Nawigacja

 • PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW

  PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW
  13.12.2018

                  13  grudnia  2018  roku  o  godzinie  9.10  odświętnie  ubrani uczniowie pierwszych klas  razem  z  wychowawczyniami, spotkali się w bibliotece szkolnej na  uroczystości  pasowania  pierwszaków  na  czytelników.  Członkowie  Klubu Miłośników  Książki  przygotowali  dla  nich  jasełka  bożonarodzeniowe. Historii narodzin  Jezusa  towarzyszyły  kolędy  śpiewane przez  wszystkich  uczestników  spotkania  oraz  taniec  w  kole wokół Maryi  i  Jej Dzieciątka  na  zakończenie.
                 Oficjalną  część  spotkania stanowiło złożenie przez wszystkich uczniów przyrzeczenia , że będą kochać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki.  Wysłuchano  także  „ próśb książki”  i  zapoznano  się  z  zasadami zachowania przy  wypożyczaniu książek.
                Najważniejszym  momentem  spotkania  było  pasowanie  na  czytelnika przez  starsze  koleżanki. Każdy  pierwszak  otrzymał  zakładkę  do  książki wykonaną  przez  kolegów z  gimnazjum  i  wypożyczył  swoją  pierwszą książkę.
           
             Wszystkim nowym czytelnikom życzymy miłych chwil z książkami.

 • Podsumowanie projektu "100 km na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

  Podsumowanie projektu "100 km na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

  27 XI 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu "100 km na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości" realizowanego przy pomocy aplikacji "Endomondo".

  Na uroczystość przybyli zaproszeni gości: burmistrz Kałuszyna pan Arkadiusz Czyżewski, przewodniczący Rady Miejskiej pan Bogusław Michalczyk, przewodnicząca GKRPA pani Teresa Deretkiewicz, dyrektor Gimnazjum w Kałuszynie pani Maria Bartosiak i prezes klubu sportowego Victoria pan Dariusz Przybyłko oraz wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kałuszynie.

  Na scenie zasiedli bohaterowie spotkania - 66 uczniów i 5 nauczycieli, którzy zakończyli realizację projektu z sukcesem (pokonali dystans 100 km lub więcej pieszo, na rowerach lub rolkach). Wszyscy ubrani w kolorach biało-czerwonych prezentowali się bardzo dostojnie.

  Po powitaniach gości, podziękowaniach i krótkiej statystyce, wszyscy zgromadzeni na sali obejrzeli prezentację multimedialną obrazującą, w jakich okolicznościach odbywało się zdobywanie kolejnych kilometrów. Potem przy dźwiękach muzyki z filmu "Star Wars" nastąpił moment wręczenia medali i upominków (karnetu do kina Helios).  Na twarzach nagradzanych uczniów i nauczycieli widać było przejęcie i wzruszenie.  Odznaczeń dokonał pan burmistrz i pan dyrektor.  Na zakończenie uroczystości zespół "Eksplozja" wykonał żywiołowy taniec, który wprowadził wszystkich obecnych w jeszcze lepszy nastrój. 

  Zdjęcia ze spotkania - w "Fotogalerii".

 • Suchy lód-eksperymenty przyrodników
  27.11.2018

  Na dzisiejszych zajęciach młodzi przyrodnicy pod kierunkiem K. Raczyńskiej i W. Szymańskiej wspólnie eksperymentowali. Dzieci poznały właściwości suchego lodu. Pompowały baloniki nie nadmuchując ich powietrzem. Robiły bańki mydlane wykorzystując suchy lód. Uczniowie sprawdzili, że suchy lód w przeciwieństwie do zamarzniętej wody nie pozostawia mokrych plam.  Przyrodnicy sprawdzili, że wydobywająca się para z  "lodu" o temperaturze -76C nie mrozi rąk.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Suchy lód-eksperymenty.

 • "Co tygrysy lubią najbardziej, czyli nocny biwak kl. VIc w Filialnej Szkole Podstawowej w Chrościcach"

  "Co tygrysy lubią najbardziej, czyli nocny biwak kl. VIc w Filialnej Szkole Podstawowej w Chrościcach"

  Jak młodzi ludzie lubią spędzać wolny czas? Większość chce być razem, w towarzystwie swoich rówieśników i wspólnie wykonywać ulubione czynności. Jakie? Śmiać się, flirtować, tańczyć, oglądać filmy, grać na komputerze, jeść pizzę i chipsy, przeżywać dreszczyk emocji, grać w piłkę czy przegadać całą noc. 

