• Wiadomości, aktualności, ciekawostki

• PODSUMOWANIE 31. FINAŁU WOŚP

• 31. Finał WOŚP za nami. Wspólne działanie rzeszy osób o wielkich sercach przyniosło bardzo wymierne efekty. Łącznie sztab WOŚP Kałuszyn zebrał 68.025,99zł

Kolejny raz uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy Kałuszyna, goście i przyjaciele pokazali, że "chcieć, to móc", że "razem możemy więcej", że "grosz do grosza, a będzie kokosza".

Możemy być dumni, że kolejny raz pobiliśmy rekord w zbiórce podczas Finału WOŚP.

DZIĘKUJEMY!

• „Nauczyciele opowiadają…”

• 7 lutego 2023 roku w Izbie Pamięci Narodowej w naszej szkole gościliśmy Panią Halinę Borucińską, emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły, wychowawczynię wielu pokoleń kałuszyńskich rodzin.

Zacnego gościa powitał dyrektor  szkoły Pan Marek Pachnik. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Nauczyciele opowiadają…”. Pani Borucińska opowiadała o swojej rodzinnej miejscowości, koleżankach, pierwszej pracy, harcerstwie, młodzieńczych marzeniach i sukcesach pedagogicznych. Opowiedziała też o podarowanych IPN przedmiotach pochodzących z  domu rodzinnego jej dziadków i rodziców. Są to kołowrotek, rzeszoto, kopańka, słomiane kosze do przechowywania zboża, szufle do zboża, słomiany but dla konia, łopata do pieca chlebowego, ręcznie wykonany wałek do ciasta oraz narzędzie do zwijania wełny. Te sprzęty  służyły  do wykonywania prac w gospodarstwie domowym.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas; VI b i VI c, w tym członkowie koła historycznego, którzy na zajęciach sporządzają karty eksponatu.  Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadawali pytania. Opowieści były bardzo refleksyjne.

To niezwykłe doświadczenie i przeżycie dla Pani Haliny Borucińskiej i dla nas; dzieci, nauczycieli i  pracowników szkoły.

Mamy wielką nadzieję, że nasi emerytowani nauczyciele zechcą nas odwiedzić i opowiedzieć nam o swojej pracy, doświadczeniach i spełnionych marzeniach.

Maria Bartosiak

• 31. Finał WOŚP

• Miło mi poinformować, że sztab WOŚP z Kałuszyna zebrał 67.685,99zł Teraz pieniądze przeliczy Bank Spółdzielczy i wtedy podam oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki.

Ale już teraz dziękujemy wszystkim ludziom (małym i dużym) o wielkich sercach. Bez Was nic by się nie udało!