• Wiadomości, aktualności, ciekawostki

• "100km dla pokoju"

• UWAGA! UWAGA!

Od 1 X 2022r. rozpoczynamy V edycję projektu edukacyjnego "100km z...". Tegoroczny projekt nosi tytuł "100km dla pokoju".  Od poprzedniego roku zdobywamy kilometry z aplikacją "MapMyRun".

W projekcie może wziąć udział każdy uczeń i nauczyciel, ale także rodzice naszych uczniów i przyjaciele szkoły.

Wstępnym zadaniem uczestnika projektu jest pobranie na swoje mobilne urządzenie (smartfon, tablet) aplikacji MapMyRun, zainstalowanie jej, założenie konta i wyszukanie wśród znajomych Izabeli BorucińskiejSP (obrazek z tarczą szkoły). Należy Ją zaprosić do grona znajomych. Po akceptacji, otrzymuje się zaproszenie do udziału w rywalizacji "100km dla pokoju".

WAŻNE!

Osoby, które w poprzednim roku uczestniczyły w projekcie
              i są już dodane do grona znajomych Izabeli BorucińskiejSP, powiadamiają Ją (najlepiej poprzez Librusa), że chcą dołączyć do rywalizacji i kolejnego dnia otrzymają zaproszenie.
              Kto poprosił mnie o dodanie do grona znajomych lub zgłosił chęć udziału w rywalizacji w tym roku, musi sprawdzić, czy dostał zaproszenie dołączenia do rywalizacji.
              Jak to zrobić?
              W dolnym pasku narzędzi trzeba kliknąć w drugi symbol (Licząc od prawej strony) - mały puchar. Należy znaleźć polecenie - "Wyzwania dla znajomych" i kliknąć w nie. Otwiera się zaproszenie - na czerwonym tle "100km dla pokoju" - ponownie trzeba w nie kliknąć i ostatnia czynność - na dole zielony przycisk "Dołącz do rywalizacji". Dopiero ten krok spowoduje, że zliczane kilometry będą uwzględnianie w rywalizacji "100km dla pokoju".

Główne zadanie to pokonanie dystansu 100 km uprawiając dowolne dyscypliny sportowe typu: bieganie, chodzenie, jazda na rolkach, jazda na rowerze. W każdym momencie można zastąpić jeden rodzaj ćwiczenia innym i np. zamiast "jazdy na rowerze" wybrać "spacer z psem".
              W ustawieniach warto też zmienić jednostkę na kilometry. Rozpoczynając "trening" należy uruchomić aplikację, która monitoruje Wasze osiągnięcia, w tym zlicza kolejne pokonane kilometry.

Na przebycie 100 km uczestnicy projektu mają czas od 1 X do 31 X 2022r. Można dołączyć w każdej chwili!

Każdy, kto pokona 100 km będzie zwycięzcą i otrzyma nagrodę - niespodziankę. Nie liczy się czas, w którym osiągniecie upragnione 100 km, liczy się Wasza aktywność fizyczna, zdrowa rywalizacja, Wasza chęć udziału w projekcie.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Zachęcamy również do dokumentowania poprzez fotografie Waszych "treningów" i na zakończenie przekazanie ich w wersji elektronicznej do organizatorów.

Wszelkie niejasności i wątpliwości dotyczące obsługi i korzystania
              z MAPMYRUN będą wyjaśniane na bieżąco.

Opiekunowie projektu

Joanna Bielińska i Izabela Borucińska

Kilka ważnych informacji!

• Na jednym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją kilometry zdobywa tylko jedna osoba.
              • Kto pobrał i zainstalował aplikację MapMyRun, ale nie dołączył
                do rywalizacji "100km dla pokoju", nie będzie wciągnięty na listę zwycięzców.
              • Apelujemy o uczciwość, zasady "fair play" i pokonywanie dystansu siłami własnych mięśni.

Co jeszcze?

W tegorocznej edycji projektu: "100km dla pokoju" zostały zaplanowane dodatkowe aktywności. Oprócz pokonywania kolejnych kilometrów zapraszamy do udziału w dwóch konkursach:

• Konkurs na plakat promujący ideę pokoju na świecie.
                Konkurs polega na przygotowaniu plakatu w formacie A1 (594×841 mm)  z użyciem dowolnych metod, materiałów i narzędzi. Plakat może wykonać jeden uczeń, rodzeństwo lub cała rodzina.
                Szczególnie zachęcamy całe rodziny do wspólnej pracy nad plakatem promującym ideę pokoju na świecie.  Praca nie będzie weryfikowana pod kątem niesamodzielności. Plakat musi być podpisany.
                Prace przynosimy do pani Izabeli Borucińskiej  do sali 59.
                Termin: do końca października 2022r.

• Konkurs na pocztówkę multimedialną promującą Projekt Edukacyjny realizowany przez Szkołę Podstawową „100 na 100…”
                Pocztówka multimedialna to praca wykonana w dowolnym programie komputerowym, która może łączyć w sobie elementy tekstowe, graficzne, dźwiękowe i animację. Liczymy na kreatywność i pomysłowość.
                Pocztówkę może wykonać jeden uczeń, rodzeństwo lub cała rodzina. Praca nie będzie weryfikowana pod kątem niesamodzielności.
                Pocztówki multimedialne mogą mieć format tekstowy (np. docx), graficzny (np. jpeg), prezentacji multimedialnej (np. pptx) lub filmu
                 (np. mp4, avi).
                Prace przynosimy do p. Izabeli Borucińskiej na pendrivie, płycie lub przesyłamy pocztą elektroniczna na adres: izabor@gazeta.pl
                Termin: do końca października 2022r.

Uroczyste rozdanie nagród w obu konkursach odbędzie się w czerwcu 2023 podczas podsumowania całego projektu.

• Koncert zespołu "Limbos"

• Tradycji staje się zadość. Kolejny początek roku szkolnego rozpoczynamy z zespołem "Limbos". We wtorek 6 IX koncert pt. "Polskie tematy muzyczne". Dwie grupy - godz. 10.00 (klasy 0 - 4) i godz. 11.00 (klasy 5 - 8). Cena - 7zł