- O projekcie słów kilka...
- No i zaczynamy...
- Pasjonująca fizyka.
- Mikołajkowe planowanie
- Digital marketing
- Architektura krajobrazu.
- Filmografia
- Fantastyczna przygoda z filmem - wehikuł czas.
- No i mamy finał Wehikuł czasu
- Polska Agencja Kosmiczna
- Politechnika - uczelnia dla dziewczyn.
- Myślenie nie boli...
- Biotechnolog z Oklahoma City
- Inżynier jakości oprogramowania
- Ekspertki z Irlandii i Nowego Jorku.
- Piszą o nas na amerykańskich stronach projektu.
- Nasze ambasadorki IGNITE
- Podziękowania dla koordynatora projektu
- Biologia i informatyka jeden czy dwa światy?
- Biologia molekularna i biochemia na Uniwersytecie w Oklahoma City.
- Jak zostać mykolożką?
- Od artystycznej duszy do analityka biznesowego.
- Kobieta orkiestra
- Tworzenie komputerowych
- Nanotechnolog z Danii.
- Specjalistka do spraw lotnictwa
- Eksperci z firmy Roche.
- Programowanie PixBlocks z ekspertką ze Szwecji.
- Ekspertka z Microsoft
- Computer System Validator z firmy Roche
- Ekspertka z firmy Etteplan
- Pani menadżer z San Francisco w Stanie Kalifornia
- Pani dyrektor medyczna w firmie BeiGene.
- Pani profesor Profesor Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk - Katarzyna Siuzdak
- IT Deliver Manager w firmie Roche - Aneta Uss
- Technik analityczny ekspertka z Indii Mayuri Wankhede
- Pani Kinga Nowak Gruszka Senior Business Development Manager z San Francisco.
- Pani Katarzyna Kluszczyńska biotechnolog.
- Pani Marta-Frankel Dominik szef od gier wirtualnych
- Barbara Owczarek naukowczyni z dziedziny farmacji.
- Pani Anna Krzyżanowska ekspertka w dziedzinie nanotechnologii.
- Pani Małgorzata Rios San Jose Kalifornia.
Biotechnolog z Oklahoma City
14.06.2021 spotkaliśmy się ekspertką aż z Oklahoma City Panią Joanną Papińską. Pani Papińska szukając swojej drogi w życiu najpierw ukończyła Politechnikę Wrocławską, następnie pracowała i studiowała w Londynie oraz Berlinie. Po czym została zakwalifikowana do międzynarodowego programu BioLAB Fulbright na Oklahoma Medical Research Foundation. Pani Asia jest biotechnologiem w Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Oklahomy City. Obecnie jest doktorantką z zakresu immunologii na Uniwersytecie Oklahomy dlatego w bardzo interesujący sposób przedstawiła zagadnienie chorób autoimmunologicznych. Instytut to ludzie z całego świata. Powiedziała dziewczynom, że to o czym marzymy, to to co chcemy robić. Wiara we własne siły połączona z pracą jest kluczem do osiągnięcia celu. Nawet największa odległość nie jest barierą jeśli robimy to co sprawia nam przyjemność. Panią Asię od Polski dzieli 8515 km. Trzeba pokonywać stereotypy np. taki, że niektóre zawody są przeznaczone dla mężczyzn. Region Oklahomy był typowy dla kowbojów, ale dzięki przedsiębiorczości i sile przebicia kobiet to się zmienia. W dalszej części spotkania dziewczyny zadawały pytania dla Pani ekspert. Dlaczego została naukowcem? Jak odnieść sukces? Jak radzić sobie z porażkami? Następnie dziewczyny wykonywały zadania takie jak: Pomyśl i opowiedz o wynalazku, który twoim zdaniem mógłby zmienić świat na lepsze. Czy ty jesteś bardziej podobna do mamy czy do taty? Co o tym twoim zdaniem decyduje? Jak zainspirowałabyś koleżankę do wybrania pracy w dziedzinie STEAM?
16 czerwca 2021 roku dziewczyny uczestniczyły w wirtualnym wydarzeniu IGNITE. Poznały eksperta w dziedzinie biotechnologii i chemii medycznej!
Pani Joanna Paplińska pracuje w Oklahoma Medical Research Foundation (OMRF) w Oklahoma City, USA. Jest odpowiedzialna za opracowanie i pracę nad projektem dotyczącym roli stymulatora białka genu interferonu. Jest również zaangażowana w rutynowe zadania laboratoryjne, analizę ekspresji genów, utrzymanie kolonii myszy i pracę myszy in vivo. Podczas prezentacji pani Joanna powiedziała dziewczynom, że jako nastolatka była dobra z matematyki i przedmiotów humanistycznych i nie wiedziała, jaką przyszłość powinna wybrać. W tym czasie myślała, że tylko genialni ludzie mogą zostać naukowcami. Postanowiła wybrać chemię. W czasie studiów wyjechała na staż do Londynu i Berlina. Pod parasolem międzynarodowego programu BioLAB Fulbright wyjechała na staż do Oklahoma City Medical Research Foundation, gdzie zdecydowała się zostać. Pani Joanna jest bardzo zadowolona ze swojej pracy, ponieważ będąc naukowcem, musi być kreatywna, poznaje ludzi z całego świata, a ponadto daje jej to elastyczność!
Ekspertka zmotywowała dziewczyny ipowiedziała, że mogą być również tym, kim chcą być i że nie chodzi o bycie geniuszem, ale o bycie wytrwałym! Pani Joanna pokazała wiele slajdów o odwadze i o tym, co dziewczyny mogą osiągnąć, gdy podążają za swoją pasją! W drugiej części wydarzenia ekspertka wyjaśniła eksperyment dotyczący tego, jak zobaczyć DNA z banana i dała instrukcje, jak to zrobić w domu. Dziewczynom podobało się spotkanie. Mówiły, chciałyby tak jak ekspertka pracować z tak wspaniałymi ludźmi. Niektóre nawet wyraziły zainteresowanie chęcią uczestniczenia w programie Fulbrighta w przyszłości. Pani Joanna Papińska zainspirowała dziewczyny do wiary w siebie i zachęciła dziewczęta do rozwijania swoich pasji.
Tutaj o nas pisza na amerykańskiej stronie projektu IGNITE Virtual Event in Poland, June 16th | IGNITE Worldwide