• Wiadomości, aktualności, ciekawostki

            • Laureat Konkursu Wiedzy o Mazowszu -Paweł Abramowski

            • 15 maja 2023 w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursów o Mazowszu. Było to już siódma edycja konkursu zainspirowanego przez Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego a realizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Mazowszu realizowany był również przez Mazowieckiego Kuratora   Oświaty.

              Pan Marszałek powitał zaproszonych z okazji uczniów i nauczycieli, którym następnie wręczył nagrody i dyplomy. Wśród 8 laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu jest Paweł Abramowski, uczeń klasy 8 c naszej szkoły.  Paweł zdobył 80 % punktów w eliminacjach wojewódzkich.

              Do konkursu wiedzy mogli przestąpić tylko ci uczniowie, którzy zrealizowali projekt edukacyjny o tematyce regionalnej. Drużyna w składzie Fabian Abramowski, Paweł Abramowski, Czarek Ciś i Jakub Wrzosek w ramach projektu przygotowali film „Zaproszenie do miasta z koziołkiem w herbie”. Można go obejrzeć na kanale YouTube.

              Pan Adam Struzik szczególnie podkreślił rolę edukacji regionalnej w integracji Mazowsza w kontekście jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

              Dla uczniów, nauczycieli, gości wystąpił Artur Gotz z zespołem. Nie zabrakło słodkich i wytrawnych przekąsek, soków i owoców. Uroczystość była zorganizowana perfekcyjnie.

              Na zakończenie spotkania Pani dr hab. Joanna Angiel z wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego wygłosiła wykład o postrzeganiu naszego środowiska lokalnego w kontekście filozoficznym, ale też zainspirowała do kolejnych badań młodych naukowców, poszukiwaczy historii każdego miejsca na Ziemi. Propagowała również edukację outdorową tj. „za murem” szkoły.

              Starożytne wartości prawda, dobro i piękno są aktualne w realizowaniu szczególnie edukacji regionalnej w trosce o zasoby przyrodnicze, kulturowe i artystyczne. Dostrzegajmy zatem piękno naszej Ziemi Kałuszyńskiej, a mam nadzieje, że po sukcesie Pawła, Czarka, Fabiana i Jakuba nie zabraknie uczniów chętnych do poznawania, badania i opisywania naszych zabytków, rzek, lasów i historii ludzi, naszych przodków.

              Opiekun laureata i grupy projektowej Maria Bartosiak

            • Uroczyste podsumowanie projektu "100km dla pokoju"

            • W słoneczny ranek 7 czerwca w parku miejskim w Kałuszynie zrobiło się niebiańsko. Stało się to dzięki 200 osobom ubranym w błękitne koszulki. Ale po kolei.

              Juz po raz piąty w Szkole Podstawowej w Kałuszynie był realizowany  projekt edukacyjny "100 na 100". Tegoroczna edycja nosiła tytuł "100km dla pokoju". Projekt polega na pokonaniu co najmniej 100 kilometrów chodząc, biegając, jeżdżąc na rowerze czy na rolkach. Uczestnicy mają na to 31 dni (cały październik). Do udziału w projekcie oprócz uczniów i nauczycieli zapraszamy rodziców, rodzeństwo i przyjaciół naszej szkoły.

              Tegoroczną edycję z sukcesem ukończyło 210 osób: 142 uczniów,  33 nauczycieli i pracowników szkoły oraz 35 rodziców, braci i sióstr, absolwentów i przyjaciół.

              Wszystkich zwycięzców zaprosiliśmy w słoneczny czerwcowy ranek pod scenę do parku, aby uroczyście podsumować i zakończyć kolejny rok wspólnej zabawy, sportowej rywalizacji i integracji społeczności szkolnej. Zdobywanie kilometrów kończy się 31 X, ale na finał czekamy zawsze do czerwca. W tym czasie projektujemy koszulki (co roku innego koloru) i wyjątkowe medale, a potem czekamy na piękną letnią pogodę, aby mieszkańcy Kałuszyna zobaczyli w identycznych koszulkach setki pasjonatów sportu i ważnych tematów.

              Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Marek Pachnik, który przywitał zaproszonych gości: Pana Burmistrza Arkadiusza Czyżewskiego, zastępcę Burmistrza Panią Henrykę Sęktas, Dyrektora Biblioteki Publicznej panią Annę Andrzejkiewicz, Dyrektora Domu Kultury w Kałuszynie pana Mariana Pełkę, Prezesa OSP Kałuszyn pana Roberta Gałązkę radnego Powiatu Mińskiego pana Dariusza Przybyłko, radną Rady Miejskiej Panią Annę Jackiewicz i  przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Kałuszynie - panią Katarzynę Nasiłowską i panią Katarzynę Pazdykę.

              Potem pani Joanna Bielińska - współorganizatorka projektu wprowadziła zebranych w tematykę tegorocznej edycji, podziękowała laureatom za zaangażowanie, wytrwałość i uczciwą rywalizację. Słowa podziękowania popłynęły także do  Dyrektora Szkoły Pana Marka Pachnika, do władz samorządowych na czele z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Czyżewskim oraz do sponsorów: Banku Spółdzielczego w Kałuszynie i Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  

              Druga z organizatorek pani Izabela Borucińska przedstawiła tegoroczną statystykę. I cóż się okazało?