  Okazuje się, że niewielkim nakładem sił, środków i pomocy osób trzecich cała klasa może wspólnie świetnie spędzić początek listopadowego weekendu.

  Tak też się stało 16 XI 2018r, kiedy to rodzice uczniów kl. VIc przywieźli swoje pociechy do Chrościc i zostawili na 15 godzin pod opieką p. Izabeli Borucińskiej i p. Ewy Paruzal.

  Nasz nocny biwak w Filialnej Szkole Podstawowej w Chrościcach rozpoczął się dyskoteką, która przerodziła się w zabawę "Opowieści prawdziwe i fałszywe".  Przed kolejnym punktem biwaku należało się posilić. Czym? Oczywiście gorącą i pachnącą pizzą, po czym wyruszyliśmy na nocne podchody. Zaopatrzeni w latarki i odblaski podzieliliśmy się na 2 drużyny. Jedna uciekała, wymyślała zadania do wykonania i chowała się, a druga musiała te zadania odnaleźć, wykonać je i odszukać ukrytą drużynę.   Wszystko w ciemności, przy pierwszym w tym roku przymrozku, z akompaniamentem szczekających psów. Potem zmiana uciekających i szukających.  Nie obyło się bez dodatkowych, niezaplanowanych przygód, ale finalnie wszyscy szczęśliwi i dumni wrócili do budynku szkoły.  Tam nastąpiła prezentacja realizacji zadań z podchodów. Towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu i dobrych uczuć.

  Potem przyszedł czas na seans filmowy. W szkole w Chrościcach jest sala komputerowa z tablicą interaktywną i projektorem  i tam właśnie na dużym ekranie mogliśmy przeżywać  akcje filmów. Przekrój gatunków był duży - od komedii romantycznej, przez dramat, film akcji do kabaretów. W trakcie oglądania filmów, kilku chłopaków w tej samej sali grało na komputerach w ulubione gry.

  Kto chciał, mógł w międzyczasie pograć w gry planszowe, porozmawiać, poflirtować czy zjeść kubek kisielu. Kto poczuł się zmęczony, szedł spać, ale niewiele osób spało tej nocy.

  Noc niepostrzeżenie przeszła w dzień. Przyszedł czas na wspólne śniadanie, pakowanie, sprzątanie szkoły, podziękowania, gry i zabawy na świeżym powietrzu w mroźny poranek i pożegnania, kiedy rodzice przyjeżdżali zabrać kolejno uczestników "nocowanki".

  Nasz biwak udał się świetnie. Okazało się, że:

  1. noc jest za krótka, aby zrealizować wszystkie pomysły i plany na tę noc;

  2. klasa 6c jest świetną grupą młodzieży, która potrafi zarówno wziąć się ostro do nauki i osiągać wysokie wyniki, ale także wspaniale się bawi w swoim towarzystwie, do wszystkich pomysłów podchodzi z otwartością i ciekawością, respektuje normy, przestrzega wspólnych ustaleń.

  Ten nocny biwak w Chrościcach nie udałby się, gdyby nie pomoc kilku osób. Gorące podziękowania kieruję do p. Ewy Paruzal, która zgodziła się towarzyszyć naszej klasie w "nocowance" i do p. Małgorzaty Leszczyńskiej - przewodniczącej klasowej Rady Rodziców, która była z nami do północy i wspólnie z nami przeżywała przygody podczas podchodów.

  Nie byłoby biwaku w Chrościcach gdyby nie dobra wola pana dyrektora Marka Pachnika i pani kierownik Szkoły Filialnej Izabeli Jackiewicz.  Szkoła w Chrościcach to wspaniałe miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Pracownicy tej szkoły przyjmują wszystkich z otwartymi ramionami. Dziękuję im.

  Izabela Borucińska

  Zdjęcia można obejrzeć w "Fotogalerii".

