III CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY DLA JASIA POLEMBERSKIEGO
UDZIAŁ WOLONTARIUSZKI SKW "SERCE SERC" W 6 BIEGU Z RADOŚCIĄ
W 2024 roku odbyła się kolejna edycja charytatywnego wydarzenia, jakim jest Bieg z Radością. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w warszawskiej dzielnicy Wawer i zgromadziło setki uczestników, którzy rywalizowali na dystansach 5 km, 10 km oraz w specjalnym Biegu Malucha. Wydarzenie miało nie tylko sportowy, ale również dobroczynny charakter – środki zebrane podczas biegu zostały przeznaczone na wsparcie dwuletniej Blanki, podopiecznej Fundacji Polsat, cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną.
Ogromną rolę w organizacji i sprawnym przebiegu biegu odegrali wolontariusze. Jedną z nich była Magdalena Tylutki, uczennica naszej szkoły i aktywna członkini Szkolnego Klubu Wolontariatu "Serce Serc". Magda z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w przygotowaniach do wydarzenia oraz w jego obsłudze. Jej obowiązki obejmowały m.in. przygotowanie pakietów startowych.
Dzięki zaangażowaniu takich osób jak Magdalena, organizatorzy mogli skupić się na zapewnieniu niezapomnianych wrażeń uczestnikom biegu. Postawa Magdaleny Tylutki jest przykładem tego, jak bardzo młodzi ludzie mogą aktywnie angażować się w życie społeczne, łącząc pomoc potrzebującym z własnym rozwojem. Jest inspiracją dla innych do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego. Bieg z Radością 2024 to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także dowód na to, jak wiele dobrego można zrobić, gdy wszyscy działają razem. Wolontariusze, uczestnicy i organizatorzy pokazali, że czułość i empatia mają ogromną moc.
Spotkanie autorskie z Elżbietą Czajką
12 listopada biblioteka szkolna zorganizowała dla klas „zero” i pierwszych spotkanie autorskie z Elżbietą Czajką - poetką, animatorką kultury, wolontariuszką, autorką książek dla dzieci, tomików wierszy. Swoją poezję pisze zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Pani Elżbieta przybyła do nas w ciekawym jesiennym przebraniu z walizką pełną rekwizytów związanych z ptakami. Autorka opowiadała o swojej pasji do pisania, dzieląc się inspiracjami, które czerpie zarówno z codziennych doświadczeń, jak i z obserwacji otaczającego ją świata. Zaprezentowała kilka swoich wierszy, wzbudzając zainteresowanie i uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawostek dotyczących ptaków, między innymi poznali różne rodzaje ptasich gwizdków, używanych do naśladowania śpiewu ptaków. Pisarka zachęcała uczniów do rozwijania własnej kreatywności i pasji pisarskiej, podkreślając, że każdy ma w sobie potencjał do tworzenia. Wizyta zakończyła się wpisywaniem dedykacji w zakupionych przez uczniów książkach autorki.
"100 kilometrów dla zwierząt" za nami.
7. edycja projektu "100 na 100" dobiegła końca. To był wyjątkowy rok pod względem zaangażowania, liczby osób, które przystąpiły do projektu i pokonanych kilometrów. Tegoroczna edycja nosiła tytuł "100 kilometrów dla zwierząt" i wokół tej tematyki odbywały się Wasze wyjątkowe działania.
Znów padły rekordy. Z sukcesem projekt ukończyło 209 uczniów, 43 nauczycieli oraz 64 rodziców i przyjaciół naszej szkoły. Łącznie 316 osób pokonało 49 818 kilometrów.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH
GRUPA UCZNIÓW:
Szymon Rogala
Kacper Bakal
Krystian Jackiewicz
GRUPA NAUCZYCIELI
Magdalena Kosmalska
Jacek Chodubski
Barbara Pachnik
GRUPA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
Mariusz Ponikowski
Anna Abramowska - Jacak
Andrzej Leszczyński
Podsumowanie projektu i wręczenie nagród odbędzie się wiosną 2025 roku.
GRATULUJEMY
Szkoła do Hymnu 2024r.
Samorząd Uczniowski przygotował krótki film z okazji Święta Niepodległości, by uczcić ten wyjątkowy dzień. Zapraszamy do oglądania!
