Nawigacja

Grupa "Skrzacik"

Opieka nad stroną; p. Agnieszka Broniarek i Dorota Kobeszko

GRUPA TEATRALNA KLAS MŁODSZYCH "SKRZACIK"

Opiekunowie - Panie Agnieszka Broniarek i Dorota Kobeszko

Rok szkolny 2019/2020

"Skrzaciki" na zajęciach - 6 XI 2019r.

   

   

  

 

Warsztaty na Zamku Królewskim - 21 X 2019r.

  
   
  

Więcej zdjęć w "Fotogalerii" - kl. I i kl. III.

Rok szkolny 2018/2019

Święto Rodziny - 29 V 2019r.

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

Warsztaty na Zamku Królewskim - 6 V 2019r.

  

 

Pozostałe zdjęcia - w "Fotogalerii".

 

Warsztaty "Skrzacików" na Zamku Królewskim - 4 III 2019r.

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

Warsztaty "Skrzacików" na Zamku Królewskim - 26 XI 2018r.

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

Rok szkolny 2017/2018

Występy podczas Święta Rodziny - 3 VI 2018r.

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

Warsztaty taneczne na Zamku Królewskim - 14 V 2018r.

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

Kolejne warsztaty na Zamku Królewskim - 19 III 2018r.

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

Warsztaty na Zamku Królewskim - 12 II 2018r.

Grupa teatralna "Skrzacik" uczestniczyła w zajęciach o tematyce muzycznej i nauce tańców dawnych. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach. Rozwijały swoje zdolności muzyczne oraz poszerzały swoją wiedzę o tańcach ludowych. Zwieńczeniem zajęć była nauka poloneza. Każda, nawet drobna umiejętność zdobyta podczas zajęć w Zamku Królewskim owocuje w życiu codziennym i zajęciach lekcyjnych.

  

  

 

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

Zabawy teatralne na zajęciach naszego koła.

                

Więcej zdjęć w - "Fotogalerii".

Warsztaty na Zamku Królewskim w ramach projektu "Bernardo Bellotto" - 30 X 2017r.

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

Rok  Szkolny 2016/ 2017

Rozpoczął się nowy rok szkolny i znów w naszych Skrzacikach zaszły zmiany. Do koła przybyli nowi uczniowie z klas drugich, trzecich i pierwszej. Obecnie Skrzaciki liczą 32 osoby. Praca na zajęciach wymaga ćwiczeń integrujących grupę, poprawiających dykcję i wymowę. Ponadto ćwiczymy odgrywanie ról, które pomogą dzieciom w realizacji spektaklu. Nadal uważamy, że teatr to świetna zabawa, która zapewne sprawi dzieciom przyjemność, oraz pozwoli rozwijać  zainteresowania i zdolności, uwolni  dobre emocje i wzmocni intelektualnie. 17 pażdziernika uczestniczyliśmy w warsztatach w Zamku Królewskicm, które były bardzo pomocne i  kształcące. Uczniowie śpiewali, tańczyli oraz uczestniczyli w warsztatach teatralnych. To był bardzo udany wyjazd.

5 VI 2017r. - Święto rodziny Skrzacików

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

 

8 V 2017r. - kolejne warsztaty na Zamku Królewskim

   

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii".

24 I 2017r. - warsztaty na Zamku Królewskim

  

 

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". i Warsztaty plastyczne "Weduty Canaletta" - 21 I 2017r.


 

ROK 2015/2016

 

Premierowe występy

         W dniach 31 V - 3 VI uczniowie koła teatralnego wystawili dwa spektakle: "Tuwimowo" oraz "Shrek". 31V zorganizowaliśmy Dzień Rodziny, gdzie rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy występujące na scenie Domu Kultury w Kałuszynie. 3 VI spektakle obejrzeli koledzy i koleżanki z klas I-III oraz przedszkolaki. Nasze dzieci wystąpiły wspaniale, zawdzięczają to ciężkiej i wytrwałej pracy. Jesteśmy z nich dumne. Dziękujemy wszystkim "Skrzatom" a szczególnie uczniom klasy IIIc, którzy ostatni raz wystąpili i zakończyli swój etap zabawy i pracy w kole.

 

Więcej zdjęć w fotogalerii -

WARSZTATY W ZAMKU KRÓLEWSKIM - 11 V 2016r.

Spacer po Warszawie.

 

Więcej zdjęć w fotogalerii - 

KOLEJNE WARSZTATY NA ZAMKU KRÓLEWSKIM - 3 III 2016r.

  

 

  

Więcej zdjęć - w "Fotogalerii". 

 

SKRZATY W ZAMKU KRÓLEWSKIM W WARSZAWIE - 13.11.2015

  

 

  

 

 

Reszta zdjęć w fotogalerii 

 

ZAJĘCIA W KOLE TEATRALNYM TO ZABAWA, ALE TEŻ CIĘŻKA PRACA. - 19.11.2015

Zdjęcia z przygotowań do spektakli:

 

  

 

 

Odnośnik do fotogalerii-

 

 

ROK 2014 / 2015 

 

Rok 2014/ 2015  to nowy okres w pracy naszego koła. Odeszła duża grupa doświadczonych aktorów. Do koła zapisało się sporo nowych dzieci. Obecnie Skrzaty liczą 34 uczniów z klas 1-4. Jest nas dużo a więc czekają nas nowe wyzwania i ciężka praca. W tym roku szkolnym przygotujemy dwa przedstawienia. Nasza praca to zabawa, ale i zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. 4 listopada wyjeżdżaliśmy do Zamku Królewskiego, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do odgrywania ról na scenie oraz muzycznych. Każdy wyjazd przynosi wiele nowych wrażeń, uczy i wychowuje. Wyjazdy do Zamku będą odbywały się systematycznie raz w miesiącu.

11 grudnia 2014r. uczniowie z grupy teatralnej Skrzacik uczestniczyli w warsztatach w Zamku Królewskim w Warszawie. Tym razem dzieci uaktywniały swoją wyobrażnię twórczą na zajęciach plastycznych i muzycznych. Pod okiem plastyka wykonywały swoje autoportrety uwzględniając swoje uczucia, emocje i nastrój towarzyszący w danym dniu. Powstały piękne prace ukazujące emocje dzieci. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Następnie ruszyliśmy szlakiem pór roku na obrazach i w muzyce. Uczniowie bawili się z piosenką z wykorzystaniem instrumentów. Na zakończenie zajęć było wspólne kolędowanie. Wyjazd ten pozostawił wiele wrażeń i pogłębił umiejętności muzyczne i plastyczne. Dzieci należące do koła teatranego muszą posiadać umiejętność wyrażania swoich emocji oraz umiejętnność odnalezienia się w różnych sytuacjach.

 

    

 

  

 

Wiecej zdjęć -  

 

14 grudnia 2014r uczestniczyliśmy w 10-urodzinach gazetki szkolnej Tornister. Przedstawiciele koła umilali uroczystość swoim występem. To była bardzo fajnie zorganizowana uroczystość a my byliśmy dumni, że moglismy w niej uczestniczyć.

Zdjęcia z uroczystosci: 

19 lutego 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Szkolne Orły" na której zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie naszej szkoły. Było wielu zaproszonych gości i i rodziców. Uroczystośc była dostojna  i bardzo ważna dla wszystkich uczniów. Po raz kolejny na koniec uroczystości przedstawicielki Skrzatów- Dominika Dmowska i Urszula Włodarczyk uświetniły uroczystość swoim śpiewem.

Zdjęcia z uroczystosci: 

25 lutego kolejny wyjazd do Zamku Królewskiego. Jak zawsze ciekawe, kształcace zajęcia. Dobrze, że możemy uczestniczyc w tych wyjazdach, ponieważ każdy wnosi coś nowego i pozwala na większą otwartość naszych SKRZATÓW.

