Informujemy, że nasza szkoła organizuje od 3 października wyjazdy na basen dla dzieci. Są to lekcje pływania oraz zajęcia rekreacyjne przeprowadzone przez instruktorów pływania. Wyjazdy odbywają się w każdy czwartek dni nauki szkolnej w godzinach13.30 – wyjazd, 16.00 – powrót. Wiecej informacji w Wiadomościach sportowych w zakładce basen
Wyjazdy na basen
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Kolejny wrzesień, kolejne rozpoczęcie roku szkolnego... Mimo tej powtarzalności, czy to ósmoklasista, czy pierwszak, czy nauczyciel ze stażem - każdy przeżywa ten dzień jako nowe rozdanie, początek, białą kartę.
Życzę wszystkim uczniom, aby rok szkolny 2019/2020 był dla nich szczęśliwy, wyjątkowy, przyjazny. Aby w czerwcu 2020 roku cieszyli się z osiągniętych sukcesów i zdobytej wiedzy. Powodzenia!
Obóz sportowy "ZAWOJA 2019"
W dniach 23.06-29.06 2019r. odbył się obóz sportowy w Zawoi. Uczestnikami obozu było 45 uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie...
Więcej informacji + zdjęcia w "Wiadomośćiach sportowych w zakładce obóz sportowy"
Polonez klas ósmych - zakończenie roku szk. 2018/2019
Autor filmu: p. Marian Pełka
Klasa VIc po raz ostatni w takim składzie.
Odpowiedź od Królowej Elżbiety II
Klasa III na zajęciach dodatkowych z jęz. angielskiego za szkoły językowej MrOzzy wraz
z p. Sylwią Pernach wysłała kartkę z życzeniami do Królowej Elżbiety II z okazji 93. urodzin.
Dn. 18 czerwca 2019r. otrzymaliśmy odpowiedź.
ZIELONA SZKOŁA 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZIELONA SZKOŁA 2019.
301W dniach 3-7czerwca 49 uczniów wyjechało na XIII zieloną szkołę „W krainie opowieści z Narni”. Był to kolejny wyjazd w ramach realizacji wieloletniego projektu „Szlakiem parków narodowych”. W tym roku odwiedziliśmy Park Narodowy Gór Stołowych. Pierwszym punktem było Afrykarium - jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie i florze jednego kontynentu – Afryce. Wieczorem uczestniczyliśmy w pokazie rzeźbienia szkła kryształowego. Każdy mógł zamówić sobie szklankę lub kieliszek z dedykacją dla najbliższych. Kolejnego dnia wędrowaliśmy pomiędzy skalnymi blokami Błędnych skał, które urzekły również twórców filmu "Opowieści z Narnii - Książe Kaspian". Odwiedziliśmy jedyną w Polsce Papiernię w Dusznikach Zdroju gdzie młodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Rękodzieło papiernicze” a starsi „Czy twoja dycha jest prawdziwa?”. Trzeciego dnia podziwialiśmy uroki czeskiej Pragi o której przepięknie opowiadał nam pan Marcin. Przedpołudnie kolejnego dnia spędziliśmy w Złotym Stoku, wędrując oraz jadąc kolejką poprzez korytarze dawnej kopalni złota. Po czym każdy mógł pobawić się w poszukiwacza kruszcu lub diamentów oraz zakupić sztabkę drogocennego kruszcu. Podziwialiśmy również wystawę minerałów i Izbę Pamięci. Zwiedziliśmy Średniowieczną Osadę Górniczą, gdzie w podziemnych korytarzach przeżyliśmy chwile grozy. Kolejnym punktem naszego wyjazdu było przepiękne miasteczko uzdrowiskowe Kudowa Zdrój. Tutaj spróbowaliśmy wód mineralnych. Wieczorem posilaliśmy się kiełbaskami przy ognisku. Czas minął szybko i ostatnim punktem naszego programu był Książ. Zwiedziliśmy przepiękny zamek i zachwycalismy sie niesamowitymi tarasami widokowymi ogrodów przyzamkowych, wędrowaliśmy przez tonący w rododendronach park a następnie podziwialiśmy rośliny egzotyczne w Palmiarni. Chociaż upały trochę nam doskwierały to wyjazd zaliczamy do udanych. Siły do codziennych wędrówek dodawały nam pyszne posiłki u pani Ani. Dziękujemy paniom Agnieszce Broniarek, Dorotce Kobeszko i Elżbiecie Kalisz za opiekę.
Krystyna Raczyńska vel Wasiluk
Wycieczka klasy Ia i Ib do Warszawy – 24 maja 2019 r.
Dnia 24 maja 2019 r. klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami – panią Elżbietą Kalisz, panią Katarzyną Pawlikowską i panią Jolantą Kopczyńską pojechały na wycieczkę do stolicy.
Ponieważ dopisywała pogoda pierwszym punktem wycieczki był spacer po Królewskich Łazienkach. Zwiedzaliśmy zespół pałacowo – ogrodowy, założony w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podziwialiśmy Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wodzie, antyczny teatr. Spacerowaliśmy alejkami oglądając piękną architekturę i bogatą roślinność. Atrakcją były także wszechobecne wiewiórki oraz piękne pawie, które zazwyczaj można spotkać w Łazienkach.
Kolejnym punktem wycieczki był spektakl "Kot w butach” w teatrze "Syrena”, który uczniom bardzo się podobał. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo dobrą, aktorską grę, piękne dekoracje, ciekawą choreografię, a nawet wspólnie z aktorami zaśpiewać piosenkę.
Na koniec naszego pobytu w Warszawie udaliśmy się na Stadion Narodowy, by pod kierunkiem przewodnika obejrzeć najciekawsze miejsca najlepszych wydarzeń, nie tylko sportowych, ale także rozrywkowych i biznesowych. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie i największy stadion w Polsce. Dowiedzieliśmy się, że może on pomieścić 58 tysięcy kibiców, ma także 62 loże dla VIP – ów. Składa się z 8 kondygnacji i dysponuje dwupoziomowym parkingiem na ok. 1800 samochodów. Arenę otacza promenada o długości 1 km. Największym zainteresowaniem pierwszoklasistów cieszyły się szatnie naszej narodowej, piłkarskiej reprezentacji oraz koszulki piłkarzy. Oglądaliśmy także stadion z Tarasu Widokowego i mieliśmy okazję zasiąść w fotelach, jak prawdziwi kibice.
Będąc na stadionie mieliśmy także możliwość uczestniczyć w Targach Książki.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na posiłek do Mac Donalds. Choć tego dnia pokonaliśmy łącznie około 8 km, nie opuszczał nas dobry humor. U naszych pierwszaków nie widać było zmęczenia, dopisała pogoda, a wycieczka mamy nadzieję na długo pozostanie w pamięci, bo dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.
Katarzyna Pawlikowska
II POWIATOWY KONKURS MULTIMEDIALNY "REKLAMA MOJEJ SZKOŁY"
29 maja 2019r. w sali kinowej Domu Kultury w Kałuszynie odbyło się podsumowanie II Powiatowego Konkursu Multimedialnego "Reklama Mojej Szkoły". Spotkali się na nim laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej w Kałuszynie.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie, zaś patronat nad konkursem objęli: Mazowiecka Kurator Oświaty, Starosta Miński i Burmistrz Kałuszyna.
Zadaniem uczniów, którzy chcieli wziąć udział w konkursie, było przygotowanie w postaci pliku filmowego reklamy swojej szkoły. W konkursie oprócz umiejętności informatycznych, liczył się przede wszystkim pomysł. Niektóre prace nadesłane na konkurs były do siebie bardzo podobne. Ich autorzy podążali tym samym tropem i przedstawiali swoją szkołę w identycznym stylu.
Uczniowie - laureaci konkursu podeszli do zadania bardzo indywidualnie. Każda nagrodzona reklama zaskakiwała czymś innym: dowcipem, ujęciem tematu, techniką wykonania.
