• Szkoła Dialogu

I MIEJSCE- FRANCISZEK KUJDA KL. IIB

II MIEJSCE- MATEUSZ KLUKOWSKI KL. IA

III MIEJSCE- GABRIELA WOCIAL KL. VIIC

IV MIEJSCE- MARIA BERSKA  (ABSOLWENTKA)

V MIEJSCE- NICOLAS ROBAK KL.VIIA

Regulamin Konkursu Malarskiego

„Pamiętając o przeszłości, budujemy przyszłość. Żydzi w Kałuszynie”

ORGANIZATOR KONKURSU

1. Organizatorami konkursu są Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce oraz Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.
            2. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania historią i kulturą Żydów w Kałuszynie.

ADRESACI KONKURSU

1. Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa  w Kałuszynie.

2. Dopuszczalne jest wsparcie merytoryczne i artystyczne przez osoby postronne.

3. Prace nie będą weryfikowane pod kątem ich samodzielności.

ZASADY KONKURSU

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie i namalowanie obrazu na płótnie o dowolnych wymiarach i w dowolnej technice malarskiej, zgodnie z tematem: „Pamiętając o przeszłości, budujemy przyszłość. Żydzi w Kałuszynie.”

2. Możliwe jest przekazanie tylko jednej pracy konkursowej przez jednego autora.

3. Obraz należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie ul. Pocztowa 4, odpowiednio zabezpieczony przed zniszczeniem (owinięty w szary papier), w nieprzekraczalnym terminie
            do 29 lutego 2020r.

4. Dostarczenie pracy na wskazany powyżej adres jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez uczestnika niniejszego regulaminu oraz zgodą jego opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby niniejszego konkursu zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( tekst jednolity Dz.U.  z 2018 poz. 1000).

5. Przekazany obraz musi na odwrocie zostać opatrzony godłem (znakiem graficznym). Do obrazu należy dołączyć zaklejoną kopertę, oznaczoną tym samym godłem, z metryczką zawierającą dane autora pracy konkursowej:

a. imię i nazwisko,

b. klasa,

c. adres zamieszkania,

d. telefon kontaktowy.

6. Do konkursu przyjmowane są prace podpisane przez jednego autora, ucznia Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie (prace zbiorowe nie będą oceniane).

7. W konkursie udział wezmą wyłącznie prace niebędące kopiami dzieł innych autorów, uprzednio nienagradzane i niewyróżniane na innych konkursach, będące własnością autora.

8. Uczeń poprzez udział w konkursie wyraża zgodę na wyeksponowanie obrazu w galerii szkolnej oraz na publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć swojej pracy.

9. Organizator nie bierze odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich przez uczestników konkursu. Odpowiedzialność ta spoczywa na uczestnikach konkursu.

10. Prace niespełniające warunków określonym w regulaminie zostaną wykluczone z uczestnictwa w konkursie.

HARMONOGRAM KONKURSU

1. Oficjalne ogłoszenie konkursu: 9 grudnia 2019 r.

2. Ostateczny termin dostarczania prac: 29 lutego 2020 r.

3. Ogłoszenie wyników konkursu: kwiecień 2020 r.

4. Uroczyste wręczenie nagród: maj 2020 r. podczas XI Dnia Kultury Żydowskiej „Miasteczka Dwóch Kultur”.

1. Autorom pięciu najlepszych prac komisja konkursowa przyzna nagrody:

I miejsce- 1500 zł

II miejsce- 750 zł

III miejsce- 300 zł

IV miejsce-200 zł

V miejsce- 150 zł.

2. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do zmian w przydziale nagród.

3. Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły.

KOMISJA KONKURSOWA

1. Oceny nadesłanych prac dokona komisja w składzie:

• Ken Goldman
            • Dov Abramson
            • Marek Pachnik- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.

2. Powołana komisja konkursowa oceniając prace będzie brała pod uwagę następujące  kryteria:

a. zgodność z tematyką konkursu,

b. oryginalność pomysłu i sposób jego przedstawienia,

c. ogólny wyraz artystyczny,

d. walory estetyczne.

3. Decyzje komisji są wiążące i ostateczne.

4.  Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorkami konkursu:

Katarzyną Mroczek i Moniką Marciniak.