• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• Regulamin V Międzyszkolnego Konkursu

Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

I POSTANOWIENIA OGÓLNE

Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Kałuszynie. Patronat nad konkursem :Burmistrz Miasta Kałuszyn.
            Organizatorem międzyszkolnego konkursu jest SP im. B. Prusa w Kałuszynie (zwany dalej organizatorem).

II. CELE KONKURSU

1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.
            2. Stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
            3. Zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy i poznawania faktów o brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

4. Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego, zajęciach pozalekcyjnych i innych przedmiotach oraz stworzenie szansy wygrania.

III. ZAKRES MATERIAŁU

1. Konkurs sprawdzi wiedzę uczniów na temat  Brytyjskiej Rodziny Królewskiej obejmującej okres   XX i XXI wieku.

IV. ZGŁOSZENIA I PRZEBIEG KONKURSU

1.Uczestnikami konkursu są uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej w dwóch kategoriach kl. IV-VI i VII-VIII.
            2. Każda szkoła może zgłosić nie więcej niż 2 kandydatów, po jednym w każdej kategorii.
            3. Zgłoszenia należy kierować na adres email
            sekretariat@spkaluszyn.edu.pl lub anna_siedlce@op.pl  do 22.12.2023r. Przy zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz pełną nazwę szkoły.
            4.
             Konkurs odbędzie się dnia 24.01.2023r ( wtorek ) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Kałuszynie ul. Pocztowa 4.
            5. Konkurs składa się z jednego etapu w formie pisemnej  ( zadania otwarte oraz test wyboru )  w języku angielskim.
            6. Prace uczniów sprawdzą i ocenią organizatorzy konkursu oraz nauczyciele – opiekunowie.

V. WYNIKI

1. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu konkursu.
            2. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymają dyplomy oraz nagrody, przewidziane są również dyplomy dla pozostałych uczestników.

VII. DLA NAUCZYCIELI

Wszyscy nauczyciele otrzymają dyplomy-podziękowania za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Udział w konkursie będzie również wspaniałą okazją dla spotkania się w szerszym gronie anglistów, wymianę doświadczeń oraz nawiązanie współpracy międzyszkolnej.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy: anna_siedlce@op.pl     ,     Anna Wolska:  605 733 826

Do pobrania:

Regulamin_V_Miedzyszkolnego_Konkursu.odt