Jury konkursowe przyznało nagrodę główną i trzy wyróżnienia. I miejsce zdobył Michał Walewski z kl. Vc Szkoły Podstawowej w Kałuszynie (opiekun: p. Katarzyna Kwiatek). Wyróżnienia trafiły do: Julii Amelii Pałdyny z kl. IV Zespołu Szkół w Latowiczu (opiekun: p. Agnieszka Włodarczyk), Andżeliki Waszczuk i Katarzyny Janiszewskiej z kl. VII Szkoły Podstawowej w Janowie (opiekun: ks. Konrad Jaworecki) i Bartosza Wójcika z kl. VIb Szkoły Podstawowej w Kałuszynie (opiekun Izabela Borucińska).
Po obejrzeniu finałowych filmów reklamowych dyrektor Szkoły Podstawowej w Kałuszynie pan Marek Pachnik wręczył nagrodzonym uczniom puchar, dyplomy i nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku. Opiekunowie laureatów otrzymali dyplomy - podziękowania.
Druga edycja Powiatowego Konkursu Multimedialnego przeszła do historii, zaś nagrodzone reklamy trafiły do Internetu i można je oglądać na YouTubie (https://spkaluszyn.edupage.org/text94/). Uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy - popatrzcie, jak zwycięzcy konkursu zachwalają swoje szkoły!
koordynator konkursu
Izabela Borucińska
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JEDNEGO WIERSZA
WYNIKI VII POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
JEDNRGO WIERSZAKLASY 0 - IV
1 miejsce - Antonina Kopacz Pustelnik, opiekun p. Halina Rosińska
2 miejsce - Jagoda Michalik Siennica, opiekun p. Magdalena Biernat
3 miejsce - Michał Pulik Mińsk Maz. SP nr 2, opiekun p. Ewa Zagórska
wyróżnienie - Kuba Borkowski Dębe Małe, opiekun p. Lucyna Kulma
KLASY V - VIII
1 miejsce - Borys Mierzejewski Mińsk Maz. SP nr1, opiekun p. Małgorzata Szczęsna
2 miejsce - Jakub Ratyński Mińsk Maz. SP Salezjanie, opiekun p. Justyna Dziugieł
3 miejsce - Natalia Bojanowska Siennica, opiekun p. Magdalena Biernat
wyróżnienie - Natalia Replin Wierzbno, opiekun p. Małgorzata Wąsowska
POZOSTALI UCZESTNICY KONKURSU
1. Klaudia Abramowska Kałuszyn, opiekun p. Katarzyna Pawlikowska
2. Olivier Błaszczak Mińsk Maz. SP Salezjanie, opiekun p. Justyna Dziugieł
3. Paulina Bojanek Starogród, opiekun p. Bożena Łobodowska-Żaczek
4. Andżelika Kąkol Dębe Małe, opiekun p. Lucyna Kulma
5. Julia Kowalik Jakubów, opiekun p. Alicja Wójcicka-Nowicka
6. Lena Ładno Ruda , opiekun p. Grażyna Leszczyńska
7. Wiktoria Łojek Ruda, opiekun p. Anna Sadowska
8. Julia Milewska Mińsk Maz. SP nr 2 opiekun p. Urszula Rutkowska
9. Michał Sabak Wiciejów, opiekun p. Marzena Niczyporuk
10. Małgorzata Sławińska Chrościce, opiekun Izabela Jackiewicz
11. Natalia Sikorska Mlęcin, opiekun Małgorzata Pisarczyk
12. Kalina Sołtysiak Kałuszyn, opiekun p. Agnieszka Broniarek
PROJEKT IGNITE
24 kwietnia w naszej szkole rozpoczęły sie zajęcia w ramach projektu IGNITE. Ignite to nazwa amerykańskiego projektu o 20-letniej historii, o którego metodologię opieramy działania w Polsce. Słowo „ignite” oznacza w języku angielskim „zapalać, rozniecać (ogień)”. IGNITE to jednocześnie akronim ujmujący w skrócie sens projektu - Inspiring Girls Now In Technology Evolution czyli w wolnym tłumaczeniu - Inspirowanie Dziewczynek w Technologiach Przyszłości. Organizacją prowadzącą i współfinansującą w Polsce projekt Ignite jest Fundacja Rodziny Maciejko mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Projekt skupia się wokół serii warsztatów prowadzonych przez wolontariuszki – kobiety, które odniosły sukces w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych, a teraz chcą dzielić się swoimi doświadczeniami i zaszczepiać pasję w młodszym pokoleniu dziewczynek. Jest to pierwsza Polska edycja i biorą w niej udział 3 szkoły, m.in. Szkoła Podstawowa w Kałuszynie. Podczas pierwszych zajęć prowadzonych przez eksperta od technologii multimedialnych, panią Dorotę Madej. Uczestniczki otrzymały tablety. Dziewczynki uczyły się nagrywania filmów. Korzystały z technologii MAGIX GREENSCREEN. Jako "greenscreen" określany jest proces, który ma miejsce podczas cyfrowego montażu wideo. Jak nazwa wskazuje, chodzi tu o zieloną powierzchnię, która znajduje się w tle nagrywanej osoby. Przy pomocy oprogramowania do obróbki wideo, jakim jest MAGIX Video deluxe, uczestniczki projektu zamieniały nagrane zielone tło obrazy wybranej stolicy Europy. Stosując wyżej wymienioną technikę nasze uczennice zamieniały się w prezenterki telewizyjne transmitujące wiadomości emitowane w telewizji z wybranej stolicy europejskiej. Zajęcia bardzo podobały się dziewczynkom. Na koniec Pani prezes Fundacji Ola Kacprowicz przyniosła dzieciom pizzę.
Szkolny koordynator projektu Krystyna Raczyńska vel Wasiluk Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PROJEKT IGNITE .
OGÓLNOPOLSKIE ODSUMOWANIE PROJEKTU "EDUKACJA INSPIRACJA 2018/2019"
Podsumowanie II edycji ogólnopolskiego projektu „Edukacja Inspiracja” odbyło się 25-26 kwietnia w fantastycznej przestrzeni Centrum Kreatywności. Na spotkanie przyjechało po 2 uczniów wraz z opiekunami reprezentujących z 28 szkół całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały Dominika Dmowska i Paulina Zduńczyk. Pierwszy dzień miał formułę targów projektowych, podczas których uczniowie, na stoiskach, promowali swoje działania projektowe. Targi projektowe odbywały się w dwóch turach (połowa zespołów prezentowała swoje projekty, pozostali odwiedzali ich stanowiska; w drugiej turze następuje zamiana). Każdy zespół miał do dyspozycji własne stoisko, na którym mógł zaprezentować swoje działania. Stanowisko musiało być związane z projektem –musiało być jego wizytówką. Uczniowie samodzielnie musieli opowiedzieć o swoich działaniach. Każdy zespół musiał odwiedzić wszystkie stoiska i zdobyć naklejkę. Trzeba było zaplanować krótką aktywność angażującą/włączającą osoby odwiedzające . Nasz zespół przygotował krzyżówkę oraz słodką tęczę, którą mogli odwiedzający nas goście samodzielnie wykonać. Wszyscy mogli się poczęstować wykonanymi przez nas wegażelkami, które bardzo smakowały gościom i podczas podsumowania zostały przez koleżanki i kolegów wyróżnione. Niestety nie można było używać ognia co bardzo utrudniło nam pokazy. Podczas prezentacji wszyscy mogli posilać się kanapkami, owocami, ciasteczkami oraz napojami. Wszystko w wersji eko. Po obiedzie udaliśmy się do hotelu. A wieczorem na zwiedzanie Warszawy. Gdyż niektórzy z naszych koleżanek i kolegów pierwszy raz byli w stolicy. My wędrowaliśmy z uczniami ze Stargardu, Wrocławia i Piszu. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w szeregu fantastycznych warsztatów. Nauczyciele i uczniowie oddzielnie. Było pomysłowo, zabawnie i bardzo miło. Chociaż były to dwa bardzo pracowite dni to na długo pozostaną w naszej pamięci.
Koordynator projektu Krystyna Raczyńska vel Wasiluk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKIE ODSUMOWANIE PROJEKTU "EDUKACJA INSPIRACJA 2018/2019".
i w mediach na youtube https://www.youtube.com/watch?v=jh0Hl6_J8Xg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2-7Ws7wxFqmWJ2JfHzPlKgzOHHUnShv-EXOs6vh4_zQbRui6qblFzf0Bo
Zbiórka makulatury (II tura).
