• Pomoc psychologiczo - pedagogiczna

• Zamiast zabawki

• 01.06.2023 13:57
            • Dzień Dziecka. Dzień bardzo przez dzieci wyczekiwany niczym urodziny, czy Święta Bożego Narodzenia. W tym dniu chcemy sprawić naszym pociechom szczególną radość. Jak to zrobić? Czy koniecznie najlepszym pomysłem będzie kolejna zabawka?

Dzieci mają w dzisiejszych czasach mnóstwo zabawek. Czasami wręcz brakuje miejsca na półkach, a mimo to ciągle chciałyby otrzymywać kolejne. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ani złego. My natomiast jako rodzice możemy pomyśleć jak inaczej podkreślić ten wyjątkowy dzień i sprawić dziecku radość. Oto kilka pomysłów:

1. Bilet na wydarzenie – koncert, rewię na lodzie, przedstawienie w teatrze albo seans filmowy.
              2. Stroje do przebierania się – poszperaj w ciucholandzie i kup: suknię balową, strój pirata, królewski płaszcz albo ślubny welon. Długie godziny dobrej zabawy gwarantowane!
              3. Wycieczka pociągiem do pobliskiego miasteczka lub chociażby innej dzielnicy, gdzie spędzicie czas z dzieckiem robiąc to, co lubi. Docenią ten pomysł zwłaszcza mali miłośnicy dużych maszyn.
              4. Przybory plastyczne i do rękodzieła – kredki, kolorowe kartki, piórka, koraliki, filc, tasiemki, wełna – wszystko, z czego można wyczarować coś fajnego.
              5. Książki albo voucher do księgarni – niech dziecko samo wybierze, co chce przeczytać.
              6. Prenumerata czasopisma – roczna prenumerata wybranego miesięcznika to aż 12 powodów do radości z jednego prezentu!
              7. Wspólne wyjście  do ulubionego muzeum, zoo, klubu sportowego, itp.
              8. Voucher na dzień z mamą lub tatą – przygotuj się, że jeden dzień spędzisz tylko z dzieckiem, robiąc to, na co ono ma ochotę.
              9. Sprzęt do zabawy na świeżym powietrzu – ślizgi, hula-hop, piłki, skakanki, dyski. Zamiast siedzieć w domu – pobawcie się na zewnątrz.

Szczególnie polecam wspólne spędzenie czasu z dzieckiem na aktywnościach wybranych przez nie. Wspiera to tworzenie więzi z dizeckiem, a wspomnienia zostają na całe życie. Spędźcie ten dzien razem w miłej atmosferze!

Udanej zabawy!