              1. - Z każdą edycją jest nas coraz więcej. To świetna wiadomość! W pierwszej edycji w 2018r. rywalizację ukończyło 71 osób, a w tegorocznej piątej - 210 osób.
              2. - W tym roku mapy miejsc zdobywania kilometrów obejmowały całą Polskę - od gór do morza, przez Toruń, Lublin, Kraków czy Mikołajki.
              3. Przez 31 dni października łącznie pokonaliśmy dystans 28413,51 kilometrów
              4. Najmłodszym uczniem, który z sukcesem ukończył rywalizację jest Natalia Piwowar z kl. 0c. Natomiast najmłodszym uczestnikiem, który zdobył 100 kilometrów jest 3,5-latka Julita Milewska.
              5. Wśród uczniów najwięcej kilometrów pokonał Filip Zawadzki z kl. 2a – 321,8km. Kolejny uczeń na podium to Franciszek Kujda z kl. 4b – 300,2 km, a trzecia była Anita Khan Khalil z kl. 5a – 257,5km.
              6. Spośród nauczycieli i pracowników szkoły najefektywniejsza była pani Magdalena Kosmalska, która pokonała dystans 452,2 km. Na drugim miejscu znalazła się pani Ewa Przybysz – 357,9km, a tuż za nią pani Agnieszka Wierzbicka – 308,8 km.
              7. W trzeciej grupie zwycięzców „Rodzice, rodzeństwo i przyjaciele szkoły” bezkonkurencyjny był pan Mariusz Ponikowski (brat p. Moniki Marciniak), który przejechał na rowerze 1345,8 kilometra. Drugie miejsce należy do p. Jolanty Grzegrzółki z dystansem 580,7 km. I na trzecim miejscu ponownie członek rodziny pani Moniki Marciniak – tym razem mąż – Krzysztof Marciniak – 551,9 km.
              8. Na 27 klas w naszej szkole, 26 klas podjęło wyzwanie MapMyRun i bawiło się z nami. Najaktywniejsze były klasy 4b, 4c i 5c. W każdej z tych trzech klas po 12 uczniów otrzyma medale, a także ich wychowawczyni. Na drugim miejscu jest klasa 6b - 11 uczniów. Zaś na 3 miejscu znalazła się klasa 5a - 10 uczniów i wychowawczyni.
              9. Jeśli chodzi o zaangażowanie w projekt patrząc na płeć, znów wygrały dziewczyny: 123 do 87. Od pierwszej edycji wygrywają dziewczyny. A mówi się, że to słaba płeć!
              10. Przedstawiciele rodziny Luśnia wystąpili w czteroosobowym składzie:
                pani Aneta, Natalia, Bartek i Wiktoria,

              a dwie rodziny – Gójscy i Milewscy wystawili pięcioosobowy skład, który z sukcesem ukończył rywalizację: rodzina Gójskich: pani Katarzyna, pan Artur, Olek, Wojtek i Mateusz;
              rodzina Milewskich - pani Edyta, pan Adam, Lena, Dawid i mała Julita.
              Gratulujemy!

              1. Łącznie w pięciu edycjach rywalizację ukończyło 707 osób, ale do projektu przystępowały co roku setki uczestników chcących razem bawić się i rozwijać fizycznie.
              2. Przez pięć lat pokonaliśmy dystans 95.676,5 kilometra. Obwód Ziemi wynosi 40.075 kilometra, czyli okrążyliśmy Ziemię już dwa razy i jeszcze trochę.

              Po podsumowaniach nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali - moment wręczania medali. Panie Joanna Bielińska i Izabela Borucińska odczytały nazwiska wszystkich 210 zwycięzców, na scenę kolejno wchodzili nauczyciele, rodzice, rodzeństwo i przyjaciele szkoły, a na koniec uczniowie. Zaproszeni goście wręczali medale podawane przez hostessy i gratulowali laureatom. W tle płynęła energetyczna muzyka, pan Paweł Chabiera dokumentował aparatem całą uroczystość, na scenie panowała bardzo radosna atmosfera.

              W tegorocznej edycji projektu dodatkową inicjatywą był konkurs na plakat promujący ideę pokoju na świecie. Zwycięzcami zostali:

              I miejsce – Nadia Tenderenda z klasy 1c i Ula Tenderenda z klasy 4b.

              II miejsce – Leon Nosowski z klasy 2a z rodziną

              III miejsce  - Filip Zawadzki z klasy 2a z rodziną

              Pan Dyrektor wręczył zagrodzonym upominki, a czas nagród trwał nadal. Bank Spółdzielczy w Kałuszynie był sponsorem 15 nagród ekstra:  rakiet do tenisa ziemnego, zestawów do badmintona i rakietek do tenisa stołowego. Przedstawicielki Banku losowały najpierw nazwisko szczęśliwca, a potem rodzaj nagrody. Słychać było okrzyki radości i zaskoczenia.

              W tym roku dodatkowo zostały wyróżnione najbardziej aktywne klasy w projekcie, które w nagrodę otrzymają piłki do siatkówki. Sponsorem tych nagród jest również Bank Spółdzielczy w Kałuszynie.  Piłki trafiły do klas: 4b, 4c i 5c (po 12 uczniów zdobyło 100 km), kl. 6b (11 uczniów) i kl. 5a (10 uczniów).

              Ostatnia nagroda trafiła do najmłodszego uczestnika projektu - 3,5 letniej Julity Milewskiej.

              Na zakończenie głos zabrał Pan Burmistrz, który pogratulował wszystkim zwycięzcom, a uroczystość zakończył Pan Dyrektor Marek Pachnik.

              Humory dopisywały, wakacyjny nastrój udzielił się wszystkim i już pojawiły się pytania, jaka będzie kolejna edycja. To na razie niespodzianka. Ale już zbierajmy siły. Ruszamy 1 października 2023r.

               

              Izabela Borucińska

            • ZIELONA SZKOŁA - tam gdzie puszczyk mieszka cz2

            • Nowa galeria ZIELONA SZKOŁA - tam gdzie puszczyk mieszka cz2 została dodana do albumu fotograficznego

              W dniach 29.05-02.06.2019 roku,   50-osobowa   grupa   uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie  wyjechała  na zieloną szkołę pod hasłem „Tam gdzie puszczyk mieszka”. Jest to XV zielona szkoła organizowana w ramach projektu  „Szlakiem parków narodowych”. W tym roku odwiedziliśmy Wielkopolski Park Narodowy. Wędrowaliśmy po terenach polodowcowych słuchając przemiłego pana przewodnika oraz wypełniając karty pracy. Swoją wędrówkę zakończyliśmy w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego. Po czym udaliśmy się na ognisko, aby posilić się upieczonymi przez siebie kiełbaskami. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera gdzie  przewodnikami byli syn i wnuk podróżnika i pisarza. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły  się zarówno eksponaty jak i replika  żaglowca Kolumba Santa Maria. W Rogalowym Muzeum w Poznaniu poznaliśmy gwarę poznańską, historię poznańskich rogali oraz uczyliśmy się wyrabiać rogale. Na koniec każdy mógł posilić się makowym smakołykiem  oraz uczestniczyć w koziołkowym pokazie i wysłuchać hejnału. Następnie pani przewodnik pokazała nam zakątki poznańskiego Starego Miasta. Po południu odwiedziliśmy Palmiarnię gdzie mogliśmy podziwiać rośliny z różnych stref klimatycznych.  Płynąc  statkiem podziwialiśmy uroki rynnowego jeziora Kórnickiego. Podziwialiśmy piękny zamek w Kórniku oraz okazałe, przepięknie pachnące magnolie w arboretum. Zwiedziliśmy Pałac Raczyńskich w Rogalinie  oraz podziwialiśmy w ogrodzie rogalińskim stare dęby. Dzień Dziecka spędziliśmy w Termach Maltańskich. Jechaliśmy także kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina a następnie zwiedzaliśmy gród w Biskupinie.  Piękny ośrodek, pyszne jedzenie, fantastyczna pogoda, miły pan kierowca jednym słowem było fajnie.  Opiekę nad uczniami sprawowały panie: K. Raczyńska, A. Broniarek, A. Brudz, M. Sosińska.

              Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

               

            • Orły Edukacji Wczesnoszkolnej

            • 30 marca 2023r. przeprowadzono w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”, którego organizatorem są Konkursy Delta. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Uczniowie klas I- III zmierzyli się z wypełnieniem testu, który wymagał od nich logicznego myślenia, kojarzenia faktów, a przede wszystkim wiedzy z każdej dziedziny edukacji. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ najmłodsi znaleźli się wśród ogólnopolskich laureatów. Oto oni:

              Klasa Ia: Barbara Wielechowska; wychowawczyni p. Dominika Włodarczyk

              Klasa Ib: Eryk Chojecki, Szymon Tomusiak; wychowawczyni p. Anna Brudz

              Klasa Ic: Aleksander Raciborski, Franciszek Mroczek, Ernest Brodowski, Wiktoria Luśnia; wychowawczyni p. Agnieszka Broniarek

              Klasa IIa: Leon Nosowski, Igor Stryczyński; wychowawczyni p. Elżbieta Kalisz

              Klasa IIb: Kacper Kurkus, Kamila Wiechetek, Piotr Mroczek; wychowawczyni p. Katarzyna Pawlikowska

              Klasa IIc: Helena Goźlińska; wychowawczyni p. Sławomira Wójcik

              Klasa IIIa: Filip Guzek; wychowawczyni p. Dorota Kobeszko

              Klasa IIIb: Natalia Celińska, Liliana Dziedzic; wychowawczyni p. Magdalena Gójska- Gogol

              Klasa IIIc: Adam Jędrzejkiewicz, Klaudia Zasuwik, Marcel Mroczek; wychowawczyni p. Ewa Przybysz

               

              Magdalena Gójska- Gogol

              Anna Brudz

            • Dzień Rodziny w zerówkach

            • Dnia 2 czerwca 2023r. dzieci z klasy 0a, 0b i 0c wybrały się ze swoimi rodzicami do Domu Kultury w Kałuszynie. W ten szczególny dzień zerówkowicze chcieli uczcić Dzień Mamy, Dzień Dziecka i zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Gości przywitał nasz ukochany Ojciec Dyrektor - Pan Marek Pachnik. Publiczność miała okazję obejrzeć premierę przedstawienia "Historia mamy i taty", która działa się kiedyś...kiedyś ...w jakiejś dyskotece. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom wcześniej przygotowane upominki w postaci kubka ze "Słodką chwilą". Pózniej wszyscy mogli zrobić sobie rodzinne zdjęcie w fotobudce. Był śmiech, były brawa, były wzruszenia. Wszyscy jesteśmy dumni z naszych małych aktorów. Pełną fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć na fanpage'u Domu Kultury w Kałysznie. 

              oprac. Milena Szaniawska

            • Dwa w jednym z klasą IIIb

            • 31 maja  2023r. uczniowie klasy IIIb spotkali się w murach Biblioteki Publicznej, tym razem na podsumowaniu projektu „Literackie podróże, te małe i te duże”, w którym uczestniczyli od września 2020 roku. Na uroczystość przybyli zaproszeni przez uczniów, wychowawcę i dyrektor Biblioteki Publicznej, goście: p. Burmistrz Arkadiusz Czyżewski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych p. Jolanta Stryczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej p. Marek Pachnik oraz rodzice uczniów. Na wstępnie pani dyrektor Anna Andrzejkiewicz powitała wszystkich i opowiedział o celach projektu literacko- plastycznego. Następnie p. Bożenka i p. Małgosia zaprezentowały trzy lata pracy uczniów klasy IIIb z książką, przedstawiając każdą omówioną pozycję literacką. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dyrektor Biblioteki podziękowała uczniom kl. IIIb i wychowawczyni p. Magdalenie Gójskiej- Gogol za trzyletnią współpracę. Każdy otrzymał miły prezent, niespodziankę – słodycze i kubek „Przyjaciela Biblioteki”. Słowa podziękowań popłynęły również od uczniów i rodziców w stronę pracowników Biblioteki Publicznej.​​​​​​

              Następnie korzystając z możliwości i obecności rodziców uczniowie klasy IIIb zaprosili wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Rodziny. Program artystyczny przygotowany przez p. Magdalenę Gójską- Gogol wprawił wszystkich zebranych gości w zachwyt przeplatany łzami wzruszenia. Uczniowie wręczyli swoim rodzicom świadectwa z biało- czerwonym paskiem, doceniając trud wkładany w ich wychowanie, wsparcie, cierpliwość, życzliwość, pomysłowość, wytrwałość i wyrozumiałość.

              Podsumowaniem spotkania było wystąpienie p. Burmistrza Arkadiusza Czyżewskiego i p. dyrektora Marka Pachnika. Następnie wszyscy świętowali przy kawie, soczku i słodkim poczęstunku.

              To było ostatnie spotkanie uczniów klasy IIIb z Biblioteką w ramach projektu. Mamy nadzieję, że pozostaną oni stałymi przyjaciółmi Biblioteki Publicznej już zawsze. Natomiast pani Magdalena Gójska- Gogol już od nowego roku szkolnego zaczyna przygodę literacką z kolejną klasą I.

              opr. Magdalena Gójska- Gogol

            • 18-te urodziny „Tornistra”

            • 28 maja 2023r. odbyła się niezwykła uroczystość, na którą przybyli dawni i obecni redaktorzy gazetki szkolnej działającej przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie. W to majowe, ciepłe popołudnie obchodzono 18-te urodziny „Tornistra”. Uroczystość uświetnili swym przybyciem Burmistrz Kałuszyna p. Arkadiusz Czyżewski, dyrektor szkoły p. Marek J. Pachnik, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Wąsowska, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Radni Rady Miejskiej, byli i obecni sponsorzy gazetki, przyjaciele z grona rodziców i z grona pedagogicznego.  Imprezę poprowadziły opiekunki młodych redaktorów, pani Magdalena Gójska- Gogol i pani Izabela Borucińska.

              O godzinie 16.00 prowadzące powitały wszystkich zebranych. Następnie dyrektor szkoły Marek Pachnik, który jest pomysłodawcą założenia „Tornistra”, wygłosił przemówienie. Pogratulował nieprzerwanego wydawania szkolnej gazetki i kontynuowania pracy przez osiemnaście lat. W trakcie uroczystości odtworzono sześć prezentacji multimedialnych, które dotyczyły przedstawienia redaktorów na przestrzeni osiemnastu lat, sukcesów redakcji, wycieczek i warsztatów, w których uczestniczyli młodzi dziennikarze. Świadectwem pracy, wykonywanej przez uczniów była wystawa 166 numerów gazetki szkolnej. Czas pomiędzy kolejnymi prezentacjami umilały swoim śpiewem Julia Pietrzak, Zuzanna Orzepińska i Dominika Dmowska, byłe redaktorki gazetki. W doskonały nastrój wprowadził wszystkich pan Jan Jaroszyński, sponsor i przyjaciel redakcji, który zapraszając do tańca wzbudził szczery uśmiech u zebranych gości.

              W trakcie uroczystości podsumowano konkurs na rollupa „Tornistra”. Nagrody zwycięzcom: Mai Romańczuk (kl. Vc), Damianowi Łukasiakowi (kl. VIb) oraz wyróżnionym: Bartoszowi Abramowskiemu (kl. VIb), Izabeli Kuć (kl. VIb) wręczył dyrektor szkoły.

              Następnie swoje przemówienie wygłosił gość honorowy, burmistrz Kałuszyna, pan Arkadiusz Czyżewski. Mówca słusznie zauważył, że szkolna gazetka to część historii lokalnej. Od osiemnastu lat opisywane są w niej najważniejsze wydarzenia nie tylko z życia szkoły, ale również naszej gminy. Burmistrz wręczył na ręce opiekunek „Tornistra” wspaniałą statuetkę i gratulacje w podziękowaniu za pracę jaką wykonują wspólnie z uczniami.  

              Najważniejszym punktem imprezy urodzinowej był tort, który przy dźwiękach fanfarów wjechał na salę Domu Kultury. Odśpiewano sto lat, a obecne redaktorki gazetki zdmuchnęły symboliczne świece. Następnie przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy zebrani mogli porozmawiać o tym co było, co jest i co będzie.

              Za nami piękny jubileusz 18-tych urodzin szkolnej gazetki „Tornister”. Dziękujemy za tak liczne przybycie i osiemnastoletnią współpracę. 😊

               Magdalena Gójska- Gogol

            • Certyfikat placówki rozwijającej talenty 2022/2023

            • Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty w roku szkolnym 2022/2023. Ów wyróżnienie otrzymuje się za wspieranie i rozwój talentów, tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania w szkole, inspierowanie uczniów do poszerzania wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębiania swoich pasji, umożliwienie zaistnienia na arenie ogólnopolskiej oraz osiągnięcie wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" organizowanym przez Konkursy Delta.

              Szkolnym koordynatorem konkursu "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" była pani Magdalena Gójska- Gogol.

            • Wycieczka do Londynu

            • Dnia 13 maja 2023 roku 27 osobowa grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła swoją czterodniową  wycieczkę do Londynu pod opieką Pań Anny Wolskiej, Agaty Ornoch  oraz Sylwii Pernach wraz z przewodnikiem i pilotem Panem Mateuszem. O godzinie 8.00  wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na lotnisku w Modlinie, aby stamtąd rozpocząć naszą podróż do stolicy Wielkiej Brytanii. Niezwykłych przeżyć dostarczył wszystkim lot samolotem, zwłaszcza, że niektórzy podróżowali nim po raz pierwszy. Ten dreszczyk emocji i adrenaliny...:)

              Po przylocie do Stansted, przejściu przez kontrolę paszportową, udaliśmy się  do miejsca noclegowego  City Best Hotel w dzielnicy Illford,  gdzie zakwaterowano nas  w przytulnych pokojach.