ZAPROSZENIE
- 158
SZKOŁA DO HYMNU
- 53
Wizyta w Centrum Edukacji Leśnej
W czwartek, 7 listopada, uczniowie klasy IIa i IIb oraz Ic i IIc wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Drugoklasiści wraz z młodszymi kolegami ze szkoły wzięli udział w zajęciach dydaktycznych, w trakcie których dowiedzieli się wiele na temat zwierząt żyjących w lesie oraz sposobów w jaki przygotowują się one do zimy. Następnie oglądali eksponaty na wystawie, wysłuchali odgłosów jakie wydają zwierzęta i przyjrzeli się makiecie lasu. Kolejnym tematem zajęć były drzewa, ich etapy wzrastania oraz wykorzystania przez człowieka. Uczniowie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania i chętnie odpowiadali na zagadki. Później wszyscy wybrali na spacer po lesie i obserwowali przyrodę na żywo. Piękna jesień sprawiła, że spacer okazał się niezwykle udany. Ostatnim punktem pobytu w Celestynowie było wspólne ognisko. 😊
M. Gójska- Gogol
Więcej zdjęć w "Fotogalerii"
Kadry z życia mojego pupila - konkurs fotograficzny
W środę, 6 listopada 2024 r., został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Kadry z życia mojego pupila”, przeprowadzony w ramach realizacji projektu „100 km dla zwierząt”. Zadaniem konkursowym było uwiecznienie swojego zwierzaka w niecodziennych sytuacjach. Wpłynęło wiele wyjątkowych, pięknych i zarazem różnorodnych zdjęć. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę zgodność z podaną tematyką, jakość wykonania zdjęcia, wrażenie estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu. W komisji konkursowej zasiedli znawcy oraz pasjonaci fotografii i sztuki: dyrektor Biblioteki Publicznej p. Anna Andrzejkiewicz, dyrektor Domu Kultury p. Marian Pełka, fotograf p. Paweł Chabiera, koordynator artystyczny SP p. Teresa Kowalska, p. Jolanta Kopczyńska, p. Ewelina Chrościcka, p. Wanda Stryczyńska, p. Iwona Żukowska, p. Anna Skoniecka. Jury nagradzało punktami (1-5) najlepsze prace.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Kacper Gogol z kl. Vc i jego kotka Łapka
II miejsce - Antoni Nosowski z kl. Ic i jego kot Rudi
III miejsce - Nikodem Nosowski z kl. Ic i jego kot Rudi
Wyróżnienia: Nadnia Wierzbicka z kl. Vc i jej zwierzęta kot Kokos, pies Silan
Filip Andrzejkiewicz i jego kotka Stonka
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział !
Już wkrótce pupili naszych uczniów można będzie podziwiać na wystawie fotografii.
Organizatorzy:
Joanna Bielińska
Magdalena Gójska- Gogol
Małgorzata Chrościcka
15
PODZIĘKOWANIE
- 35
Wizyta w naszej szkole Niny Eggers- dziewczynki z Holandii
W dniach 28-31.10.2024r. gościła u nas uczennica Nina Eggers, która od urodzenia mieszka w Holandii. Nina wraz z uczniami klasy 3b spędziła 4 dni w naszej szkole. Każdego dnia poznawała kulturę i zwyczaje panujące w polskiej szkole. Dziewczynka codziennie uczestniczyła w naszych zajęciach, na których dowiedziała się o systemie polskiej edukacji. Ona zaś opowiedziała naszym uczniom jak wygląda edukacja w Holandii i nauczyła nas kilku podstawowych słów w języku holenderskim. Miała okazje uczestniczyć w zajęciach w Bibliotece Publicznej i być na uroczystości Ślubowania Klas Pierwszych. Bawiła się z koleżankami na dyskotece Halloween’owej. Wspólnie z trzecioklasistami zapaliła znicz na grobie zmarłej nauczycielki.
Na zakończenie wizyty Nina otrzymała upominek od uczniów klasy 3b wraz z pamiątkowym zdjęciem. Nina była bardzo zadowolona z pobytu w naszej szkole i powiedziała, ,,że chętnie by tu została na dłużej”. Uczniowie obiecali Ninie, że będą z nią utrzymywać kontakt telefoniczny i pocztowy.
Anna Brudz
18
Przekazanie karmy dla bezdomniaków z naszego azylu - 31 października 2024r.
Projekt edukacyjny „100 km dla zwierząt” to wyjątkowa inicjatywa, której celem było nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby bezdomnych zwierząt. W ramach projektu uczestnicy pokonywali dystans 100 km, angażując się w różnorodne formy ruchu, takie jak bieganie, spacerowanie czy jazda na rowerze. Każdy kilometr to symboliczna cegiełka wsparcia dla zwierząt przebywających w azylu w Kałuszynie, którym szczególnie potrzebna jest pomoc.
Jednym z kluczowych elementów projektu była zbiórka karmy, która 31 października trafiła do bezdomnych zwierząt przebywających na naszym terenie. Dziękujemy w tym miejscu wolontariuszom Zuzi, Aleksandrowi i Szymonowi ze SKW „Serce Serc” za pomoc oraz pracownikom ZGK w Kałuszynie za opiekę nad czworonogami.
Projekt łączył aktywność fizyczną z empatią i odpowiedzialnością społeczną, ucząc dzieci, jak mogą realnie wpływać na świat. Pomaganie zwierzętom rozwija w młodych ludziach wrażliwość i uczy ich angażować się w działania prospołeczne. Dodatkowo zbiórka karmy oraz promowanie odpowiedzialnej adopcji zwierząt ze schronisk są ważnym krokiem w budowaniu odpowiedzialnej społeczności, która dba o wszystkie istoty żywe.
Projekt Edukacyjny „100 km dla zwierząt” to szansa dla dzieci i młodzieży na połączenie ruchu z działaniem na rzecz innych, tworząc tym samym lepszy świat dla nas wszystkich.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie