• 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Nagłówek

• Uroczystości, wydarzenia i akcje realizowane w Szkole Podstawowej w Kałuszynie wpisujące się w kalendarz imprez na okoliczność obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i 300-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich

1. Udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 300-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich miastu Kałuszyn. (Fotogaleria)

2. "Niepodległa Jubilatka" - konkurs grafiki komputerowej i prezentacja multimedialna lub film (Wyniki konkursu i nagrodzone prace)

3. "100 lat, moja mała Ojczyzna"– konkurs diecezjalny

4. "100 roślin na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" – konkurs na najpiękniejszy zielnik

5. "100 roślin cebulowych na 100-lecie odzyskania niepodległości"- posadzenie 100 cebulek krokusów (Fotogaleria)

6. Wiersz dla Ojczyzny - konkurs dla klas 0-III

7. Happening "Życzenia dla Polski"

8. 100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości - akcja Endomodo - Wręczenie nagród laureatom, uroczysty apel (Fotogaleria) (Strona projektu)

9. Ogólnopolska akcja geografów i przyrodników "100 pozdrowień na 100-lecie" (zdjęcie 1 i 2 w Fotogaleria )

10. 100 łamigłówek matematycznych- gazetka ścienna

11. Konkursy historyczne - testy wiedzy:

- Symbole narodowe kl. IV-V (Wyniki)

- "Droga do niepodległości" kl. VI-VIII (Wyniki)

- Konkurs mitologiczny (strona konkursu)

12. Tomik legend autorstwa uczniów naszej szkoły dotyczący Kałuszyna i okolic

13. "Kartka dla Niepodległej - życzenia dla Polski" (Fotogaleria)

14. Powiatowy konkurs multimedialny "Droga do niepodległości" (Wyniki i nagrodzone prace)

15. Powiatowy konkurs Jednego wiersza "Gawęda o miłości ziemi ojczystej" (strona konkursu)

16. Rajd rowerowy po gminie Kałuszyn "Poznajemy naszą małą Ojczyznę" (Fotogaleria)

17. Gazetki ścienne (Fotogaleria)

18. Wydanie specjalnego numeru Tornistra (Przeczytaj)

19. Powiatowy przegląd twórczści patriotycznej "Tu wszedzie jest moja Ojczyzna"

20. II przegląd piosenki żołnierskiej i patriotrycznej "Piosenka w mundurze"

21. Śpiewanie pieśni patriotycznych na lekcjach muzyki

22. Udział w konkursach plastycznych o tematyce niepodległościowej

23. Ogólnopolski konkurs śpiewu "Jesteśmy wolni"

24. Tańce narodowe na Inter Show w Zakopanem

25. Warsztaty tańca narodowego i ludowego

26. Warsztaty w Zamku Królewskim (Koło historyczne, Fleciki, Kasianiecka, redaktorzy "Tornistra")

27. Koncert "Wolność, naród, ojczyzna" (Fotogaleria)

28. Dni powiaty mińskiego – tańczenie poloneza

29. Występ w Janowie na festynie patriotycznym "Tańce narodowe"

30. I Turniej cheerleaders "W ogrodzie barw i dźwieków dla Niepodległej"

31. Programy patriotyczne "Mazowiecki folklor" w Rimmini we Włoszech i w Wilnie oraz Niemeczynie na Litwie

32. Projekt "Miasteczko dwóch kultur" (Fotogaleria i strona projektu)

33. Wykonanie memów o tematyce niepodległościowej

34. Stworzenie zbioru zadań o tematyce niepodległościowej

35. Konkurs znajomości mapy Polski (Wyniki)

36. 100 kwiatów bibułowych na 100-lecie niepodległości kl.0 (Fotogaleria)

37. Odwiedzanie miejsc pamięci narodowych, w tym pomnika "Bojownikom o niepodległość" - zapalanie zniczy, składanie kwiatów - zerówki, zerówkiklasa Va, klasa VIa, klasa VIcklasa VIIIb i VIIIc

38. Wykonanie kotylionów przez uczniów i przypięcie ich do ubrań w dniu 9 XI i 15 XI. (Fotogaleria)

39. 9 XI o godz. 11.11 odśpiewanie w parku miejskim hymnu narodowego (Fotogaleria) (Fotogaleria)

40. 11 XI uroczystości parafialno-gminne (msza i akademia) (Fotogaleria)

41. 15 XI szkolna akademia w Domu Kultury (Fotogaleria)

42. Konkurs na esej "Pamiętając o przeszłości, budujemy przyszłość. Żydzi w Kałuszynie"

43. Konkurs plastyczny na wykonanie albumu o tematyce dotyczącej Ojczyzny

44. Quiz dotyczący znajomości polskich symboli narodowych (Wyniki)

45. Konkurs czytelniczy ze znajomości legend polskich (Wyniki konkursu)

46. Konkurs plastyczny dla kl. 0-I "Legendy polskie znam - super nagrodę mam" (Wyniki) (Fotogaleria)

47. Wycieczki turystyczno-krajoznawcze – Poznajemy piękno Ojczyzny

48. Bieg Niepodległości (Fotogaleria część I, część II, część III)

49. 100 słów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości (Fotogaleria)

50. Gra terenowa kl. 5a z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. (Fotogaleria)

51. Konkurs literacko-poetycki dla kl. 0- III na 100-lecie odzyskania Niepodległości "Wspaniała i piękna jest nasza Ojczyzna - Polska" (Wyniki)

52. Niepodległa sosna przy naszej szkole.