• Gazetka "Tornister"

• 18-te urodziny Tornistra

• 28 maja 2023r. odbyła się niezwykła uroczystość, na którą przybyli dawni i obecni redaktorzy gazetki szkolnej działającej przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie. W to majowe, ciepłe popołudnie obchodzono 18-te urodziny „Tornistra”. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem Burmistrz Kałuszyna p. Arkadiusz Czyżewski, dyrektor szkoły p. Marek J. Pachnik, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Wąsowska, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Radni Rady Miejskiej, byli i obecni sponsorzy gazetki, przyjaciele z grona rodziców i z grona pedagogicznego.  Imprezę poprowadziły opiekunki młodych redaktorów, pani Magdalena Gójska- Gogol i pani Izabela Borucińska.​​​​​

O godzinie 16.00 prowadzące powitały wszystkich zebranych. Następnie p. dyrektor Marek Pachnik, który jest pomysłodawcą założenia „Tornistra”, wygłosił przemówienie. Pogratulował nieprzerwanego wydawania szkolnej gazetki i kontynuowania pracy przez osiemnaście lat. W trakcie uroczystości odtworzono sześć prezentacji multimedialnych, które dotyczyły przedstawienia redaktorów na przestrzeni osiemnastu lat, sukcesów redakcji, wycieczek i warsztatów, wyjazdów do redakcji prasowych, radia i telewizji, w których uczestniczyli młodzi dziennikarze. Świadectwem pracy, wykonywanej przez uczniów była wystawa 166 numerów gazetki szkolnej.

Czas pomiędzy kolejnymi prezentacjami umilały swoim śpiewem Julia Pietrzak, Zuzanna Orzepińska i Dominika Dmowska, byłe redaktorki gazetki. W doskonały nastrój wprowadził wszystkich pan Jan Jaroszyński, sponsor i przyjaciel redakcji, który zapraszając do tańca wzbudził szczery uśmiech u zebranych gości.

W trakcie uroczystości podsumowano konkurs na rollupa „Tornistra”. Nagrody zwycięzcom: Mai Romańczuk (kl. Vc), Damianowi Łukasiakowi (kl. VIb) oraz wyróżnionym: Bartoszowi Abramowskiemu (kl. VIb), Izabeli Kuć (kl. VIb) wręczył dyrektor szkoły.

Następnie swoje przemówienie wygłosił gość honorowy, burmistrz Kałuszyna, pan Arkadiusz Czyżewski. Mówca słusznie zauważył, że szkolna gazetka to część historii lokalnej. Od osiemnastu lat opisywane są w niej najważniejsze wydarzenia nie tylko z życia szkoły, ale również naszej gminy. Burmistrz wręczył na ręce opiekunek „Tornistra” wspaniałą statuetkę i gratulacje w podziękowaniu za pracę jaką wykonują wspólnie z uczniami.

Przy dźwiękach fanfarów wjechał piękny tort. Odśpiewano sto lat, a obecne redaktorki gazetki zdmuchnęły symboliczne świece. Następnie przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy zebrani mogli porozmawiać o tym co było, co jest i co będzie.

Za nami piękny jubileusz 18-tych urodzin szkolnej gazetki „Tornister”. Dziękujemy przyjaciołom redakcji za tak liczne przybycie i osiemnastoletnią współpracę. 😊

opr. Magdalena Gójska- Gogol

Więcej zdjęć w Fotogalerii

List gratulacyjny skierowany do Zespołu Redakcyjnego "Tornistra"