              Pierwszego dnia spacerowaliśmy deptakiem wzdłuż brzegu Tamizy, podczas którego zwiedzaliśmy słynne londyńskie mosty: Tower Bridge i London Bridge, a także Twierdzę Tower of London. Poznaliśmy historię teatru szekspirowskiego The Globe oraz galerii sztuki nowoczesnej Tate Modern. Następnie przeszliśmy przez Millenium Bridge do St. Paul’s Cathedral.

              Dzień drugi to zwiedzanie Natural History Museum oraz British Museum. Kolejnym punktem programu było przejście przez centrum finansowe miasta - City of London. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w dzielnicy West End - China Town, Soho, oraz Leicester Square na Piccadilly Cicrus. Nie mogło zabraknąć wizyty w chińskiej restauracji, gdzie mieliśmy możliwość spróbowania dań kuchni chińskiej. Niezwykłych wrażeń dostarczył nam pobyt i zakupy w Hamley’s - największym na świecie kilkupiętrowym sklepie z zabawkami, znanym również  z różnorodnych  wydarzeń, pokazów i fantazyjnych wystaw. Odwiedziliśmy również największy na świecie sklep z cukierkami – M&M'S. Kolorowe cukierki M&M'S wypełniają aż cztery piętra o łącznej powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych. Wpadliśmy też na chwilę  do LEGO® Store -największego sklepu na całym świecie! Mieści się na dwóch piętrach - to aż 914 metrów kwadratowych zabawy LEGO®.

              Trzeci dzień to szlak królewski. Stojąc u bram Buckingham Palace zachwycaliśmy się architekturą oraz perfekcyjną służbą straży królewskiej. Niezwykłe wrażenia towarzyszyły nam podczas uroczystej zmiany warty przed pałacem królewskim. Spacer St. James Park był niesamowitym doznaniem w przepięknej aurze, pełnej cudownych roślin i ciekawego ptactwa oraz przyjaznych  wiewiórek, które zauroczyły całą nasza grupę. W programie zwiedzania na ten dzień znalazł się także Trafalgar Square, National Gallery, London Eye, Westminster Bridge, Big Ben, Westminster Abbey. Niezwykłym doświadczeniem okazało się wejście do parlamentu brytyjskiego wraz z obserwacją obrad Izby Lordów i Izby Gmin .

              Wspólnie z wielkim zielonym ogrem i niesfornym osłem przeżyliśmy  również przygodę życia w samym centrum Londynu. Shrek’s Adventure to nie jest tylko park rozrywki z personelem przebranym za postaci z bajki. To dużo więcej. Mieliśmy wrażenie, że faktycznie uczestniczyliśmy w baśni, wspólnie ze Shrekiem i jego kompanami ratując królestwo Zasiedmiogórogrodu. Niezwykle trudnym zadaniem okazało wydostanie się z lustrzanego labiryntu.

              Ostatni dzień naszego pobytu to przejazd do Greenwich na południk zerowy oraz do Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego, kliper herbaciany Cutty Sark, a następnie przejazd na Canary Wharf- dzielnicę wieżowców i drapaczy chmur. 

              Każdego dnia jedliśmy Full English Breakfast a na obiad próbowaliśmy dań  kuchni z różnych stron świata – angielskiej, tajskiej, włoskiej, chińskiej, hiszpańskiej (łącznie z pysznymi deserami, lodami i fontanną czekoladową).  Podczas pobytu w tym niezwykle barwnym i wielokulturowym mieście mieliśmy okazję skorzystać z szerokiego wachlarza środków transportu , który oferuje Londyn- począwszy od samolotu, pociągu, metra (którym poruszaliśmy się każdego dnia), autobusu piętrowego, kolejki linowej czy rejsem statkiem.

              Podsumowując, wyjazd był świetną okazją, aby doskonalić swoje umiejętności językowe
              w codziennych sytuacjach oraz zwiedzić i poznać historię najważniejszych obiektów i miejsc z listy „Must see”  w Londynie.

              To był niezwykle intensywny czas, pełen pozytywnych emocji i wrażeń . Piękne widoki oraz niesamowita architektura londyńska na zawsze zostaną w naszej pamięci.  Teraz, jedyne, co nam zostało to czekać na kolejne zagraniczne wycieczki.

               

                                                                                                                                                 Organizatorzy wyjazdu

               

            • PODSUMOWANIE V EDYCJI PROJEKTU "100 na 100"

            • 7 czerwca 2023r. (środa) o godz. 9.00 w Parku Miejskim odbędzie się podsumowanie V edycji projektu "100 na 100" - "100km dla pokoju".
              Zapraszamy wszystkich zwycięzców - uczniów, nauczycieli, rodziców, rodzeństwo i przyjaciół szkoły. 

            • „Tornister” w Łodzi

            • 22 maja 2023r. redaktorzy szkolnej gazetki wraz z opiekunkami udali się do Łodzi, aby podsumować pracę w roku szkolnym 2022/2023. Jak każdy z wyjazdów, również ten, charakteryzował się połączeniem pracy z przyjemnością.

              Łódź przywitała dziennikarzy piękną, słoneczną pogodą. Dzięki temu wspólnie z panią przewodnik, Moniką Gajek, uczniowie zwiedzali miasto, nazywane często HollyŁódź 😊 Tak jak w Ameryce do Hollywood, tak w Polsce do Łodzi wiodły i wiodą drogi wszystkich tych, którzy chcieli i chcą związać swoją karierę z filmem. Możliwe, że i nasi redaktorzy będą mieli w przyszłości swoje nazwisko na Łódzkiej Alei Gwiazd.  W trakcie zwiedzania uczniowie zapoznali się nie tylko z historią Łodzi filmowej, ale również miasta przemysłowego. Spacerując głównymi ulicami podziwiali wspaniałe miejskie murale oraz zabytkową architekturę, która przetrwała czasy wojenne.