17 kwietnia 2015r. uczestniczyliśmy w Powiatowym konkursie o zdrowiu. Nasze koło reprezentował zespół 9 uczniów- kl.I.- Maciej Namięta, Kuba Sosiński i Oliwia Zagórska, kl. II. - Paulina Skoniecka, Maja Krasnodębska, Dominika Dmowska, Urszula Włodarczyk , kl. III.- Anna Piotrowska i Nikola Wąsak. Uczniowie ci zostali wyłonieni z pośród innych dzieci, ponieważ pokazali swoje walory wokalne. Słowa piosenki trzeba było ułożyć samodzielnie do dowolnego podkładu muzycznego. Nasza piosenka nosiła tytuł ,, Zdrowe rady Skrzatów" i śpiewaliśmy ją do podkładu piosenki- Hej sokoły. Dzieci pięknie zaśpiewały, ale nie zajęliśmy żadnego miejsca. Występ traktowaliśmy jak fajną zabawę. Jesteśmy dumne z naszych dzieci.

Zdjęcia z występu - 

 21 maja 2015r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyły się warsztaty teatralne dla naszych dzieci prowadzone przez pana Jacka Pacocha- aktora teatralnego z Warszawy. Warsztaty wiele nas nauczyły. Dzieci zdobyły nowe doswiadczenia w odgrywaniu ról na scenie. Panu Jackowi bardzo się podobały nasze spektakle, których debiut odbędzie się w czerwcu. Przekazane przez pana uwagi pomogą nam w naszych występach. Dziękujemy.

 

Podsumowanie wyjazdów do Zamku Królewskiego w roku szkonym 2014/15.

Zdjęcia z dnia 3 czerwca 2015 - 

 

Jak zwykle na koniec roku szkolnego uczniowie wystawili w Domu Kultury w Kałuszynie 2 przedstawienia pt. "Witajcie w naszej bajce" i "Baśniowy ambaras". 10 czerwca przedstawienie obejrzały rodziny aktorów a 11 czerwca uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami.

  

 

 

  

 

  

 Zdjęcia z występów- 

 

 

ROK 2013 / 2014 

 

W roku 2013/2014 uczniowie koła teatralnego " Skrzacik" uczestniczyli w warsztatach w Zamku Królewskim w Warszawie. Tematyka zajęć :  "Jego kudłata mość, Kiopek."  oraz  "Gry i zabawy na dworze Marii Leszczyńskiej." Dzieci wróciły z warsztatów zadowolone, ponieważ wzbogaciły swoją wiedzę o nowe zagadnienia związane z życiem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Marii Leszczyńskiej - żony króla Francji Ludwika XV.

 

Dzieci z koła teatralnego uczestniczyły w warsztatach teatralnych w Zamku Królewskim, jest to bardzo dobra nauka i zabawa. Każdy wyjazd uczy dzieci i wnosi w ich życie coś nowego. Uczniowie poznawali nowe techniki teatralne, oswajali się ze sceną i właściwym odgrywaniem ról. Ponadto poznawali legendy związane ze stolicą.

 

Zdjęcia z wyjazdu do Zamku Królewskiego-

 

Dnia 5 maja uczniowie ponownie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Zamku Królewskim. Po za warsztatami teatralnymi dzieci miały możliwość poznać kulturę Japonii. Atrakcją był występ chóru dzieci Izumi- z Japonii. Najpierw chór śpiewał piosenki związane tylko z Japonią, następnie w pięknych strojach z wielu państw świata uczestniczyliśmy w wędrówce ,, Jedwabnym szlakiem" czyli wysłuchaliśmy piosenek w różnych językach poznając kulturę wielu narodów. Na koniec zaśpiewał również chór panów z Gruzji. Nasze dzieci były bardzo zadowolone, a każdy pobyt w zamku uczy i rozwija zainteresowania. Uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, uczą się samodzielności oraz współpracy w grupie.Takie doświadzenia owocują w życiu codziennym dzieci oraz w szkole.

