• Adopcja serca

• POMOC AFRYCE – DOŁĄCZ DO GRONA ŻYCZLIWYCH

Niemal 1/8 ludzi na świecie żyje w skrajnym ubóstwie, to około 800 milionów istnień ludzkich. Nie możemy tego ignorować. Starajmy się im pomóc w miarę możliwości.

Adopcja Serca – adopcja na odległość

Naszym podopiecznym jest Barabwiriza Josue Uwiringiyimana Buhuri II z Kongo.

Na poniższej mapie Kongo zaznaczone jest na czerwono.

Projekt realizuje kl. VI c z p.  Katarzyną Kwiatek i  p. Marią Bartosiak.

Przydzielenie podopiecznego ofiarodawcy

Otrzymaliśmy kwestionariusz osobowy, zawierający informacje o dziecku oraz jego zdjęcie. Następnie można nawiązać z nim kontakt listowny za pośrednictwem misjonarzy i tym samym nawiązać bliższą więź z podopiecznym.

Podopieczni zobowiązani są do dostarczenia świadectwa szkolnego i co najmniej jednego listu w roku (podopieczni powtarzający klasę, poza nielicznymi wyjątkami nie mogą uczestniczyć w programie Adopcji).

Uczestnictwo w wybranym programie jest związane z przyjęciem dobrowolnego zobowiązania do opłacania składek wystarczających na dożywianie, naukę i podstawową opiekę medyczną  podopiecznych przez cały okres ich udziału w programie.

Jak dostarczana jest pomoc?

Pozyskiwane środki przekazujemy polskim misjonarzom pracującym w krajach Afryki subsaharyjskiej, którzy bezpośrednio dostarczają pomoc dzieciom. W zależności od placówki misyjnej pomoc przybiera charakter stypendium wypłacanego w gotówce lub może być realizowana bezgotówkowo (w formie rzeczowej i poprzez opłacanie wydatków związanych z nauką i ochroną zdrowia).

W ten sposób ofiarodawcy Ruch Maitri wspomagają  prawie 4000 dzieci w takich krajach, jak Rwanda, DR Kongo, Burundi, Sudan, Madagaskar, Kamerun, Togo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Indie i Syria.*1€ z każdej miesięcznej składki przeznaczamy na administrację programu Adopcja Serca.

Koordynator Programu Adopcja Serca Ruchu Maitri  Agnieszka Gugała