XXV Finał WOŚP 2017

NEWS Z OSTATNIEJ CHWILI

Sztab WOŚP, który działa przy naszej szkole, został wyróżniony przyznaniem medalu 25-lecia WOŚP. Cieszymy się ogromnie!!!

„Na karuzeli życia” – gorący dzień z WOŚP w Kałuszynie

Po wielotygodniowych przygotowaniach i oczekiwaniach, 15 stycznia w niedzielę od wczesnego zimowego poranka wolontariusze wyruszyli na uliczne kwestowanie. Sztab 25 Finału WOŚP to nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Już od godz. 11.00 rozbrzmiewała muzyka  i trwała zabawa w Domu Kultury, który został zupełnie opanowany przez przedszkolaków i ich rodziny. Każda grupa dzieci chciała pokazać co potrafi, a publiczność zawzięcie biła brawa, w przerwach odwiedzając kawiarenkę, która działała pod hasłem „Zakręcona kawiarenka”. Zakupów można było także dokonać na Kiermaszu Różności Rękodzielniczych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Loteria  z pluszowymi fantami radowała najmłodszych.  O godz. 14.00 w hali gimnastycznej odbywał się Turniej Tenisa Stołowego o puchar  WOŚP.

Od godz. 16.00 nadal w Domu  Kultury było wesoło wymienili się tylko uczestnicy kolejnej tury zabawy. Koncert finałowy pod hasłem „NA KARUZELI ŻYCIA” rozpoczęły dzieci z zerówek. A po nich scenę udekorowaną plakatami i hasłami orkiestrowymi przez pracowników Domu Kultury  wzięły w posiadanie zespoły szkolne: wokalno instrumentalny Fleciki, tańca współczesnego Eksplozja, Pieśni i Tańca Kasianiecka. Wystąpił również Zespół Międzypokoleniowy Razem  działający przy Domu Kultury z programem opartym na motywach folkloru cygańskiego z tańcami romskimi. Do godz. 19.30 sala zapełniona po brzegi pulsowała więc muzyką i tańcem. Cały czas funkcjonowała kawiarenka zaopatrzona dzięki darczyńcom w gorące i zimne napoje, słodkie frykasy i ciasta upieczone przez nauczycielki.

Cały czas trwała aukcja gadżetów orkiestrowych.

Od godz. 17.00 Komisja rozpoczęła pracę licząc zebrane pieniążki z puszek przynoszonych  przez wolontariuszy. 33 wolontariuszy to byli uczniowie - mieszkańcy  miasta i gminy Kałuszyn, których wspomagali rodzice, 7 wolontariuszy to uczniowie Zespołu Szkół  im Ks. Tyszki z Janowa.  I na tym wielkim liczeniu kończył się pracowity dzień Gorących Serc Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kałuszynie

A oto efekty  tej pracy. Zgromadzono kwotę 34.906,81 zł. 40 wolontariuszy z naszego sztabu zebrało łącznie 18.883,19 zł. Najskuteczniejsza okazała się Aleksandra Wielechowska z Zespołu Szkół w Janowie, której udało się zebrać 1314,29 zł.

Następnego dnia w poniedziałek odbyło się spotkanie, na którym szefowa i członkowie Sztabu podziękowali wolontariuszom za ich pracę na rzecz chorych dzieci i godną opiekę seniorów. Serdeczne podziękowania również wszystkim darczyńcom gadżetów i darów oraz organizatorom wszystkich zadań w Kałuszynie przesyła Sztab i Fundacja WOŚP.

Teresa Kowalska - szef sztabu WOŚP w Kałuszynie

Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca,
którzy pomogli zebrać taką piękną kwotę.

Zdjęcia:

PROGRAM 25 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KAŁUSZYNIEObraz znaleziony dla: wośp 2017

15 stycznia 2017r.

W finale biorą udział nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, 40 wolontariuszy kwestujących do puszek, w tym: 33 uczniów z Kałuszyna, 7 uczniów z Zespołu Szkół w Janowie.

Od godz. 8.00 wolontariusze wyruszają na kwestowanie do puszek w terenie.

godz. 11.00 - występy przedszkolaków w Domu Kultury, loteria fantowa, kawiarenka, sprzedaż rękodzieła.

godz. 14.00 - turniej tenisa stołowego w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej

godz. 16.00 - występy klas "0" w Domu Kultury

godz. 16.30 - koncert finałowy pt. "Na karuzeli życia" - występ zespołów "Fleciki", "Kasianiecka", "Eksplozja" i "Razem". Loteria Fantowa, kawiarenka, sprzedaż gadżetów orkiestrowych i rękodzieła.

godz. 19.00 - zakończenie imprezy w Domu Kultury. Oddanie puszek przez wolontariuszy.  Praca Komisji liczącej zebrane pieniadze.

LISTA WOLONTARIUSZY SZTABU WOŚP KAŁUSZYN

Maria Berska