Zbiórka odbędzie się w dniach 25-28 marca 2019r. (poniedziałek-czwartek) -
Podpisane paczki (nr z dziennika i klasa np. nr 12, kl. Va) przynosimy w godzinach 8.00 - 14.30 na plac szkolny przy śmietniku.
Klasy, z których weźmie udział w zbiórce mniej niż 90% uczniów nie otrzymują pieniędzy.
Osoby, które mają dużą ilość makulatury mogą ją dostarczyć do odbiorcy w Mrozach (dokładna informacja u K. Raczyńskiej).
Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU RECYTATORSKIEGO
„ WARSZAWSKA SYRENKA ”W szkolnych eliminacjach konkursu „Warszawska Syrenka”
wzięło udział łącznie 18 uczniów:- klasa Ia – 5 osób - klasa IVd – 1 osoba
- klasa Ib – 3 osoby - klasa Va – 1 osoba
- klasa Ib – 3 osoby - klasa Vc – 1 osoba
- klasa Ic – 1 osoba - klasa VIb – 2 osoby
- klasa IIa – 1 osoba
- klasa IIc – 1 osoba
- klasa IIIa – 2 osoby
Do etapu gminnego zakwalifikowali się:
- Abramowska Klaudia – klasa Ia
- Sołtysiak Kalina – klasa IIIa
- Kołak Maja – klasa VIb
- Tylutki Zuzanna – klasa IVd
- Pachnik Paweł – klasa VIb
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Paniom zaangażowanym
w przygotowanie uczniów do konkursu.
Gala Szkolnych Orłów
Są ambitni, mają wysokie aspiracje i uparcie dążą do celu, a przede wszystkim osiągają wysokie wyniki w nauce, które zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. Oto sylwetka prawdziwego szkolnego orła. Tytuł ten jest ogromnym wyróżnieniem, dla uczniów oraz ich nauczycieli, zawsze czekamy na galę z niecierpliwością, ona nadaje sens naszej pracy. 5 marca 2019 r w naszej odbyła się coroczna Gala Szkolnych Orłów. Podczas uroczystości 58 uczniów wyróżniających się wysoką średnią, wzorowym zachowaniem oraz licznymi osiągnięciami w konkursach, zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim a nawet ogólnopolskim, odebrała gratulacje ze strony Pana Dyrektora Marka Pachnika oraz Burmistrza Kałuszyna Pana Arkadiusza Czyżewskiego. Każdy wyróżniony uczeń szedł dumnie po czerwonym dywanie przy akompaniamencie utworu zespołu Queen "We are the champions" na specjalne przygotowaną scenę. Był to bardzo wzruszający moment w szczególności dla rodziców. Niektórym nawet zakręciła się łezka w oko.
Momentem, na który wszyscy z niecierpliwością czekali było odczytanie nazwisk tej najlepszej szóstki uczniów, którzy otrzymali stypendium Burmistrza Miasta Kałuszyna. A były to: Amelia Bielińska, Wiktoria Kaźmierczak, Alicja Drabarek, Paulina Zduńczyk, Magdalena Wąsowska i Zofia Kurowska.
Galę swoją obecnością zaszczycili Rodzice uczniów, Pani Dyrektor Przedszkola, Pani Dyrektor Biblioteki publicznej w Kałuszynie, ksziądz proboszcz oraz przedstawiciele szmorządu.
Na zakończenie uroczystości podziękowania otrzymali rodzice oraz nauczyciele za całoroczną ciężką pracę.
(Autorką artykułu jest Pani Sylwia Pernach).
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w "Fotogalerii" - część I, część II i część III
Nieziemscy
"Nieziemscy" z Kaliną Sołtysiak uczennicą kl. III naszej szkoły to nowy program edukacyjny z supernowoczesną scenografią i niezwykle interesującą fabułą. Jest prezentem od TVP ABC dla widzów z okazji 5. urodzin!
To byłyby najzwyklejsze wakacje, gdyby nie zderzenie z asteroidą. Uszkodzenie statku i awaria okazały się na tyle poważne, że trzeba było wylądować na nieznanej planecie.
