• 28. Finał WOŚP

• Autor grafiki: Marian Pełka

Fotorelacja z 28. Finału WOŚP w Kałuszynie - zdjęcia Pawła Chabiery i zdjęcia Jakuba Chabiery

KOLEJNY SUKCES WOLONTARIATU

12 stycznia 2020 - NIEDZIELA - ważny dzień dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działo się tego dnia w różnych stronach Polski i nie tylko w Polsce wiele. Odbywały się imprezy kulturalne, spotkania sportowe, kiermasze, loterie itp. Od wczesnych porannych godzin 50 wolontariuszy 28 Finału WOŚP Sztabu w Kałuszynie również wyruszyło w teren, aby zbierać do puszek fundusze na zakup sprzętu medycznego dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Grali z nami także uczniowie z Janowa i Grębkowa. O godz. 11.00 w Domu Kultury grupy Przedszkola rozpoczęły koncertowanie. O godz. 14.00 odbył się w hali sportowej Turniej Tenisa Stołowego. Zwycięzcy otrzymali puchary. Finałowy koncert pod tytułem „Morskie Opowieści” odbył się w godzinach popołudniowych. Wystąpili: zespół Pinezka i Creative Corner z Domu Kultury, wokalistka Julia Pietrzak, zerówiacy, zespół Kasianiecka, Eksplozja i Fleciki ze Szkoły Podstawowej. Wszystkie grupy zgodnie z tegorocznym hasłem WOŚP „Wiatr w żagle” prezentowały się w programach marynistycznych, żeglarskich czy pirackich podkreślając strojami charakter piosenek i tańców i bawiąc się przy tym znakomicie. Dom Kultury jak zawsze w takim dniu pękał w szwach. W każdym najmniejszym kątku coś się działo. Funkcjonowała Kawiarenka „Na fali” oferując gościom ciepłe napoje, słodycze, ciasta. Biblioteka Miejska proponowała ciekawe książki, szczególnie dla dzieci, na kiermaszu. Uzupełnieniem niespodzianek dla dzieci była loteria pluszaków, zabawek różnego typu z najciekawszym fantem - śpiewającym konikiem na biegunach. Na stoisku rękodzieła można było zakupić cudeńka wykonane przez amatorskich twórców. Niecodziennym gościem tego wieczoru był sportowiec Diablo Włodarczyk z którym chętni mogli sobie zrobić zdjęcie. W przerwach pomiędzy poszczególnymi punktami programu artystycznego odbywała się licytacja darów i gadżetów orkiestrowych. Największą kwotę uzyskano za piłkę z autografem Marcina Gortata. Dzięki zaangażowaniu organizatorów /nauczycieli Szkoły Podstawowej, pracowników Domu Kultury, Biblioteki Publicznej/, małych i tych większych młodych wolontariuszy i uczestników 28 Finału w Kałuszynie osiągnęliśmy kwotę 53.021 zł. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do takiego rezultatu. Darczyńcom za przekazanie przedmiotów do sprzedaży. Tym, którzy jak co roku włączyli się do zabawy, tym którzy wspierali nas w organizacji finału i tym, którzy całym sercem pomagali, aby akcja była bezpieczna i udana.

Teresa Kowalska

PROGRAM 28. FINAŁU WOŚP W KAŁUSZYNIEPodobny obraz

12.01.2020
            7.30 Wyjście wolontariuszy w teren