Izabela Borucińska

Rok 2017/2018

KOSMICZNA GRAFIKA I SYMETRIA. Wspaniałe wizualne efekty symetrii uzyskaliśmy w programie na stronie: http://weavesilk.com/

Praca Damiana Leszczyńskiego                                       Praca Dominiki Dmowskiej

Praca Macieja Kuć                                               Praca Mai Krasnodębskiej

Praca Oliwiera Mroczka                                                 Praca Roksany Więcko

Czy w komputerze z piasku można tworzyć obrazy? Tak, oczywiście. Zapraszamy na stronę thisissand.com. A w naszej galerii kilka przykładowych prac.

Grafika Wojtka Korbela                                       Grafika Pauliny Zduńczyk

@ Przed Wielkanocą zajęliśmy się tworzeniem ruchomych obrazków - gifów wielkanocnych. W edytorze postaci Logomocji udało się przygotować kilka ciekawych świątecznych obrazków.

Gif Dominiki Dmowskiej                             Gif Magdaleny Wąsowskiej

Gif Mai Krasnodębskiej                       Gif Pauliny Zduńczyk

@ Rzeczywistość rozszerzona sprawia, że świat generowany cyfrowo nakłada się na realny obraz. Na ostatnich zajęciach koła informatycznego poznaliśmy aplikację do rozszerzonej rzeczywistości: Quiver - 3D Coloring App. Z pomocą tabletu ożywialiśmy nasze rysunki. To było ciekawe doświadczenie.

6 lutego 2018r. był obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu.  Członkowie koła informatycznego nie zapomnieli o obchodach tego ważnego dnia. Każdy z uczniów przygotowywał komiks na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Ciekawym narzędziem do pracy nad komiksem internetowym jest strona Toondoo.com z gotowymi szablonami i mnóstwem rysunków do wykorzystania.
Oto efekty pracy kilku uczniów:

@ W oparciu o szablony ze strony mywebzz.com członkowie koła tworzyli swoje strony internetowe. Poniżej linki do przygotowanych stron:

W dniach 4 - 10 grudnia 2017r. cały świat kodował - odbywała się Godzina Kodowania (Hour of Code). Również uczniowie naszej szkoły włączyli się w naukę programowania poprzez zabawę.
Najpierw członkowie koła informatycznego obejrzeli film promujący kodowanie, w którym znani Amerykanie (Barack Obama czy Mark Zuckerberg) zachęcali do zabawy w kodowanie i programowanie.
Potem każdy uczeń wybierał kurs programowania, który chciał zrealizować. Kurs dotyczył ulubionych gier i programów typu: Minecraft, Star Wars, Flappy Bird czy Anna i Elza. Kolejne zadania z kursu wymagały logicznego myślenia. Po przejściu wszystkich zadań i ukończeniu kursu, uczniowie otrzymali wyjątkowe certyfikaty Hour of Code.

Programowanie to wstęp do wszystkiego, nie ma barier wiekowych ani płci. Hour of Code to nauka przez zabawę. Kto chciałby zacząć programować, zapraszam na stronę https://hourofcode.com/pl/learn

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

Członkowie koła informatycznego bawili się swoimi fotografiami edytując je na stronie photofunia.com/pl

Rok 2016/2017

I semestr to praca w programie "Logomocja" i wspólne rozwiązywanie zadań konkursowych Konkursu Informatycznego "MiniLogia", atakże udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr".

W II semestrze chętni uczniowie prezentowali nam swoje ulubione programy i projekty, które przygotowali w tych programach. Prelegentami byli: Bartosz Wójcik, Weronika Leszczyńska i Wojciech Korbel.
II semestr to także gra w ScottieGo (podstawy programowania) - gra planszowa z wykorzystaniem tabletu, ćwiczenia z liczbami binarnymi i przygotowywanie prac konkursowych. Dwoje członków koła informatycznego (Milena Kusy kl. Vc i Bartosz Wójcik kl. IVb) wzięło udział w Powiatowym Konkursiem Informatycznym "Koduj i Ty".

Rok 2015/2016

@ Przed Świętami Bożego Narodzenia młodzi informatycy przygotowywali choinki w edytorze tekstu.

@Na kolejnych spotkaniach członkowie koła tworzyli swoje strony internetowe. Poniżej kilka linków do przygotowanych stron:

Członkowie kołą informatycznego przedstawiają się. W internetowych edytorach grafiki (Pixlr.com i Photofunia.com) przygotowali swoje podobizny. Niektórych trudno rozpoznać.

Rok 2014/2015

W ramach zajęć koła informatycznego uczestniczyliśmy w projekcie "Mistrzowie Kodowania". Więcej na stronie projektu.

Rok 2013/2014

Na zajęciach koła informatycznego uczniowie tworzyli swoje strony internetowe. Efekty pracy kilku chętnych można oglądać po kliknięciu w nazwisko autora:

Patrycja Więch kl. VIa

Karolina Ręczajska kl. IVa

Paulina Laskowska kl. IVa

Karina Chrościcka kl. VIa

Dziewczyny z klasy VIa przygotowały film, w którym wyjaśniają zasadę działania GPS. Zachęcam do obejrzenia.

GPS_VIa.wmv