 • Podsumowanie projektu "100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę"

  Znalezione obrazy dla zapytania endomondoZapraszamy wszystkich uczestników, którzy włączyli się do naszej szkolnej rywalizacji "100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości" na podsumowanie projektu, które odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kałuszynie. Będzie nam miło gościć wszystkich Endomondowiczów:)

 • SZKOLNE OBCHODY 100-ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  Podobny obraz6 - 9 XI 2018r. (wtorek - piątek) - Wychowawca z wychowankami nawiedzają Pomnik Niepodległości składając kwiat/ki i paląc znicz/e

  9 XI 2018r. (piątek) - Odśpiewanie o 11.11 hymnu w parku miejskim, każdy uczeń - flaga + kotylion, wyjście spod szkoły o 10.55.

  Jak śpiewaliśmy? - można zobaczyć klikając w link: 

  https://www.facebook.com/1704164939797215/videos/356691398225388/?t=2

  Film nagrał i opublikował p. Dariusz Przybyłko.

   

  11 XI 201r. (niedziela) - Uroczystości parafialno-gminne

  15 - 16 XI 2018r. (czwartek - piątek) - Szkolna akademia w Domu Kultury w Kałuszynie. Strój galowy. Kotylion.

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Szkół Podstawowych

  Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej Szkół Podstawowych

  We wrześniu i październiku 2018 roku, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki o Mistrzostwa Powiatu SZS w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Młodsza drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła IIm a starsza drużyna IIIm w powiecie!!! 

  więcej informacji, zdjęcia w "Wiadomościach sportowych"

 • Zapraszamy do Rycerskiego Banku Niepokalanej

  Zapraszamy do Rycerskiego Banku Niepokalanej

  Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogą należeć do Rycerskiego Banku Niepokalanej, prowadzonego przez redakcję Małego Rycerzyka Niepokalanej w Niepokalanowie.
  W duchu miłości i wdzięczności wobec Matki Bożej odmawiamy modlitwy "Zdrowaś Maryjo". Stan konta powiększa się poprzez nowe deklaracje i odmawianie modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i czynienie dobrych uczynków.

  Opiekunowie: Ewa Paruzal i Krystyna Sęktas

 • EDUKACJA INSPIRACJA II edycja

  18.10.2018

  W tym roku szkolnym 31 nauczycieli z całej Polski otrzyma finansowanie na realizację projektów edukacyjnych, które zgłosili do programu Edukacja Inspiracja II edycja.  O wyborze, podczas posiedzenia 12 października, zdecydowała Komisja Ekspertów. Tworzą ją praktycy i eksperci edukacyjni: Bożena Będzińska-Wosik, dr Grażyna Czetwertyńska, Mirosław Skrzypczyk i Elżbieta Tołwińska-Królikowska.  Spośród nadesłanych zgłoszeń ekspertom najbardziej spodobały się projekty angażujące młodych ludzi i oddające im odpowiedzialność, odpowiadające na potrzeby społeczności szkolnej i lokalnej oraz budzące zainteresowanie najbliższą okolicą. Docenili ciekawe pomysły, atrakcyjną formę ich realizacji oraz działania ważne społecznie i te, które będą żyły po zakończeniu projektu.  Po kilkugodzinnych, emocjonujących obradach zdecydowano, że również projekt Koła Młodych Przyrodników „Od osełki masła do molekularnego kawioru”  otrzymał grant.

                                                                                                                    opiekun koła Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

 • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

  II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH - Obrazek 1

 • ZBIÓRKA MAKULATURY

  02.10.2018

  W dniach 8-11.10.2018 w godz. 8-15 odbędzie się szkolna zbiórka makulatury. Proszę przynosić paczki podpisane: imię i nazwisko ucznia, klasa.  Wszelkie pytania proszę kierować do Krystyny Raczyńskiej vel Wasiluk. 

 • 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

  100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości
  02.10.2018

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła, włączyła się w ogólnopolską akcję „100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości”.  Projekt jest wspólną inicjatywą geografów i przyrodników z całej Polski, Ogólnopolska akcja została zauważona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i włączona do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Założeniem akcji jest przesłanie, przez uczniów i ich nauczycieli, widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski. Akcja tym bardziej niezwykła, że ani uczniowie ani nauczyciele  nigdy się nie spotkali.
  Ponieważ nie mamy   widokówek z Kałuszyna bardzo prosimy o pomoc dzieciom w ich wykonaniu. Widokówka ma zawierać atrakcje Kałuszyna. Wielkość format A6 (10,5x14,8cm). Można wykonać ręcznie lub skorzystać z bezpłatnych programów komputerowych. Pocztówki  przekazujemy koordynatorom do 10 października
  .