              Następnie redaktorzy wzięli udział w warsztatach filmowych przeprowadzonych w Wytwórni Filmów Oświatowych. Każdy z uczniów miał przydzielone zadanie do wykonania.  Wśród niewielkiej gromadki znalazł się reżyser, scenarzysta, klapser, kamerzysta, dźwiękowiec i aktorzy. Na planie filmowym było niezwykle wesoło i ciekawie. Wszyscy bawili się znakomicie. Efekty pracy można obejrzeć tutaj.
              Po warsztatach dziennikarze udali się do peerelowskiej sali kinowej gdzie obejrzeli dwa krótkometrażowe filmy fabularne. Niezwykły klimat skrzypiących, drewnianych foteli przeniósł uczniów w czasy, które dla nich są już historią.

              Po pracy, jak to zazwyczaj bywa,  był czas i na przyjemności, a te czekały w łódzkim Zoo i Orientarium. Ocean i rafa koralowa, akwarium i szklany tunel, strefa indyjska, afrykańska i australijska to tylko część z atrakcji, które zostały odwiedzone przez redaktorów. Spacer po zoo został zaliczony do bardzo udanych. Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek w Łódzkiej Manufakturze. 😊

              Dziękujemy sponsorom za współpracę i zaangażowanie w roku szkolnym 2022/2023. To dzięki wam możliwy był nasz wyjazd.

              Magdalena Gójska- Gogol

            • Z lasem i łąką za pan brat

            • 18 maja 2023r., w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie, odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Mali Przyrodnicy”. Adresowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Starosta Miński, Burmistrz Kałuszyna oraz Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki.  Zagadnieniem przewodnim konkursu był ekosystem lasów i łąk polskich. W zmaganiach wzięło udział 14 uczniów z siedmiu szkół powiatu mińskiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu.

              O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej stawili się najlepsi z najlepszych. Przywitał ich dyrektor szkoły, pan Marek J. Pachnik, który życzył im również powodzenia, gratulując jednocześnie bycia reprezentantem swojej szkoły. Po 45 minutowych zmaganiach, uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicielkę Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, panią Izabelę Kaźmierską. Niezwykle ciekawe zajęcia pozwoliły uczestnikom na zgłębienie wiedzy z zakresu przyrodniczego. W tym czasie komisja konkursowa oceniła testy i wyłoniła zwycięzców.

              III miejsce w powiecie zajęła Laura Malinowska, reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

              II miejsce zajęła Elżbieta Skowron, uczennica Szkoły Podstawowej im. Generała Józefa Bema w Rudzie.

              Zwycięzcą, najlepszym Małym Przyrodnikiem, został Jan Zagórski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

              Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz upominki, a ich opiekunowie podziękowania. Nagrody, dyplomy i puchary zwycięzcom wręczył dyrektor szkoły, doceniając zarazem ogromną wiedzę młodych głów. Gratulacje złożyły również pomysłodawczynie i koordynatorki przedsięwzięcia: p. Anna Brudz, p. Magdalena Gójska- Gogol, p. Dominika Włodarczyk, dołączając również podziękowania za obecność i zaangażowanie opiekunom uczniów.

              Magdalena Gójska- Gogol

            • Fantastyczna lekcja ekonomii

            • Fantastyczna lekcja ekonomii.

              18 maja w ramach realizacji projektu „Być jak Ignacy” członkowie Koła Młodych Przyrodników wraz z opiekunką mieli przyjemność odwiedzić placówkę Banku Spółdzielczego w Kałuszynie. Przywitał nas przemiły Pan prezes i zaprosił do swojego gabinetu. Tam każdy z uczestników  miał możliwość zadania przygotowanego  wcześniej przez siebie pytania. Różnorodność zadawanych pytań była ogromna.   Pan prezes cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na pytania dotyczące zarówno pracy banku jak i zasad  oszczędzania.  Dowiedzieliśmy się,  że już 12- latek może założyć sobie konto w banku i jeszcze dostanie 150zł. na start. Nasze zdziwienie było ogromne kiedy dowiedzieliśmy się, że Bank Spółdzielczy w Kałuszynie istnieje od 1915 roku. W dalszej części spotkania Panie pracujące w  banku pokazały nam jak  odróżnić banknot prawdziwy od falsyfikatu.  Mogliśmy to sprawdzić przy użyciu zarówno lampy ze światłem ultrafioletowym   jak też i takich zabezpieczeń jak hologramy czy znaki wodne.  Taka umiejętność przyda się każdemu z nas. Zobaczyliśmy jak można policzyć pieniądze za pomocą specjalnej maszyny różnicującej banknoty.  Następnie zwiedziliśmy placówkę  banku. Na koniec  mieliśmy możliwość  odwiedzenia skarbca oczywiście z zachowaniem pełnych procedur.  Wyjący alarm,  panie z wielkimi kluczami, grube betonowo-żelazne  drzwi, kraty. To wszystko wywarło na nas ogromne wrażenie.  Żeby jeszcze bardziej  osłodzić nam wizytę w banku pracownicy obdarowali nas pysznymi czekoladami.  Bardzo  dziękujemy za fantastyczną przygodę i przemiłą atmosferę.  Polecamy każdemu taką niesamowitą  lekcję ekonomii.

              Opiekun Krystyna Raczyńska vel Wasiluk

            • XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej „Z MITOLOGIĄ za pan brat”

            • Już po raz czternasty w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej „Z MITOLOGIĄ za pan brat”. Patronat nad tym przedsięwzięciem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęli: Kurator Oświaty, Starosta Miński oraz Burmistrz Kałuszyna.

                 Zmagania znawców mitów greckich rozpoczęły się w piątek 19 maja 2023r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kałuszynie pan Marek Pachnik bardzo serdecznie powitał uczestników konkursu, a także ich opiekunów. Życzył nie tylko powodzenia w mitologicznych potyczkach, ale również radości i zadowolenia z udziału w tej rywalizacji. Podkreślił, że wszyscy uczestnicy są już zwycięzcami, skoro reprezentują swoje szkoły w tym wymagającym konkursie. Warto podkreślić, że konkurs od lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. W  tym roku przystąpiło do niego 34 uczniów z 19 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Znawcy mitologii  mieli 45 minut na rozwiązanie testu składającego się z siedemdziesięciu pytań zamkniętych. Zmierzyli się oni nie tylko z zagadnieniami sprawdzającymi znajomość mitów greckich, ale także wywodzących się z nich związków frazeologicznych.

                 Dzięki sprawnej pracy kilkuosobowej komisji konkursowej  podsumowanie konkursu nastąpiło już o godz. 12.10. Podczas rozdania dyplomów, podziękowań, pucharów i nagród książkowych obecny był Burmistrz Kałuszyna pan Arkadiusz Czyżewski, który osobiście pogratulował wszystkim laureatom. Najlepiej z pytaniami konkursowymi poradziła sobie uczennica ze Szkoły Podstawowej w Dobrem– Anna Wawer. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pleśniak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim, zaś na trzecim miejscu uplasował się Kamil Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Jeruzalu.

                 Do gratulacji dołączają się koordynatorki konkursu: p.Katarzyna Mroczek, p.Katarzyna Berska i p.Monika Marciniak, jednocześnie dziękując wszystkim uczestnikom i opiekunom za przybycie.

                                                                                                                                                                             M.Marciniak

            • X POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO WIERSZA

            • Dnia 16.05.2023r. po raz dziesiąty  uczniowie ze szkół powiatu mińskiego spotkali się na sali gimnastycznej kałuszyńskiej podstawówki, aby wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Jednego Wiersza. W tym roku recytowano wiersz Wandy Chotomskiej „ Gdyby tygrysy jadły irysy”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna. W konkursie udział wzięło 27 uczniów z 17 szkół powiatu , którzy prezentowali wiersz w trzech kategoriach  wiekowych: 0 – III, IV – VI i VII – VIII. Prezentacje oceniała komisja  składzie: Jacek Pacocha – aktor, reżyser, dyrektor Teatru Edukacyjnego Atlantis z Warszawy, Ewa Wąsowska – instruktorka z Domu Kultury w Kałuszynie i Teresa Kowalska – prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Wszelkich „Drzewo Pokoleń”z Kałuszyna. Wszyscy recytatorzy oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkową książkę wydaną przez szkołę z okazji dziesiątej jubileuszowej edycji konkursu, a zwycięzcy puchary i nagrody książkowe. W czasie przerw goście korzystali ze słodkiego poczęstunku w bibliotece szkolnej. Po wręczeniu nagród zabrał głos pan Jacek Pacocha, który pogratulował wszystkim uczestnikom,a także udzielił kilku cennych rad związanych z przygotowaniem się do recytacji. Szczególną uwagą zwrócił na odpowiednią interpretacje utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy za rok.

               

              ZWYCIĘZCY KONKURSU                                                             

               

              KL. 0 – III

              1  MIEJSCE     -     Oliwia Małecka          PSP Siennica
              2  MIEJSCE     -     Liliana Witan             SP 1 Mińsk Maz.                                         
              3  MIEJSCE     -     Kamila Wiechetek    SP Kałuszyn                                                                                             

              KL. IV – VI

              1 MIEJSCE     -     Antoni Świątek           ZS Latowicz
              2 MIEJSCE     -     Kacper Nowak            SP 1 Mińsk Maz.
              3 MIEJSCE     -     Natalia Kozicka           SP Jeruzal
              WYRÓŻNIENIE  -  Szymon De Klerck     SP Grzebowilk                                                                                         

              KL. VII – VIII

              1  MIEJSCE     -      Maksymilian Jurkowski     PSP Siennica
              2  MIEJSCE     -      Natalia Rudnik           SP Pustelnik 
              3  MIEJSCE     -      Maja Płochocka         SP Kałuszyn

                  

            • 12 Maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

            • Dzisiaj 12 maja jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych .....

              I dlatego  życzymy w dniu ich święta W S Z Y S T K I E G O  CO  N A J L E P S Z E

              NASZEJ pani pielęgniarce,

              naszym paniom pielęgniarkom,

              wszystkim paniom pielęgniarkom z całego świata (i panom pielęgniarzom).

            • Uczniowski alfabet

            • O .. jak ODWAŻNY .

              W kwietniu dwóch  ósmoklasistów, Cezary Ciś i Michał Gryz udowodnili nam i sobie , jak ważna jest nauka pierwszej pomocy. Chłopcy z pełnym profesjonalizmem wykorzystali zdobytą wiedzę i udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie leżącej przy Domu Kultury w Kałuszynie.  Wezwali też odpowiednie służby. Prawidłowo przeprowadzona akcja dała szansę poszkodowanej na odpowiednią pomoc.

              U …jak UCZCIWY

              Następny przykład  szlachetnego czynu  zaprezentowały:  Zuzanna Tylutki, Roksana Rucińska, Roksana Parol i Katarzyna Pardała. Na chodniku obok przystanku autobusowego znalazły czarny portfel. Dziewczyny niezwłocznie udały się do Urzędu Miejskiego, by wspólnie oddać zagubioną rzecz. Zaoszczędziły w ten sposób zbędnego stresu i straty właścicielowi portfela. Swoim zachowaniem pokazały   uczciwość i szlachetność.

               

              Postawa naszych uczniów  jest godna naśladowania i powinna służyć jako wzór.

