• Dla uczniów z Ukrainy i ich rodziców

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

1. Практичні поради:
          • Учні приймаються до школи за бажанням батьків.
          • Відвідують державні навчальні заклади разом із польськими учнями.

1. яких питань ми звертаємося до вихователів?
          1. У чому нам допоможе шкільне волонтерство?
          1. У яких питаннях ми звертаємося до директора школи?

Для учня

Навчальні матеріали для учнів початкових класів розміщені на сайті          Інтегрованої освітньої платформи за адресою: https://zpe.gov.pl/

Учні, які не знають польську мову або знають її на рівні, недостатньому для шкільної освіти, на Інтегрованій освітній платформі у вкладці під заголовком.

Oddzia³y przygotowawcze знайдуть матеріали та посилання на безкоштовні підручники та навчальні матеріали, призначені для вивчення польської мови як іноземної.

Крім того, 2261 електронний матеріал, доступний на платформі, є конспектами уроків англійською мовою (короткі конспекти предметних уроків з математики, інформатики, географії, фізики, хімії, біології, природи, історії, польської мови, суспільствознавства).

Матеріали про ZPE можна прочитати за допомогою перекладачів Google і Microsoft.

Для батьків

Безкоштовні заняття з польської та англійської мови для людей з України

Надання психолого-педагогічної допомоги

Батьки дитини - біженці

Діти/учні з особливими освітніми потребами можуть скористатися психолого-педагогічною допомогою в польських садочках і школах, незалежно від наявності у них додаткових документів з цього приводу.

Батько дитини або особа, відповідальна за повсякденний догляд за дитиною, може передати директору дитячого садка чи школи:

• інформацію про дитину, наприклад, стан її здоров'я, порушення в розвитку або вади,
          • документи із зазначенням форм допомоги, які мають надаватися в дитячому садку чи школі, якщо вони є у дитини.

Ця інформація допоможе вам надати дитині належну підтримку та допомогу.

Директор дитячого садка чи школи за погодженням з батьком дитини або особою, що відповідає за повсякденне догляд за дитиною, організовує навчання та підтримку дитини.

У разі дітей-інвалідів слід звернутися за допомогою до завідувача дитсадка, школи чи психолого-педагогічної консультації у підготовці заяви на отримання довідки про необхідність спеціальної освіти. Ці рішення видають громадські психолого-педагогічні консультації.

У польській системі освіти спеціальна освіта охоплює дітей:

• глухих
          • з погіршеним слухом
          • сліпих
          • з порушенням зору
          • з руховими вадами, включаючи афазію
          • з легкою, середньою або тяжкою розумовою недостатністю,
          • з аутизмом, включаючи синдром Аспергера
          • з множинними вадами.

Діти з тяжкою інвалідністю охоплюються реабілітаційно-виховними гуртками на підставі рішення про необхідність реабілітаційно-освітніх заходів, виданого державними психолого-педагогічними консультаціями.

Наявність атестата не впливає на те, який садок чи школу відвідує дитина. Діти з обмеженими можливостями навчаються в дитячих садках і загальноосвітніх, інтегрованих або спеціальних школах. Батьки вирішують, чи вибрати садок чи школу.

Також може надаватися психолого-педагогічна допомога батькам дітей/учнів.

У разі підозри на інвалідність дитини завідувач дитсадка або школи повідомляє батьків дитини про можливість подання письмової заяви (у паперовій або електронній формі) до суддівської бригади в громадській психолого-педагогічній консультації для отримання рішення, наприклад, про необхідність спеціальної освіти.

Завідувач дитячого садка, школи чи закладу повинен підтримати батьків дитини у поданні заяви про винесення судового рішення.

Організація видає рішення для дітей та студентів, які відвідують дитячі садки та школи, розташовані на території поліклініки.

У разі, якщо діти та підлітки не відвідують дитячий садок чи школу, рішення видаються бригадами, які діють у поліклініках, уповноважених за місцем проживання дитини.

У спеціальних школах і закладах умовою прийому дитини є наявність рішення про необхідність спеціальної освіти або рішення про необхідність оздоровлення та виховної діяльності.

Коньакти:

Email: sekretariat@spkaluszyn.edu.pl

www.spkaluszyn.edupage.org

Телефон для спеціалістів у сфері психолого-педагогічної допомоги:

257576021 внутрішній. 16

ФІЙЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

• Заява про вступ до школи
          • Інформація про умови навчання в польських школах

Інфрмація з сторінки  M E i N, MKO, ZPE /доступ з 18.03.2022/