                                                         Szkolni koordynatorzy: Krystyna Raczyńska vel Wasiluk, Barbara Krążała

 • 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Od 1 X 2018r. rozpoczynamy realizację projektu "100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę".

  W projekcie może wziąć udział każdy uczeń i nauczyciel.

  Wstępnym zadaniem uczestnika projektu jest pobranie na swoje mobilne urządzenie (smartfon, tablet) aplikacji ENDOMONDO, zainstalowanie jej, założenie konta i dołączenie do rywalizacji zatytułowanej "100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości".

  Główne zadanie to pokonanie dystansu 100 km uprawiając następujące dyscypliny sportowe:

  - bieganie

  - chodzenie

  - hulajnoga

  - jazda na deskorolce

  - jazda na rolkach

  - jazda na rowerze

  - nordic walking

  - piesze wycieczki.

  Rozpoczynając "trening" należy uruchomić aplikację, która monitoruje Wasze osiągnięcia, w tym zlicza kolejne pokonane kilometry. Koniecznie pamiętaj o uruchomieniu lokalizacji w ustawieniach swojego urządzenia przenośnego.

  Można dołączyć w każdej chwili!  Na przebycie 100 km uczestnicy projektu mają czas od 1 X do 11 XI 2018r.

  Każdy, kto pokona 100 km będzie zwycięzcą i otrzyma nagrodę - niespodziankę. Nie liczy się czas, w którym osiągniecie upragnione 100 km, liczy się Wasza aktywność fizyczna, zdrowa rywalizacja, Wasza chęć udziału w projekcie, który powstał, aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Zapraszamy wszystkich chętnych!

  Zachęcamy również do dokumentowania poprzez fotografie i filmiki Waszych "treningów" i na zakończenie przekazanie ich do organizatorów. Planujemy stworzyć z nich prezentację multimedialna podsumowująca projekt.

  WAŻNE!

  ENDOMONDO można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android, iOS, Windows Phone i Symbian.

   

   

  Wszelkie niejasności i wątpliwości dotyczące obsługi i korzystania z ENDOMONDO będą wyjaśniane na bieżąco.

  Opiekunowie projektu

  Joanna Bielińska

  Izabela Borucińska

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  3 września 2018r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Rok wyjątkowy z kilku  powodów.
  Po pierwsze - po latach przerwy do szkoły wróciła klasa ósma.
  Po drugie - zaczęliśmy pracę z nowym narzędziem, jakim jest dziennik elektroniczny.
  Po trzecie - w tym roku jest nas wyjątkowo dużo - 560 uczniów i 56 nauczycieli.

  Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dużo zdrowia i sił do pracy, wielu powodów do radości i licznych sukcesów.

 • Edukacja Inspiracja "Nie taka chemia straszna jak o niej mówią" - film

  Chociaż  I edycja projektu "Edukcja inspiracja"  zakończyła sie w ubiegłym roku szkolnym,  to dopiero   teraz otrzymaliśmy  film  podsumowujący nasze działania. Refleksje uczniów są bezcenne. Jestem dumna, że mam takich cudownych uczniów.  Ze względu na ograniczenia czasowe nie wszyscy mogli wypowiedzieć sie na wizji. Z ponad dwugodzinnego nagrania, jest tylko tyle i aż tyle. Jednak dla mnie wszyscy jesteście super. Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu i zapraszam do działań w tym roku. Tutaj możecie obejrzać  film. https://youtu.be/qbEiWjD8mN0 

 • Obóz sportowy 2018

  Obóz sportowy 2018

  Zdjęcia z obozu sportowego WŁADYSŁAWOWO 2018

  zdjęcia

  Opis obozu w "Wiadomościach sportowych w zakładce obóz sportowy"

 • Do wychowawców!

  Do wychowawców!

  Od piątku 31 VIII u p. dyrektor Agnieszki Wierzbickiej można pobrać loginy i hasła do dziennika elektronicznego dla rodziców swoich wychowanków!

 • Do nauczycieli!

  Do nauczycieli!

   

  Proszę o zapoznanie się z projektem statutu szkoły.

strona: