Nawigacja

XXIV Finał WOŚP

Kolejny - już 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.
10 stycznia będziemy zbieralismy pieniądze dla chorych dzieci i na godną opiekę seniorów. 
 

Oficjalne wyniki zbiórki pieniędzy przez sztab w Kałuszynie to: 35.104 zł. 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w uzyskaniu tak wysokiej kwoty. Nasi mieszkańcy i przyjaciele Kałuszyna po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Średnio na jednego mieszkańca Kałuszyna zebraliśmy 11,95 zł
Dla porównania na jednego mieszkańca sztab w Siedlcach zebrał 1,14 zł; sztab w Mińsku Maz. - 1,48 zł; a sztab w Mrozach - 6,43 zł 

40 wolontariuszy z naszego sztabu zebrało łącznie 22 128,81 zł. Najskuteczniejsza okazała się Julia Makowska z kl. VIc, której udało się zebrać 1487,06 zł. Szacunek!
 

XXIV FINAŁ WOŚP W KAŁUSZYNIE

Pani Teresa Kowalska

„Mierzymy wysoko” - takie było hasło tegorocznego 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy chcieli sprostać wysokim lotom. Sztab w Kałuszynie także zaplanował zadania na miarę poprzednich lat (a gramy już 16 lat). Jak w poprzednich finałach, do akcji na rzecz pomocy dzieciom i ludziom w podeszłym wieku włączyli się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej. 40 wolontariuszy, w tym 33 z naszej szkoły oraz 5 z Zespołu Szkół im. A. Tyszki w Janowie oraz 2 osoby z gminy Wierzbno zadeklarowało swój udział w kwestowaniu.

Realizację działań rozpoczęto od wizyty w Fundacji WOŚP w Warszawie. Grupa w składzie: Zuzanna Orzepińska, Zuzanna Sosińska i Julia Makowska oraz szef sztabu Teresa Kowalska i p. Paweł Chabiera uczestniczyła w nagraniu bloga z szefem Fundacji Jurkiem Owsiakiem, który podczas spotkania usłyszał relację, jak Sztab przygotowuje się do akcji. Podpisał także nasze gadżety orkiestrowe. Celem tej wizyty było także przygotowanie identyfikatorów dla wolontariuszy.

10 stycznia wczesnym rankiem, bo już o godz. 6.00 wolontariusze rozpoczęli kwestowanie. W tym samym czasie grupa przedstawicieli Sztabu: Nadia Czarnecka, Zuzanna Sosińska, Julia Sosińska, p. Krystyna Raczyńska, p. Teresa Nowicka i p. Marek Czarnecki (tata Nadii) ruszyli w podróż do Warszawy, aby promować nasze środowisko w telewizji. Na wizji dziewczęta pomagały informować widzów TV o rosnących z minuty na minutę kwotach zbiórki. Nagrany materiał został opublikowany na FB i w sieci. Grupa ta pod kierunkiem p. Krystyny Raczyńskiej udzieliła wywiadu w Radio Jedynka przekazując informację na temat zaangażowania kałuszyńskiej społeczności merytorycznie i finansowo w GRANIE.

Wolontariusze wytrwale pracowali cały dzień nie tylko na terenie miasta i gminy, ale także znajdując się często z rodzicami w miejscach, gdzie mogli się spodziewać większych datków do puszek, a więc np. przy supermarketach, galeriach, kościołach czy na stacjach benzynowych. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim dorosłym, pod których opieką wolontariusze czując się bezpieczni, mieli coraz pełniejsze i cięższe puszki. DZIĘKUJEMY.

O godz. 12.00 rozpoczęto imprezy towarzyszące w Domu Kultury, do których włączyli się pracownicy tej instytucji na czele z dyrektorem Marianem Pełką. Najmłodsi obywatele czyli przedszkolaki występowały na scenie w ponad godzinnym programie artystycznym pod kierunkiem wychowawczyń i opiekunów z wielkim dopingiem mam, tatusiów i dziadków. Zmęczonym serwowała napoje i słodycze kawiarenka obsługiwana przez nauczycieli przez cały dzień. Funkcjonowała dzięki darczyńcom, którym także ogromnie DZIĘKUJEMY. Wiele radości dostarczyła także loteria zorganizowana przy dużym udziale uczniów naszej szkoły, obsługiwana także przez nauczycieli. Każda forma działania była efektem wcześniejszych przygotowań i pracy. Tak np. sprzedaż rękodzieła artystycznego i biżuterii artystycznej, która w tym roku przyniosła niebagatelną sumę ponad 1600 zł możliwa była dzięki pracy p. Alicji Wąsowskiej i p. Teresy Kowalskiej - wykonawczyniom tych przedmiotów. Małe dzieła sztuki stworzyli także uczniowie naszej szkoły i Gimnazjum w postaci obrazów i różnych form plastycznych przekazując je dla WOŚP.

O godz. 14.00 na hali sportowej odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnicy walczyli o miejsca na podium i puchary w trzech kategoriach. Zwycięzcom wręczono je podczas koncertu finałowego. W kategorii szkół podstawowych zdobyli je: I miejsce Sebastian Abramowski, II miejsce Marcin Grabarek i III miejsce Jakub Lech; w kategorii gimnazjum I miejsce Dawid Kostanty, II – Jakub Kropielnicki, III – Piotr Grabarek; w kategorii open: I miejsce Janusz Kostanty, II – Robert Wąsowski i III – Tomasz Ruciński.