  

 

  

 

  

 

Więcej zdjęć: 

 

Po całorocznej pracy uczniowie z koła mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas uroczystości z okazji Dnia Matki organizowanego w Domu Kultury przez Koło Emerytów i Rencistów..Stres paraliżował niektórych naszych młodych aktorów, ale ogólnie występ wszyskim zebranym bardzo się podobał. Dzieci w podziękowaniu otrzymały słodkie upominki. Dla większości uczniów z koła był to debiut. Nasze dzieci to początkujący aktorzy, którzy bez względu na swoje możliwości seniczne odgrywają role na miarę swoich możliwości.Pamiętać też należy, że  to jest zabawa w teatr, która napewno uczy i wychowuje. Zdobyte umiejętości  mają odzwierciedlenie w różnych sytuacjach życiowych. Myślę więc, że warto się bawić a zarazem uczyć.

30 maja ponownie uczniowie stanęli na scenie, by zaprezentować przedstawienia pt. "Legenda o nieposłusznej flądrze" oraz "Niezwykli goście" tym razem dla koleżanek , kolegów i pań nauczycielek z klas 0-3. Występ był udany, a widzowie zadowoleni. Przedstawienie również obejrzał nasz pan dyrektor, który też pozytywnie ocenił występujące dzieci, co nas bardzo cieszy.

  

 

  

 

Wiecej zdjeć:

 

 

ROK 2012/2013 

 

Dnia 28 XI 2012r. uczniowie z koła teatralnego "Skrzacik" z przedstawicielami "Kasianiecki" uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Studio Teatr Warszawa prowadzonych przez dyrektora teatru p. Roberta Kudelskiego i aktora p. Zbigniewa Kozłowskiego. 
Uczniowie mieli zajęcia dykcyjne kształtujące sceniczną wymowę, oddechowe, artykulacyjne, umuzykalniające i dramowe. Mogli gestem, słowem i mimiką wyrazić emocje i uczucia. Poznali terminologię zwiazaną z teatrem. 
Zajęcia odbywały się na scenie teatru, którego nowy budynek został oddany do użytku publicznego na początku listopada 2012 r. Dzieci zwiedziły teatr od kulis, zobaczyły garderoby aktorów i poznały sposoby tworzenia efektów specjalnych. Byli świadkami przygotowań do występu aktorów filmu "Ranczo". Pojawił się też pan Cezary Żak z żoną Katarzyną. 
Warsztaty dostarczyły wielu emocji, poszerzyły wiedzę i umiejętności aktorskie dzieci.


  

 

  

 

Więcej zdjęć: tutaj .

Dnia 3 XII uczniowie z grupy teatralnej "Skrzacik" i "Kasianiecka" uczestniczyli w warsztatach charakteryzacji w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie. Warsztaty stworzyły możliwość rozwinięcia wyobraźni twórczej, sprecyzowania działań podczas charakteryzacji na postaci filmowe, gejsze i inne. Okazało się, że nie jest łatwo wyczarować na swoich twarzach zmarszczki, dopasować makijaż i fryzurę do wybranej postaci. Była to wspaniała zabawa, ale i trudna praca. 

  

 

  

 

    


Więcej zdjeć w: fotogalerii

22 IV 2013r. w poniedziałek grupa teatralna "Skrzacik" uczestniczyła w zajęciach, które odbywały się w Zamku Królewskim w Warszawie.
Najpierw odbyły się warsztaty gry aktorskiej, gdzie pod okiem p. Jacka Pacochy ćwiczyliśmy przygotowywane przedstawienie. Następnie mieliśmy lekcję muzealną "Legendy Warszawy - Bazyliszek". 
Pobyt zakończyliśmy warsztatami muzycznymi "Muzyczne portrety zwierząt". /p. Agnieszka Broniarek/ 

W roku szk. 2012/2013 uczniowie koła teatralnego "Skrzacik" przygotowywali spektakl "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". 
Kilkakrotnie uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Zamku Królewskim, w teatrze ATM Studio Warszawa. Pod okiem fachowców uczyli się właściwego odgrywania swoich ról, obycia scenicznego czy też przełamywania barier emocjonalnych. 
Efektem całorocznej pracy było wystawienie spektaklu dla społeczności gminnej w parku, dla uczniów klas I - III i przedszkolaków w Domu Kultury oraz z okazji Dnia Matki dla Koła Emerytów i Rencistów w Domu Kultury. 
Członkowie koła "Skrzacik" to dzieci chętne, które często nie posiadają zdolności aktorskich. Jest to więc duże wyzwanie i trudna praca. 

