Ks. Tyszki z Janowa.  I na tym wielkim liczeniu kończył się pracowity dzień Gorących Serc Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kałuszynie

A oto efekty  tej pracy. Zgromadzono kwotę 34.906,81 zł. 40 wolontariuszy z naszego sztabu zebrało łącznie 18.883,19 zł. Najskuteczniejsza okazała się Aleksandra Wielechowska z Zespołu Szkół w Janowie, której udało się zebrać 1314,29 zł.

Następnego dnia w poniedziałek odbyło się spotkanie, na którym szefowa i członkowie Sztabu podziękowali wolontariuszom za ich pracę na rzecz chorych dzieci i godną opiekę seniorów. Serdeczne podziękowania również wszystkim darczyńcom gadżetów i darów oraz organizatorom wszystkich zadań w Kałuszynie przesyła Sztab i Fundacja WOŚP.

 Teresa Kowalska - szef sztabu WOŚP w Kałuszynie

 

Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca,
którzy pomogli zebrać taką piękną kwotę.

Zdjęcia:

 

PROGRAM 25 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KAŁUSZYNIEObraz znaleziony dla: wośp 2017

15 stycznia 2017r.

W finale biorą udział nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, 40 wolontariuszy kwestujących do puszek, w tym: 33 uczniów z Kałuszyna, 7 uczniów z Zespołu Szkół w Janowie.

Od godz. 8.00 wolontariusze wyruszają na kwestowanie do puszek w terenie.

godz. 11.00 - występy przedszkolaków w Domu Kultury, loteria fantowa, kawiarenka, sprzedaż rękodzieła.

godz. 14.00 - turniej tenisa stołowego w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej

godz. 16.00 - występy klas "0" w Domu Kultury

godz. 16.30 - koncert finałowy pt. "Na karuzeli życia" - występ zespołów "Fleciki", "Kasianiecka", "Eksplozja" i "Razem". Loteria Fantowa, kawiarenka, sprzedaż gadżetów orkiestrowych i rękodzieła.

godz. 19.00 - zakończenie imprezy w Domu Kultury. Oddanie puszek przez wolontariuszy.  Praca Komisji liczącej zebrane pieniadze.

 

LISTA WOLONTARIUSZY SZTABU WOŚP KAŁUSZYN

Maria Berska

Julia Cembrowska

Angelika Ciborowska

Nadia Czarnecka

Michał Czyżewski

Jakub Gałuszewski

Bartosz Jędrzejkiewicz

Daniel Koszewski

Maja Krasnodębska

Jakub Krawczyk

Bartłomiej Kret

Weronika Leszczyńska

Maciej Mroczek

Oliwier Mroczek

Maja Ołowska

Aleksandra Przybyłko

Adrianna Sadoch

Kinga Sęktas

Paulina Skoniecka

Jakub Skoniecki

Oliwia Smolińska

Zuzanna Sosińska

Julia Sosińska

Julia Sosińska

Mateusz Sosiński

Maja Surowiec

Daniel Szymański

Patryk Wąsowski

Natalia Witon

Weronika Witowska

Bartosz Włodarczyk

Urszula Włodarczyk

Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

Katarzyna Adamiec

Patrycja Cherubin

Angelika Przedlacka

Natalia Sztukowska

Aleksandra Wielechowska

Kinga Zabiega

Julia Zagórska