• RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „USŁYSZANO PŁACZ DZIECI …”

• Regulamin konkursu

• „Wielu ludzi z okupacji ma za sobą czyny piękne i szlachetne. Czy któryś z nich

myślał wówczas o rozgłosie i sławie? Spełnił po prostu swój obowiązek jako

człowiek i jako Polak. Mniej więcej to samo robiłam i ja.”

Maria Fandri

Źródło: https://muzeum-zamojskie.pl

RODZINNY  KONKURS PLASTYCZNY

„USŁYSZANO PŁACZ DZIECI …”

Organizator konkursu

Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Kałuszynie

Gmina Kałuszyn

Współorganizatorzy

Gmina Grabowiec

Stowarzyszenie Odra – Niemen

Przedmiot konkursu

Tematem pracy jest ukazanie form i rozmiarów pomocy udzielanej Dzieciom Zamojszczyzny przez mieszkańców Kałuszyna.

Cele konkursu

1. Przybliżenie uczniom losów Dzieci Zamojszczyzny oraz historii Kałuszyna i Zamojszczyzny w czasach II  wojny światowej, uświadomienie podejmowanych przez mieszkańców bohaterskich czynów.
            2. Pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Kałuszyna.
            3. Kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tragicznych losów narodu polskiego w czasie II wojny światowej.
            4. Rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji, zawartych w różnych źródłach.
            5. Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci i dorosłych.
            6. Doskonalenie umiejętności twórczych i technik plastycznych.
            7. Wspieranie zainteresowań artystycznych dzieci i dorosłych oraz stworzenie możliwości zaprezentowania ich talentów.

Technika pracy

Forma płaska, format A3.

Organizator pozostawia dowolność wykorzystania wybranych materiałów i technik.

Prace  konkursowe powinny być podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.

Zakres merytoryczny

Materiały merytoryczne pomocne w wykonaniu pracy zostały zamieszczone na stronie szkoły w  zakładce konkursy.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkoły oraz ich rodzin.

Termin składania prac

Prace należy składać do nauczyciela plastyki (Pani Iwony Żukowskiej) w terminie do 18 stycznia 2024 r.

Kryteria oceny

Prace będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez Organizatora, ocenie podlegać będzie m.in. :

• zgodność z tematem historycznym, jego interpretacja,
            • estetyka i staranność wykonania pracy,
            • dobór techniki do treści,
            • jakość techniczna wykonania,
            • wartości wyrazowe.

Nie będzie brana pod uwagę samodzielność wykonania pracy, ponieważ jest to konkurs adresowany do całych rodzin.

Nagrody

Komisja konkursowa przyzna dyplomy dla wszystkich uczestników oraz nagrody za zajęcie miejsc / wyróżnienia.

Przewidziane nagrody są nagrodami pieniężnymi.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany podziału puli nagród w zależności od ilości i jakości prac.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

Prace konkursowe stają się własnością organizatora.

Iwona Żukowska