 

 

ROK 2011/2012 

 

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie koła teatralnego "Skrzacik" doskonalili swoje umiejętności na warsztatach teatralnych w Zamku Królewskim. Wyjeżdżali 3-krotnie, gdzie pod okiem specjalistów ćwiczyli swoje zdolności aktorskie. Efektem całorocznej pracy były występy na Dniu Rodziny w Domu Kultury w Kałuszynie z przedstawieniem "Czerwone Kapturki". Dzieci występowały również dla koleżanek i kolegów z klas I - III. 
Praca w kole wymaga ogromnego zaangażowania, samodyscypliny i otwartości na świat. Uczniowie muszą opanować swoje role i nauczyć się je odgrywać na scenie. Jest to praca trudna, mozolna, ale przynosi oczekiwane efekty. W czerwcu 2011r. uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego "Skrzacik" wystawili w Domu Kultury przedstawienie pt. "Bajkowy Kogel Mogel". Obejrzały je dzieci z klas I - III naszej szkoły. Spektakl obejrzeli również członkowie rodzin dzieci na dorocznym Dniu Rodzinnym. 
Od września 2011r. zmienił się skład koła. Odeszli uczniowie klas III, natomiast przybyli z klas pierwszych. Cieszy fakt, że na nasze koło nadal uczęszczają uczniowie z klas IV - V. 
Dzieci dobrze się bawią, ale również z wytężoną siłą przyswajają swoje role i uczą się "bycia aktorem".  

Zdjęcia ze spektaklu "Czerwone Kapturki" - tutaj .
Zdjęcia ze spektaklu "Bajkowy Kogel Mogel" - cz. I cz. II. 

 

Koło teatralne "Skrzacik" istnieje w szkole od 2005r. Prowadzone jest przez p. Dorotę Kobeszko i p. Agnieszkę Broniarek. Uczestniczy w nim 20 uczniów z klas II - III. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, uczą się współpracy w grupie, rozwijają swoją wyobraźnię oraz dykcję. Koło teatralne to także właściwe zagodpodarowanie czasu wolnego, kontakty międzyludzkie oraz nowe znajomości i przyjaźnie. 
Uczniowie uczestniczyli kilkakrotnie w Festiwalu Nauki w Siedlcach ze sztukami ekologicznymi, Wojewódzkich Konkursach Ekologicznych w Warszawie, gdzie uświetniali uroczystość występami. W 2010r. występowaliśmy na "Pałacowej Masce" w Mińsku Maz.
Co roku przedstawienia "Skrzacika" wystawiane są na uroczystościach gminnych i szkolnych. Ponadto uczniowie byli uczestnikami warsztatów teatralnych w Zamku Królewskim w Warszawie.
Przedstawienia "Skrzacika" to m.in. :
- "Kopciuszek";
- "Nie ma tego złego";
- "Brzydkie Kaczątko";
- "Calineczka";
- "Złowroga firma";
- "Co słychać w lesie";
- "Na ratunek lasom"; 
- "Tomkiem każdy może być"; 
- "Śmieci, śmieci". 

 

 

ROK 2010/ 2011

 

TEATRZYK "BAJKOWY KOGEL - MOGEL" W WYKONANIU GRUPY TEATRALNEJ "SKRZACIKI" - 14 VI 2011r.

  

 

  

 

  

 

 

Więcej zdjęć: tutaj .

 

 

ROK 2008 / 2009

 

SPEKTAKL "BRZYDKIE KACZĄTKO" W WYKONANIU GRUPY TEATRALNEJ "SKRZACIKI" - 3-4 VI 2009r.

  

 

  

 

  

 

Więcej zdjęć: tutaj .