Od godz. 17.00 w koncercie finałowym „Balonem dookoła świata” wystąpiły amatorskie zespoły. Cantana -  muzyczny zespół osób dorosłych przedstawił program wokalno-muzyczny. Zespoły Kasianiecka i Eksplozja w programie „Przygoda malutka wesołego krasnoludka” pokazały tańce, zaśpiewały piosenki z różnych kontynentów i krajów. Fleciki zakończyły wieczór pieśniami bałkańskimi.

W tym samym czasie Orkiestrowa Komisja Licząca przystąpiła do podsumowywania efektów finansowych skrupulatnie podliczając każdy grosik znajdujący się w puszkach wolontariuszy. A było co liczyć. Wolontariusze zebrali bowiem kwotę 22 127,89 zł,  w tym, co należy podkreślić około 5000 zł zebrali wolontariusze z Janowa. DZIĘKUJEMY wszystkim wolontariuszom za poświęcenie swojego jednego całego dnia dla dobra innych. Doliczając do kwoty z puszek uzyskane ze sprzedaży 9670 zł dzięki umiejętnościom aktywizowania kupujących p. dyrektora Marka Pachnika, który całym sercem wspiera każde charytatywne działanie swojej placówki oraz z kawiarenki, loterii i turnieju tenisa 3306,11 zł, zebraliśmy ogółem 35 104,00 zł. Okazało się, że mierzyliśmy wysoko, a osiągnęliśmy: bardzo wysoko. Jest to efekt pracy nie tylko samego sztabu działającego w Szkole Podstawowejw Kałuszynie, ale udziału szerokiej społeczności lokalnej i darczyńców – ludzi o wielkich sercach, którym chce się chcieć pomagać innym, którzy potrafią się dzielić tym co posiadają i za to wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnego finałowego sukcesu DZIĘKUJEMY. Ten dzień był dniem łączenia zabawy z działaniem na rzecz innych. Możemy być dumni, że dzięki zdobytym przez nas pieniądzom uczestniczymy w zakupie urządzeń dla szpitali czyli ratujemy tym samym zdrowie czy nawet życie dziecka lub seniora.

 Koncert finałowy w wykonaniu zespołów:  "Cantany", "Kasianiecki", "Eksplozji" i "Flecików".

 Sprzedaż orkiestrowych gadżetów i darów.

 Działalność kawiarenki, loterii i kiermaszu rękodzieła - Nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły w akcji.

 Turniej tenisa stołowego.

 Występy przedszkolaków.

 

 Spotkanie wolontariuszy małych i dużych z naszej szkoły - 12 I 2016r.

Fragment audycji radiowej z programu pierwszego Polskiego Radia -
Przedstawiciele naszego sztabu w studiu TVP

Więcej zdjęć ze studia TVP - tutaj.

 

 

Podczas niedzielnego finału WOŚP w Kałuszynie będzie można kupić  - wylicytować piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego. Zapraszamy do zabawy!!!!

    

 

 

 Grupa przedstawicieli wolontariuszy pod opieką p. Krystyny Raczyńskiej wyjedzie z p. Markiem Czarneckim w dniu finału - 10 I 2016r. do studia telewizyjnego TVP2. 

 

 5 I 2016r. trzy wolontariuszki: Julia Makowska z kl. VIc, Zuzia Orzepińska z kl. VIa i Zuzia Sosińska z kl. VIb wraz z p. Teresą Kowalską (szefową sztabu w Kałuszynie) i p. Pawłem Chabierą odwiedzili Fundację WOŚP. Przygotowali identyfikatory dla naszych wolontariuszy, zakupili w sklepiku przedmioty na licytację i spotkali się z Jurkiem Owsiakiem. Poniżej link do zdjęć z wizyty i krótki film.

Zdjęcia  - w "Fotogalerii".

 

 

W sztabie w Kałuszynie będzie pracować 40 wolontariuszy. Oto oni:

Krystyna Raczyńska

Maria Berska

Angelika Ciborowska

Nadia Czarnecka

Jakub Gałuszewski

Bartosz Jędrzejkiewicz

Jakub Karwacki

Daniel Koszewski

Jakub Krawczyk

Bartłomiej Kret

Weronika Leszczyńska

Damian Leszczyński

Dominik Lipiński

Julia Makowska

Maciej Mroczek

Oliwier Mroczek

Zuzanna Orzepińska

Maja Rydzewska

Natalia Rzewnicka

Karolina Ręczajska

Zuzanna Sosińska

Julia Sosińska

Julia Sosińska

Karolina Szlifarska

Daniel Szymański

Bartosz Wójcik

Kacper Wąsowski

Jakub Wąsowski

Patryk Wąsowski

Maciej Wąsowski

Bartosz Włodarczyk

Dominika Gawron - Janów

Karolina Gniado - Janów

Piotr Pochylski - Janów

Ewa Soliwoda - Janów

Daria Zaperta - Janów

Ewa Jaworowska - Wierzbno

Aleksandra Kowalczyk - Wierzbno

Krystian Kopczyński – AWF Biała Podlaska