Ta planeta to Ziemia i wygląda na to, że przybysze z kosmosu, o których mowa, zostaną na niej dłużej...
W każdym programie NIEZIEMSCY czyli Amanda, Sofia, Igor i Timor razem z Mamą poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące życia na Ziemi. Rolę Sofii gra Kalina Sołtysiak.
W zdobywaniu wiedzy pomaga niezawodny IQ, a czas spędzony na uszkodzonym statku umila mały, niesforny Zozo.Oglądajcie w TVP ABC od 16 lutego, w każdą sobotę o godz. 15.10, a także we czwartki o godz. 5.00, 10.00 i 15.05.
Agnieszka Broniarek
Edukacja Inspiracja - dzielimy się wiedzą.
Tym razem członkowie Koła Mlodych Przyrodników w ramach realizacji projektu Edukacja Inspiracja edukowali zerówkowiczów. Maluchy zgłębiały tajniki kuchni molekularnej wykonując pod kierunkiem starszych kolegów wegażelki. Sześciolatki pani Dominiki Włodarczyk poradziły sobie doskonale. Następnego dnia odbyła sie degustacja. Zadanie można uznać za wykonane perfekcyjnie gdyż zdrowe łakocie bardzo smakowały dzieciom. Dziękujemy za wizytę.
Krystyna Raczyńska vel Wasiluk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Młodzi przyrodnicy uczą zerówkowiczów .
Goście projektu Edukacja Inspiracja
W piątek członkowie Koła Młodych Przyrodników eksperymentowali wspólnie z uczniami klasy IIIa. W zasadzie można powiedzieć, że instruowali młodszych kolegów i koleżanki podczas zabawy z kuchnią molekularną. Wychowankowie pani Agnieszki Broniarek to bardzo zdyscyplinowana i zaangażowana grupa. Doskonale wykonywali zadania przekazywane im przez starsze koleżanki. Każda z uczennic Koła Młodych Przyrodników miała pod swoją opieką 3 osoby. Zadanie polegało na wykonaniu kawioru molekularnego. Wszyscy trzecioklasiści wykonali zadanie perfekcyjnie. Zajęcia zakończyły się konsumpcją kawioru przygotowanego przez maluchów i makaronu z czekolady, który zrobili wcześniej członkowie koła. Chyba zajęcia podobały się maluchom. Jednym z elementów naszego projektu jest dzielenie się wiedzą i umiejętnościami. W najbliższym czasie będziemy chcieli odwiedzić uczniów z innych klas. Zdjęcia w fotogalerii Goście projektu Edukacja Inspiracja. Krystyna Raczyńska vel Wasiluk
Obóz narciarski
Zima to fantastyczny czas na białe szaleństwo na nartach, doskonale rozumieją to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie, którzy w dniach 07-13.01 wyjechali do Zakopanego wraz ze swoimi opiekunami na białą szkołę... Więcej w "Wiadomościach sportowych w zakładce obóz narciarski"
PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW
13 grudnia 2018 roku o godzinie 9.10 odświętnie ubrani uczniowie pierwszych klas razem z wychowawczyniami, spotkali się w bibliotece szkolnej na uroczystości pasowania pierwszaków na czytelników. Członkowie Klubu Miłośników Książki przygotowali dla nich jasełka bożonarodzeniowe. Historii narodzin Jezusa towarzyszyły kolędy śpiewane przez wszystkich uczestników spotkania oraz taniec w kole wokół Maryi i Jej Dzieciątka na zakończenie.
Oficjalną część spotkania stanowiło złożenie przez wszystkich uczniów przyrzeczenia , że będą kochać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki. Wysłuchano także „ próśb książki” i zapoznano się z zasadami zachowania przy wypożyczaniu książek.
Najważniejszym momentem spotkania było pasowanie na czytelnika przez starsze koleżanki. Każdy pierwszak otrzymał zakładkę do książki wykonaną przez kolegów z gimnazjum i wypożyczył swoją pierwszą książkę.
Wszystkim nowym czytelnikom życzymy miłych chwil z książkami.
Archiwum Aktualności