• Zaproś mnie na swoją lekcję

• Ogólnopolski projekt „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

W momencie wprowadzenia zdalnego nauczania nikt z nas nie zdawał sobie sprawy z korzyści płynących z nauki i nauczania na odległość, każdy z nas początkowo dostrzegał jedynie minusy. Pandemia wymusiła na nauczycielach poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, aby lekcje stawały się ciekawe i atrakcyjne dla ucznia. Jako nauczycielka naszej szkoły, w ramach przystąpienia do tytułowego projektu, dołączyłam do grupy na Facebooku, której członkowie składają „oferty” zgodnie ze swoimi umiejętnościami, pasjami. Inicjatywa ta umożliwia zdalne spotkania z nauczycielami, specjalistami z wielu dziedzin nauki, twórcami popularnych stron, projektów i blogów, którzy w formie wymiany, realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online.

W dniu 28 kwietnia uczniowie klas VIII a i c wraz z rówieśnikami z Wrocławia rozpoczęli swoją wirtualną przygodę w słonecznej Bułgarii. Lekcję prowadził przewodnik oraz pilot wycieczek Gerczo Gerczew, dzięki któremu uczniowie poznali interesujące bułgarskie miasta, atrakcje turystyczne, kuchnię, święta oraz związane z nimi tradycje. Na koniec uczniowie zadawali pytania, dzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wakacyjnych pobytów.

Niebawem nasi uczniowie, wraz z uczniami innych szkół w Polsce, którzy przyjmą moje zaproszenie przeniosą się do miasta położonego na siedmiu wzgórzach (Moskwa) oraz do Wenecji Północy (Sankt Petersburg).

Iwona Żukowska