            • Konkurs Recytatorski Jednego Wiersza - eliminacje szkolne

            • X POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO WIERSZA

              ELIMINACJE SZKOLNE

              W szkolnych eliminacjach konkursu wzięło udział 8 uczniów:


              4   uczniów z klas 0 – III

                Julia Muszelik kl. I a
                       Nadia Tenderenda kl. I c
                   Kamila Wiechetek II b
                         Natalia Kowalczyk kl. III b
               

              3   uczniów z klas IV – VI

                      Urszula Tenderenda kl. IV b
                           Aleksandra Czyżewska kl. IV b
              Piotr Mroczek KL. VI a
               

              1   uczennica z klas VII - VIII

                     Maja Płochocka kl. VIII a
               

                                                        W etapie powiatowym naszą szkołę będą reprezentować:

                                                                                 Kamila Wiechetek 
                                                                                 Piotr Mroczek
                                                                                 Maja Płochocka

            • Szkoła Podstawowa w Kałuszynie organizatorem V Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego "Reklama Mojej Szkoły"

            • Na uroczystą Galę 26 kwietnia przybyli: Burmistrz Kałuszyna Pan Arkadiusz Czyżewski, niektórzy jurorzy, Dyrektor szkoły Pan Marek Pachnik i kilkoro nauczycieli, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, którzy przygotowali prace konkursowe oraz laureaci konkursu spoza Kałuszyna wraz z opiekunami. Na uroczystość w Domu Kultury zostali zaproszeni autorzy wszystkich nadesłanych reklam oraz ich opiekunowie. Ale odległe lokalizacje spowodowały, że nie wszyscy zdecydowali się przyjechać osobiście na finał konkursu. Tym bardziej cieszyła obecności gości z Lublina, Pułtuska i Wielgolasu.

              Spotkanie rozpoczął Dyrektor Pan Marek Pachnik, który powitał przybyłych gości i przedstawił jurorów.  

              Tegoroczne jury składało się z 6 osób, które można określić jednym sformułowaniem - ludzie kultury i mediów: p. Anna Andrzejkiewicz, p. Katarzyna Berska, p. Paweł Chabiera, p. Marian Pełka, p. Jan Zbigniew Piątkowski i p. Krzysztof Wierzbicki.  Niestety, nie wszyscy jurorzy mogli dotrzeć na galę.

              Po powitaniach głos zabrała pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Pani Izabela Borucińska, która przybliżyła obecnym najistotniejsze fakty dotyczące tegorocznej odsłony:

              "Konkurs odbywa się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Mińskiego i Burmistrza Kałuszyna.

              W bieżącej edycji na konkurs napłynęło 150 reklam z 41 szkół. Dotarły do nas reklamy z całej Polski - od Nowogardu (ok. 600km od Kałuszyna), przez Wałbrzych (ok. 500km od Kałuszyna), Niebocko woj. podkarpackie (ok. 400km od Kałuszyna) i Augustów (ok. 250km od Kałuszyna).  

              W nadesłanych pracach pojawiły się różne techniki, pomysły, realizacje. Filmy były ciekawe, oryginalne, przemyślane, dopracowane. Autorzy reklam stanęli na wysokości zadania i rzeczywiście reklamowali swoje placówki. Włożyli w to ogrom pracy, inwencję twórczą i dowcip. Wszystkim twórcom reklam i ich opiekunom należą się wielkie podziękowania".

              Potem odbyło się ogłoszenie wyników etapu szkolnego konkursu:

              • I miejsce – Bartosz Wielechowski kl. VIIIa
              • II miejsce - Eliasz Kublik kl. VIIIb
              • III miejsce - Maria Kurowska i Laura Napiórkowska kl. Vc
              • wyróżnienia: Justyna Witon i Lena Grzywacz kl. VIIIc
                                     Julia Kwiejda i Daria Yukhnevych kl. VIa

              Zebrani obejrzeli nagrodzone filmy. Autorzy zwycięskich reklam otrzymali dyplomy i upominki.

              Rozpoczęła się główna część gali. Emocje rosły z każdą minutą. Zaproszeni finaliści wiedzieli, że są w gronie laureatów, ale nie znali przyznanych miejsc. Kolejno wyświetlane były zwycięskie prace, rozpoczynając od wyróżnień, a kończąc na I miejscu. I wtedy wszystko stało się jasne.

              Zwycięzcami V Ogólnopolskiego  Konkursu Multimedialnego "Reklama Mojej Szkoły" zostali:

              I miejsce - Mikołaj Wołosz Szkoła  Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie (opiekun: p. Aneta Baduchowska).

              II miejsce - Mikołaj Adamczyk Szkoła Podstawowa nr 66 im. Ks. Juliana Chrościckiego w Warszawie (opiekun: p. Anna Buchmiet);

              III miejsce - Antoni Ruciński i Aleksander Biernacki Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku (opiekun: p. Agata Pastewka).

              wyróżnienie - Karolina Brauła i Natalia Zawadka Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie (opiekun: p. Justyna Skrzypiec)

              wyróżnienie -  Bartosz Wielechowski Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.

               

              Laureaci konkursu zostali zaproszeni na scenę, gdzie z rąk Burmistrza Kałuszyna Arkadiusza Czyżewskiego i Dyrektora Domu Kultury Mariana Pełki otrzymali puchary, dyplomy i nagrody - kupony do Empiku. Potem do uczniów - autorów zwycięskich reklam dołączyły Panie nauczycielki, które otrzymały dyplomy - podziękowania. Nastąpił moment pamiątkowych fotografii.

              Na zakończenie finału głos zabrał Pan Burmistrz, który pogratulował wszystkim uczniom udziału w ciekawym konkursie, a szczególne słowa uznania skierował do zwycięzców.

              Ostatnie słowo uroczystości należało do Dyrektora Szkoły Pana Marka Pachnika, który zwrócił uwagę na pewien aspekt konkursu - twórca reklamy szkoły jest dumny ze swojej Małej Ojczyzny: rodziny, szkoły, miasta. To właśnie jest patriotyzm.

              Ogólnopolski Konkurs Multimedialny "Reklama Mojej Szkoły"  nie tylko wyłania zwycięzców. Reklamuje także naszą szkołę i nasze miasto

              V edycja konkursu za nami, ale już oficjalnie została ogłoszona kolejna- VI edycja w roku 2024.  Można już zastanawiać się i planować, czym zaskoczyć jurorów i innych uczestników konkursu. Do zobaczenia za rok!

               

              Izabela Borucińska