• Doradztwo zawodowe

• Spotkanie z dziennikarzem i prezenterem radiowym panem Łukaszem Zduńczykiem

• W dniu 18 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie klas siódmych i ósmych z naszym nie... zwykłym absolwentem panem Łukaszem Zduńczykiem. Pan Łukasz jest prezenterem i dziennikarzem w radiu Eska. Opiwedział uczniom swoją historię, o tym jak ważne są marzenia, pasja i niepoddawanie się w dążeniu do celu. Uczniwoei dowiedzieli się również, na czym polega dokładnie praca w radiu, czym się różni zawód prezentera od zawodu dziennikarza  i jakie są przydatne umiejętności w tej pracy.

• Joanna Polkowska "Nie... zwykła absolwentka"

• 23 stycznia 2023 r. naszą szkołę odwiedziła absolwentka pani Joanna Polkowska. Spotkała się z uczniami klas siódmych i ósmych, aby opowiedzieć im o swojej pracy w portalu aukcyjnym ARTINFO.PL, w którym zajmuje się licytacją dzieł sztuki dla swoich klientów.  Od 2014 roku jest rekonstruktorką i działa w Grupie Rekonstrukcji Historycznej BLUSZCZ, która odtwarza modę damską I połowy XX wieku. Pani Joanna inspirowała swoją opowieścią do podążania za marzeniami, rozwijania sowich pasji i nie przejmowania się trudnościami na drodze do celu.

• Spotkanie z dzielnicowym posterunku w Kałuszynie, st. aspirantem Mariuszem Kondraciukiem

• Dnia 10 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie klas ósmych z policjantem panem Mariuszem Kondraciukiem. Pan policjant opowiedział szczegółowo, co zrobić aby  zostać policjantem. Podkreślił, jak ważna jest nieposzlakowana opinia i sprawność fizyczna, a także że praca w policji to przede wszystkim służba.Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wyposażeniem policji w broń i dowiedzieli się kiedy policjant ma prawo użyć chemicznych środków przymusu i broni palnej.

• Spotkanie z "Nie... zwykłą absolwentką" panią Katarzyną Bartosiak

• W dniu 18 października 2022 r. odbyło się spotkanie klas ósmych z panią Katarzyną Bartosiak, absolwentką naszej szkoły. Pani Katarzyna opowiedziała uczniom o zawodzie chirurga. Ogromne zaciekawienie wzbudziły zdjęcia z operacji przeprowadzanych przez panią Bartosiak. Uczniowie mogli poznać cienie i blaski bycia chirurgiem.

• Spotkanie z "Nie... zwykłą absolwentką" panią Anną Bartosiak

• Pani Anna opowiedział uczniom klas ósmych o zawodzie prawnika, adwokata. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Chętne osoby mogły nawet przymierzyć togę i poczuć się jak prawdziwy adwokat. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wykształcenie należy zdobyć, by zostać prawnikiem, jakie są jego obowiązki i jak wygląda zwyczajny dzień pracy.

• Spotkanie z "Nie... zwykłym absolwentem" panem Adamem Sawickim

• Pan Adam Sawicki jest ratownikiem medycznym oraz zawodowym strażakiem. Spotkał się z uczniami klas ósmych, by przybliżyć im tajniki zawodu ratownika medycznego oraz udzielić podstawowych informacji z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest ścieżka edukacyjna zawodu strażaka i jakie potrzebne są predyspozycje i umiejętności do wykonywania tego zawodu.

• Spotkanie z panią Aleksandrą Skalską - stewardessą "Nie... zwykłą absolwentką" naszej szkoły

• Pani Adrianna Skalska wraz ze swoim kolegom opowiedział uczniom klas ósmych o zawodzie stewardessy/stewarrda. Duże wrażenie zrobiły stroje służbowe oraz pamiątki z różnych zakątków świata. Uczniowie mieli okazję zobaczyć instruktaż bezpieczeństwa przeprowadzany przed każdym lotem na pokładzie samolotu. Dowiedzieli się również, jak wiele obowiązków ma stewardessa i nie polegają one jedynie na serwowaniu jedzenia.

• Spotkanie z panem Karolem Noiszewskim "Nie... zwykłym absolwentem" naszej szkoły

• 18 października 2021r. wróciliśmy do tradycji organizowania spotkań z nie...zwykłymi absolwentami naszej szkoły. Jako pierwszy zaproszenie przyjął Karol Noiszewski, który obecnie gra w drużynie Legii.
              Karol opowiedział o drodze, jaką pokonał i o kolejnych drużynach, z którymi zdobywał bramki. Zdradził nam, jak ważna jest atmosfera w szatni piłkarskiej, dlaczego nie można się poddawac i ulegać zniechęceniu, że najważniejsza jest determinacja i konsekwencja. Później odpowiadał na pytania uczniów i nauczycieli.
              Na zakończenie nasz gość otrzymał statuetkę "Nie...zwykłego absolwenta".