Stanisław Mejszutowicz
Urodził się 31 marca 1960 roku w Kałuszynie. Przez cały okres dzieciństwa mieszkał na poczcie, której naczelnikiem był jego tata. W latach 1967 – 1975 uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie. Dyrektorem szkoły był wówczas pan Wiesław Wiącek, a jego wychowawczynią pani Zofia Tomusiak. Będąc uczniem klas początkowych należał do drużyny zuchowej, którą prowadziła wychowawczyni. Od klasy siódmej grał w szkolnej drużynie piłki nożnej.
W latach 1975 -1979 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Mrozach. W tym okresie działał w Harcerskim Hufcu Kałuszyn, którego komendantką była druhna Teresa Chmielewska (obecnie Kowalska) oraz w Zespole Sportowym Victoria grając w drużynie piłki nożnej.
W roku 1979 rozpoczął pracę w edukacji, jako nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Chrościcach, której kierownikiem była Zdzisława Ufnal. W tym czasie kończy Studium Wychowania Przedszkolnego w Siedlcach i rozpoczyna studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku historia.
W 1984 r. rozpoczyna pracę w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim na stanowisku kierownika internatu i nauczyciela historii. W 1985 r. bierze ślub z mieszkanką Kałuszyna Elżbietą z domu Milewska, z którą ma dwie córki Alicję i Emilię.
W roku 1989 zostaje dyrektorem I Publicznego Liceum Ogólnokształcącego na ulicy Pięknej w Mińsku Mazowieckim. Pod jego kierunkiem szkoła zajmowała wysokie miejsca w rankingu liceów w skali ogólnokrajowej. Dokonano zmiany imienia szkoły, która od 1996 r. nosi imię Polskiej Macierzy Szkolnej (popularnej „Macierzanki”). Rozbudowano szkołę powiększając ją o szatnię, salę gimnastyczną i sale komputerowe.
W 1997 r. przechodzi na stanowisko nauczyciela historii w liceum kończąc jednocześnie Studium Edukacji Obywatelskiej i Konstytucyjnej. Pracuje również jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Centrum Kształcenia Ustawicznego.
W latach 2003 – 2008 w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli pełni funkcję doradcy metodycznego z historii i wiedzy o społeczeństwie. Wspiera nauczycieli bezpośrednio w szkołach, prowadzi sam lekcje otwarte, zajęcia metodyczne dla nauczycieli w całym powiecie mińskim.
Od 2005r., jako egzaminator w zakresie historii w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie bierze udział w sprawdzaniu i ocenianiu prac maturalnych.
W latach 2005-2014 pełni funkcję przewodniczącego Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej pracowników oświaty, a w latach 2006-2010 wiceprezesa ZNP. Działania te pełni społecznie, a ich podstawowym celem jest materialne i prawne wspieranie nauczycieli i pracowników administracyjno – obsługowych szkół i placówek oświatowych w powiecie mińskim.
W roku 2010 zostaje wybrany na Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Oddziale Mińsk Mazowiecki, który w 2016r. obchodził 100-lecie swego istnienia. Jako Prezes w imieniu Zarządu stoi na straży przestrzegania praw pracowniczych. Oprócz tych działań dba o podniesienie statusu zawodowego i materialnego wszystkich pracowników oświaty. Organizacja Związkowa wspiera swych członków także materialnie poprzez zapomogi, zasiłki statutowe i inne świadczenia socjalne. Integruje środowiska szkolne, organizuje imprezy, wychodzi z wieloma inicjatywami. Te działania są szczególnie ważne w okresie zmian, jakie mają się dokonać w systemie oświaty w najbliższych latach.
Wielokrotnie nagradzany przez Kuratorów Oświaty i dyrektorów szkół oraz odznaczony Medalem Komisji Narodowej i Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego.